Најнепријатниот момент: Погледнете како се посрамила славната актерка на доделувањето на Златни глобуси

Точка

09/01/2017

20:30

11.659

Големина на фонт

а а а

Филмот "La La Land" минатата вечер освои седум Златни глобуси, а моментот кога режисерот и сценарист на овој филм Даниел Шазел освоил уште една статуа, стана хит на социјалните мрежи.

Имено, откако бил прогласен за добитник во категоријата најдобро сценарио, актерката Ема Стоун која седела веднаш до него и која во филмот "La La Land" ја игра главната женска улога, веднаш станала да му честита.

Таа сакала да го прегрне, но тој наместо тоа се свртел кон неговата сопруга Оливија. Ема веднаш се извинила поради „двојната“ прегратка, а овој урнебесен момент со брзина на молњата ги посети социјалните мрежи.
Спонзорирани линкови

Маркетинг