Новата година започна со уште една одлична епизода на „Фчерашни новости“: Што им предвидуваат ѕвездите на политичарите?

Точка

03/01/2017

10:49

3.895

Големина на фонт

а а а

Во најновата епизода, наместо Дедо Мраз, во студиото гостуваше неговиот портпарол Миле Паника, додека Васко Ефтов одговараше на прашањата на граѓаните.

Репортерите од терен известуваа за тоа како помина новогодишната ноќ и еуфоријата во Скопје, но и како поминаа докторите и медицинските сестри од Клиниката за токсикологија.

Ако по првиот ден годината се познава, по оваа епизода знаеме дека не очекуваат уште многу, многу добри епизоди на „Фчерашни новости“.Епизодата број 8 се подготвува, а останете во тек со емисијата на официјалните страници на: Фејсбук, Инстаграм и Јутјуб.


Спонзорирани линкови

Маркетинг