АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
-2
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАЈНОВИНАЈПОПУЛАРНИВЕСТИСПОРТЗАБАВААВТОМОБИЛИЕРОТИКА1 НА 1
“Три грама памет немам”: Дали сте ја слушнале македонската верзија на Жан Мишел Жар?
Ако сте сè уште под импресии од настапот на Жан Мишел Жар во Скопје, оваа “македонска верзија” со сигурност добро ќе ве насмее. Како ли е воопшто возможно ваков “хит” да остане во заборав?!
 ЗАБАВА | ПЛАНЕТА
Овие момци дознаа што значи да се добие вистински ќотек: Шест силеџии решија да нападнат една девојка, но набрзо зажалија!
Нивната намера била да ја злоупотребат, но набрзо сфатиле дека нивната грешка е кобна, бидејќи тие не ни претпоставувале дека таа е вистински кунг-фу мајстор...
15.11.2016, 17:02

ЗАБАВА | АВТОМОБИЛИ
"Монструм": Ова е најголемиот камион на светот којшто тежи исто колку и 60 африкански слонови!
Белорускиот модел на камион БелАЗ-75710 прави покрај него дури и просечните поголеми и моќни камиони да изгледаат како вистинска играчка! Овој "монструм" е придвижуван од мотор со зафатнина од 174.300 кубика, со 2.300 КС, а неговиот резервоар собира 1.800 литри.
14.11.2016, 17:26

ЗАБАВА | ПЛАНЕТА
Земјотрес со магнитуда од 7.5 vs. вашата омилена игра: Реакцијата на овој човек дефинитивно ќе ве остави без коментар!
Ако, недај Боже, се најдете во ситуација на силен земјотрес, а во моментот ја играте вашата омилена игра, ќе гледате да спасите "жива глава" или играта сепак ќе би биде поважна?!
14.11.2016, 17:20

ПЛАНЕТА | ЖИВОТИНСКИ СВЕТ
Погледнете го спасувањето на овој џиновски крокодил со багер
Одделот на Владата на Шри Ланка за чување на дивиот свет го спаси, веројатно еден од најголемите крокодили некогаш виден на овој остров, откако тој се заглавил во каналот во потрага по храна. Рептилот бил пронајден во југоисточниот град Матари и тежи отприлика околу еден тон.
11.11.2016, 17:05

ЗАНИМЛИВОСТИ
Како најлесно да хакнеш компјутер?
Дали некогаш сте посакале да влезете во туѓ компјутер, или да ги прочитате пораките на вашиот партнер на Фејсбук. Погледенете го видеото и видете како треба...
10.11.2016, 17:03

EXIT FESTIVAL
Погледнете го магичното 'Aftermovie' видео за EXIT & Sea Dance фестивалите за 2016
Минатото лето во регионов повторно помина во духот на EXIT i Sea Dance фестивалите, кои заедно ја чинат EXIT Авантурата, фестивалското летување кое е единствено во светот. Годинава двата фестивала собраа речиси 300.000 фанови и ги поведоа на патување од магичната Петроварадинска тврдина во Нови Сад до тиркизната плажа Јаз недалеку од Будва, прогласена од страна на Lonely Planet за најдобра во Европа!
10.11.2016, 15:31

ЗАНИМЛИВОСТИ
Седите по 8 часа во канцеларија? Погледнете го ова видео!
Седиме во автомобил, седиме на работа, на кафе, седиме додека се одмараме дома. Токму таквиот начин на живот може многу да му наштети на вашето здравје, но за среќа постојат мали трикови со кои ќе може да го растоварите вашиот 'рбет и со тоа ќе влијаете на подобро држење, но и на своето севкупно здравје.
10.11.2016, 11:44

ПЛАНЕТА | ЖИВОТИНСКИ СВЕТ
Крвава борба за опстанок: Зајак речиси полетува, само за да се спаси од канџите на орелот
Зајакот се труди со сета своја сила да побегне од канџите на орелот, при што се чини како за момент да поседува и крилја...
09.11.2016, 16:57

ЗАБАВА
Нешто невидено досега: Крвничка борба на пингвини поради неверна партнерка!
Видео кое ретко може да се види, а станува збор за навистина брутална и крвава борба на пингвини поради неверна партнерка. Правилата во животинскиот свет не се разликувале премногу од нашиот.
08.11.2016, 15:33

ЗАБАВА
За оваа сцена од 'Planet Earth 2' на BBC се смета дека е најнеизвесниот ТВ момент снимен некогаш!
Страшно неизвесна битка меѓу бебе игуана и глутница змии, каде станува збор за неверојатен опстанок за преживување. Сцената е снимена во рамки на емисијата 'Planet Earth 2' која се емитува на BBC. Локацијата на видеото е островот Фернандина, трет по големина од островите на Галапагос.
08.11.2016, 15:18

ЗАБАВА
Екстремен млазен погон на плажата Махао, Сент Мартин: Луѓе летале како мравки!
Најголема атракција на плажата Махао на островот Сент Мартин е тоа што пистата е буквално залепена за самата плажа, па туристите може да уживаат во млазот и полетувањето на авионите. Но, кога ќе се појави џиновски авион, каде млазот е пресилен, се случува следното...
07.11.2016, 21:40

ФУДБАЛ
Како би изгледале грешките на FIFA17 во вистински живот?
Оние кои го направиле видеото решиле смешните моменти од играта да ги овековечат во реалниот живот и како тие би изгледале кога навистина би се случиле на зелениот терен.
07.11.2016, 17:03

ПЛАНЕТА | ВЕСТИ
Камион против воз при брзина поголема од 140 km/h: Погледнете ја оваа морничава незгода во Чешка
Во оваа тешка сообраќајна незгода животот го загубиле три лица, додека 20-на биле посериозно повредени, дел од нив и со доживотни последици.
07.11.2016, 14:07

ЗАБАВА
Дали овие луѓе може да се наречат пријатели?
Кога ќе ви се случи несреќа, посебно некоја ваква, а пријателите фаќаат сеир и смејат...Тогаш е време да побарате нови пријатели...
04.11.2016, 16:55

ЗАБАВА | ПЛАНЕТА
Нов бизарен предизвик ги излуде жените ширум светот: Внимавајте да не ви се заврти во главата!
Имитирајќи ја легендарната сцена од филмот “Ниски страсти” со Шерон Стоун во главната улога, овојпат и тие ги креваат нозете и се снимаат. А вие внимавајте да не ви се слоши, бидејќи тие не носат гаќички...
04.11.2016, 13:10

ЗАБАВА | ЖИВОТИНСКИ СВЕТ
Кунг Фу пандата сепак не е измислена?
Во зоолошка градина во Кина овој човек се обидел да ги воодушеви најблиските со тоа што ѝ додевал на пандата, веројатно затоа што не бил свесен дека Кунг Фу пандата сепак не е измислена!
03.11.2016, 16:36

12345678910 ... Последна
НАЈГЛЕДАНИ

(18+) Топ 5 шокантни смртни случаеви "уловени" со камера
Оваа топ 5 листа дефинитивно не ја препорачуваме за оние со послабо срце...
ВИРТУЕЛНО ВИДЕО
Решил на својата мајка да ѝ пушти виртуелно порно...Погледнете ја нејзината реакција
ЗАНИМЛИВОСТИ
Еве зошто се вели "јак како бик"
САМО ВО РУСИЈА
„Сопри шутрак“: Каков може да биде крајниот исход кога ќе замолиш руски мафијаш да се тргне од улицата?
ЈАПОНИЈА
Сообраќајна култура за каква може да сонувме: Премиерот на Јапонија се приклучува во сообраќајот
ФУДБАЛ
Ова се најсмешните фудбалски моменти оваа година
ЗАБАВА | СПОРТ
Бејзболот е исклучително популарен во Доминиканската Република. Дали може да погодите и зошто?
ЗАБАВА
Колку е "валкан" вашиот ум

 

 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум