Не постои правилен начин за да ги јадете пилешките крилца. Но ова е секако една генијална идеја!

Точка

10/06/2015

10:44

6.417

Големина на фонт

а а а

Кој не ги сака вкусните и фино печените лепливи пилешки крилца? Меѓутоа, она што кај овој гурманлок знае да биде и незгодно е тоа што премногу месо останува околу коските, па се чини дека никогаш не можете да изедете сè.

А Русите не би биле Руси кога не би имале решение и за овој проблем. Всушност, познатиот руски блогер кој го освои светот со своите креативни видео записи на YouTube мрежата, објави и нов туторијал. Помеѓу останатото, тој сподели и упатство за конзумирање на пилешки крилца. И тоа сосема генијално!Ако го погледнавте внимателно видео записот, сигурно забележавте дека секако е подобар начин, отколку да ги глодате коските, најпрво да ги извадите коските а потоа ќе ви остане само месо.

Фантастично!


Спонзорирани линкови

Маркетинг