Фотографии: Неверојатната кариера на кралицата на соул музиката

Легендарната соул пејачка, пијанистка и изведувачка Арета Френклин, почина по кратко боледување на 76-годишна возраст. Кралицата на соул музиката ќе биде запаметена по бројните хитови и настапи, а во нејзина чест, порталот "The Atlantic" направи галерија од фотографии од неверојатната кариера на Френклин.