Легендата со ултра перформанси: Land Rover Defender Works V8

Land Rover ја претстави лимитираната верзија со високи перформанси на легендарниот Defender. Станува збор за моќен SUV со V8 мотор кој произведува 405 коњски сили и 512 Nm максимален обртен момент.