АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
-2
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
СИТЕ ВЕСТИНАЈЧИТАНИ ДЕНЕСНАЈЧИТАНИ 7 ДЕНАНАЈЧИТАНИ 30 ДЕНАВИДЕО ВЕСТИФОТО ВЕСТИ

ИТАЛИЈА
Животната драма на мисицата: Поранешното момче ја полило со киселина по лицето, може и да ослепи
Поранешната учесничка за Мис Италија би можела да го изгуби видот и ќе мора да оди на пластична операција откако ја нападнало поранешното момче и и` фрлило киселина во лицето.
 

СКОПЈЕ
СЈО одземало документи од Државниот архив поврзани со "Скопје 2014", но немало упад и апсења
Специјалното јавно обвинителство одземало документи поврзани со проектот "Скопје 2014" од Државниот архив, пренесува "24 Вести".
14.01.2017, 13:28

САД
Идниот прв човек на Пентагон и десна рака на Трамп: Русија е нашата најголема закана!
Генералот Џејмс Матис кој ќе биде прв човек на Пентагон во новата администрација на Доналд Трамп порача дека „Америка мора да биде подготвена да се соочи со Русија каде и да треба, а Русија е најголемата закана за САД“.
14.01.2017, 12:17

ЈУЖНА КОРЕЈА
Ова би можело да прерасне во нешто сериозно: САД испраќа моќно оружје во Јужна Кореја, Русија и Кина се здружија
Русија и Кина подготвуваат засега непознати против-мерки на американскиот план да биде поставен против-ракетен штит.
14.01.2017, 11:12

СКОПЈЕ
Најмногу снег во Лазарополе, најстудено во Скопје
Најмногу снег има во Лазарополе, 49 сантиметри, 31 сантиметар во Пожаране, 25 во Тополчани и во Битола, 24 во Ѓуриште, 23 во Тетово, 18 во Крушево,…
14.01.2017, 11:05

АНАЛИЗА
Лажно или не, валканото досие за Трамп е уште една победа на Путин
Дури и ако наводите од „валканиот извештај“ за вмешаноста на Москва се испостават како неточни, САД се ослабени, а нивниот нов лидер е компромитиран и пред да ја превземе моќта.
13.01.2017, 20:12

КИПАР
Ново кризно жариште во Европа: "Повлекување на турските војници не доаѓа во предвид, ќе бидеме тука засекогаш!"
Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денес во Истанбул кажал дека целосно повлекување на турските војници од Кипар, како што бара кипарскиот претседател Никос Анастасиадес, "не доаѓа во предвид".
13.01.2017, 18:53

ЛОНДОН
Ова е неговото лице: Ова е Кристофер Стил, шпионот кој го објавил "валканото" досие за Трамп
Фотографијата од Кристофер Стил, британскиот шпион кој го напишал "валканиот" извештај за новиот претседател на САД, Доналд Трамп, се појавила во јавноста.
13.01.2017, 17:41

САД
Состанок кој што може да го промени светот: Што правела Марин Ле Пен во „Трамп кулата“?
Со кого имала состанок француската десничарка во кулата на Доналд Трамп? Според фотографиите кои што се појавија на интернет, Ле Пен се сретнала со близок човек на новиот американски претседател.
13.01.2017, 16:21

ЈАПОНИЈА
Американците тргнаа во одбрана на Пацификот: Во Јапонија пристигнува најскапото и најконтроверзно оружје
F-35 Joint Fight Striker, најскапиот и најконтроверзен проект на американската армија во историјата, тргнал кон Јапонија за да учествува во „одбрана на Пацификот“, пренесува CNN.
13.01.2017, 15:17

СИРИЈА
Израелците го бомбардираа аеродромот во Дамаск: Сиријците одговорија – ќе ви ги пресечеме рацете
Неколку ракети лансирани од израелска територија го погодија аеродромот во Дамаск каде што се распоредени елитните единици на сириската Републиканска гарда.
13.01.2017, 14:31

ПОЛИТИКА
ВМРО-ДПМНЕ: Нема да дозволиме двојазичност на цела територија и продолжување на мандатот на СЈО
ВМРО-ДПМНЕ повторува и потврдува дека не се согласува, нема да преговара и нема да дозволи промена на Уставот со цел двојазичност на целата територија и продолжување на мандатот на СЈО, се вели во партиското соопштение.
13.01.2017, 13:17

ТЕНИС
Лина „меле“ во Мелбурн: Ѓорческа ја почисти фаворизираната Унгарка и се пласираше во последното коло на Австралија опен!
Лина Ѓорческа направи уште еден подвиг на Австралија опен, па така по вчерашната премиерна и деби победа на грен слем турнирите, нашата најдобра тенисерка денеска и одржа лекција на уште една противничка за пласман во завршното трето коло од квалификациите.
13.01.2017, 12:03

РУСИЈА
Тактика за посрамотување на противникот: Дали Трамп падна во замката која што ја користеле Советите?
Извештаите дека руските разузнавачки служби поседуваат компромитирачки информации за новиот американски претседател потсетуваат на уцените од советската ера кога Советите користеа слични работи за посрамотување на противникот.
13.01.2017, 11:37

БЕЛА КУЌА
Обама го шокира и расплака Бајден, а неговата реакција предизвика овации
Американскиот претседател Барак Обама го изненадил Џозеф Бајден откако ненајавено му предал претседателско одличје за слобода, што на церемонијата во Белата куќа го расплакало, но воедно и насмеало потпретседателот.
13.01.2017, 10:33

ТУРЦИЈА
Ердоган жестоко ја нападна американската армија: Мора да престанете да ги поддржувате терористите!
„Дали навистина милите дека некој ќе поверува во ова? САД мора да престанат да ѝ даваат легитимитет на оваа терористичка група“, изјави портпаролот на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган.
13.01.2017, 09:31

ФРАНЦИЈА
Околу 190.000 Французи останаа без струја поради невремето
Околу 190.000 луѓе во Франција, претежно во северните региони, ноќта во четвртокот останаа без снабдување со електрична енергија поради неповолните временски услови.
13.01.2017, 09:05

ДЕТРОИТ
Експлозија во Детроит, гори автобуска станица
Голема експлизија избувна на терминалот на една автобуска станица во Детроит, а причината за експлозијата сеуште не е позната. Зградата на станицата претрпела големи оштетувања, пренесува телевизијата Russia Today (RT).
13.01.2017, 09:04

12345678910 ... Последна

AРХИВА ПО КАТЕГОРИИ

 

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ЗАНИМЛИВОСТИ
Тој е жив Хулк: Има 432 кг, запира трактор, дневно јаде 36 јајца, 3 кг месо и тоа не е сè...
СЛАВНИ ПАРОВИ
Пирс има 63 години и изгледа вака! Но вистинското изненадување е неговата жена!
СЕЛЕБРИТИ
Славниот кошаркар фатен во неверство: И тоа не е најголемото изненадување
ОДЛИЧЕН ТРИК
Тој го ставил ова под влошката на своите чевли, и сега два милиона луѓе имаат топли стапала!
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум