АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
0
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАЈНОВИНАЈПОПУЛАРНИВЕСТИСПОРТЗАБАВААВТОМОБИЛИЕРОТИКА1 НА 1
Тој е конечно снимен: Погледнете како изгледа реткиот морски змеј
Истражувачите неодамна успеале да го снимат новиот претставник на семејството на иглести риби – виолетовиот морски змеј. Овој нов вид за првпат беше откриен во 2015 година, но тогаш истражувачите дојдоа до заклучокот врз основа на експонат од австралиски музеј. Но, овој видео запис е пак конечна потврда за неговото постоење.
 ЗАБАВА
Вистински маж vs. гнездо од оси: Што мислите, каков е крајниот исход?
Со ваков маж, тешко дека на осите "би им паднало на ум" за повторно да се населат во негова близина.
17.01.2017, 17:08

ПОЛСКА
Се урна покрив на сред натпревар во Полска
На натпревар во хокеј во сала во Полска се случила една непријатна ситуација. На салата, и покрај тоа што била стара само неколку седмици, ѝ се урнал покривот. За среќа, немало повредени. Изгледа дека некој не си ја завршил работата како што треба.
16.01.2017, 16:53

ЗАБАВА
Замрзнатиот тротоар во Канада може да создаде вистинска главоболка – Но некого може и добро да го насмее!
Замислете ситуација во која ќерката не може да влезе во автомобилот поради мразот, таткото притрчува на помош, а мајката не може да се воздржи а да не фати сеир!
12.01.2017, 10:19

ЗАБАВА | СПОРТ
Да се сними реклама во костим на мечка може да претставува вистински предизвик. Погледнете зошто!
Што мислите, после колку обиди рекламата ќе биде конечно успешно снимена? :)
12.01.2017, 10:08

ЗАБАВА
Сигурно не посакувате една ваква блиска средба со ајкула
Познати се како едни од најопасните ајкули во светот - а ова видео може само да ви го докаже тоа тврдење. Нуркачот Кери Даниел нуркал во близина на брегот на северен Квинсленд, кога го снимил моментот кога страшниот предатор тргнал кон него. За среќа, успеал да ја одврати ајкулата со својот харпун, а тој излегол од водата неповреден.
10.01.2017, 16:57

ЗАБАВА
Сербит Цаноски дефинитивно ќе ви го разубави денот
Човекот кој го гледате на видеото е пејач, танчер, фудбалер...Згора на сè, знае и неколку светски јазици. Тој решил на своите фанови на навистина оргинален начин да им ја честита Новата година и празниците. Сербит дефинитивно ќе ви го разубави денот.
09.01.2017, 16:51

ЗАНИМЛИВОСТИ
Плитвичките езера во бело руво, еве како изгледаат под снежна покривка
Една од хрватските познати туристички дестинации кои не се наоѓаат на јадранскиот брег, моментално е под дебел слој на мраз и снег.
09.01.2017, 11:49

ЗАБАВА
Ветено, сторено: Слушнете го овој Американец којшто за само 2 месеци научи да зборува на македонски јазик!
После 8 недели упорно вежбање и говорење, овој Американец може да се пофали дека одлично го зборува македонскиот јазик. Не ни верувате? Слушнете го, и ќе се уверите и самите во тоа!
04.01.2017, 17:10

САМО ВО РУСИЈА
„Сопри шутрак“: Каков може да биде крајниот исход кога ќе замолиш руски мафијаш да се тргне од улицата?
Група од млади момци во Русија се обидуваат да ја разбудат свеста на лошите шофери кои се паркираат буквално каде стигнат. По тој повод тие најпрво ги замолуваат да се тргнат, а во случај да ги одбијат, им лепат налепница дека се „шутраци“. А еве и кој е исходот откако се пресретнаа со локален руски мафијаш...
03.01.2017, 17:06

ФУДБАЛ
Си направи "Црна магија", па си даде гол
Од фудбалското првенство во Руанда ни доаѓа видео на кое напаѓачот прави црна магија на противничкиот гол. Кога го забележаа противничките фудбалери, веднаш притрчаа да се пресметаат со него, но судијата ја стави ситуацијата под контрола. Сепак, во следниот напад, тој постигнува гол... Од сојузот не го казниле фудбалерот бидејќи не може да се докаже дека постигнал гол поради магијата, но предупредиле дека во иднина слични обиди ќе бидат санкционирани за да се спречи судир помеѓу фудбалерите.
03.01.2017, 16:59

ЅИД
Овие градежни работници навистина се забавуваат на работното место
Некои работници сакаат што е можно побрзо да завршат и да одат дома, а други си играат домино и одлично се забавуваат. Како и да е, нивната техника на изградба на овој ѕид дефинитивно ќе ве воодушеви.
28.12.2016, 16:50

ЗАБАВА | ЖИВОТИНСКИ СВЕТ
Како изгледа хранењето на "типично" милениче во Русија?
Па добро, за нас ова можеби е и тотално откачено и невообичаено, но во земја како Русија, очигледно "ништо специјално"...
28.12.2016, 10:15

КАЗАХСТАН
Што сè ќе направи еден Русин за љубов
Ова видео ни доаѓа од Казахстан. Главниот актер во видеото, наводно Русин, со својот автомобил влегол во аеродромот, со надеж дека ќе ја пронајде девојката која му раскинала и заминала од нивниот заеднички одмор.
27.12.2016, 16:36

ВИРТУЕЛНО ВИДЕО
Решил на својата мајка да ѝ пушти виртуелно порно...Погледнете ја нејзината реакција
Очилата за виртуелна реалност се вистински хит, и сите сакаат да погледнат низ нив. Тоа го направила и мајка му на Адам. Од сите видеа на располагање, таа пуштила порно. Нејзината реакција е вистински хит.
23.12.2016, 15:50

ТЕХНОЛОГИЈА
Ова се најдобрите дронови за 2016
Листа на најдобрите дронови за 2016 според GIGadgets.
22.12.2016, 15:47

ЗАБАВА
Еден од најопасните трикови изведени досега. Човек влезе во машина за перење со лисици и окови на рацете!
Погледнете го овој неверојатен трик каде човек со врзани раце влезе во машина за перење алишта. Неговото спасување со голема неизвесност до самиот крај.
22.12.2016, 15:40

12345678910 ... Последна
НАЈГЛЕДАНИ

(18+) Топ 5 шокантни смртни случаеви "уловени" со камера
Оваа топ 5 листа дефинитивно не ја препорачуваме за оние со послабо срце...
ВИРТУЕЛНО ВИДЕО
Решил на својата мајка да ѝ пушти виртуелно порно...Погледнете ја нејзината реакција
ЗАНИМЛИВОСТИ
Еве зошто се вели "јак како бик"
ЗАБАВА
Реклама за машки влажни марамчиња: Можела ли воопшто да биде полуда и пооткачена?
САМО ВО РУСИЈА
„Сопри шутрак“: Каков може да биде крајниот исход кога ќе замолиш руски мафијаш да се тргне од улицата?
ЈАПОНИЈА
Сообраќајна култура за каква може да сонувме: Премиерот на Јапонија се приклучува во сообраќајот
ФУДБАЛ
Ова се најсмешните фудбалски моменти оваа година
ЗАБАВА | СПОРТ
Бејзболот е исклучително популарен во Доминиканската Република. Дали може да погодите и зошто?

 

 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум