АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
-2
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
СИТЕ ВЕСТИНАЈЧИТАНИ ДЕНЕСНАЈЧИТАНИ 7 ДЕНАНАЈЧИТАНИ 30 ДЕНАВИДЕО ВЕСТИФОТО ВЕСТИ

СИРИЈА
Застрашувачки развој на ситуацијата: Сириската војска е пред тежок пораз од ИСИС, загрозени се над 120 илјади жители
Според последните информации, џихадистите на Исламската држава ја отсекле воздушната база од градот Деир Ез Зор која била последната линија на одбраната на сириската армија.
 

ТУРЦИЈА
Крвникот од Истанбул имал брутален план: Еве што го спречило да го реализира
Абдулкадир Машарипов, терористот кој во новогодишната вечер убил 39 луѓе во еден од најпопуларните истанбулски ноќни клубови, признал дека е виновен и потврдил дека тоа го направил име на ИСИС.
18.01.2017, 15:14

САД
Тајните на ЦИА се достапни на интернет: Симната е ознаката на тајност на над 12 милиони документи
Од доверливи информации за Фидел Кастро, до детали за симнувањето од власт на бројни влади ширум светот – американската разузнавачка агенција ЦИА одлучи својата историја да направи да биде достапна за сите.
18.01.2017, 14:11

САД
Дали ова е знак дека Американците се подготвуваат за војна со Русија: Еве што било снимено над „Областа 51"
Контролорот на воздушниот сообраќај Фил Дрејк снимил на небото над познатата „Област 51“ нешто што досега не е видено.
18.01.2017, 13:01

СКОПЈЕ
СЈО се откажа од обвинителниот акт “Пуч” – не донесуваат заклучок дали некој е виновен или невин, туку недостигаат дополнителни докази
СЈО го повлече обвинителниот акт за предметот којшто е познат во јавноста како “Пуч”, a во кој е обвинет лидерот на опозицијата Зоран Заев, поради фактот дека, како што тврдат од СЈО, фактичката состојба прикажана во обвинителниот акт наводно била во спротивност со доказите со кои ова јавно обвинителство располага.
18.01.2017, 11:50

НАДВОРЕШНА ПОЛИТИКА
Визијата на британскиот амбасадор Гарет за Македонија во 2027: Решен спорот со Грција, членство во НАТО, преговори со ЕУ, жена премиер…
Извонредниот напредок кој Македонија го направи во последните 10 години се должи на посветеноста и обврските кои беа направени од владата која беше оформена по изборите во 2016-та година, и која тогаш го започна својот визионерски план „Македонија: Стратегија за сите наши граѓани“, вака британскиот амбасадор Чарлс Гарет во блог пост ја опишува иднината на Македонија и промените низ кои таа евентуално би поминала во следните десет години.
18.01.2017, 11:25

РУСИЈА
Мистерија во Русија: Кој го ликвидираше телохранителот на големиот пријател на Путин?
Еден од телохранителите на чеченскиот лидер Рамзан Кадиров кој што е голем пријател на Путин и Кремљ, бил убиен и закопан во едно село во Чеченската Република.
18.01.2017, 11:07

САД
Ќе го исполни ли сега Асанж ветеното?: Обама ја намали казната на Челси Менинг
Претседателот на САД, Барак Обама, ја намалил затворската казна на Челси Менинг, која се однесувала на проследување на документи до "Wikileaks" во 2010. година.
18.01.2017, 09:31

НИГЕРИЈА
Голема трагедија во Нигерија: Борбени авиони по грешка кренаа во воздух бегалски камп
Околу 100 лица се убиени, а стотици се повредени после воздушниот напад на нигериската авијација на еден бегалски камп на североистокот на земјата во близина на границата со Камерун.
18.01.2017, 09:15

ЛОНДОН
Тие имаат главна улога во сите истраги: Посебно одделение на британските служби ги разоткрива терористичките напади
Одделението го сочинуваат научници, во главно магистри и доктори на науки по психологија, криминологија други општествени науки.
17.01.2017, 20:01

ПОЛСКА
Нов студен бран: Во Полска 85 луѓе умреле од смрзнување, во Словачка 40 деца спасени од студот
До Полјаците повторно се апелирало да се јават на аларм бројот доколку забележат дека некој може да биде загрозен од студот.
17.01.2017, 18:46

МОСКВА
Путин: "Валканото досие го нарача елитата да го спречи Трамп да ја преземе власта, полоши се од проститутки!"
Претседателот на Русија, Владимир Путин, изјавил дека обидите во Америка да му се одземе легитимитетот на новоизбраниот претседател Доналд Трамп, потсетува на "мајданските" методи видени во Украина.
17.01.2017, 17:34

СКОПЈЕ
За „Тврдина 2“ СЈО треба да бара објаснување од Дирекцијата за заштита на класифицирани податоци
Второто подготвително рочиште за предметот „Тврдина 2“ заврши со нова обврска која Судот му ја наложи на СЈО, кое треба да се обрати до Дирекцијата за заштита на класифицирани податоци и до МВР за дообјаснување околу барањето на ова обвинителство за судска употреба на доказите кои се сметаат за класифицирани информации во случајот.
17.01.2017, 16:19

БРИТАНИЈА
"Путин се подготвува за војна": Британската морнарица во страв: Русите сè повеќе господарат со светските води
Британската кралска морнарица се соочува со најголем предизвик од Русија во последните 25 години, предупредил адмиралот Филип Џонс, командант на британската флота.
17.01.2017, 15:06

САД
Електромагнетна пулсна артилерија: Новото американско супер-оружје ќе парализира цели градови!
Гранатите нема да бидат полни со експлозив, туку со електромагнетни удари и други некинетички технологии.
17.01.2017, 13:41

ФИЛИПИНИ
Претседателот на Филипините продолжува да шокира: Ако познавате наркоман - убијте го!
Од неговото доаѓање на власт, во фанатичната војна против дрогата на Филипините се убиени над 6,200 луѓе и тука Родриго Дутерте и неговата администрација не планираат да сопрат.
17.01.2017, 12:36

БЕЛГРАД
Николиќ: Ако треба и јас и моите синови ќе одиме да војуваме на Косово
Српскиот претседател Томислав Николиќ изјавил дека е подготвен да се повлече од претседателската функција доколку Србија, во случај на убивања на Срби на Косово, „го премолчи тоа“, пренесуваат српските медиуми.
17.01.2017, 11:31

ИСТАНБУЛ
Уапсен и претепан крвникот од Истанбул: Терористот кој убил 39 луѓе признал дека го извршил масакрот во Реина
Напаѓачот кој во новогодишната ноќ во Истанбул убил 39 луѓе во ноќниот клуб "Реина", бил уапсен вчера, јавува "Reuters", повикувајќи се на турските медиуми.
17.01.2017, 10:35

12345678910 ... Последна

AРХИВА ПО КАТЕГОРИИ

 

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ЗАНИМЛИВОСТИ
Тој е жив Хулк: Има 432 кг, запира трактор, дневно јаде 36 јајца, 3 кг месо и тоа не е сè...
СЛАВНИ ПАРОВИ
Пирс има 63 години и изгледа вака! Но вистинското изненадување е неговата жена!
СЕЛЕБРИТИ
Славниот кошаркар фатен во неверство: И тоа не е најголемото изненадување
ОДЛИЧЕН ТРИК
Тој го ставил ова под влошката на своите чевли, и сега два милиона луѓе имаат топли стапала!
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум