АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
-2
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
СИТЕ ВЕСТИНАЈЧИТАНИ ДЕНЕСНАЈЧИТАНИ 7 ДЕНАНАЈЧИТАНИ 30 ДЕНАВИДЕО ВЕСТИФОТО ВЕСТИ

ИСИС
По "камионот на смртта" џихадистите подготвуваат ново оружје: Ќе му биде достапно на секој крвник
Во најновиот број на своето списание во кое повикуваат на борба против "неверниците", и во кое опишуваат тактики на борба, ги повикале сите кои сакаат да им се приклучат во борбата, тоа да го направат со оган.
 

РУСИЈА
Сенката која што владее со Кремљ: Ова е Александар Дугин - човекот кој го обликуваше Путин
Многумина велат дека овој човек е „мозокот на Путин“, а некои велат дека станува збор за „човек кој што владее од сенка“. Кој е Александар Дугин, мистикот кој што ја дефинираше модерната руска надворешна политика?
09.01.2017, 19:00

ВАШИНГТОН
"Ги потценив..." Обама ја признал најголемата грешка и го предупредил Трамп
Претседателот на САД во заминување, Барак ОБама, денес изјавил дека признава дека го потценил влијанието на "лажните информации и хакирањето" на демократијата, алудирајќи на извештајот на разузнавачките служби за руското мешање во претседателските избори во САД, пренесува "AFP".
09.01.2017, 17:46

САД
Трамп го прифатил заклучокот на американските разузнавачки служби: Русите му помогнале да стане претседател на САД
Наводно Доналд Трамп го прифатил заклучокот на американските разузнавачки служби дека Русија стои зад хакирањето на серверите на Демократите и така всушност добил предност на претседателските избори.
09.01.2017, 16:17

СВЕТ
Врие во Персискиот залив: Американски уништувач испукал ракети за предупредување кон ирански брод
Уништувачот на американската морнарица кој плови во Персискиот залив, испукал ракети за предупредување кон четири воени бродови на Иранската револуционерна гарда во преминот Хормуз, јавува "Reuters".
09.01.2017, 15:11

ПОЛИТИКА
Иванов му го додели мандатот за состав на нова влада на Груевски
Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов денеска попладне го врачи мандатот за состав на новата Влада, на лидерот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски.
09.01.2017, 14:30

САД
Катаклизма ширум САД: Незапаметени снежни бури и поплави ги покориле Соединетите Американски држави, 4 загинати
Во снежната бура која ги зафатила источните американски држави од Мисисипи до Мејн, настрадале четири лица, соопштиле денес локалните власти.
09.01.2017, 13:23

САД
Зошто Обама се надева дека ќе остави огромен белег во надворешната политика?
Барак Обама се надева дека основата за конечно помирување помеѓу Израелците и Палестинците ќе биде поставена пред крајот на неговиот мандат. И останатите негови успеси се наоѓаат во надворешната политика...
09.01.2017, 11:37

РУСИЈА
Подготовка за војна: Сè повеќе цивили минуваат воена обука во Русија
Во согласност со нивните желби, доброволците одлучуваат или да ги тестираат своите вештини, или пак да научат како да се самоодбранат.
09.01.2017, 10:33

ИЗРАЕЛ
Хорор во Ерусалим: Објавено е видео од моментот кога камионот ги прегазува луѓето
Четири лица го загубија животот, додека најмалку 15 се повредени откако камион влета во група на луѓе во Ерусалим, пренесува RT повикувајќи се на израелските медиуми.
09.01.2017, 09:31

ТУРЦИЈА
Идентификуван терористот од Истанбул: Напаѓачот во ноќниот клуб е Узбекистанецот Абдулгади Машарипов
Турската полиција успеала да го утврди идентитетот на напаѓачот на ноќниот клуб "Reina" во новогодишната вечер, кога биле убиени 39 лица.
09.01.2017, 09:15

ПОЛИТИКА
Иванов денеска треба да го додели мандатот за формирање влада
Претседателот Ѓорге Иванов, денеска, треба да го додели мандатот на кандидатот на партија или на партии коj ќе успее да собере 61 потпис дека има мнозинство да формира влада.
09.01.2017, 09:07

ПОЛИТИКА
Груевски за Дневник: Ќе се обидам да составам влада но не по секоја цена
Ќе се обидам да составам влада, но не по секоја цена. Ако сé оди по досегашните установени принципи во Македонија, би требало да составам влада, но доколку се прекршат сé е можно, вели во интервјуто кое целосно ќе биде објавено во понеделникот во дневниот весник Дневник, челникот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, во врска со платформата што по што во саботата ја објавија трите албански партии застапени во парламентот ДУИ, Движењето Беса и Алијанса за Албанците.
09.01.2017, 01:28

ВРЕМЕНСКА
Рекордни ниски температури измерени во Македонија. Погледнете ја листата по градови
Најстудено со минус 28 степени во неделата утрото било во Берово. Според УХМР следи -25 Битола, -24 Маврово, -23 Лазарополе и Крива Паланка, -22 Тетово и Крушево, -21 Скопје Петровец, Штип и Прилеп, -20 Виница, -19 Куманово, Ѓуриште и Тополчани, -18 Струмица, -17 Демир Капија, -16 Охрид и Претор, -15 Дебар, -12 Дојран, -10 Гевгелија и -17 во Скопје.
09.01.2017, 00:47

ГЕРМАНИЈА
Стотици американски тенкови и оклопни возила пристигнаа во Европа: Главна задача – одбрана од руска агресија!
Стотици тенкови, оклопни возила и артилериски системи пристигнаа на германското пристаниште Бремерхавен – ќе бидат распоредени во источна Европа каде што Американците ќе ги бранат своите сојузници од потенцијална руска агресија.
07.01.2017, 16:38

СВЕТ
Леден бран над Европа, десет жртви во Полска, Босфор затворен, најстуден Божик во Москва
Денеска во Европа се регистрирани поларни температури кои однесоа десет животи, во Истанбул донесоа снежна покривка и затворање на Босфор, а во Москва најстудениот Божик во последните 120 години.
07.01.2017, 14:46

РОЖДЕСТВО ХРИСТОВО - БОЖИЌ
Православните христијани го слават Рождество Христово – Божик
Православните христијани во светот, во Македонија и црквите кои се раководат по Јулијанскиот календар денеска го слават Рождеството Христово – Божик. Во сите храмови на Македонската православна црква изутрината се одржуваат божикни литургии.
07.01.2017, 14:09

СВЕТ
Напаѓачот на аеродромот на Флорида воен ветеран од Ирак, тврдел дека умот му го контролира агенција
Напаѓачот кој во петокот отвори оган на меѓународниот аеродром во Форт Лодердејл/Холивуд на Флорида и притоа уби пет а рани уште осум лица, е американски воен ветеран кој служел во Ирак.
07.01.2017, 14:06

Прва ... 45678910 ... Последна

AРХИВА ПО КАТЕГОРИИ

 

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ЗАНИМЛИВОСТИ
Тој е жив Хулк: Има 432 кг, запира трактор, дневно јаде 36 јајца, 3 кг месо и тоа не е сè...
СЛАВНИ ПАРОВИ
Пирс има 63 години и изгледа вака! Но вистинското изненадување е неговата жена!
СЕЛЕБРИТИ
Славниот кошаркар фатен во неверство: И тоа не е најголемото изненадување
ОДЛИЧЕН ТРИК
Тој го ставил ова под влошката на своите чевли, и сега два милиона луѓе имаат топли стапала!
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум