АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
5
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
СИТЕ ВЕСТИНАЈЧИТАНИ ДЕНЕСНАЈЧИТАНИ 7 ДЕНАНАЈЧИТАНИ 30 ДЕНАВИДЕО ВЕСТИФОТО ВЕСТИ

ИРАК
Американски командант ја откри вистината за војната против ИСИС: Секој ден е сè потешко и потешко...
Веќе неколку месеци трае опсадата на ирачкиот град Мосул кој што е под контрола на џихадистите на Исламската држава, но напредуањето на ирачката армија и сојузниците тече доста бавно.
 

СВЕТ
По бурната расправа договорот CETА доби зелено светло во ЕП
Повеќето застапници во Европскиот парламент, во средата по бурната седница го поддржаа ратификувањето на договорот за слободна трговија на Европската унија со Канада, односно Сеопфатниот економски и трговски договор – CETА, меѓутоа решително спротиставување на договорот искажаа претставниците на Зелените, крајно левите и на крајно десните пратенички групи.
16.02.2017, 09:07

ЕКОНОМИЈА
Денот на Македонска берза во знакот на блок трансакција од 100 милиони денари
Трговскиот ден во средата на Македонската берза за хартии од вредност беше отворен со блок трансакција со акциите на Тиквеш експрес АД Кавадарци.
16.02.2017, 09:04

СООБРАЌАЈ
Евозни сè уште затворен, Меџитлија и Дојран отворени за сообраќај
Сообраќајот на сите патни правци низ репбликата се одвива по суви коловози, освен на осојничавите места. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.
16.02.2017, 09:01

СЕВЕРНА КОРЕЈА
Ким забранува да има обдукција на убиениот полубрат: Бара телото веднаш да се предаде во Северна Кореја
Севернокорејски функционери во Малезија преговарале да не се изведува обдукција над телото на полубратот на севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун, кој почина во Куала Лумпур, соопштиле денес официјални лица од Малезија, пренесува Ројтерс.
15.02.2017, 20:38

САД
Претседателот "пука" на Твитер: Трамп го обвинува Обама дека бил премногу нежен со Путин
Трамп поставил порака на својот профил на Твитер во која пишува дека медиумите кои пласираат лажни вести се полни со теории на заговор и со слепа омраза.
15.02.2017, 18:46

ЕКОНОМИЈА
Италијански економист: Европската унија стана Четвртиот Рајх
Европа ја тресе сериозна економска и политичка криза. Во името на глобализацијата, укинати се не само географските, туку и моралните граници. Влеговме во епоха на неизвесност. Се бришат разликите меѓу културата, вели италијанскиот економист Алберто Бањаи.
15.02.2017, 17:33

СИРИЈА
Американците признаа: Да, користевме осиромашен ураниум во Сирија
Досега во неколку наврати се појавија информации дека Анти-ИСИС коалициските сили предводени од САД, користат осиромашен ураниум при бомбардирањето во Сирија.
15.02.2017, 16:17

ЦРНО МОРЕ
Тензии во Црното море! Америка: Русите изведуваат опасни маневри! Москва: Дојдовте на нашиот праг, зошто се чудите?
Инцидентот помеѓу американската и руската војска се одиграл во Црното море, и тоа кога дошло до близок контакт на "Сухој" со американскиот уништувач "USS Porter", тврди капетанот Дени Ернандез, портпарол на Американската здружена команда во Европа.
15.02.2017, 15:07

СЛОВЕНИЈА
Лице на монструм: Тој пред очите на Словенија мачел и убил 26-годишно момче: "Погледни се, прасе едно"
"Тоа не може да биде човек, тоа е ѕвер", коментираат згрозените и шокирани Словенци кои ја виделе снимката од убиството на 26-годишниот Андреј Цекута, објавена на Фејсбук.
15.02.2017, 13:41

МАЛЕЗИЈА
Убави и смртоносни: Ова се шпионките кои го убиле полубратот на Ким Јонг Ун
Малезиската полиција навела дека уапсила жена која е осомничена дека го убила Ким Јонг Нам.
15.02.2017, 12:35

САД
Афера слична на Вотергејт: Ова е најголемата драма во Белата куќа од почетокот на мандатот на Трамп
Откако советникот за национална безбедност на САД, Мајкл Флин поднесе оставка поради контакт со рускиот амбасадор, администрацијата на Доналд Трамп ја тресе скандал кој многумина го споредуваат со познатиот „Вотергејт“.
15.02.2017, 11:37

СЕВЕРНА КОРЕЈА
Кој го уби полубратот на Ким? Требало да биде лидер на Северна Кореја, сите траги водат кон едно место...
Малезиските власти потврдија дека Ким Јонг Нам, постариот полубрат на севернокорејскиот диктатор Ким Јонг Ун е убиен на аеродромот во Куала Лумпур.
15.02.2017, 10:33

САД
Ова се случува за прв пат откако Трамп влезе во Белата куќа: Путин испрати шпионски брод во близина на брегот на САД!
Деновиве во близина на источниот брег на САД бил забележан рускиот шпионски брод „Виктор Леонов“, пренесува американската телевизија "Fox News".
15.02.2017, 09:31

ПОЛИТИКА
Албанските партии бараат прифаќање на Платформата за коалиција
По двочасовната средба на потпретседателите на Демократската унија за интеграција и Алијансата на Албанците, на која се очекуваше да се расправа и за наводниот пакет што СДСМ го испратил до нив за евентуална коалиција, сепак од таму само со штури информации и повторување на условот исполнување на сите точки од албанската платформа.
15.02.2017, 09:11

ИНДИЈА
Индија лансираше рекордни 104 сателити во една мисија
Индија создаде историја со успешно лансирање 104 сателити во една мисија, надминувајќи го претходниот рекорд од 37 сателити кои ги лансираше Русија во 2014 година.
15.02.2017, 09:07

МЕКСИКО
Во Мексико е прогласена тревога поради кражба на контејнер со радиоактивни материи
Мексиканските власти прогласија тревога во шест држави во земјата поради кражба на контејнер со радиоактивно материи, напиша на Твитер националниот координатор на силите за граѓанска одбрана Луис Филипе Пуенте, јави ТАСС.
15.02.2017, 09:05

ФИЛИПИНИ
Последен ултиматум: Џихадистите се закануваат дека ќе му ја отсечат главата на германскиот заложник
Исламистичките милитанти од "Абу Сајаф" од југот на Филипините се заканиле дека ќе му ја отсечат главата на германскиот заложник кој го киднапирале пред 3 месеци, доколку до 26-ти февруари не биде исплатен откуп во износ од 612.000 долари.
14.02.2017, 19:51

Прва ... 3456789 ... Последна

AРХИВА ПО КАТЕГОРИИ

 

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ЕРОТИКА
Вистината за порното: Колку всушност заработуваат порно ѕвездите и како изгледаат аудициите на црниот кауч
СФРЈ
ЦИА ги објави информациите за нападот на СФРЈ: Чекале Тито да умре, а потоа Брежњев да почне
МИСТЕРИЈА
Го обиколи целиот свет, но тука не сакал ни да стапне: Зошто Тито го избегнувал овој српски град?
ОХРИД
Ова е убиецот од Охрид: Соседот од втор спрат со нож ја убил Спаса Бојоска, а еве што направил со парите
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум