АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАМОДА И УБАВИНАДИЗАЈНЉУБОВ И СЕКСЗДРАВЈЕПАТУВАЊЕКУЛИНАРСТВО

ЗДРАВЈЕ
Што всушност се крие во базените – Експертите ги потврдија некои од нашите најголеми стравови
Тие тврдат дека базените можат да бидат главен извор на болести на дигестивниот систем.
 

ЗДРАВЈЕ
Ако имате голема потреба за оваа храна, тогаш телото не ви работи како што треба
Експертите направиле листа од група на храна за која луѓето најчесто имаат голема потреба и објасниле што значи тоа.
05.02.2016, 19:45

ЖИВОТНИ НАВИКИ
Опуштеното тело го претворил во мускули за само 10 недели – Ова е неговата тајна
Бидејќи не сакал сите да го коментираат и да се згрозуваат од неговата промена, но и за да се чувствува подобро, Дејв одлучил да ја доведе својата линија во ред.
04.02.2016, 19:04

ЗДРАВЈЕ
За прв пат е снимено формирањето на туморот – Еве како клетките на рак ги напаѓаат здравите клетки
Научници од Универзитетот во Ајова со 3Д снимка го прикажале процесот на формирање на тумор, односно начинот на кој клетките на рак ги напаѓаат оние здравите. За оваа прва снимка од овој вид, предмет на истражување бил канцер на дојката.
03.02.2016, 21:01

ЗДРАВ ЖИВОТ
Имала 165 кг, а еден лет со авион променил сè: Погледнете како изгледа денес
Џулија Спенс (45) од Велика Британија имала повеќе од 165 килограми кога ја доживеала најголемата непријатност во животот – поради тежината не можела да се смести во авион. Толку се посрамила, што веднаш по враќањето од патувањето го променила животниот стил – и денес има двојно помалку килограми.
03.02.2016, 17:51

ЗДРАВЈЕ
Пролет во февруари – Дали е тоа здраво?
Неочекувани климатски промени се сè поприсутни на нашето поднебје, а често се проследени со извештаи од Итната помош кои укажуваат дека поради температурните разлики има многу интервенции кај лицата со срцеви заболувања, астматичари, психички лабилни лица…
03.02.2016, 10:36

ЗДРАВЈЕ И ДИЕТИ
Одлучил една година да јаде само компири – Еве кои се резултатите по само еден месец
Ова е лицето на човекот кој планира една година да јаде само компири, а експертите сметаат дека овој експеримент нема добро да заврши.
02.02.2016, 19:33

ЗДРАВЈЕ
Најголемиот сексуален мит: Речиси сите го правиме тоа, но докторите откриваат колку е опасно
Постојат некои акции кои повеќето од нас ги извршуваат без размислување, но тие воопшто не се безопасни.
01.02.2016, 20:50

ЗДРАВЈЕ
Ова се најштетните комбинации на храна, а повеќето ги јадеме секој ден
Иако мислиме дека ги знаеме сите опасности кои одредени намирници можат да ни ги приредат, дали е навистина така? Постојат многу, малку познати, комбинации на намирници кои сериозно можат да го нарушат здравјето, а ова се убедливо најлошите.
29.01.2016, 21:00

ДОМАШЕН ТЕСТ
Докторите ви го откриваат водечкиот причинител за појава на рак: Колкава е киселоста на вашиот желудник?
На сите заболени лица докторите им препорачуваат да посветат посебно внимание на киселоста на желудникот, без оглед на дијагнозата. Корекцијата на киселоста е токму таа критична алка којашто е неопходна за оздравување.
29.01.2016, 12:01

ЗДРАВЈЕ
Дали ова ќе го замени кафето? Изгледа одлично и многу е здраво
Велат дека овој пијалок има кофеин исто колку и половина шолја еспресо – сега е вистински хит во светот и се заканува да стане попопуларен од кафето!
28.01.2016, 19:37

ЗДРАВЈЕ
Овој бел прав може да го намали ризикот од предвремена смрт, а сите го имате дома
Сода бикарбона е одговорна за транспортот на кислород: ги шири крвните садови и полесно го ослободува кислородот во ткивата, што значи дека ја зголемува pH вредноста во организмот.
27.01.2016, 20:00

ИСТРАЖУВАЊА
Што е поздраво: Марихуаната или алкохолот? Еве што вели науката...
Од светот на науката пристигаат и нови факти во врска со марихуаната. По сè изгледа дека таа не е штетна како што и мислевме дека е.
27.01.2016, 15:12

ЗДРАВЈЕ
Лековит напиток од две состојки: Еве за што сè ќе ви помогне ако го пиете секој ден
Народните рецепти се покажале како ефективни природни средства против разни болести. Тајната се крие во здравите намирници од природата кои секогаш ни се достапни.
26.01.2016, 19:00

ЗДРАВЈЕ
Овој козметички препарат го користат сите жени, а не знаат колку е отровен!
Убедливо најотровната работа која ја имате во вашата чанта за козметика е лакот за нокти. Иако одамна се знае дека испарувањата од лакот за нокти можат да бидат токсични и не би требалода ги средувате ноктите во непроветрена просторија, новите истражувања покажуваат дека и самото носење на лак на ноктите може да ве отруе. И тоа, прилично сериозно.
25.01.2016, 19:32

ЗДРАВЈЕ
Девет начини за веднаш да го забрзате вашиот метаболизам и процесот на слабеење
Побрзиот метаболизам значи и побрзо слабеење, а тоа можете да го постигнете со помош на овие девет едноставни совети.
22.01.2016, 17:00

ЗДРАВ ЖИВОТ
Таа успеала за девет месеци да симне 30 килограми со тоа што од исхраната исфрлила само една работа
Тили Катлер, девојка која имала 107 килограми, едно време била лишена од способноста да оди, но на 25 години одлучила да ослабе, исфрлувајќи од исхраната само една работа. И, успеала во тоа!
21.01.2016, 19:00

ЗДРАВЈЕ
Навика која треба да ја избегнувате: Приказната која стои зад оваа фотографија ќе ве освести
Тинејџерка која пиела пет лименки енергетски пијалок дневно, на својот профил на Фејсбук објавила фотографија со која сака да ги предупреди сите оние кои ја имаат истата навика како неа. Дион Парат тврди дека претерувањето со пиење на енергетски пијалоци е причината за нејзините срцеви проблеми и причината поради која имала два абортуси.
20.01.2016, 19:40

ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА
Мараја Кери ослабела 14 кг за 3 месеци со помош на овие три трикови
Мараја Кери некогаш беше секс симбол, а потоа накачи 20 килограми плус и речиси не си личеше на себе.
18.01.2016, 20:31

ЗДРАВЈЕ
Пиете кафе наутро на празен стомак? Прочитајте го овој текст
Нема сомневање дека кафето е многу корисно за вашиот организам, но сепак не би требало да го пиете на празен стомак, особено не наутро.
16.01.2016, 13:10

ЗДРАВЈЕ
Велат дека медот со цимет е добар за вашето здравје, но дали знаете што му прави тоа на организмот?
Комбинацијата мед со цимет се користи со векови во древните традиционални кинески системи на лекување. Овие две состојки со уникатни лековити способности имаат долга историја како „домашен лек“.
15.01.2016, 21:26

ЗДРАВЈЕ
Шокантни тврдења од прочуениот Нобеловец: Речиси сите истражувања за ракот се чиста измама!
Доктор Лајнус Полинг (1901-1994) е двократен добитник на Нобелова награда од областа на хемијата. Тој се смета за еден од најголемите научници во историјата на човештвото.
15.01.2016, 12:44

ЗДРАВЈЕ
Целиот свет полуде по рецептот од две состојки кој ги топи мастите
Доколку патите од вишок на масти, тогаш овој рецепт е идеален за вас.
14.01.2016, 21:30

ВОЛЈА ЗА ЖИВОТ
Како изгледа кога супермодел ќе добие рак: Таа храбро му покажа на целиот свет
Манекенката Мико Ре повеќе од 10 години поминала занимавајќи се со моделинг, а тогаш и` бил откриен рак на дојката во трет стадиум. Иако многу жеи на нејзино место би паднале во депресија, бидејќи не само што се бори со болест туку и последицата е да остане и без кариера, Мико тргнала по друг пат.
13.01.2016, 17:30

ЗДРАВ ИЗГЛЕД
Денес изгледа како секс – бомба: Некогаш ја понижувале, а сега им е инспирација
Конер Ренш денес изгледа како „авион“, а некогаш имала неверојатни 140 килограми. Ова е нејзината приказна за тоа како успеала да изгуби половина од својата тежина.
12.01.2016, 19:10

ЗДРАВЈЕ
Maж од Сараево им помогнал на многумина: „Овој лек 'крева од мртвите' и го лекува ракот”
Фахрудин Мухиќ од Сараево на социјалните мрежи објавил рецепт од мед и ѓумбир за кој тврди дека лекува и дека ѝ помогнал на една тешко болна жена.
11.01.2016, 22:30

ЗДРАВЈЕ
Забележала мало мозолче на брадата – Две години подоцна ја дознала ужасната вистина...
Џоди Домини (41) забележала испакнатина на брадата и иако на почетокот мислела дека станува збор за мозолче предизвикано од стрес, сепак отишла на лекар.
11.01.2016, 17:00

ЗДРАВЈЕ
Ужас кој никој не сака да го доживее: Се разбудила среде операција...
Сара Томас го доживеала она што никој не би му го посакал ниту на најголемиот непријател.
08.01.2016, 19:31

ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА
Спас за лицето со акни: Ова овошје ќе ги отстрани засекогаш
Секако дека никој не сака да има проблематична кожа, особено не дамки или лузни од акни.
05.01.2016, 21:30

ЗДРАВЈЕ
Оваа храна е еден од виновниците за појавата на рак – од неа настанува и многу брзо се шири
Станува збор за шеќери кои се широко распространети во нашата исхрана, во производите кои ги купуваме готови во продавниците, а го поттикнуваат појавувањето и ширењето на канцерот.
05.01.2016, 16:50

ЗДРАВЈЕ
Напиток кој ќе го обожувате: Излекувајте го воспаленото грло за само неколку часа
Добиената смеса им се препорачува на сите кои често заболуваат од настинка, воспаление на грлото и крајниците.
04.01.2016, 20:00

ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА
Секси Мексиканките со оваа состојка ја одржуваат линијата – ги гори мастите, а ја имате во кујната
Жешки , страствени, секситемпераментни и секогаш подготвени за добра забава – не е ни чудо што Мексиканките се секс симболи. Меѓутоа, додека целиот свет се сврте кон салати, пилешко и брокула, тие и понатаму јадат силна храна, но и покрај тоа ја одржуваат линијата. „Виновникот“ е една состојка која, ако се користи на вистински начин, буквално ги гори мастите.
02.01.2016, 12:44

ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА
Од “буцка” до бодибилдерка: Ја победила булимијата и го променила животот од корен
Таа се борела со тежок облик на пореметување во исхраната – булимија, а сега ја довела својата линија во ред и стана пример за многумина. Во својата 26-та година, таа ја пронашла волјата за да го промени својот живот од корен, но и својот изглед.
31.12.2015, 16:34

ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА
Овие продукти ќе ви помогнат да се ослободите од надуеноста и да имате рамен стомак
Не дозволувајте надуениот стомак да ве спречи да го облечете оној тесен фустан кој многу ви се допаѓа – наместо тоа, послушајте ги овие совети за тоа што треба да јадете, а што треба да избегнувате за да имате рамен стомак.
30.12.2015, 17:10

ЗОШТО СЕ МОЛЧИ?
Причините за појава на рак се откриени уште пред 92 години: Овој Нобеловец дал објаснување и начини на заштита!
Ако ѝ одземете на здравата клетка 35 отсто од нејзиниот кислород, тогаш може да ја претворите во станица за рак за само два дена, тврдел доктор Варбург. Токму затоа, научете како да се заштитите или да си помогнете себе си ако сепак се соочувате со една ваква болест.
30.12.2015, 12:01

ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА
Од дебела до секси девојка: Ослабела 64 кг и станала личен тренер, само со една промена во животот
И откако ги изгубила вишокот килограми, лошите коментари на сметка на нејзиниот изглед продолжиле. Луѓето ѝ замерувале затоа што имала вишок кожа на телото која виси, па поради тоа решила да направи и операција за нејзино отстранување.
29.12.2015, 18:30

ЗДРАВЈЕ
Направете една промена во исхраната и килограмите ќе се истопат – без гладување!
Не е задолжително да се држат ригорозни диети и да се прават исцрпувачки вежби за да ја доведете вашата фигура до совршенство...
28.12.2015, 17:50

ЗДРАВЈЕ
Ужасната тајна на „суперхраната”: Експертите советуваат да го избегнувате овој зеленчук
Кељот често е фален поради обемните залихи на калциум, магнезиум, калиум, витамин К и многу други здрави фитохемикалии и антиоксиданси. Но, оваа суперхрана во себе крие една ужасна тајна: опасни количини на тешки метали.
26.12.2015, 15:58

ЗДРАВЈЕ
Рецепт: Исфрлете и до 10 килограми отрови од организмот со овој народен лек
Дали знаевте дека вашите навики во исхраната можат да резултираат со акумулација и до 10 килограми отровни супстанци во вашиот организам? Тие токсини предизвикуваат многу здравствени компликации, а ако преминат во крвотокот можат да направат вистински хаос во вашиот организам.
26.12.2015, 11:10

ЗДРАВЈЕ
Извор на зарази: Еве што се крие во највалканиот предмет во вашата куќа
Следете ги овие совети за да го избегнете ризикот кој го предизвикуваат сунѓерите за миење на садови.
25.12.2015, 15:28

ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА
Две лажички од оваа мешавина во утринското кафе ќе направат килограмите сами да се топат
Утринското кафе е ритуал без кој не можете да си го замислите денот? Тогаш сигурно ќе сакате да го пробате овој рецепт. Станува збор за додаток кој ќе го направи вашето кафе повкусно и ќе ви помогне да се ослободите од вишокот килограми.
24.12.2015, 21:30

ИСТРАЖУВАЊА
Дали и вие имате вештачка Новогодишна елка? А дали знаевте дека е опасна по вашето здравје?!
Мислењата на стручњаците се поделени кога се работи за прашањето во врска со тоа дали е поздраво во домот да се донесе вистинско или вештачко Новогодишно стебло.
24.12.2015, 14:52

ЗДРАВЈЕ
Можат да ви го спасат животот: 10 најздрави продукти кои обично ги избегнуваме
Релативно евтини и сеприсутни, овие продукти често знаеме да ги избегнуваме во секојдневната исхрана и покрај тоа што можат да ни го спасат животот.
23.12.2015, 17:00

ЗДРАВЈЕ
Ова се искуствата на луѓе кои доживеале клиничка смрт
Има такви кои не почувствувале ништо, потоа некои виделе светлина, имале некој вид на контакт со друга личност, и на крајот има такви кои можеле да гледаат што се случува околу нив додека се мртви, но не можеле да направат ништо.
22.12.2015, 19:30

ЗДРАВЈЕ
Симнала 40 килограми, а од ништо не се откажала: Ова е нејзината тајна!
Кира Отавеј уште од детството имала проблем со вишокот килограми, а откако ја изгубила работата од соништата, тагата почнала да ја „убива“ во слатки и килограмите само се таложеле.
21.12.2015, 16:30

ЗДРАВЈЕ
10 најопасни болести: Немаат симптоми, а можат да ве убијат само за неколку часа!
Бројни инфекции можат да живеат во вашето тело долго време, без симптоми, а потоа да предизвикаат и ненадејна смрт.
21.12.2015, 15:03

ЗДРАВЈЕ
Прочистете ги бубрезите и зачувајте го здравјето со овој едноставен пијалок
Бубрезите се едни од најважните органи за прочистување во нашето тело. Благодарение на нив ги исфрламе сите отрови и вишокот на сол од организмот. Но, и нив треба повремено да ги прочистуваме за подобро да работат.
19.12.2015, 14:10

ЗДРАВЈЕ
Не е само лоша среќа: Еве што навистина го предизвикува ракот
Порано се верувало дека ракот своите жртви ги бира по принцип на „руски рулет“, односно поради чиста случајност или нивна лоша среќа. Но, сега е откриено дека не е баш така.
18.12.2015, 20:00

ЗДРАВЈЕ
Внимавајте! Шест промени на кожата кои можат да значат сериозни проблеми
Кожата е најважниот надворешен орган на телото која ги штити внатрешните органи. Состојбата на кожата може да биде показател на многу проблеми со внатрешните органи, а некои од знаците кои кожата ни ги испраќа, често знаеме да ги занемаруваме. Дознајте кои се тие шест промени на кожата кои повеќето од нас не ги поврзуваат со здравствени проблеми, а на кои треба да обрнеме внимание.
17.12.2015, 19:30

ЗДРАВЈЕ И ДИЕТИ
Пијте го овој сок секој ден и до Нова година ќе влезете во фустан за еден број помал
Соковите за слабеење се се` попопуларни кај жените ширум светот, а на милиони дами резултатите им докажуваат дека се многу ефикасни. Еден од најпопуларните и најефикасните е секако овој рецепт за кој буквално ви се потребни пет минути за да го подготвите.
16.12.2015, 21:30

ШАМПОН
"Шампон ми го уништи животот" - стотици жени го тужат брендот за ќелавење
Стотици незадоволни жени поднеле тужба против познат фризер и неговата линија производи за коса "Wen", а некои од нив велат дека животот им е уништен.
16.12.2015, 11:06

НУС ЕФЕКТИ
Еве што му прави недостатокот на сон на вашето тело и мозок
Тоа што се обиколуваме себеси со екрани има неочекуван нус ефект: не можеме да заспиеме. А поради тоа, патат и нашето тело, и нашиот ум.
16.12.2015, 10:10

ЗДРАВЈЕ
Јадел по 10.000 калории на ден, но не умрел поради храната, туку поради нешто многу пострашно
Дин Вармби се разболел од агресивен тумор на црниот дроб поради долгогодишното земање на стероиди, а не поради огромните количини на калории, како што мислел.
15.12.2015, 19:00

ПСИХОЛОГИЈА
Еве како да се ослободите од стравот од пајаци за две минути
Фобиите не се воопшто причина за потсмев, бидејќи управуваат со нечиј живот иако оној кој пати од нив тоа всушност не го сака. Една од почестите фобии е фобијата од пајаци.
15.12.2015, 17:31

СКОПЈЕ
Вакцина против рак на белите дробови доаѓа во Македонија
Македонски пациенти ќе се лекуваат со познатата кубанска вакцина против рак. Zdravstvo24.mk дознава дека вакцината треба да биде донесена во земјава до крајот на годината.
15.12.2015, 14:19

ЗДРАВЈЕ
Овој зачин го имате дома, а не знаете дека може да ве излекува од забоболка
Ако ве мачи забоболка, обидете се да ја излекувате со овој феноменален природен лек кој делува како анестетик.
14.12.2015, 19:00

ЕКСТРЕМНО МАЛ ПЕНИС
Потресна исповед: „Мислев дека јас сум единствениот со таков деформитет на пенисот...”
Отворот за уринирање не му бил на врвот, туку на дното од пенисот, а самиот пенис му е долг само 2.5 сантиметри. Со ова пореметување се раѓа еден маж во 125....
11.12.2015, 17:40

УЖАС
Шокантна снимка: Имплантите кои ги извлекле од градите на пациентка ги оставиле без зборови
Ана Зигерхорн од Флорида во 2011 година од непознати причина почнала нагло да се здебелува и да ги губи говорот и видот, а нејзиниот живот за кратко време се претворил во пекол.
11.12.2015, 10:08

ПОДМОЛНА БОЛЕСТ
Искрени исповеди на две жени: „Вака изгледа мојот живот со шизофренија”
Од шизофренија боледуваат 21 милион луѓе ширум светот. Смиптомите обично почнуваат измеѓу 16 и 30 годинаи на почетокот подразбираат халуцинации. Со терапија, лекови и ефикасен систем на поддршка, луѓето кои боледуваат од оваа болест успешно излегуваат на крај со симптомите.
10.12.2015, 17:00

ЛИЧНО ИСКУСТВО
Се изненадил од резултатот: „Не пиев кафе и алкохол 15 месеци”
Тобијас вон Шнајдер поради љубопитност престанал да пие алкохол и кафе и самиот се изненадил од некои работи 15 месеци подоцна. Тој сега го опиша неговото искуство.
09.12.2015, 19:12

Прва ... 567891011 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Без Фотошоп и филтери: Облекла танга костим за капење и гордо ја покажала својата „плус сајз“ позадина
Откако направи вистинска револуција во модната индустрија во улога на „плус сајз“ манекенка, Ешли Гр...
РАЗЛИЧЕН ИЗГЛЕД
Пријателство кое „боде очи“: „Што им е грижа на другите луѓе што ние две се дружиме?“
ЗДРАВЈЕ
Мозочниот удар сè почесто ги погодува младите: Ова се симптомите на кои мора да обрнете внимание!
ЗДРАВЈЕ
Го забрзува метаболизмот: Ова е пијалокот поради кој Опра Винфри се преполови
ЉУБОВ И СЕКС
Ова се најчестите манипулации со чија помош мажите ги одведуваат жените во кревет

ВИДЕО ВЕСТИ

На девојката со најголемата циста на светот ѝ беше отстранет тумор тежок неверојатни 31 килограми!
Предупредување: графички слики. Скенирањата откриле дека туморот и пораснал неверојатни 31 килограми за помалку од една година, оставајќи ја 24-годишната неименувана девојка од Мексико со ризик по нејзиниот живот
СКОПЈЕ
Познатиот француски готвач Оливер Бепмал во Македонија
ПАТУВАЊЕ
Хотелот на иднината е тука: Во пловечката капсула со само една соба удобно се сместуваат 4 лица!
МОДА И УБАВИНА
Првата Мис-Европа била Југословенка: Мажите воздивнувале по неа, а таа им носела само несреќа

ФОТО  
Зошто жените живеат подолго од мажите?

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
МОДА И УБАВИНА
Сакала да се пофали со позадината во најкусите шорцеви, но сите гледале во нешто друго
ЗДРАВЈЕ
Ја викале "убиец од пола тон", а сега како да е сосема друга жена
МОДА И УБАВИНА
"Ова е одвратно, како не ви е срам?!" Дали и вие забележувате што не е во ред со жените на рекламата на Гарниер?
МНОГУ ПРОВОКАТИВНО
Славната русокоса ги покажала брадавиците во провиден фустан и стана сензација на интернет
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум