АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
0
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАЈНОВИНАЈПОПУЛАРНИВЕСТИСПОРТЗАБАВААВТОМОБИЛИЕРОТИКА1 НА 1
Погледнете го магичното 'Aftermovie' видео за EXIT & Sea Dance фестивалите за 2016
Минатото лето во регионов повторно помина во духот на EXIT i Sea Dance фестивалите, кои заедно ја чинат EXIT Авантурата, фестивалското летување кое е единствено во светот. Годинава двата фестивала собраа речиси 300.000 фанови и ги поведоа на патување од магичната Петроварадинска тврдина во Нови Сад до тиркизната плажа Јаз недалеку од Будва, прогласена од страна на Lonely Planet за најдобра во Европа!
 ЗАНИМЛИВОСТИ
Седите по 8 часа во канцеларија? Погледнете го ова видео!
Седиме во автомобил, седиме на работа, на кафе, седиме додека се одмараме дома. Токму таквиот начин на живот може многу да му наштети на вашето здравје, но за среќа постојат мали трикови со кои ќе може да го растоварите вашиот 'рбет и со тоа ќе влијаете на подобро држење, но и на своето севкупно здравје.
10.11.2016, 11:44

ПЛАНЕТА | ЖИВОТИНСКИ СВЕТ
Крвава борба за опстанок: Зајак речиси полетува, само за да се спаси од канџите на орелот
Зајакот се труди со сета своја сила да побегне од канџите на орелот, при што се чини како за момент да поседува и крилја...
09.11.2016, 16:57

ЗАБАВА
Нешто невидено досега: Крвничка борба на пингвини поради неверна партнерка!
Видео кое ретко може да се види, а станува збор за навистина брутална и крвава борба на пингвини поради неверна партнерка. Правилата во животинскиот свет не се разликувале премногу од нашиот.
08.11.2016, 15:33

ЗАБАВА
За оваа сцена од 'Planet Earth 2' на BBC се смета дека е најнеизвесниот ТВ момент снимен некогаш!
Страшно неизвесна битка меѓу бебе игуана и глутница змии, каде станува збор за неверојатен опстанок за преживување. Сцената е снимена во рамки на емисијата 'Planet Earth 2' која се емитува на BBC. Локацијата на видеото е островот Фернандина, трет по големина од островите на Галапагос.
08.11.2016, 15:18

ЗАБАВА
Екстремен млазен погон на плажата Махао, Сент Мартин: Луѓе летале како мравки!
Најголема атракција на плажата Махао на островот Сент Мартин е тоа што пистата е буквално залепена за самата плажа, па туристите може да уживаат во млазот и полетувањето на авионите. Но, кога ќе се појави џиновски авион, каде млазот е пресилен, се случува следното...
07.11.2016, 21:40

ФУДБАЛ
Како би изгледале грешките на FIFA17 во вистински живот?
Оние кои го направиле видеото решиле смешните моменти од играта да ги овековечат во реалниот живот и како тие би изгледале кога навистина би се случиле на зелениот терен.
07.11.2016, 17:03

ПЛАНЕТА | ВЕСТИ
Камион против воз при брзина поголема од 140 km/h: Погледнете ја оваа морничава незгода во Чешка
Во оваа тешка сообраќајна незгода животот го загубиле три лица, додека 20-на биле посериозно повредени, дел од нив и со доживотни последици.
07.11.2016, 14:07

ЗАБАВА
Дали овие луѓе може да се наречат пријатели?
Кога ќе ви се случи несреќа, посебно некоја ваква, а пријателите фаќаат сеир и смејат...Тогаш е време да побарате нови пријатели...
04.11.2016, 16:55

ЗАБАВА | ПЛАНЕТА
Нов бизарен предизвик ги излуде жените ширум светот: Внимавајте да не ви се заврти во главата!
Имитирајќи ја легендарната сцена од филмот “Ниски страсти” со Шерон Стоун во главната улога, овојпат и тие ги креваат нозете и се снимаат. А вие внимавајте да не ви се слоши, бидејќи тие не носат гаќички...
04.11.2016, 13:10

ЗАБАВА | ЖИВОТИНСКИ СВЕТ
Кунг Фу пандата сепак не е измислена?
Во зоолошка градина во Кина овој човек се обидел да ги воодушеви најблиските со тоа што ѝ додевал на пандата, веројатно затоа што не бил свесен дека Кунг Фу пандата сепак не е измислена!
03.11.2016, 16:36

ЗАНИМЛИВОСТИ
Крокодил нападна пар во базен - момчето побегна, девојката остана сама!
Романтичното ноќно капење на млад пар во Зимбабве за малку ќе се претворело во трагедија. Кога крокодилот се прикрал, момчето забележало дека животното им е во близина, па без многу двоумење ја оставил својата девојка сама да се снаоѓа како знае и умее.
02.11.2016, 17:10

ЗАБАВА
Храброст или лудост?! Овие момци се избањаа во фонтаната на скопскиот плоштад, по гаќи!
Овие двајца скопјани го направија овој луд (или можеби храбар?) чекор само за да им се заблагодарат на своите лојални YouTube следбеници. Мудро или не, пресудете сами!
02.11.2016, 17:00

ЗАБАВА | СПОРТ
Екстремно војничко вежбање во теретана
Утринско раздвижување? Ова е многу повеќе од тоа!
01.11.2016, 12:05

ЗАНИМЛИВОСТИ
Аматер предизвикува професионален борец: Погледнете како завршило тоа
Еден маж од Русија, кој работи како обезбедување, решил да ги вкрсти копјата со професионален ММА борец. Како минал овој рекреативец, можете да видите во видеото.
01.11.2016, 11:43

МОТОЦИКЛИЗАМ
“Бајкери” нудисти: Тие соблекле сè од себе, оставајќи ги градите да се “брануваат”, a се гледало и...
Ним очигледно не им пречел ниту дождот, ниту пак ниската температура, за да го изведат својот перформанс.
31.10.2016, 17:04

ЗАНИМЛИВОСТИ
Зошто овие места во светот ги нема на Гугл Мапс?
Не сите места се отворени за јавноста од очигледни причини – владите и тајните друштва ни кријат многу работи, барем така веруваат теоретичарите на завери. Овие места на Гугл Мапс се појавуваат пикселизирани, замаглени, а понекогаш и целосно избришани – едноставно цензурирани.
28.10.2016, 16:30

Прва ... 3456789 ... Последна
НАЈГЛЕДАНИ

Оваа танчарка од Кореја го полуде интернетот
На еден фестивал во Кореја сите во публиката чекале да настапи главниот бенд. Меѓутоа, во меѓувреме вниманието им го одземала една танчарка од денс група. Девојката дефинтивно ги магепсала со својот изглед, а посебно со своите танчарски способности, па машкиот дел од публиката сосема заборавил на главниот бенд кој требало да настапи.
СПОРТ
Гледачите во шок: Ваков пад сигурно не сте виделе
ПЛАНЕТА | ЗАБАВА
Холандското видео наменето за Доналд Трамп стана вирално, затоа што... едноставно мора да го погледнете!
ТЕНИС
Дали мислите дека можете да ја победите оваа девојка во тенис?
ЗАБАВА
Компилација од најсмешните ситуации со Азијци на едно место: Внимавајте, да не паднете од столот!
МОТОЦИКЛИЗАМ
Овој мотоциклист дефинитивно успеа да ја измами смртта!
СПОРТ
Како Матрикс: Овој кик-боксер избегна удар во глава во стилот на Нео
ФУДБАЛ
Ваков гол сигурно никогаш немате видено!

 

 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум