АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
-2
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
СИТЕ ВЕСТИНАЈЧИТАНИ ДЕНЕСНАЈЧИТАНИ 7 ДЕНАНАЈЧИТАНИ 30 ДЕНАВИДЕО ВЕСТИФОТО ВЕСТИ

СИРИЈА
Ново сојузништво во Сирија: Турската и руската војска изведуваат заеднички акции
Според последните информации кои што доаѓаат од Сирија, и турските и руските борбени авиони ги бомбардираат позициите на Исламската држава во сирискиот град Ал-Баб.
 

НОВ ПОРЕДОК
"Добродојдовте во 2017-тата година, почнува Нов светски поредок"
По завршувањето Студената војна светот добил нов поредок, оној во кој економски и воено доминирала само една држава - САД. Две и пол децении подоцна, тој поредок никогаш не бил поблиску до пропаст, пишува колумнистот на "Washington post", Роберт Семјуелсон.
03.01.2017, 14:07

ИСТАНБУЛ
Протекле првите фотографии од дискотеката на смртта: Џихадистот го претворил клубот во кланица
Исламската држава вчера преземала одговорност за крвавиот напад на ноќниот клуб "Реина" во Истанбул, каде во новогодишната ноќ биле убиени 39, а ранети 69 лица.
03.01.2017, 13:01

ИСТАНБУЛ
Ова е лицето на убиецот од Истанбул: Напаѓачот е професионален убиец и терорист
Турските медиуми објавиле "селфи" снимка од мажот за кој се верува дека во новогодишната вечер убил 39 луѓе во ноќниот клуб "Реина" во Истанбул.
03.01.2017, 12:17

САД
Теоријата на Џон МекКејн: Ќе ги подобриме односите со Русија, но за да бидеме уште построги кон Путин
Републиканскиот сенатор смета дека Соединетите Американски Држави треба да ги поправат односите со Русија, но од тоа да извлечат голема корист.
03.01.2017, 11:37

ТУРЦИЈА
Глумел дека е мртов за да преживее: Морничава исповед на сведок на новогодишното крвопролевање во Истанбул
Американец од Делавер вели дека го преживеал крвопролевањето во истанбулскиот ноќен клуб така што глумел дека е мртов.
03.01.2017, 10:31

САД
Американците уште се скептични во претседателскиот капацитет на Трамп
Помалку од половината Американци се уверени во способноста на избраниот претседател Доналд Трамп да се справи со светските кризи, како и разборито да ја користи воената моќ и да спречи големи скандали во неговата администрација, покажуваат резултатите од истражувањето на јавното мнение кое во понеделникот ги објави вашингтонската агенција Gallup.
03.01.2017, 09:07

СВЕТ
Трамп „војува“ со Кина на Твитер поради севернокорејскиот лидер
После критиките на сметка на Северна Кореја, новиот американски претседател Доналд Трамп ја критикуваши и Кина бидејќи, како што наведе, профитира од економските врски со САД, а не сака да помогне во спречувањето Северна Кореја да дојде до нуклерано оружје.
03.01.2017, 09:07

БРАЗИЛ
Крвав љубовен триаголник: Грчкиот амбасадор го избодел и запалил љубовникот на неговата сопруга
Грчкиот амбасадор во Бразил, 59-годишниот Кјиријакос Амиридис бил убиен од воен полицаец, љубовник на неговата сопруга, инаку Бразилка. Воениот полицаец, 29-годишниот Серџо Мореира Фиљо признал дека го убил амбасадорот, но тврди дека било во самоодбрана.
02.01.2017, 18:15

ИСТАНБУЛ
Познат идентитетот на напаѓачот во ноќниот клуб во Истанбул
Идентитетот на терористот – сторителот на нападот во познатиот ноќен клуб „Реина“ во турската метропола, неговото државјанството и врски се утврдени, но поради забрана за емитување во интерес на истрагата, тие сѐ уште не се соопштуваат, јавуваат турските медиуми.
02.01.2017, 14:55

БЕЛГРАД
Дачиќ: Србија погреши што ја призна Македонија под уставно име, испаднавме будали
Србија погреши што ја призна Македонија под уставното име, бидејќи таа гласаше за независноста на Косово, изјавил шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ во интервју за агенцијата Бета. Дачиќ додал дека Србија сега треба да ја употребува референцата „ПЈРМ“ на мултилатерално ниво, а не како што досега беше случајот со употребата на уставното име на Македонија.
02.01.2017, 14:53

ИСТАНБУЛ
Одговорноста за нападот во Истанбул ја презема IS
Ултрарадикалната сунитска организација Исламска држава (IS) ја презема во понеделникот одговорноста за нападот во ноќниот клуб во Истанбул на новогодишната ноќ во кој беа убиени 39 луѓе.
02.01.2017, 14:46

СВЕТ
Кризите меѓу Израел и САД
Последната криза меѓу Израел и САД избувна откако Вашингтон одби да го употреби правото на вето во Советот за безбедност при Обединетите нации со што всушност овозможи да биде изгласана резолуцијата со која се осудува градењето на еврејските населби на териториите кои меѓународната заедница ги смета за окупирани палестински од Израел.
02.01.2017, 14:45

ЦРНА ХРОНИКА
Снимка од почетокот на масакрот: Првите жртви биле убиени пред клубот!
Само неколку часа по нападот во истанбулскиот ноќен клуб во кој биле убиени 39 лица, на интернет се појавила снимка на која е видливо дека напаѓачот започнал да пука уште на улица, пред неговото влегување во клубот.
01.01.2017, 13:04

НОВА ГОДИНА
Како светот ја прослави Новата година? (ФОТО)
Светот ја пречека Новата 2017 година со спектакуларни огномети и ја испрати старата 2016 година, која беше исполнета со политички изненадувања, конфликти, крвави напади и смрт на легендарни ѕвезди од шоубизнисот.
01.01.2017, 12:10

ЦРНА ХРОНИКА
Маскиран Дедо Мраз убил најмалку 39 луѓе на новогодишна забава во Истанбул
Најмалку 39 луѓе загинаа, меѓу кои 16 странци, во напад на ноќен клуб во Истанбул, рече во недела турскиот министер за внатрешни работи.
01.01.2017, 11:48

СВЕТ
Цел свет чека да заврши 2016 година, а тој оваа година заработувал 32 милиони долари секој ден
Само во минатата година своето богатство го зголемил за 11.8 милијарди долари, а е еден од најголемите противници на Доналд Трамп во светот на бизнисот.
31.12.2016, 15:11

РУСИЈА
Страшни фотографии од Русија на Ленин: На пазар продавале човечко месо, јаделе мртви за да преживеат
Вознемирувачките фотографии прикажуваат луѓе кои продаваат делови од човечко тело, вклучувајќи и глави и тела од деца, бидејќи, за да ја преживеат гладта која владеела во Русија во текот на 20-тите години од 20. век, станале канибали.
31.12.2016, 14:07

Прва ... 78910111213 ... Последна

AРХИВА ПО КАТЕГОРИИ

 

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ЗАНИМЛИВОСТИ
Тој е жив Хулк: Има 432 кг, запира трактор, дневно јаде 36 јајца, 3 кг месо и тоа не е сè...
СЛАВНИ ПАРОВИ
Пирс има 63 години и изгледа вака! Но вистинското изненадување е неговата жена!
СЕЛЕБРИТИ
Славниот кошаркар фатен во неверство: И тоа не е најголемото изненадување
ОДЛИЧЕН ТРИК
Тој го ставил ова под влошката на своите чевли, и сега два милиона луѓе имаат топли стапала!
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум