„Фчерашни новости“ во најновата епизода ви открива како започна десоросоизацијата во Македонија

Точка

23/12/2016

10:27

6.196

Големина на фонт

а а а

Постизборните журки ги засенија предновогодишните забави, известуваат „Фчерашни новости“ во нивната нова епизода. Во вестите ексклузивно погледнете и за почетокот на десоросизацијата во Македонија.

Тимот и неделава имаше полни раце работа, а тоа најдобро ќе се види во епизодата број 6.

Гледајте „Фчерашни новости“ во редовниот термин - недела во 19:10 часот на телевизија „Телма“.Целите емисии и прилозите, но и екслузивни видеа и фотографии кои не го преживеаја последната монтажа, може да погледнете на официјалните канали на - Фејсбук, Инстаграм и Јутјуб.


Спонзорирани линкови

Маркетинг