Запознајте ја Светлана Билијалова, руската ѕвезда на Инстаграм

Светлана Билијалова е модел и ѕвезда на Инстаграм, а таа е родена на 13-ти јануари 1992 година во Москва, Русија. 26-годишната Светлана активно се занимава со манекенство, додека на Инстаграм има повеќе од шест милиони следбеници. Таа го привлекува вниманието на јавноста преку своите сексапилни фотографии, а популарната Билијалова се појавила и во издание на Sports Illustrated.