АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
0
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАЈНОВИНАЈПОПУЛАРНИВЕСТИСПОРТЗАБАВААВТОМОБИЛИЕРОТИКА1 НА 1
Ова е најголемиот лифт за бродови на светот
Најголемиот лифт за бродови на светот е отворен во кинескиот град 'Yichang City' во централна Кина во провинцијата Хубеи. Неговиот капацитет е шест милиони тони.
 НЕВЕРОЈАТНА ГЛЕТКА
Работници пронашле, веројатно најдолгата змија некогаш измерена
Огромна змија долга повеќе од десет метри била пронајдена на едно градилиште во северен Бразил. Огромниот рептил тежок 400 килограми бил пронајден по експлозија во пештера во градот Пара. Во најширокиот дел од телото има обем од неверојатен 1 метар. На видеото се гледа како змијата ја креваат со кран. Најдолгата досега измерена анаконда била 8,66 метри.
26.09.2016, 15:56

НАУКА
Кина го изгради најголемиот радио телескоп направен досега. Ловот на вонземјани тукушто започна!
Најголемиот радиотелескоп во светот започна да бара сигнали од ѕвезди, галаксии и од можен екстратерестријален живот. Активноста на радиотелескопот започна вчера и е дел од амбициозниот план на Кина за истражување на вселената.
26.09.2016, 13:24

ЗАБАВА
Дали сè уште ја мразите вашата работа?
23.09.2016, 14:15

ЗАБАВА
Тој ја ставил раката во река, а после само 8 секунди... Изненадување!
22.09.2016, 17:06

ЗАБАВА
Храброст или лудост? Погледнете како изгледа највозбудливиот скок во базен!
22.09.2016, 12:17

ЗАБАВА / ТЕХНОЛОГИЈА
Топ 10 научни експерименти кои можете да ги пробате дома
Кога станува збор за експерименти најчесто има предупредување да не го пробувате ова дома, но овие слободно...
21.09.2016, 17:07

ЗАБАВА
Фотошоп туторијал: Како да избришете тркало на велосипед
Фотошоп туторијал: Како да избришете тркало на велосипед
21.09.2016, 17:04

ТЕХНОЛОГИЈА / ЗАБАВА
Како да додадете џек за слушалки на новиот iPhone 7. Многу едноставно - со бормашина!
Како да додадете џек за слушалки на новиот iPhone 7. Многу едноставно - со бормашина!
21.09.2016, 16:59

ЗАБАВА
Тој веројатно мислеше дека ќе испадне само голем "фраер", но доби таков нокаут, што веројатно никогаш повторно нема да добива вакви идеи!
Пред да се задевате со девојки, подобро би било да размислите два пати!
21.09.2016, 10:21

ЗАБАВА | ЖИВОТИНСКИ СВЕТ
Лудиот Џеј влезе во кафез со два огромни питона. Но, на едниот од нив таа идеја не му се допаднала!
За вакво нешто дефинитивно треба огромна храброст. Но и лудост!
21.09.2016, 10:18

ТЕСТ НА ИЗДРЖЛИВОСТ
iPhone 7 vs Samsung S7 длабок подводен тест. Кој прв ќе умре?
iPhone 7 vs Samsung S7 длабок подводен тест. Кој прв ќе умре?
20.09.2016, 16:35

СПОРТ / ЗАБАВА
Неверојатни пинг-понг трикчиња
Неверојатни пинг-понг трикчиња
20.09.2016, 16:32

КУЛИНАРСТВО
Како се прави најмалата лазања на светот
Доколку сте на диета, а едноставно сте голем љубител на лазањи, ова вистинското видео за вас. Погледнете како се прави најмалата лазања на светот.
20.09.2016, 16:14

ЗАБАВА
Топ листа која ќе ве шокира: Сите жени со ултра-големи гради на едно место...
19.09.2016, 16:25

МОРНИЧАВО ВИДЕО
Морничаво видео: Што ли му се случува на овој човек?
Авторот на ова видео тврди дека станува збор за опседнатост, но нам повеќе ни наликува на епилептичен напад. Како и да е, оваа ситуација делува екстремно морничаво, посебно во 1:32 кога се гледа одразот од стаклото на фрижидерот...
19.09.2016, 13:45

ТАЖНО
Огромен кит ги молел нуркачите за спас: Реакцијата на китот... никој не ја очекувал!
Можеме да се обложиме дека кој и да ја поставил оваа мрежа за лов на ракови, не очекувал дека во неа ќе се фати огромен кит. За жал, тоа се случило и за малку штетата ќе го чинела животното живот. Акцијата траела пет часа, а реакцијата на китот... ќе ви ги насолзи очите.
19.09.2016, 13:20

Прва ... 567891011 ... Последна
НАЈГЛЕДАНИ

(18+) Топ 5 шокантни смртни случаеви "уловени" со камера
Оваа топ 5 листа дефинитивно не ја препорачуваме за оние со послабо срце...
ВИРТУЕЛНО ВИДЕО
Решил на својата мајка да ѝ пушти виртуелно порно...Погледнете ја нејзината реакција
ЗАНИМЛИВОСТИ
Еве зошто се вели "јак како бик"
ЗАБАВА
Реклама за машки влажни марамчиња: Можела ли воопшто да биде полуда и пооткачена?
САМО ВО РУСИЈА
„Сопри шутрак“: Каков може да биде крајниот исход кога ќе замолиш руски мафијаш да се тргне од улицата?
ЈАПОНИЈА
Сообраќајна култура за каква може да сонувме: Премиерот на Јапонија се приклучува во сообраќајот
ФУДБАЛ
Ова се најсмешните фудбалски моменти оваа година
ЗАБАВА | СПОРТ
Бејзболот е исклучително популарен во Доминиканската Република. Дали може да погодите и зошто?

 

 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум