АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
0
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАЈНОВИНАЈПОПУЛАРНИВЕСТИСПОРТЗАБАВААВТОМОБИЛИЕРОТИКА1 НА 1
Како изгледа сечењето на автомобилски акумулатор со воден млаз под притисок?
Машината за сечење со воден млаз под притисок (waterjet) овозможува сечење на разни видови материјали. Овојпат видете како изгледа кога таа ќе се соочи со еден автомобилски акумулатор.
 ЗАБАВА
Се возеле по завеан пат, па пред нив се појавило нешто чудно...
Ова видео било снимено на пат затрупан со снег, во делот во Русија во кој луѓето неколку пати раскажувале приказни дека виделе Јети...Погледнете го и ова видео, па уверете се самите.
23.11.2016, 17:03

ЗАБАВА | ЖИВОТИНСКИ СВЕТ
Како изгледа дружбата кога вистинска мечка е ваш најдобар пријател?
Ако некој ви каже дека излегува на дружба со својата мечка, дали ќе му поверувате во буквална смисла на зборот? Оваа девојка со сигурност на почетокот го имала тој проблем.
22.11.2016, 17:04

ЗАНИМЛИВОСТИ
Вака изгледа кога ќе испукате 100.000 петарди
На ова момче изгледа не му било предизвик да пука една петарда, па решило да купи 100.000 и да ги пукне одеднаш. Не можеме ни да замислиме каква ќе биде неговата прослава за Нова година...
22.11.2016, 16:45

АВТОМОБИЛИ | ЗАНИМЛИВОСТИ
Tesla е одличен автомобил, особено кога ќе ви се приспие додека сте зад управувачот... Би имале ли целосна доверба?
Tesla Motors во своите автомобили вградува автопилот којшто може да ве однесе до саканата дестинација, додека токму вие седите зад управувачот, а сепак не управувате со возилото, туку може слободно дури и да се "дремнете"...
21.11.2016, 17:11

ШОУБИЗНИС
Магионичар плукаше жаби од уста и го шокираше Дрејк
Познатиот американски магионичар Дејвид Блејн изведе трик во кој плукаше жаби од уста. Дрејк требаше да замисли мало животно што може да го собере во неговата рака, а Шапел да го нацрта. Откако сите потврдија дека цртежот наликува на жаба, Блејн им приреди незаборавно шоу.
21.11.2016, 17:05

ЗАНИМЛИВОСТИ
Десет земји кои ќе исчезнат за 20 години?!
Врз основа на економската ситуација, политичките прилики, технолошкиот напредок и генералната состојба во општеството на секоја земја, формулирана е претпоставка за тоа кои земји можеби нема да постојат.
18.11.2016, 11:17

ЗАБАВА
Заборавете на велосипедите со педали, овие се многу, многу понапредни!
Дали би се возеле на велосипед којшто нема педали? Иако звучи примитивно, а и изгледа како да е од времето на Каменковци, овој велосипед е далеку понапреден од она коешто на прв поглед веројатно го очекувавте.
17.11.2016, 17:08

ПЛАНЕТА | ЗАНИМЛИВОСТИ
Пример за јапонска ефикасност: Како изгледа санирањето на гигантската дупка во Јапонија во видео од 2 минути?
Ова е еден типичен пример за тоа што точно значи кога ќе се каже јапонска ефикасност – работниците и во овој случај работеле без прекин и успеале да ја затворат огромната дупка за само неколку денови.
17.11.2016, 17:02

ЗАБАВА | ПЛАНЕТА
“Рутин Тутин Путин” – Слушнете ја новата песна која му е посветена на рускиот претседател, но и на новиот претседател на САД
Спотот на овој нов интернет хит започнува токму со предлогот новиот претседател на САД да се спријатели со големата Русија.
16.11.2016, 17:00

ЗАНИМЛИВОСТИ
Дали се овие момчиња направени од гума?
Момчињата на видеото имаат неверојатна способност да ги движат своите мускули и коски. Во еден момент може да помислите дека се направени од гума. Погледнете го видеото и уверете се самите.
16.11.2016, 16:54

ЗАБАВА
“Три грама памет немам”: Дали сте ја слушнале македонската верзија на Жан Мишел Жар?
Ако сте сè уште под импресии од настапот на Жан Мишел Жар во Скопје, оваа “македонска верзија” со сигурност добро ќе ве насмее. Како ли е воопшто возможно ваков “хит” да остане во заборав?!
15.11.2016, 17:09

ЗАБАВА | ПЛАНЕТА
Овие момци дознаа што значи да се добие вистински ќотек: Шест силеџии решија да нападнат една девојка, но набрзо зажалија!
Нивната намера била да ја злоупотребат, но набрзо сфатиле дека нивната грешка е кобна, бидејќи тие не ни претпоставувале дека таа е вистински кунг-фу мајстор...
15.11.2016, 17:02

ЗАБАВА | АВТОМОБИЛИ
"Монструм": Ова е најголемиот камион на светот којшто тежи исто колку и 60 африкански слонови!
Белорускиот модел на камион БелАЗ-75710 прави покрај него дури и просечните поголеми и моќни камиони да изгледаат како вистинска играчка! Овој "монструм" е придвижуван од мотор со зафатнина од 174.300 кубика, со 2.300 КС, а неговиот резервоар собира 1.800 литри.
14.11.2016, 17:26

ЗАБАВА | ПЛАНЕТА
Земјотрес со магнитуда од 7.5 vs. вашата омилена игра: Реакцијата на овој човек дефинитивно ќе ве остави без коментар!
Ако, недај Боже, се најдете во ситуација на силен земјотрес, а во моментот ја играте вашата омилена игра, ќе гледате да спасите "жива глава" или играта сепак ќе би биде поважна?!
14.11.2016, 17:20

ПЛАНЕТА | ЖИВОТИНСКИ СВЕТ
Погледнете го спасувањето на овој џиновски крокодил со багер
Одделот на Владата на Шри Ланка за чување на дивиот свет го спаси, веројатно еден од најголемите крокодили некогаш виден на овој остров, откако тој се заглавил во каналот во потрага по храна. Рептилот бил пронајден во југоисточниот град Матари и тежи отприлика околу еден тон.
11.11.2016, 17:05

ЗАНИМЛИВОСТИ
Како најлесно да хакнеш компјутер?
Дали некогаш сте посакале да влезете во туѓ компјутер, или да ги прочитате пораките на вашиот партнер на Фејсбук. Погледенете го видеото и видете како треба...
10.11.2016, 17:03

12345678910 ... Последна
НАЈГЛЕДАНИ

Оваа танчарка од Кореја го полуде интернетот
На еден фестивал во Кореја сите во публиката чекале да настапи главниот бенд. Меѓутоа, во меѓувреме вниманието им го одземала една танчарка од денс група. Девојката дефинтивно ги магепсала со својот изглед, а посебно со своите танчарски способности, па машкиот дел од публиката сосема заборавил на главниот бенд кој требало да настапи.
СПОРТ
Гледачите во шок: Ваков пад сигурно не сте виделе
ПЛАНЕТА | ЗАБАВА
Холандското видео наменето за Доналд Трамп стана вирално, затоа што... едноставно мора да го погледнете!
ТЕНИС
Дали мислите дека можете да ја победите оваа девојка во тенис?
ЗАБАВА
Компилација од најсмешните ситуации со Азијци на едно место: Внимавајте, да не паднете од столот!
МОТОЦИКЛИЗАМ
Овој мотоциклист дефинитивно успеа да ја измами смртта!
СПОРТ
Како Матрикс: Овој кик-боксер избегна удар во глава во стилот на Нео
ФУДБАЛ
Ваков гол сигурно никогаш немате видено!

 

 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум