Голема победа на Вардар против Копенхаген

Македонските шампиони синоќа славеа со 1:0 на првиот натпревар од третото квалификациско коло за пласман во Лигата на шампионите против дански Копенхаген. Еве како изгледаше натпреварот низ објективот на Денис Дуковски.