АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
5
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
КИНО ПРЕТСТАВИ: Cineplexx \ Кино Милениум \ Рамстор
ТЕАТАРСКИ ПРЕТСТАВИ
http://www.kinomilenium.mk | Тел:(02) 3120 389
Притаено зло: Последно поглавје (Resident Evil: The Final Chapter)
17:30
Режија: Paul W.S. Anderson
Главни улоги: Milla Jovovich, Ali Larter, Iain Glen, Shawn Roberts
Жанр: Хорор, Акција
Времетраење: 106 Минути
Злато (Gold)
15.00 само на 11 и 12 февруари
Режија: Stephen Gaghan
Главни улоги: Bryce Dallas Howard, Matthew McConaughey, Toby Kebbell, Rachael Taylor, Edgar Ramírez
Жанр: Авантура, Драма, Трилер
Времетраење: 121 Минути
Непознатата девојка (The Unknown Girl)
13:00 освен на 11 и 12 февруари
Режија: Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne
Главни улоги: Adèle Haenel, Olivier Bonnaud, Jérémie Renier, Louka Minnelli
Жанр: Криминалистички, драма, трилер
Времетраење: 113′
Педесет нијанси потемно (Fifty Shades Of Grey 2: Fifty Shades Darker)
22:00
Режија: James Foley
Главни улоги: Jamie Dornan, Dakota Johnson, Kim Basinger, Luke Grimes
Жанр: Драма, Еротика
Времетраење: 115 Минути
Прстени (Rings)
17.30
Режија: F. Javier Gutiérrez
Главни улоги: Matilda Lutz, Alex Roe, Johnny Galecki
Жанр: Хорор
Времетраење: 107 Минути
Големиот Кинески ѕид (The Great Wall)
20:00
Режија: Zhang Yimou
Главни улоги: Matt Damon, Jing Tian, Pedro Pascal, Willem Dafoe, Andy Lau
Жанр: Акција, Авантура, Фантазија
Времетраење: 103 Минути
Балерината и Виктор (Ballerina)
11.00 - само на 18 и 19 февруари
Режија: Eric Summer, Éric Warin
Главни улоги: Elle Fanning, Dane DeHaan, Maddie Ziegler, Carly Rae Jepsen
Жанр: Семеен, Авантура, Анимиран / цртан
Времетраење: 89 Минути
Лего Бетмен Филм (The Lego® Batman Movie)
13.00 | 15.00 - само на 16 февруари
Режија: Chris McKay
Главни улоги: Will Arnett, Michael Cera, Rosario Dawson, Ralph Fiennes
Жанр: Анимиран / цртан
Времетраење: 104 Минути
Драмски Театар
28.12 | 19.00 | Капетанот Џон Пиплфокс
29.12 | 19:00 | Снежана и седумте џуџиња

Македонски Народен Театар (МНТ)
01.02 | 19.00 | Мајсторот и Маргарита
02.02 | 20.00 | Свадбата на Фигаро
03.02 | 20.00 | Тартиф
04.02 | 13.00 | Госпоѓа министерка
06.02 | 19.00 | Силјан Штркот Шанца
06.02 | 20.00 | Силјан Штркот Шанца
07.02 | 19.00 | Парите се отепувачка
08.02 | 20.00 | Љубовници
09.02 | 19.00 | Соларис
10.02 | 20:00 | Електра
11.02 | 20.00 | Не се клади на Енглези
13.02 | 13.00 | Силјан Штркот Шанца
13.02 | 20.00 | Сомнително лице
14.02 | 21.00 | Ноќ со ѕвездите
16.02 | 20.00 | Свадбата на Фигаро
18.02 | 19.00 | Силјан Штркот Шанца
18.02 | 20:00 | Не се клади на Енглези
19.02 | 20.00 | Квартет
20.02 | 18.00 | Разговори во четири очи
21.02 | 20.00 | Животот на Молиер
23.02 | 20.00 | Животот е прекрасен
23.02 | 20.30 | Разговори во четири очи
24.02 | 20.00 | Свадбата на Фигаро
25.02 | 20.00 | Брачна игра
27.02 | 18:00 | Разговори во четири очи
28.02 | 20.00 | Чикаго

НУ Народен Театар Битола
НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ЕРОТИКА
Вистината за порното: Колку всушност заработуваат порно ѕвездите и како изгледаат аудициите на црниот кауч
СФРЈ
ЦИА ги објави информациите за нападот на СФРЈ: Чекале Тито да умре, а потоа Брежњев да почне
МИСТЕРИЈА
Го обиколи целиот свет, но тука не сакал ни да стапне: Зошто Тито го избегнувал овој српски град?
ОХРИД
Ова е убиецот од Охрид: Соседот од втор спрат со нож ја убил Спаса Бојоска, а еве што направил со парите
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум