Магија која остава без здив: Марсело со нереален прием ги „излуде“ фановите на Реал, играчот на Севиља не знаеше каде е топката

Дерби

05/01/2017

10:52

5.458

Големина на фонт

а а а

Марсело е еден од оние дефанзивци кои знаат да имаа значителна улога и во офанзивните задачи, а зошто е тоа така ви препорачуваме да видите во долунаведеното видео кое едноставно ги „излуде“ фановите на Реал кои вчера во живо го гледаа натпреварот против Севиља.


Бразилскиот лев бек успеа да изведе еден навистина несекојдневен и нереален прием со десната нога, а магијата која ја направи на теренот ги остави фановите на „Бернабеу“ без здив, а истовремено го збуни Нзонзи кој едноставно не знаеше каде е топката по минијатурата на дефанзивецот на „кралевите“.
Спонзорирани линкови

Маркетинг