12 славни дами кои изгледаат сосема непрепознатливо без шминка! Уверете се сами

Точка

04/01/2017

20:04

16.060

Големина на фонт

а а а

Сите ние барем еднаш сме посакале да изгледаме како некоја славна актерка, пејачка или манекенка. Впрочем, тие се во забавната индустрија и тоа обично доаѓа со примамлива личност и привлечен изглед.

Светот е уверен поради таблоидите и фотошопираните фотографии дека овие славни личности навистина „се будат изгледајќи совршено“, но да бидеме реални за кратко.

Овие прекрасни жени се исти како нас. Тие се луѓе, имаат недостатоци и се несовршено совршени токму онакви какви што се. Во продолжение погледнете како изгледаат некои од најпознатите дами во светот без трошка шминка.

Ријана изгледа прилично непрепознатливо без шминка.


Обично не сме навикнати да ја гледаме Ким Кардашијан во вакво издание.


Ева Лонгорија изгледа прилично поразлично без шминка, но сепак, изгледа неверојатно убаво.


Шминката само ја нагласува неверојатната убавина на Пенелопе Круз.


Кејти Холмс никогаш не носи премногу шминка.


И славната Кетрин Хејгел е вистинска природна убавица на која воопшто не ѝ е потребна шминка.


Кристен Стјуард навистина треба почесто да практикува природен изглед, затоа што така изгледа многу понежно и поженствено.


Камерон Дијаз навистина се разбудила изгледајќи совршено.


Џесика Бил може слободно да заборави на шминката бидејќи изгледа фантастично и без неа.


Пинк изгледа прилично поразлично без шминка...


Кирстен Данст изгледала и подобро.


Славната Џеј Ло и без трошка шминка на своето лице изгледа привлечно.Спонзорирани линкови

Маркетинг