Најдобрите фотографии од средбата помеѓу Доналд Трамп и Ким Јонг Ун

Рано наутро во Сингапур се одржа состанокот на американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун. Тие потпишаа важен договор, а како што вели американскиот претседател, наскоро започнува процес на денуклеаризација на Северна Кореја.