АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
0
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАЈНОВИНАЈПОПУЛАРНИВЕСТИСПОРТЗАБАВААВТОМОБИЛИЕРОТИКА1 НА 1
Пијан Русин сака да биде Тарзан!
Интернетот дефинитивно не би бил она што е денеска да не беа Русите, и тоа особено оние пијаните.
 АВТОМОБИЛИ | ПЛАНЕТА
Рефлекси како мачка: Дали е ова најголемиот среќник на светот?
03.10.2016, 12:14

ЗАНИМЛИВОСТИ
Се запознале неколку часа пред да ја нокаутира на улица
30.09.2016, 16:55

ЗАБАВА
Нов хит? Светот е апсолутно импресиониран од најглупавата песна на сите времиња...
Неговото име е Пико Таро, и тој пее за пенкала, јаболка и ананас. А светот дефинитивно не е импресиониран од неговите гласовни можности, ниту пак од фантастичниот текст. Едноставно, неговата песна е многу, многу "заразна"...
29.09.2016, 16:45

ФУДБАЛ
Во Зимбабве, фудбалерите не сакаат многу црвени картони
29.09.2016, 12:37

СКОПСКИ ВОЗАЧИ
(Не)културата на скопските возачи: Дали ќе се пронајдете?
Што мислите колку жителите на Скопје навистина ги почитуваат сообраќајните правила? Приложеното видео ќе ви го даде одговорот.
28.09.2016, 20:07

ЗАБАВА
Снајди се па живеј: Вака се прави ајвар во Швајцарија
Дали е можно Македонец да не се снајде? А бидејќи мешањето на ајварот создава глаболка, ова решение е и повеќе од добредојдено...
28.09.2016, 12:33

ПЛАНЕТА | ЗАБАВА
Од играчка, плачка. Десет руски ситуации со фатален крај
На следното видео ќе видите десет ситуации каде луѓето завршиле трагично. Поголемиот дел се снимени во Русија и очигледно лицата биле под дејство на алкохол или психотропни супстанци.
28.09.2016, 01:31

ЗАБАВА
Е како може ова?
Технологија измислена за Камени Мост. Се надеваме дека тајната е во тоа што има три топчиња, но само во еден момент едно топче е доле... Што мислите вие?
27.09.2016, 20:37

ЗАБАВА / НАУКА
Неверојатни финти со огледало
Ова видео дефинитивно ќе ве натера да се посомневате дека вашите очи ве лажат. Погледнете ги овие неверојатни илузии со помош на огледало.
27.09.2016, 20:25

ЈАПОНИЈА
Сте се запрашале ли зошто Јапонците се толку добри работници
Сте се запрашале ли зошто Јапонците се толку добри работници
27.09.2016, 16:46

ВЕСТИ
Ова е најголемиот лифт за бродови на светот
Најголемиот лифт за бродови на светот е отворен во кинескиот град 'Yichang City' во централна Кина во провинцијата Хубеи. Неговиот капацитет е шест милиони тони.
26.09.2016, 16:32

НЕВЕРОЈАТНА ГЛЕТКА
Работници пронашле, веројатно најдолгата змија некогаш измерена
Огромна змија долга повеќе од десет метри била пронајдена на едно градилиште во северен Бразил. Огромниот рептил тежок 400 килограми бил пронајден по експлозија во пештера во градот Пара. Во најширокиот дел од телото има обем од неверојатен 1 метар. На видеото се гледа како змијата ја креваат со кран. Најдолгата досега измерена анаконда била 8,66 метри.
26.09.2016, 15:56

НАУКА
Кина го изгради најголемиот радио телескоп направен досега. Ловот на вонземјани тукушто започна!
Најголемиот радиотелескоп во светот започна да бара сигнали од ѕвезди, галаксии и од можен екстратерестријален живот. Активноста на радиотелескопот започна вчера и е дел од амбициозниот план на Кина за истражување на вселената.
26.09.2016, 13:24

ЗАБАВА
Дали сè уште ја мразите вашата работа?
23.09.2016, 14:15

ЗАБАВА
Тој ја ставил раката во река, а после само 8 секунди... Изненадување!
22.09.2016, 17:06

ЗАБАВА
Храброст или лудост? Погледнете како изгледа највозбудливиот скок во базен!
22.09.2016, 12:17

Прва ... 6789101112 ... Последна
НАЈГЛЕДАНИ

Оваа танчарка од Кореја го полуде интернетот
На еден фестивал во Кореја сите во публиката чекале да настапи главниот бенд. Меѓутоа, во меѓувреме вниманието им го одземала една танчарка од денс група. Девојката дефинтивно ги магепсала со својот изглед, а посебно со своите танчарски способности, па машкиот дел од публиката сосема заборавил на главниот бенд кој требало да настапи.
СПОРТ
Гледачите во шок: Ваков пад сигурно не сте виделе
ПЛАНЕТА | ЗАБАВА
Холандското видео наменето за Доналд Трамп стана вирално, затоа што... едноставно мора да го погледнете!
ТЕНИС
Дали мислите дека можете да ја победите оваа девојка во тенис?
ЗАБАВА
Компилација од најсмешните ситуации со Азијци на едно место: Внимавајте, да не паднете од столот!
МОТОЦИКЛИЗАМ
Овој мотоциклист дефинитивно успеа да ја измами смртта!
СПОРТ
Како Матрикс: Овој кик-боксер избегна удар во глава во стилот на Нео
ФУДБАЛ
Ваков гол сигурно никогаш немате видено!

 

 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум