Славни шефови откриваат: Овие 7 вида на храна се подобри и од секс

Точка

31/10/2015

12:15

14.508

Големина на фонт

а а а

Шефови кои учествувале на фестивалот Food and Wine во Лос Анџелес откриле која храна ја сметаат за подобра и од секс. На листата се нашле навистина интересни избори – од пржено пилешко до морски еж.

Брајан Маларки, ресторан „Herringbone“

„Јас би рекол црн дроб од гуска. Речиси те тера да ги затвориш очите и ти се грчат ножните прсти.“

Тајлер Флоренс, ресторан „Wayfare Tavern & Greg Hozinsky, The Strand House“

„Пржено пилешко во длабоко масло. Дали некогаш сте го пробале ова?“


Џонатан Грам

„Очигледно – чоколадата! Конзумацијата на темна чоколада го поттикнува лачењето на хормони кои го имитираат сексот.“

Јоја Такахаши, ресторан „Hamasaku“

„Морскиот еж е прилично сексапилна храна, а во Јапонија се користи и ширако или рибина сперма, која ја користиме за подготовка на некој вид суши.“

Давид Лефевр, ресторан „Manhatten Beach Post“

„Сланина во комбинација со уште некој дел од свинско месо и сенф.“


Нгуен Тран, ресторан, „ Starry Kitchen“

„Такос! Тоа е мојот прв одговор. Ги обожавам, толку се добри. Но, не оние со вистинско сирење. Не, оние со вештачки видови кои се разлеваат, а се поросени со чипс и домати.“

Пери Чеунг, ресторан „Phorage“

„Пица!“

Во видеото погледнете што сè славните шефови би одбрале пред сексот.Спонзорирани линкови

Маркетинг