АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
5
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
СИТЕ ВЕСТИНАЈЧИТАНИ ДЕНЕСНАЈЧИТАНИ 7 ДЕНАНАЈЧИТАНИ 30 ДЕНАВИДЕО ВЕСТИФОТО ВЕСТИ

САД
Трамп го проширува нуклеарниот арсенал: Сакаме да бидеме пред сите!
Новиот претседател на САД, Доналд Трамп најави зголемување на арсеналот со нуклеарно оружје.
 

ПОЛИТИКА
Османи: Парите ќе бидат двојазични
Од три до пет илјади евра казна за неупотреба на албанскиот јазик, двојазични пари, собраниски седници на албански јазик, министрите во владата ќе зборуваат на нивниот јазик, судските процеси ќе бидат двојазични ако во нив има Албанец, а двојазични ќе бидат и информативните табли.
24.02.2017, 10:16

КУАЛА ЛУМПУР
Откриено со што бил убиен братот на Ким: Користено ова оружје за масовно уништување
Хемикалијата која била користена во убиството на полубратот на северонокорејскиот лидер, е идентификувана како нервен агенс VX, соопштила малезиската полиција.
24.02.2017, 10:07

РУСИЈА
Путин со порака до руските војници: Нашата задача е да ги уништиме терористите!
Руската војска му нанесе значајна штета на меѓународниот тероризам во Сирија, а тоа доведе и до започнување на мировните преговори во Сирија, порача Владимир Путин.
24.02.2017, 09:31

КИНА
Се фрлаат под автомобил за 3 евра отштета: Лажни жртви на сообраќајки развиле бизнис од тоа
Лажирањето на повреди здобиени во сообраќајни несреќи би можело да е еднакво старо како и самиот автомобил. Меѓутоа, во време кога камерите се присутни на сите агли и во сите џебови, тие измами е многу тешко да се изведат.
24.02.2017, 09:15

КУРИЛСКИ ОСТРОВИ
Тука Втората светска војна уште трае: Русија распоредува оружје и војска, Јапонија остро протестира
Јапонската влада пратила протест до Москва по изјавата на министерот за одбрана на Русија, Сергеј Шојгу, за намерата да распореди дивизија на Курилските острови оваа година.
23.02.2017, 20:13

ЕВРОПА
Авион специјализиран за откривање на нуклеарни експлозии пристигнал во Европа: Дали Русија прави тајни тестови?
Во Европа пристигнал американскиот авион "WC-135 Constant Phoenix", за посебна намена, специјализиран за откривање и идентификација на нуклеарни експлозии.
23.02.2017, 19:17

ИРАК
Жестоки пресметки со џихадистите: Започна клучната фаза од офанзивата во „срцето" на Исламската држава
Ирачките безбедносни сили започнаа офанзива на аеродромот во Мосул - најголемиот град во Ирак кој што е под контрола на џихадистите на Исламската држава.
23.02.2017, 18:00

ЗАГРЕБ
Ова е осомничениот за грозоморното убиство на Кристина: Син е на познат угостител, прегазил татко на 8 деца
Осомничениот за убиството на 18-годишната Кристина Крупљан, е син на познат угостител кој наводно поседува хотел во Загреб.
23.02.2017, 17:07

ГЕРМАНИЈА
Уапсен е салафистот кој што подготвувал напади во Германија: Сакал да убие полицајци со експлозив
Германските власти денес уапсија 26 годишен маж поради сомнение дека се подготвувал за организирање на терористички напад.
23.02.2017, 16:03

ПОЛИТИКА
Бујар Османи: Нема менување на знамето и химната, за двојазичноста се договоривме
Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи, рекол дека Уставот предвидува јазикот да е во службена употреба и дека целиот закон е во рамките на Уставот. Османи додал дека не се откажале од двојазичниот денар.
23.02.2017, 14:37

ПОЛИТИКА
Заев: Македонија во март ќе има влада предводена од СДСМ
Лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска од Сараево порача дека неговата партија ги собрала неопходните потписи за формирање на влада и дека ова најверојатно ќе биде официјализирано во првата половина од следниот месец.
23.02.2017, 13:55

СВЕТ
Сите се плашат од Америка: Оваа мапа прикажува кој од кого се плаши најмногу
Служејќи се со податоците од анкетата во која што биле испитани граѓаните од 65 земји ширум светот, оваа мапа открива кои земји од кого се плашат најмногу.
23.02.2017, 13:21

НАУКА
НАСА откри седум нови планети со големина на Земјата - на три од нив можно е да постои и вода
Пронајдени се седум нови планети слични на Земјата надвор од нашиот Сончев систем, а на три од нив можно е да има вода, па дури и океан.
23.02.2017, 12:17

РЕГИОН
Бугарски генерал: Србија станува главен фактор во регионот, Русија ги вооружува, а нас НАТО ништо!
Некогашниот шеф на бугарската разузнавачка служба, генерал Кирчо Киров, рекол дека Србија станува регионален воен фактор.
23.02.2017, 11:39

ПОЛИТИКА
Предлогот за јазикот прифатен, потписите се кај Ахмети: ДУИ од петок решава дали ќе влезе во новата влада!
Демократската унија за интеграција ја прифатила верзијата за употребата на албанскиот јазик, а Али Ахмети треба да одлучи дали ќе му ги даде потписите на СДСМ. Оваа партија од петок ќе одлучува дали ќе влезе во новата влада.
23.02.2017, 10:35

ТУРЦИЈА
Крај на Турција на Ататурк: Ердоган дозволи носење на хиџаб во војската, последниот бастион на секуларната држава
Жените ќе можат да носат хиџаб под шлемот или беретката, се додека биде во иста боја како и униформата и нема да го покрива целото лице.
23.02.2017, 09:31

БАРСЕЛОНА
Шпанците на улица, бараат од државата да прима повеќе бегалци: Доста изговори, прифатете ги веднаш!
Неколку илјади демонстранти излегле денес на улиците на Барселона барајќи од конзервативната шпанска влада да прими повеќе бегалци кои бегаат од војната во Сирија и другите судири.
23.02.2017, 09:15

12345678910 ... Последна

AРХИВА ПО КАТЕГОРИИ

 

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ЕРОТИКА
Вистината за порното: Колку всушност заработуваат порно ѕвездите и како изгледаат аудициите на црниот кауч
СФРЈ
ЦИА ги објави информациите за нападот на СФРЈ: Чекале Тито да умре, а потоа Брежњев да почне
МИСТЕРИЈА
Го обиколи целиот свет, но тука не сакал ни да стапне: Зошто Тито го избегнувал овој српски град?
ОХРИД
Ова е убиецот од Охрид: Соседот од втор спрат со нож ја убил Спаса Бојоска, а еве што направил со парите
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум