Evora GT430: "Малиот" ѕвер на Lotus

Прекрасна комбинација на елеганција и моќ. Лотус со рачно изработените додатоци од карбонски влакна се погрижи секој детал да изгледа врвно, а V6 моторот со 430 коњски сили гарантира возбудлива „авантура“ на патиштата.