АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
0
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЕУРО 2016ФУДБАЛКОШАРКАРАКОМЕТМОТОСПОРТДРУГИ СПОРТОВИБИЗНИС ЛИГА
Еуфоричниот Роналдо му се јавил на Перез и му нагласил една работа по финалето со Франција
Кристијано Роналдо во неделата стигна до толку очекуваната и многу посакувана прва голема титула со својата родна Португалија, а веќе во неколку наврати видовме...
ЕУРО 2016
Сите останаа изненадени од изборот за најдобар гол на Европското првенство
ЕУРО 2016
Германски „Билд“ тврди: Французите користеле допинг на ЕП?
ЕУРО 2016
Цела Португалија треба да му се заблагодари на Спортинг

ЕУРО 2016
Најлошиот состав на Европското првенство
После еден месец фудбалски спектакл, во неделата заврши Европското првенство во Франција кое што го освои репрезентацијата на Португалија.
12.07.2016, 20:10

ЕУРО 2016
Го предвидел голот на Едер, освоил милион фунти, но – исчезнал
Сосема луда приказна се прошири на социјалните мрежи поради исчезнувањето на еден инстант милионер, но не било каков.
12.07.2016, 19:15

ЕУРО 2016
Лев останува на кормилото на Германија
Јоаким Лев ќе ја предводи репрезентацијата на актуелните светски шампиони и во следните две години.
12.07.2016, 19:10

ЕУРО 2016
Полуфиналистот Бејл им честиташе на Португалците, но и на Французите
Репрезентацијата на Велс успеа да оствари голем успех и да се пласира во полуфиналето на Европското првенство, каде што беше елиминирана од новиот европски шампион - Португалија.
12.07.2016, 16:10

ЕУРО 2016
Сантош: Бевме итри како змии
Фернандо Сантош според многумина е еден од најзаслужните за освоената титула на Португалија на Европското првенство во Франција.
12.07.2016, 14:32

ЕУРО 2016
Кварезма: Ако медалот е златен…
Португалските фудбалски репрезентативци до крајот на животот ќе го паметат едномесечниот турнир во Франција на кој станаа европски шампиони, а медалите ќе бидат дел од колекцијата највредни одличја во кариерата.
12.07.2016, 12:12

ЕУРО 2016
Погледнете како беа пречекани новите европски шампиони
Португалците им се поклонија на Кристијано Роналдо и „друштвото“ кои се искачија на европскиот фудбалски трон.
12.07.2016, 11:10

ЕУРО 2016
Повредата на Роналдо е од посериозна природа
Кристијано Роналдо со солзи во очите го напушти предвреме натпреварот во неделата од финалето на Европското првенство.
12.07.2016, 10:10

ЕУРО 2016
Гризман: Французи, простете ми
Ентоан Гризман беше прогласен за најдобар фудбалер на Европското првенство во Франција и беше вистински лидер на „Триколорите“ на теренот.
12.07.2016, 09:10

ЕУРО 2016
УЕФА го избра идеалниот тим и играчот на првенството
Европската куќа на фудбалот (УЕФА) со помош на стручниот панел од 13 луѓе меѓу кои и легендарниот Сер Алекс Фергусон го одбра тимот на првенството како и играчот кој го одбелажа овој шампионат кој за прв пат се играше со 24 репрезентации.
11.07.2016, 21:00

ЕУРО 2016
Секси страната на фудбалот: Ова се најубавите навивачки кои ги видовме на ЕУРО 2016
Со победата на Португалија над Франција заврши Европското првенство во фудбал во 2016 година.
11.07.2016, 19:10

ЕУРО 2016
Бензема го возврати ударот и им се одмазди на Франција и Дешамп
Карим Бензема кој беше исфрлен од француската репрезентација во пресрет на Европското првенство им честита на своите соиграчи Роналдо и Пепе на освоената шампионска титула.
11.07.2016, 18:30

ЕУРО 2016
Гризман: Веќе се знае кој ќе ја освои "Златната топка"
Антоан Гризман како најдобар стрелец со шест погодоци го заврши Европското првенство, но тоа сигурно е мала утеха, бидејќи Франција не успеа да дојде до посакуваниот резултат, титула на домашен терен.
11.07.2016, 15:42

ЕУРО 2016
Сантош на интересен начин го опиша херојот Едер: Тој беше грдото пајче, а сега е…
Португалија ја слави првата европска титула, а и го слави оспоруваниот Едерзито Антонио Мачедо Лопез попознат како Едер кој влезе од од клупата и во 109 минута го постигна единствениот и решавачки погодок на средбата против Франција на "Стад Де Франс".
11.07.2016, 15:41

ЕУРО 2016
Уникатен избор за најлош тим на ЕП
Во текот на вчерашнот ден и официјално беше спуштена завесата на 15. Европско првенство во фудбал на кое трофејот го подигна Португалија која во мечот за врвот славеше над домаќинот на шампионатот Франција по продолженијата.
11.07.2016, 15:39

ЕУРО 2016
Најубавата навивачка снимка од ЕП: Малиот Португалец со својот гест го воодушеви целиот свет
Поразот на домаќините синоќа го изненади целиот свет, а тагата на улиците на Париз беше огромна. Француските навивачи беа уверени во триумфот на избраниците на Дешамп, но на крајот се радуваа Португалците.
11.07.2016, 15:30

ЕУРО 2016
Го имаме наследникот на Мурињо: Роналдо ќе биде луд тренер!
Ретко кога можеме да го видиме Роналдо на клупата на својата екипа, но откако синоќа се повреди, мораше да го следи остатокот од финалето на клупата за резервни фудбалери.
11.07.2016, 14:07

ЕУРО 2016
Роналдо: Ова го чекав 12 години, го молев Бог да ни даде уште една шанса!
Португалија испиша нова страница во својата фудбалска историја со триумфот на Европското првенство во Франција.
11.07.2016, 12:40

ЕУРО 2016
Херојот Едер откри што му кажал Роналдо пред да влезе во игра
Едер беше еден од оние играчи на кои им се даваа најмалку шанси да имаат клучна улога на било кој натпревар на Европското првенство, но судбината посака напаѓачот на Лил да има пресудно значење во големото финале во кое со фантастичен удар од дистанца и ја донесе титулата на Португалија.
11.07.2016, 12:39

ЕУРО 2016
Трофејот тргна за Португалија, екстаза на Иберискиот полуостров!
Чартер авионот на Португалија тргна од Франција со највредниот трофеј од Европското фудбалско првество, а фотографијата веќе го обиколи светот откако на социјалните мрежи ја сподели Кристијано Роналдо.
11.07.2016, 12:27

ЕУРО 2016
Фергусон го чекаше и го дочека Роналдо: Емотивна прегратка меѓу "таткото и синот" по триумфот на Португалија
Селекцијата на Португалија испиша нова страница во историјата и за прв пат дојде до трофеј на големите натпреварувања.
11.07.2016, 12:20

ЕУРО 2016
Мурињо ја прослави титулата на Португалија
Жозе Мурињо има многу причини да биде задоволен како Португалец - „неговите“ синоќа се искачија на европскиот трон.
11.07.2016, 11:10

ЕУРО 2016
Селекторот на Французите: Ќе треба да помине време за ова да се сфати...
Селекторот на Франција, Дидие Дешамп изјави дека чувствува огромно разочарување по вчерашниот пораз на неговата репрезентација од Португалија во финалето на Европското првенство.
11.07.2016, 10:10

ЕУРО 2016
Пепе е избран за играч на натпреварот
Стоперот на Реал Мадрид, Португалецот Пепе е избран за најдобар играч на финалето на Европското првенство.
11.07.2016, 09:10

ЕУРО 2016
Едер им пресуди на Французите, Португалија се искачи на европскиот трон!
Репрезентацијата на Португалија со голот на Едер во 109-та минуа на Сен Дени во Париз, славеше против Франција со 1:0 и ја освои првата европска титула во својата историја.
10.07.2016, 23:56

ЕУРО 2016
Новото засилување на Барселона има решение за Роналдо
Утре во Париз се спушта завесата на Европското првенство и тоа со завршниот меч за титулата меѓу домаќинот Франција и Португалија.
09.07.2016, 20:10

ЕУРО 2016
Дешамп: Живеам за вакви моменти, жалам што не можам да играм
Франција утре ќе има можност уште еден голем турнир на кој е домаќин да го заокружи со титула со тоа што за да дојде до истата мора да ја мине последната пречка, селекцијата на Португалија која е предводена од еден од најдобрите играчи на сите времиња, Кристијано Роналдо.
09.07.2016, 19:10

ЕУРО 2016
Германска легенда фаворит за наследник на Хоџсон
Англиската фудбалска сениорска репрезентација не го оствари посакуваниот резултат уште на еден голем турнир, а прв одговорноста за тоа ја презема селекторот Рој Хоџсон заедно со неговите соработници.
09.07.2016, 16:30

ЕУРО 2016
Роналдо може да излезе од овој специјален клуб: Легенди кои немаат трофеј со своите репрезентации
Утре се игра последниот натпревар на 15. Европско првенство во фудбал во кое во битката за титулата силите ќе ги одмерат домаќинот Франција и Португалија.
09.07.2016, 14:30

ЕУРО 2016
Победникот на „Шут, гол, Сити мол!“ отпатува на финалето на Еуро 2016
18-годишниот Стефан Тодосиев е победник на натпреварот во лесни фудбалски вештини „Шут, гол, Сити мол!“ кој се одржуваше од 10 јуни во Скопје сити мол и во кој можеа да учествуваат сите фудбалски фанови, страствени навивачи и останатите кои имаа желба лично да ја доживеат атмосферата на едно од најголемите спортски случувања на денешницата, финалето на ЕУРО 2016.
09.07.2016, 11:32

ЕУРО 2016
Рицоли го искоментира најспорниот момент од полуфиналето меѓу Франција и Германија
Никола Рицоли беше главен арбитар на полуфиналниот натпревар меѓу Франција и Германија, но сепак европската куќа на фудбалот одлучи големото финале во Париз да му го довери на Англичанецот Марк Клатенбург кој доби шанса да суди уште еден престижен меч по оној во финалето во Лигата на шампионите.
09.07.2016, 11:30

ЕУРО 2016
Лев и Хумелс со ист став: Овој формат на ЕП не е добар, страда квалитетот!
Предводникот на германската фудбалска репрезентација, Јоаким Лев и дефанзивецот Матс Хумелс излегоа со ист став за форматот со 24 репрезентации кој за прв пат се примени на ова Европско првенство.
08.07.2016, 20:45

ЕУРО 2016
Италијанец ќе го спасува Гордиот Албион?
Како што пренесува британски "The Guardian", Англискиот фудбалски сојуз има намера за селектор на англиската репрезентација да го ангажира тренерот на Интер, Роберто Манчини.
08.07.2016, 19:00

ЕУРО 2016
Петр Чех се повлече од чешката репрезентација
Чех се повлече од чешката репрезентација со образложение дека од државниот тим се откажува со цел повеќе да се посвети на неговата кариера во Арсенал.
08.07.2016, 17:17

ЕУРО 2016
Лев со интересна изјава: Ги надигравме Французите
Јоаким Лев и неговата „експедиција“ испаднаа од Европското првенство во Франција. Синоќа беа елиминирани од домаќинот на турнирот.
08.07.2016, 16:12

ЕУРО 2016
УЕФА го одреди судијата за мечот за титулата на ЕП
Во недела од 21 часот на стадионот "Стад де Франс" во Париз се игра финалето на 15. Европско првенство, а Европската фудбалска федерација (УЕФА) го соопшти имињата на судиите кои ќе ја имаат честа да ја делат правдата на дуелот за титулата.
08.07.2016, 12:44

ЕУРО 2016
Лев го соопшти својот тип за финалето на ЕП
Селекторот на германската фудбалска репрезентација, Јоаким Лев жали што неговиот тим нема да игра во финалето на Европското првенство во Франција.
08.07.2016, 12:43

ЕУРО 2016
Фото на вечерта во знакот на Гризман: Пред две години плачеше од Германците, синоќа им одржа лекција
Антоан Гризман е вистински херој за пласманот на Французите во големото финале на Европското првенство, благодарение на двата гола кој ги постигна во полуфиналето во кое комплетно ги нокаутираше Германците.
08.07.2016, 11:35

ЕУРО 2016
Аналитичарите го измерија нестварниот скок на Роналдо и брзината со која топката заврши во голот
Кристијано Роналдо запиша еден гол и една асистенција во победата на Португалија од 2:0 над репрезентацијата на Велс, блесок кој на крајот се покажа како повеќе од доволен неговата репрезентацијата да се најде во големото финале во кое ќе се бори за трофејот од Европското првенство.
08.07.2016, 11:33

ЕУРО 2016
На Португалците црно им се пишува...
Франција и Португалија ќе се борат за престижната титула на Европското првенство кое се одржува во Франција.
08.07.2016, 11:10

ЕУРО 2016
Озил со мајсторски потег го направи смешен Косиелни, па на крајот доби утеха токму од него
Месут Озил на крајот мораше да им подаде рака на сите Французи за одличното издание и пласманот во големото финале на Европското првенство, но ако е некаква утеха за играчот од средниот ред, тој без никаква конкуренција беше најдобриот поединец од редовите на Германија и постојано претставуваше закана за противниците со своите брилијатни потези и додавања.
08.07.2016, 10:44

ЕУРО 2016
Гризман ја објасни причината за специфичната прослава на головите
Репрезентацијата на Франција ќе игра за титулата на 15. Европско првенсто во фудбал на кое тие се домаќини, а најголеми заслуги за тоа има напаѓачот на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман.
08.07.2016, 10:41

ЕУРО 2016
Швајнштајгер постави рекорд!
Фудбалерот на Манчестер Јунајтед синоќа на полуфиналниот дуел помеѓу Германија и Франција собори рекорд на Мирослав Клосе.
08.07.2016, 10:10

ЕУРО 2016
Ерупција на воодушевување пред Ајфеловата кула
Французите синоќа славеа против актуелните светски шампиони и обезбедија пласман на големото финале на Европското првенство.
08.07.2016, 09:10

ЕУРО 2016
„Ураганот" Гризман ја потопи Германија
Француската фудбалска репрезентација им понуди нова голема радост на фудбалските фанови од оваа земја, откако оваа вечер со ефективна игра и максимална ангажираност стигна до заслужена победа од 2:0 на светскиот шампион Германија.
07.07.2016, 23:25

ЕУРО 2016
Највредното селфи на светот
Иако често е обвинуван дека е арогантен, Кристијано Роналдо повторно покажа дека знае како да се однесува (да ги истрпи) со напорните фанови.
07.07.2016, 20:10

ЕУРО 2016
Адам Навалка останува на кормилото на Полска
Селекторот на репрезентацијата на Полска, Адам Навалка денес потпиша нов договор и ќе биде на кормилото на Полјаците и на Светското првенство во 2018-та година кое ќе се игра во Русија.
07.07.2016, 19:10

ЕУРО 2016
Пристигна потврда: Швајнштајгер ќе игра против Франција
Селекторот на германската репрезентација Јоаким Лев изјави денес дека Бастијан Швајнштајгер ќе биде во стартниот состав на дуелот од полуфиналето на Европското првенство против Франција.
07.07.2016, 16:00

ЕУРО 2016
Што му порачал Озил на Кошиелни во пресрет на нивниот вечерашен дуел?
Вечерашниот дуел помеѓу Германија и Франција ќе биде дуел помеѓу играчите на Арсенал - Германецот Озил ќе се судри против Французите Кошиелни и Жиру.
07.07.2016, 14:53

ЕУРО 2016
Роналдо има шанса да влезе во избрано друштво: Само осум фудбалери освоиле ЛШ и ЕП во една година
Кристијано Роналдо изминатава ноќ го израмни рекордот на Мишел Платини од девет погодоци на европските првенства и изби на врвот на вечната листа на најдобри стрелци, но до крајот на шампионатот во Франција може да влезе и во навистина посебно друштво во кое се наоѓаат само осум фудбалери.
07.07.2016, 13:48

ЕУРО 2016
Марио: Го живеам сонот, се надевам ќе испишеме нова историја
Репрезентацијата на Португалија е првиот финалист на Европското првенство, а кој ќе биде нивен противник во завршниот меч ќе дознаеме вечерва по мечот меѓу домаќинот Франција и Германија кој ќе се одигра на "Велодром" во Марсеј.
07.07.2016, 13:45

ЕУРО 2016
Прегратката меѓу Бејл и Роналдо е најдобар одговор за нивниот меѓусебен однос
Герет Бејл едноставно не успеа да направи разлика на полуфиналниот меч меѓу Велс и Португалија кој се одигра изнинатава ноќ, но првата ѕвезда на оваа земја од Велика Британија едноставно не очајуваше по поразот од 2:0 бидејќи очигледно беше свесен дека тој и неговите соиграчи ги надминаа сите очекувања.
07.07.2016, 12:25

ЕУРО 2016
Најсексапилните навивачки на ЕП во Франција
На 15 континентален собир кој годинава се одржува во Франција се играат последните натпревари и веќе во недела ќе го дознаеме новиот европски шампион.
07.07.2016, 12:21

ЕУРО 2016
Роналдо: Во недела ќе плачам од среќа
Првиот финалист на Европското првенство во Франција е селекцијата на Португалија која со 2:0 славеше над Велс во натпреварот кој се одигра во Лион.
07.07.2016, 12:19

ЕУРО 2016
Сантош: Знам дека не сме најдобри, но ретки се тие кои можат да ја победат Португалија
Португалците со само една победа во регуларните 90 минути упеаа да стигнат до пласман во финалето, а таму, како што вели селекторот Сантош - одат да играат фудбал!
07.07.2016, 11:10

ЕУРО 2016
Роналдо го израмни рекордот на Платини
Кристијано Роналдо со вчерашниот погодок против Велс, го израмни рекордот на францускиот легендарен фудбалер, Мишел Платини.
07.07.2016, 10:10

1234567

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Го предвидел голот на Едер, освоил милион фунти, но – исчезнал
Сосема луда приказна се прошири на социјалните мрежи поради исчезнувањето на еден инстант милионер, ...
ЕУРО 2016
Сите останаа изненадени од изборот за најдобар гол на Европското првенство
ЕУРО 2016
Цела Португалија треба да му се заблагодари на Спортинг
ЕУРО 2016
Најлошиот состав на Европското првенство
ЕУРО 2016
Еуфоричниот Роналдо му се јавил на Перез и му нагласил една работа по финалето со Франција

ВИДЕО  
Јапонски играч на билјард дава одлично интервју - на некаков англиски

ФОТО  
Летна Параолимпијада 2016

ФЕЈСБУК 'LIKE BOX'
НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум