Одлична понуда за сите гурмани: Гастрономски специјалитети и Стоби вина во Барбакан

Точка

17/11/2016

16:00

3.224

Големина на фонт

а а а

Ако сте љубители на квалитетно вино и одлична храна тогаш ве каниме денес да го посетите ресторан Барбакан каде ќе поминете одлична вечер во топла, пријатна и опуштена атмосфера.

Ресторанот Барбакан организира Off the Menu вечер на која ќе можете да ги дегустирате одличните специјалитети на познатиот готвач Chef Hari File Sidney кои ќе ве остават без зборови, но и со желба за повторно да дојдете.


Различните гастрономски специјалитети кои ги подготвуваат готвачите на ресторан Барбакан, предводени од Chef Hari File Sidney, одлично се надополнуваат со извонредните вина на винаријата Стоби.


Овој интересен гастрономски настан ќе се одржи вечер со почеток од 20 часот, а цените ќе бидат навистина достапни за секој посетител.

Затоа повелете во ресторан Барбакан и бидете дел од оваа гурманска приказна.


Спонозорирани линкови

Маркетинг