АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
2
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
СИТЕ ВЕСТИНАЈЧИТАНИ ДЕНЕСНАЈЧИТАНИ 7 ДЕНАНАЈЧИТАНИ 30 ДЕНАВИДЕО ВЕСТИФОТО ВЕСТИ

ЛОНДОН
Тие имаат главна улога во сите истраги: Посебно одделение на британските служби ги разоткрива терористичките напади
Одделението го сочинуваат научници, во главно магистри и доктори на науки по психологија, криминологија други општествени науки.
 

ПОЛСКА
Нов студен бран: Во Полска 85 луѓе умреле од смрзнување, во Словачка 40 деца спасени од студот
До Полјаците повторно се апелирало да се јават на аларм бројот доколку забележат дека некој може да биде загрозен од студот.
17.01.2017, 18:46

МОСКВА
Путин: "Валканото досие го нарача елитата да го спречи Трамп да ја преземе власта, полоши се од проститутки!"
Претседателот на Русија, Владимир Путин, изјавил дека обидите во Америка да му се одземе легитимитетот на новоизбраниот претседател Доналд Трамп, потсетува на "мајданските" методи видени во Украина.
17.01.2017, 17:34

СКОПЈЕ
За „Тврдина 2“ СЈО треба да бара објаснување од Дирекцијата за заштита на класифицирани податоци
Второто подготвително рочиште за предметот „Тврдина 2“ заврши со нова обврска која Судот му ја наложи на СЈО, кое треба да се обрати до Дирекцијата за заштита на класифицирани податоци и до МВР за дообјаснување околу барањето на ова обвинителство за судска употреба на доказите кои се сметаат за класифицирани информации во случајот.
17.01.2017, 16:19

БРИТАНИЈА
"Путин се подготвува за војна": Британската морнарица во страв: Русите сè повеќе господарат со светските води
Британската кралска морнарица се соочува со најголем предизвик од Русија во последните 25 години, предупредил адмиралот Филип Џонс, командант на британската флота.
17.01.2017, 15:06

САД
Електромагнетна пулсна артилерија: Новото американско супер-оружје ќе парализира цели градови!
Гранатите нема да бидат полни со експлозив, туку со електромагнетни удари и други некинетички технологии.
17.01.2017, 13:41

ФИЛИПИНИ
Претседателот на Филипините продолжува да шокира: Ако познавате наркоман - убијте го!
Од неговото доаѓање на власт, во фанатичната војна против дрогата на Филипините се убиени над 6,200 луѓе и тука Родриго Дутерте и неговата администрација не планираат да сопрат.
17.01.2017, 12:36

БЕЛГРАД
Николиќ: Ако треба и јас и моите синови ќе одиме да војуваме на Косово
Српскиот претседател Томислав Николиќ изјавил дека е подготвен да се повлече од претседателската функција доколку Србија, во случај на убивања на Срби на Косово, „го премолчи тоа“, пренесуваат српските медиуми.
17.01.2017, 11:31

ИСТАНБУЛ
Уапсен и претепан крвникот од Истанбул: Терористот кој убил 39 луѓе признал дека го извршил масакрот во Реина
Напаѓачот кој во новогодишната ноќ во Истанбул убил 39 луѓе во ноќниот клуб "Реина", бил уапсен вчера, јавува "Reuters", повикувајќи се на турските медиуми.
17.01.2017, 10:35

СВЕТ
Паника во Европа поради изјавата на новиот претседател на САД: Лидерите на ЕУ се сомневаат дека Трамп и Путин ќе го срушат НАТО
Лидерите на земјите членки на Европската унија реагираа на изјавата на новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп кој што порача дека НАТО Алијансата застарела и дека после Велика Британија, и други земји ќе ја напуштат ЕУ.
17.01.2017, 09:31

ВИЕТНАМ
Враќање на Кери во минатото: Американскиот шеф на дипломатијата се вратил на местото каде што убил човек
Џон Кери, наскоро поранешен шеф на американската дипломатија, моментално е во Виетнам, каде ја посетил делтата на реката Маконг на југот на земјата.
17.01.2017, 09:15

АНАЛИЗА
Нештата по кои ќе се памети Обама
Американскиот претседател Барак Обама ја напушта, по два мандата, должноста а неговото претседателствување, со според многумина единствената вистинска суперсила во светот во моментов, ќе остане запаметено во прв ред по девет нешта.
17.01.2017, 09:07

РУСИЈА
Песков: Русија се согласува со Трамп, НАТО навистина е застарена организација
Портпаролот на рускиот претседател Дмитриј Песков изјавил денес дека Кремљ се согласува со новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп дека НАТО е остаток од минатото.
16.01.2017, 20:02

БРАЗИЛ
Отровни инсекти, отсечени глави и извадени црева: Бразилските затвори се како пекол на земјата
Во казнената установа "Instituto Penal de Sa Kahvalho" во Рио де Жанеиро, затворениците се збиени како сардини во влажни ќелии, каде ги тероризираат отровни стоногалки, скорпии и стаорци.
16.01.2017, 18:51

МОСУЛ
Смртоносен ултиматум: Лидерот на џихадистите им порачал на странските борци: Или разнесете се, или одете дома!
Абу Бакр ал Багдади, лидер на Исламската држава, им поставил ултиматум на странските борци кои војуваат на страната на џихадистите во ирачкиот град Мосул.
16.01.2017, 17:36

СВЕТ
Американците, Русите или некој трет: Сајбер нападите се оружјето на новото време
Одделението на американското Министерство за енергија минатиот петок побара дополнителна надлежност за да може да се носи со новите сајбер напади и друите вондредни ситуации.
16.01.2017, 16:22

СРБИЈА
Вучиќ: Можевме да го внесеме возот на Косово, но ќе имаше мртви на сите страни
Премиерот на Србија за "TV Pink" рекол дека не било во интерес на Србија да го “протурка” возот до Косовска.
16.01.2017, 15:11

САД
Вака ќе го чуваат Трамп на инаугурацијата: 28 илјади полицајци, снајперисти, детектори...
Снајперисти, камиони како оружје за напад, вооружени дронови... сето тоа се смета за можен безбедносен ризик на претседателската инаугурација на Доналд Трамп во петок во Вашингтон на која што се очекува да присуствуваат речиси милион луѓе.
16.01.2017, 14:01

12345678910 ... Последна

AРХИВА ПО КАТЕГОРИИ

 

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ЗАБАВА
Прочитајте га дневник на кумановца у Канаду!
ЗАНИМЛИВОСТИ
Тој е жив Хулк: Има 432 кг, запира трактор, дневно јаде 36 јајца, 3 кг месо и тоа не е сè...
БИДЕТЕ ВНИМАТЕЛНИ!
Видео запис од утрово, на излезот од Скопје: Погледнете како не треба да се вози на замрзнат автопат!
РУСИЈА-САД
"Трамп на Путин ќе му ги даде Крим, Украина и Сирија, во замена за голема услуга"
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум