АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
-2
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
СИТЕ ВЕСТИНАЈЧИТАНИ ДЕНЕСНАЈЧИТАНИ 7 ДЕНАНАЈЧИТАНИ 30 ДЕНАВИДЕО ВЕСТИФОТО ВЕСТИ

СВЕТ
Американското разузнавање за хакирањата директно го обвини Путин
Американските разузнавачки агенции, всушност три од 19-те кои учествувале во изработката на извештајот за наводните кибернетички напади за време на претседателските избори во САД – Централната разузнавачка агенција (CIA), Агенцијата за национална безбедноsт (NSA) и Федералното биро за истраги (FBI) посочуваат на „руско интервенирање“ по директен налог на претседателот Владимир Путин.
 

СКОПЈЕ
Променливо облачно и многу студено
Времето денеска ќе биде променливо облачно и многу студено со умерен, а долж Повардарието засилен северен ветер. На места ќе провејува слаб снег, а следните денови утринските температури ќе паднат и под -20 степени.
07.01.2017, 11:03

НАТО
Британски офицер тврди дека НАТО не може со Русите: Алијансата не е во состојба да војува со таква сила
По завршувањето на Студената војна, земјите на НАТО навикнале на поволните услови, и сега војската на Алијансата едноставно не е во состојба да се бори со таков противник каков што е Русија, изјавил поранешниот командант на обединетите вооружени сили на Велика Британија, Ричард Беронс, во интервју за "BBC".
06.01.2017, 17:18

БРАЗИЛ
Вознемирувачка содржина: Брутален масакр во бразилски затвор: Во нов бунт убиени повеќе од 30 затвореници!
Бразилските власти навеле дека бандите се борат за контрола на патиштата на дрога во северниот дел на Бразил, кој се граничи со Колумбија, Венецуела, Пери и Гвајана.
06.01.2017, 15:27

КИНА
Ова на Американците нема да им се допадне: Испловија подморниците на Кина...
Кинезите имаат јасен став околу нивната контрола на водите на Јужното кинеско море, а тоа го потврдуваат и со покажување на воена сила.
06.01.2017, 13:21

ИРАК
Најлудото откритие за Садам Хусеин: Имал машина за сечење во која што фрлал живи луѓе
Во озлогласен ирачки затвор, наводно живи луѓе фрлале на „сецкалка“ каде што умирале во страшни маки.
06.01.2017, 12:17

МАКЕДОНИЈА
Автопатот Велес – Скопје повторно е отворен за сообраќај
Поради обилните врнежи на снег кои паѓаа вчера ширум земјава, имаше блокада на автопатот Скопје – Велес каде што повеќе возила останаа заглавени.
06.01.2017, 11:24

САД
Тензиите растат: Американските разузнавачи тврдат дека го имаат „конечниот доказ" за руските хакерски напади
Во пресрет на инаугурацијата на Доналд Трамп за нов претседател на САД, тензиите на релација Вашингтон – Москва не стивнуваат и се чини дека Обам се обидува до самиот крај да се пресметува со Русите.
06.01.2017, 11:11

ЕУ
Го предвидел "Брегзит" и победата на Трамп: ЕУ ќе се распадне до крајот на 2017!
Шкотот Марк Блајт, професор на американскиот Универзитет Браун, кој го предвидел "Брегзит" и победата на Доналд Трамп на претседателските избори во САД, сега предвидува дека Европската унија ќе се распадне до крајот на оваа година.
05.01.2017, 20:00

ПОЛСКА
Хаос во Полска: Полјаците се бесни, ги напаѓаат дури и тие што „личат на муслимани“
Млад Полјак е убиен поради кражба на две шишиња Кока Кола, а во одмазда настрадаа и локали кои што не се во сопственост на муслиманите.
05.01.2017, 17:34

ЕВРОПА
Голема бура ја погоди Европа: Во Германија еден загинат, 100 Швеѓани заглавени во воз, Скандинавија бележи 100-годишен рекорд
Делови на Западна Европа се во сообраќаен хаос деновиве откако температури под нулата и обилни врнежи на снег ги блокираа улиците, предизвикаа неколку тешки сообраќајни несреќи, а такви големи бури на море не се видени со децении.
05.01.2017, 16:30

ИЗМИР
Експлозија во Измир: Горат автомобили, полицијата го убила осомничениот
До силната експлозија дошло денес во близина на зградата на судот во турскиот град Измир, наведува "Анадолија".
05.01.2017, 16:03

САД
Трамп воведува ред во разузнавачките служби: Еве што ќе направи новиот американски претседател
Новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп ја разгледува можноста да ја остави празна функцијата директор на Националната разузнавачка служба поради нејзино „реструктурирање“.
05.01.2017, 15:01

ДУБАИ
Лидерот на бандата "Пинк Пантер" пронајден мртов во Дубаи
Најважниот актер на грабежот на векот, 35-годишниот Борко Илинчиќ, бил пронајден мртов во затворот во Дубаи, пишуваат денес српските медиуми.
05.01.2017, 13:23

САД
Десната рака на Трамп е поранешна "ријалити" ѕвезда: Светот шокиран од тоа кој влегува во Белата куќа
"CNN" наведува дека тимот на Трамп вчера попладне со соопштение ја известил јавноста дека оваа влијателна 43-годишна Афроамериканка, која сака да ја нарекуваат само Омароза, без презимето, ќе му биде помошничка на претседателот на САД и директорка за комуникации при Канцеларијата за јавно ангажирање и меѓувладини работи во Белата куќа, каде ќе се занимава со контакт со заедницата.
05.01.2017, 12:17

АНАЛИЗА
Дали Обама успешно му се спротивстави на Путин, или доживеа тотален пораз?
Американската администрација на чело со претседателот Барак Обама неодамна превзеде досега невидени чекори против Русија поради руската наводна вмешаност во американските претседателски избори.
05.01.2017, 11:37

РУСИЈА
Русија поседува суперторпедо: Каква предност носи ова моќно оружје во подводното војување?
Иако САД и некои други земји најавија производство на слично оружје, засега само Русија поседува таква моќ во подводното војување.
05.01.2017, 10:33

САД
Трамп: Асанж вели дека и дете може да ги хакира Демократите...
Новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп ги цитираше збровите на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж во врска со хакираните мејлови на Демократите.
05.01.2017, 09:30

Прва ... 567891011 ... Последна

AРХИВА ПО КАТЕГОРИИ

 

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ЗАНИМЛИВОСТИ
Тој е жив Хулк: Има 432 кг, запира трактор, дневно јаде 36 јајца, 3 кг месо и тоа не е сè...
СЛАВНИ ПАРОВИ
Пирс има 63 години и изгледа вака! Но вистинското изненадување е неговата жена!
СЕЛЕБРИТИ
Славниот кошаркар фатен во неверство: И тоа не е најголемото изненадување
ОДЛИЧЕН ТРИК
Тој го ставил ова под влошката на своите чевли, и сега два милиона луѓе имаат топли стапала!
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум