АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
-2
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
КИНО ПРЕТСТАВИ: Cineplexx \ Кино Милениум \ Рамстор
ТЕАТАРСКИ ПРЕТСТАВИ
www.cineplexx.mk | Тел:(02) 3074 477
Сојузници (Allied)
Режија: Robert Zemeckis
Главни улоги: Brad Pitt, Marion Cotillard, Lizzy Caplan, Jared Harris
Жанр: Воен, Романтичен / љубовен
Времетраење: 124 Минути
Луд Божиќ на работа (Office Christmas Party)
Режија: Will Speck, Josh Gordon
Главни улоги: Jennifer Aniston, Jason Bateman, T.J. Miller, Kate McKinnon
Жанр: Комедија
Времетраење: 95 минути
Роуг 1: Приказна од Војна на ѕвездите (Rogue One: A Star Wars Story)
Режија: Gareth Edwards
Главни улоги: Felicity Jones, Ben Mendelsohn, Diego Luna, Forest Whitaker, Riz Ahmed
Жанр: Научна фантастика, Авантура
Времетраење: 133 Минути
Асасинс Крид (Assassins Creed)
Режија: Justin Kurzel
Главни улоги: Michael Fassbender, Marion Cotillard
Жанр: Акција, Авантура
Времетраење: 109 Минути
Патници (Passengers)
Режија: Morten Tyldum
Главни улоги: Chris Pratt, Jennifer Lawrence
Жанр: Научна фантастика
Времетраење: 117 Минути
Скриена убавина (Collateral Beauty)
Режија: David Frankel
Главни улоги: Will Smith, Naomie Harris, Keira Knightley
Жанр: Драма
Времетраење: 102 Минути
Зошто тој? (Why him?)
Режија: John Hamburg
Главни улоги: James Franco, Bryan Cranston, Zoey Deutch
Жанр: Комедија
Времетраење: 111 Минути
Ла Ла Ленд (La La Land)
Режија: Damien Chazelle
Главни улоги: Emma Stone, Ryan Gosling, John Legend, J.K. Simmons
Жанр: Музички, Комедија
Времетраење: 128 Минути
Закон на ноќта (Live By Night)
Режија: Ben Affleck
Главни улоги: Ben Affleck, Scott Eastwood, Elle Fanning, Zoe Saldana, Sienna Miller, Chris Cooper, Brendan Gleeson
Жанр: Криминалистички, Драма
Времетраење: 128 Минути
Семејство без сопирачки (À fond)
Режија: Nicolas Benamou
Главни улоги: José Garcia, André Dussollier, Caroline Vigneaux, Josephine Callies, Stylane Lecaille
Жанр: Комедија
Времетраење: 91 Минути
Ваијана - Потрага по митскиот остров (Moana)
Режија: Ron Clements, John Musker
Главни улоги: Auli'i Cravalho, Dwayne Johnson
Жанр: Анимиран / цртан, Авантура
Времетраење: 113 Минути
Пејте со нас (Sing)
Режија: Garth Jennings
Главни улоги: Matthew McConaughey, Reese Witherspoon, Seth MacFarlane, Scarlett Johansson, Taron Egerton
Жанр: Анимиран / цртан
Времетраење: 108 Минути
Балерината и Виктор (Ballerina)
Режија: Eric Summer, Éric Warin
Главни улоги: Elle Fanning, Dane DeHaan, Maddie Ziegler, Carly Rae Jepsen
Жанр: Семеен, Авантура, Анимиран / цртан
Времетраење: 89 Минути
Драмски Театар
28.12 | 19.00 | Капетанот Џон Пиплфокс
29.12 | 19:00 | Снежана и седумте џуџиња

Македонски Народен Театар (МНТ)
05.12 | 21.15 | Брачна игра
07.12 | 18:00 | Викај ги среќа
09.12 | 20.30 | Силјан Штркот Шанца
10.12 | 20.00 | Не се клади на Енглези
12.12 | 14.30 | Силјан Штркот Шанца
14.12 | 20.30 | Силјан Штркот Шанца
15.12 | 20.30 | Силјан Штркот Шанца
16.12 | 20.00 | Квартет
17.12 | 20.00 | Мјузикл Чикаго
18.12 | 19:00 | Не се клади на Енглези
19.12 | 20.00 | Тартиф
20.12 | 20.00 | Тартиф
21.12 | 20.00 | Тартиф
22.12 | 19.00 | Сомнително лице
22.12 | 16.00 | Силјан Штркот Шанца
22.12 | 12.00 | Животот е прекрасен
24.12 | 21:00 | Брачна игра
24.12 | 20.00 | Тартиф
25.12 | 19.00 | Разговори во четири очи
26.12 | 20.00 | Мјузикл Чикаго
27.12 | 20.00 | Мјузикл Чикаго
28.12 | 18.00 | Маша и Медо
28.12 | 20.00 | Маша и Медо
29.12 | 18.00 | Маша и Медо
29.12 | 20:00 | Маша и Медо
30.12 | 18.00 | Маша и Медо
31.12 | 21.00 | Ноќ со ѕвездите

НУ Народен Театар Битола
НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ЗАНИМЛИВОСТИ
Тој е жив Хулк: Има 432 кг, запира трактор, дневно јаде 36 јајца, 3 кг месо и тоа не е сè...
СЛАВНИ ПАРОВИ
Пирс има 63 години и изгледа вака! Но вистинското изненадување е неговата жена!
СЕЛЕБРИТИ
Славниот кошаркар фатен во неверство: И тоа не е најголемото изненадување
ОДЛИЧЕН ТРИК
Тој го ставил ова под влошката на своите чевли, и сега два милиона луѓе имаат топли стапала!
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум