АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
5
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
СИТЕ ВЕСТИНАЈЧИТАНИ ДЕНЕСНАЈЧИТАНИ 7 ДЕНАНАЈЧИТАНИ 30 ДЕНАВИДЕО ВЕСТИФОТО ВЕСТИ

БАЛТИК
Русија има нова тактика во балтичките земји, НАТО војниците ги очекува слатка стапица
Потпаролот на разузнавачката служба на Естонија, Мик Маран ја остава можноста да дојде до конфликт помеѓу британските војници на НАТО со локалното население и ова го гледа како "среден прст од Москва", пишува весникот "Тајмс".
 

ФРАНЦИЈА
Нема да се покријам со марама: Француската десничарка Ле Пен откажа состанок со познат муфтија
Марин Ле Пен, кандидатка за претседател на француската крајна десница го откажала состанокот со либанскиот голем муфтија затоа што не сакала да стави марама на главата за време на нејзината средба.
21.02.2017, 15:03

МЕЛБУРН
Застрашувачка снимка: Моментот на падот на авионот во Австралија забележан со камера
Камерата од еден автомобил го снимила моментот на трагичниот пад на авионот во Австралија, при што загинале сите 4 патници и пилотот.
21.02.2017, 13:43

РУСИЈА
Лукашенко е загрижен: Може ли Русија да изврши инвазија на Белорусија?
Путин и Лукашенко никогаш претерано не се согласувале, па многумина велат дека нивниот однос е „брак од интерес“, а не знак на меѓусебно почитување. Сепак, овој пат белорускиот лидер направи грешка која ги натера Русите да ги преиспитаат односите со Минск.
21.02.2017, 12:41

ЕВРОПА
Година на клучни избори: Да се гласа сега, еве кој ќе ја предводи Европа
Оваа година би можела да биде година на големи проблеми за Европа. Три членки на ЕУ излегуваат на избори, чии резултати е многу тешко да се предвидат, а во сите три држави популарни се популистичките движења.
21.02.2017, 11:37

МОСКВА
Империјата на Путин: Рускиот претседател пријавил дека поседува два стана и "половина гаража", но всушност..
Доколку новите истражувања се покажат точни, Владимир Путин би можел да биде новиот најбогат човек на светот. Во моментов, според листата на Форбс, прв е Бил Гејтс - 75 милијарди долари, но рускиот претседател би можел да тежи дури 200 милијарди долари.
21.02.2017, 10:33

ОХРИД
Хорор во Охрид: При грабеж убиeна жена во Охрид
Жена на возраст од околу 60 години, убиена е во понеделник вечер во Охрид, при обид за грабеж во нејзиниот стан.
21.02.2017, 10:02

САД
Министерот за одбрана на Трамп им порача на Ирачаните: Не сме тука за да ви ја земеме нафтата
Американскиот министер за одбрана и еден од најблиските луѓе до новиот американски претседател Доналд Трамп даде „интересна“ изјава при неговата посета на Ирак.
21.02.2017, 09:31

САД
Заканувачко ветување од Вашингтон: "Ова е годината во која ќе ги победиме Русите"
Се поголеми се притисоците над американскиот претседател Доналд Трамп, да го заостри својот став кон Русија и Владимир Путин. Последен од таквите доаѓа од "домашната екипа", од редовите на Републиканската партија, поточно од сенаторот Линдзи Греам.
21.02.2017, 09:15

СТОКХОЛМ
Безредија во Стокхолм со потпалувања возила
Поголема група неидентификувани лица предизвикала безредија во кои биле подметнувани пожари и ограбувани локалните продавници во понеделникот ноќта во претежно мигрантската населба Ринкебју, во престолнината Стокхолм, пренесуваат шведските медиуми.
21.02.2017, 09:07

МОСУЛ
"Оваа битка би била тешка за било која војска на светот"
Ирачките сили вчера, со поддршка од коалициските сили предводени од САД, започнале напад на аеродромот во Мосул, прва мета на копнената офанзива која има за цел да го заземе западниот дел на градот, кој е сè уште во рацете на Исламската држава, објавила ирачката војска.
20.02.2017, 19:52

ЦРНА ГОРА
Објавени нови детали за обидот за државен удар во Црна Гора
Русија кон крајот на 2016-тата година планирала атентат на поранешниот премиер на Црна Гора, Мило Џукановиќ и рушење на неговата влада, објавил британски "Daily Telegraph" , повикувајќи се на извор од британската влада.
20.02.2017, 18:41

ШВЕДСКА
Трамп одговорил на прозивките: За нападите во Шведска за кои зборував видов на телевизија
Американскиот претседател Доналд Трамп се обидел да објасни што мислел кога зборувал за големиот инцидент кој наводно се случил во Шведска, велејќи дека неговата изјава се однесувала на нешто што го видел на телевизија.
20.02.2017, 17:35

ИРАК
Нема предавање: Исламската држава има нова тактика
Со губењето на териториите во Сирија и Ирак, Исламската држава ја промени својата пропаганда отстапувајќи од идејата за исламска утопија и фокусирајќи се повеќе на напади, пренесува „Гласот на Америка“, повикувајќи се на експертите за тероризам.
20.02.2017, 16:37

ТРКА
Целиот свет се вооружува: Трговијата со оружје на највисоко ниво уште од Студената војна
Трансферот на оружје на глобално ниво во последните пет години достигнал највисоко ниво од крајот на Студената војна, при што регионот на Блискиот исток речиси го дуплирал увозот на оружје, додека САД и Русија останале најголемите снабдувачи.
20.02.2017, 15:31

КАНАДА
Целиот свет полуде по него: Тој е паметен, згоден и ја брани демократијата од Трамп
Целиот свет се прашува кој би можел да ја одбрани западната демократија од популистите предводени од американскиот претседател Доналд Трамп и европските десничари, кои сакаат да ја уништат ЕУ и нејзините вредности.
20.02.2017, 14:23

РУСИЈА
Русите ќе им го продадат моќниот ракетен систем на Турците: Во тек се преговори за С-400
Турција сака од Русија да го купи против ракетниот систем С-400 „Триумф“, а преговорите околу договорот се во тек, изјави Сергеј Чемезов, директор на „Ростек“.
20.02.2017, 13:15

САД
Ноќната мора на Трамп: Еве како функционира „тајната држава" во САД
Случајот со оставката на советникот за безбедност во тимот на Трамп, од прилика покажува како некои работи функционираат во „американскиот систем“.
20.02.2017, 12:11

12345678910 ... Последна

AРХИВА ПО КАТЕГОРИИ

 

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ЕРОТИКА
Вистината за порното: Колку всушност заработуваат порно ѕвездите и како изгледаат аудициите на црниот кауч
СФРЈ
ЦИА ги објави информациите за нападот на СФРЈ: Чекале Тито да умре, а потоа Брежњев да почне
МИСТЕРИЈА
Го обиколи целиот свет, но тука не сакал ни да стапне: Зошто Тито го избегнувал овој српски град?
ОХРИД
Ова е убиецот од Охрид: Соседот од втор спрат со нож ја убил Спаса Бојоска, а еве што направил со парите
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум