Anne de Paula za Sport Illustrated 2018

"Anne de Paula" е бразилски топ модел, која својата кариера за започнала уште на 14 годишна возраст. Моментално е дел од модната агенција "Wilhelmina". Anne е родена во Рио де Женеиро - Бразил, а моментално живее и работи во Мајами, Флорида - САД.