АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
5
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
СИТЕ ВЕСТИНАЈЧИТАНИ ДЕНЕСНАЈЧИТАНИ 7 ДЕНАНАЈЧИТАНИ 30 ДЕНАВИДЕО ВЕСТИФОТО ВЕСТИ

СИРИЈА
Не се предаваат: Џихадистите во Сирија им задале тежок удар на бунтовниците кои ги поддржува Западот
Силната сириска џихадистичка организација во изминатите неколку денови напредувала во борбата против умерените бунтовници во северниот град Хама и јужната провинција Идлиб, соопшти во петокот Сириската опсерваторија за човекови права.
 

ФРАНЦИЈА
Спречен нов терористички напад: Меѓу уапсените и една тинејџерка
Четири лица се уапсени во францускиот град Монпелје и во неговата околина под сомневање дека за брзо време подготвувале терористички напад во Париз.
10.02.2017, 19:07

СВЕТ
Асад: Ќе соработуваме со Трамп кога ќе се зближи со Москва
Сирискиот претседател Башар ал Асад рекол дека шпекулациите за мачење и масовни бесилки во еден од неговите воени затвори производ на „ерата на лажни вести“ и го отфрлил предлогот на претседателот на САД Доналд Трамп за воспоставување „безбедносни зони“ за цивилите во Сирија.
10.02.2017, 17:43

САД
Овие Американци денес се помоќни од Трамп но платите им се двојно помали од неговата
Федералниот апелационен суд одби да ја спроведе извршната наредба на претседателот на САД, Доналд Трамп, којашто на патниците од седум држави со мнозинско муслиманско население им беше забрането да влезат во САД.
10.02.2017, 16:59

БРАЗИЛ
100 лица починаа во крвопролевање во Бразил: Армијата испраќа тенкови и авијација
Бразилската војска денес објави дека испраќа елитни војници и воена авијација во државата Еспирито Санто, каде што повеќе од 100 луѓе се убиени откако полицијата почна штрајк поради ниските плати.
10.02.2017, 16:13

РУСИЈА
Русија тврди дека Турците сами се виновни: “Турција ни даде координати каде да бомбардираме, војниците не требаше да бидат таму”
Руските бомбардирања во Сирија, во кои случајно загинаа тројца турски војници, се случиле врз основа на координатите кои Русија ги добила од страна на турската војска. Така барем денес изјави портпаролот на Кремљ, Димитриј Песков, пренесува Ројтерс.
10.02.2017, 14:41

РЕГИОН
Регионот го потресе текстот од германскиот новинар: Еве зошто Балканот е најкревкото место во Европа!
Германскиот новинар Улрих Ладурнер во својата колумна во неделникот "Die Zeit" го разбранува регионот, но и европската јавност.
10.02.2017, 13:37

ПОЛИТИКА
Разговор помеѓу Путин и Трамп исплива на површина: Зборуваат за нуклеарни боеви глави, а потоа за рускиот претседател следува шок
Претседателот на САД, Доналд Трамп, во првиот телефонски разговор со својот руски колега Владимир Путин го критикувал и го нарекол "лош" договорот на САД од 2010-та година во кој Вашингтон и Москва ветуваат дека ќе го намалат бројот на нуклеарни боеви глави, соопштуваат неименувани американски функционери.
10.02.2017, 12:33

ПОЛИТИКА
Иванов-Хан: Што поскоро формирање на влада која ќе се справи со претстојните предизвици
Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов денеска оствари средба со еврокомесарот за соседска политика и пристапни преговори, Јоханес Хан, со кого разменија мислења за актуелната политичка состојба во Република Македонија и можностите за што поскоро разрешување на политичката криза.
10.02.2017, 11:40

ГЕРМАНИЈА
Тајната Германска полиција убивала луѓе со капки вода: Кога тие мачат не тече крв - се распаѓа душата!
На 8-ми февруари 1950-та година беше основана озлогласената источногерманска тајна полиција. Таа сигурно била и една од најрепресивните и најужасните организации во светот. Формирале огромна армија од шпиони, садисти и изнудувачи. Знаеле се' за секого.
10.02.2017, 10:35

ТИРАНА
Кражба на милион евра кај аеродромот во Тирана
По третпат за нешто повеќе од една година, вооружен грабеж се случи непосредно пред меѓународниот аеродром во Тирана.
10.02.2017, 09:46

ПОЛИТИКА
Иванов ќе се сретне со Хан
Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, во петок ќе го прими комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, Јоханес Хан.
10.02.2017, 09:28

САД
Апелациониот суд го поддржа суспендирањето на указот на Трамп за забрана за влез во САД, за него тоа е политичка одлука
Сојузниот апелационен суд на САД во Сан Франциско едногласно го поддржа суспендирањето на извршниот указ на претседателот Доналд Трап за привремена забрана за влегувањето на американска територија на државјани од седум мнозински муслимански земји, иако во неговата уредба не се споменува зборот ислам.
10.02.2017, 09:22

ПАРИЗ
Безбедносен ѕид од 20 милиони евра: Ајфеловата кула ќе биде окружена од непробојна стаклена ограда
Безбедносниот ѕид ќе чини, како што наведуваат париските медиуми, 20 милиони евра.
09.02.2017, 19:29

СИРИЈА
Кобна грешка: Руските бомбардери по грешка убија турски војници
Руското Министерство за одбрана денес потврди дека во напад на руското воено воздухопловство на северот на Сирија, по грешка биле убиени тројца и ранети единаесет турски војници.
09.02.2017, 18:15

ИСИС
"Апатичните" милитанти на ИСИС не сакаат да се борат, ги боли грб и глава, и сакаат назад во Европа
Милитантите на таканаречената Исламска држава, целосно го загубиле духот, и моралот им е на ниско ниво, поради што често одбиваат да се борат, открива "Washington Post" кој дошол до посед на документи од ИСИС.
09.02.2017, 17:16

ЕКОНОМИЈА
Живот по региони: Најбогато во Скопје, најсиромашно во Кочани и Виница
Скопје е центарот на животот и на богатството во земјава – останатите градови се развиваат побавно, а селата се напуштаат и уште повеќе осиромашуваат. Најсиромашно во тетовско и во штипско, најбогато во скопско, статистиката покажува драстични регионални разлики.
09.02.2017, 16:11

ТУРЦИЈА
Џихадисти планирале страшен напад во Турција: Полицијата пронајде над 150 килограми експлозив
Во акција против терористичката организација Исламска држава во Газијантеп, на југоистокот на Турција, приведени се четири лица за кои што постои сомнение дека планирале да изведат терористички напади.
09.02.2017, 15:03

Прва ... 6789101112 ... Последна

AРХИВА ПО КАТЕГОРИИ

 

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ЕРОТИКА
Вистината за порното: Колку всушност заработуваат порно ѕвездите и како изгледаат аудициите на црниот кауч
СФРЈ
ЦИА ги објави информациите за нападот на СФРЈ: Чекале Тито да умре, а потоа Брежњев да почне
МИСТЕРИЈА
Го обиколи целиот свет, но тука не сакал ни да стапне: Зошто Тито го избегнувал овој српски град?
ОХРИД
Ова е убиецот од Охрид: Соседот од втор спрат со нож ја убил Спаса Бојоска, а еве што направил со парите
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум