АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАМОДА И УБАВИНАДИЗАЈНЉУБОВ И СЕКСЗДРАВЈЕПАТУВАЊЕКУЛИНАРСТВО

ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА
Џенифер Анистон ја откри тајната на совршениот изглед, од која и најсилните би заплакале
Џенифер Анистон е жив доказ дека здравата исхрана, вежбањето и грижата за себе се добри за здравјето, но и изгледот – бидејќи благодарение на сето ова, 47-годишната актерка и понатаму е една од најсексипилните жени на светот.
 

ЗДРАВЈЕ
Овие четири симптоми покажуваат дека вашето тело е полно со токсини
Поради неправилната исхрана и недоволната физичка активност, токсините остануваат заробени во телото и ги забавуваат неговите природни функции. Еве неколку знаци дека тоа ви се случува и вам.
28.03.2016, 18:31

ЗДРАВЈЕ
Не сте ниту свесни што сè само една чаша вода може да излечи
Можеби ви звучи неверојатно, но кога ќе го прочитате овој текст ќе ви стане појасно како тоа само една чаша вода може да ве излечи.
26.03.2016, 17:40

ЗДРАВЈЕ И ДИЕТИ
Никако да добиете рамен стомак? Што и да правите, ова се причините поради кои имате вишок килограми
Многу жени се жалат дека и покрај придржувањето кон режим на здрава исхрана, диети или редовни тренинзи, никако не успеваат да се ослободат од вишокот масти на стомакот.
25.03.2016, 19:02

ЛЕКАРСКА ГРЕШКА
Мислела дека се работи за обична забоболка, но вистината била многу пострашна...
Иако отишла да го извади забот и така да го реши проблемот, тоа за неа бил само почетокот на агонијата која сè уште трае. Грешката на лекарот за малку ќе ја чинела живот и сè уште нема закрепнато од тоа.
24.03.2016, 21:36

ЗДРАВЈЕ И ДИЕТИ
Кажете им збогум на масните наслаги за 3 дена – сокот по кој „полудеа” славните!
Омилениот холивудски нутриционист Кимберли Снајдер открива како нејзините клиенти од А – листата ја постигнуваат витката линија, сјајната кожа и бујната коса, со конзумирањето на следните намирници.
24.03.2016, 17:51

ЗДРАВЈЕ
Кога ракот ќе се појави, се храни со ова – Намирници кои треба да ги исфрлите од употреба
За штетноста на овие намирници неретко се зборува и пишува, но сепак, многумина сè уште ги конзумираат.
23.03.2016, 19:22

ЗДРАВЈЕ
Целото нејзино семејство умрело поради дебелината: Таа ослабела 75 кг и си го спасила животот
До својата 20-та година, таа имала 135 килограми и тогаш одлучила дека е време да ѝ се стави точка на дебелината.
22.03.2016, 19:02

ЗДРАВЈЕ
Светлана Црнокрак - заштитно лице на премиум брендот ПРОБаланс
Хрватската фармацевтска компанија ФармаС ја избра Светлана Црнокрак за заштитно лице на својот премиум бренд – пробиотикот ПРОБаланс за македонскиот пазар .
22.03.2016, 10:41

ЗДРАВЈЕ И ДИЕТИ
Диетата која стана хит во 2016 година: Се губат и до 3 килограми неделно!
Нутриционистите ја осмислиле оваа диета која едноставно ги согорува калориите, но целта е и да го зајакнете вашиот имунитет.
21.03.2016, 20:31

ЗДРАВЈЕ И ДИЕТИ
Што појадуваат нутриционистите?
Велат дека појадокот е најважниот оброк во денот, односно дека никако не би требало да го „прескокнуваме“. Еве што појадуваат нутриционистите.
18.03.2016, 10:11

ЗДРАВЈЕ
Ѝ се појавиле длабоки брчки, дамки на кожата... Докторот ѝ забранил да прави селфи!
Со тек на време, темните кругови под очите станале сè понагласени, па младата девојка заклучила дека е време да престане да се потпира на шминката и да посети доктор.
17.03.2016, 21:33

ЗДРАВЈЕ
6 зачини кои можат значително да ви го подобрат здравјето
Солта и биберот не се единствените додатоци кои можеме да ги користиме при подготвувањето на храна. Овие зачини на само што ќе ви го направат оброкот повкусен, туку и ќе ви помогнат да живеете подолг и поздрав живот.
17.03.2016, 17:51

РЕТКА БОЛЕСТ
Ретко нарушување: Стоењето на нозе може да ја убие, вака изгледа нејзиниот живот
Клаудија Пауел (19) пред една година почнала да чувствува интензивна болка во карлицата и ѝ бил дијагностициран редок синдром на постурална ортостатска тахикардија. Оваа болест со комплицирано име всушност значи дека Клаудија на некој начин е алергична на стоење на нозе.
16.03.2016, 21:07

ЗДРАВЈЕ И ДИЕТИ
Одлична вест за сите кои сакаат да јадат навечер: Оваа храна може да ја јадете без грижа на совест
Никако не можете добро да се наспиете? Можеби би требало да каснете нешто пред да си легнете. Звучи добро?
15.03.2016, 17:47

ЗДРАВЈЕ
Уверете се во благотворното дејство на производите од коноп
Лековитите својства на канабисот или позната кај нашиот народ како коноп биле познати уште во древна Кина, а за нејзиното благотворно дејство знаеле и Египќаните и старите Грци, Викинзите, и многу други народи.
15.03.2016, 10:44

ЗДРАВЈЕ
Растение на спасот: Користено е како лек уште пред откривањето на антибиотици!
Жалфијата се употребува како лековита билка веќе илјада години, а и ден денес таа се користи за производство на споменатите лекови и препарати бидејќи делува како антибиотик со широк спектар.
14.03.2016, 19:30

ЗДРАВЈЕ
Јисраел Кристал, преживеан од Аушвиц, е најстариот маж на светот
Јисраел Кристал, од северниот израелски пристанишен град Хаифа, еден од преживеаните од нацистичкиот логор на смртта во Аушвиц, според податоците на Гинисовата книга на рекордите, е најстариот маж на светот во моментов со точно навршени 112 година и 179 денови.
12.03.2016, 15:21

ЗДРАВЈЕ И ДИЕТИ
4 неверојатно едноставни пијалоци кои ќе ве ослободат од вишокот килограми
Како што се наближува летото, сите полека почнуваме да размислуваме за губењето на вишокот килограми кои сме ги добиле за време на зимата. Губењето на килограмите на вистински и природен начин е здраво за телото и на тој начин себеси си правиме услуга бидејќи избегнуваме сè што е нездраво.
12.03.2016, 14:29

ЗДРАВЈЕ
Здравјето нема цена - релаксација во сауна
Поставувањето на сауна во сопствениот дом дефинитивно претставува вистинска долгорочна инвестиција, која ги оправдува повеќекратно вложените средства.
12.03.2016, 12:24

ЗДРАВЈЕ
Комбинацијата од овие два зачини може да ви го спаси животот
Научните истражувања покажале дека комбинацијата на овие два зачини има исклучителни лековити дејства.
11.03.2016, 21:20

ЗДРАВЈЕ
Докторите мислеле дека нејзиниот рак е бременост и тоа ја чинело живот
22-годишната Деми Рајт почнала да чувствува болка во ноември минатата година, но не ни претпоставувала дека има смртоносен аденокарцином – вид на рак кој ги погодува жлездите кои ја обложуваат внатрешноста на разни органи.
11.03.2016, 17:50

ЗДРАВЈЕ
Што ќе се случи со вашето тело ако јадете само по 5 ореви дневно?
Постојат повеќе причини за да ги вклучите оревите во вашата секојдневна исхрана. Во продолжените прочитајте кои се тие причини.
10.03.2016, 21:30

ЗДРАВЈЕ И ДИЕТИ
Заборавете на топлата вода со лимон: Три пијалоци кои прават чуда за слабеење!
Водата со лимон моментално е најпопуларниот начин за започнување на денот за многумина, но се чини дека малку претеравме со овој тренд без да обрнеме внимание на одредени негативни ефекти.
09.03.2016, 17:50

ЗДРАВЈЕ И ДИЕТИ
Рецепт: На овој пијалок Џенифер Анистон му ја должи совршената линија
Џенифер Анистон го откри рецептот за смудито кое ѝ помага да ја одржи беспрекорната линија. Освен тоа што помага во одржување на убаво и здраво тело, црешите и вкусот на чоколада се причина поради која би го сакале секој ден овој пијалок на менито.
08.03.2016, 19:15

ЗДРАВЈЕ И ДИЕТИ
Само еден продукт ќе направи чудо од вашето тело: За 10 дена ќе ослабете и ќе го изгубите целулитот
Семето од лен го чисти организмот од токсини, метаблизмот го доведува во нормала, го намалува нивото на шеќер во крвта и го намалува апетитот.
07.03.2016, 20:32

ЗДРАВЈЕ
Моќта е во нашето грло да мотивираме други и да се мотивираме себеси
Многумина од нас веруваат дека дисциплината е нешто што или го имаме или го немаме, нешто со што се раѓаме и што можеме да го развиваме.
07.03.2016, 16:13

ЗДРАВЈЕ
Студија: Низа нови тешки вродени недостатоци поврзани со вирусот зика
Низа тешки абнормалности на фетусот се откриени кај 29 отсто од трудниците заразени со вирусот зика, покажуваат прелиминарните резултати од студијата за потенцијалната врска меѓу овој вирус и тешките вродени недостатоци, објавени во петокот во списанието New Englad Journal of Medicine.
05.03.2016, 14:49

ЗДРАВЈЕ И ДИЕТИ
Како да се симнат 30 килограми без вежбање? Таа успеала во тоа
Губењето на килограмите е можно без жртвувања и вежбање ако личноста се посвети на броење на калориите. Со својот пример тоа го покажа и оваа млада девојка од Америка, чија приказна за слабеење стана вистински хит на Инстаграм.
05.03.2016, 12:37

ЗДРАВЈЕ
Оваа храна го намалува ризикот од добивање на рак
Превенцијата е најдобар „лек“ за секоја болест, а нема подобра превенција од здравата исхрана. Еве што треба да внесувате за да бидете целосно заштитени.
04.03.2016, 21:00

ЗДРАВЈЕ И ДИЕТИ
Благодарение на овој трик ќе внесувате дневно по 200 калории помалку, а нема да бидете гладни
Овој фантастичен и едноставен трик ќе направи вашата диета конечно да почне да дава резултати.
04.03.2016, 19:30

ЗДРАВЈЕ
Ова се 5-те најопасни супстанции на светот коишто создаваат најголема зависност
Кои се најпознатите дроги коишто создаваат зависност? Ова прашање се чини дека е едноставно да се одговори, но одговорот во голема мера зависи и од тоа кого ќе прашате.
04.03.2016, 13:26

ЗДРАВЈЕ
Се откажала од една единствена навика и изгубила 60 килограми без никаква помош
Давина Бајвотер од Ланкашир е мајка на едно дете, а дебелината и` била клинички воспоставена кога имала 10 години. Таа успеала да изгуби половина од својата тежина откако се откажала од навиката да јаде – сендвичи.
03.03.2016, 19:36

ЗДРАВЈЕ
Секој ден јадете по еден грст од оваа храна и продолжете си го животот
Понекогаш имаме впечаток дека во денот нема доволно часови за да го постигнеме сè она што сме го зацртале. Меѓутоа, наместо да се обидуваме секој ден да го направиме подолг, зошто да не си го продолжиме животот за две години? Сè што е потребно е да јадеме еден грст јаткасти плодови.
02.03.2016, 17:15

ЗДРАВЈЕ И ДИЕТИ
Чај кој ги топи мастите на стомакот: 8 цм помалку на половината само по 7 дена
Сè повеќе луѓе го пробале овој чај и имаат само пофални зборови за оваа одлична комбинација која вреди да се проба.
01.03.2016, 17:51

ЗДРАВЈЕ И ДИЕТИ
Дефинитивно треба да го пробате: Ова е најздравиот пијалок кој ги топи мастите
За ова „чудо на природата“ ви се доволни само две состојки кои можете да ги најдете секаде и кои нема да ве чинат многу.
29.02.2016, 19:00

ЗДРАВЈЕ
Оваа девојка за малку ќе умрела поради работа која жените често ја користат
Синдромот на токсичен шок е можна нус-појава при користење на тампон, па поради тоа тие треба да се менуваат на секои четири часа, а токму тоа ѝ се случило на оваа 20-годишна Британка која добила сепса.
26.02.2016, 20:30

ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА
Таа има 38 години и две деца и изгледа одлично – Ова е нејзиниот рецепт
Белинда Нортон Смит после породувањето станала многу незадоволна од својот изглед и тогаш сфатила дека решението не е во многу часови поминати во теретана – туку во правилното вежбање со децата. Откако ја смислила програмата, таа изгледа подобро отколку во тинејџерските години, а нејзината порака е јасна: нема изговори!
25.02.2016, 20:34

ЗДРАВЈЕ
4 работи кои ги правиме за да се заштитиме од бактерии, а немаат смисла
За да се заштитиме од бактерии и болести, речиси сите ние имаме по некоја навика за превенција. Сепак, некои од нив се сосема бесмислени, односно, немаат никаков учинок.
25.02.2016, 10:30

ЗДРАВ ЖИВОТ
Нутриционистите ви препорачуваат: Трикови за слабеење без диети
Доколку ги промените своите животни навики, со текот на годините ќе ја намалите својата телесна тежина за онолку килограми колку што ви е потребно за да бидете здрави.
24.02.2016, 20:00

ЗДРАВЈЕ
Германските научници истражуваат генетско лекување на заразата со ХИВ
Германските научници објавија дека успешно во лабораториски услови тестирале генетско лекување за вирусот којшто ја предизвикува СИДА-та, за што резултатите ги објавија во научното списание Nature Biotechnology.
24.02.2016, 17:07

АГРЕСИВЕН ТУМОР
Млада жена почувствувала чудно чешање, не ни сонувала дека ја нападнал најподмолниот тумор
Лијам Кросли мислел дека тој и неговата свршеница Луси се на прагот од светла иднина. Требало да се венчаат, а таа ја добила работата од своите соништа. А, тогаш, двојката од Лидс преживеала вистински кошмар.
23.02.2016, 17:49

ЗДРАВЈЕ И ДИЕТИ
Диетата на Ѓоковиќ: Најдобриот тенисер во светот ни откри што јаде секој ден и што го одржува во форма
Не е тајна дека најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ, практикува исхрана без глутен, а вака изгледа неговото дневно мени.
22.02.2016, 17:53

ЗДРАВЈЕ И ДИЕТИ
Научниците против една од најпопуларните диети: „Не само што нема да ослабете, туку е и опасна за здравјето”
Научници од Австралија ја тестирале исхраната со низок внес на јаглехидрати и високо внесување на масти врз глушец во период од осум недели, а резултатот е зголемување на телесната тежина за 15 отсто и двојно зголемување на мастите.
20.02.2016, 18:03

ФИТНЕС И ДИЕТИ
Таа имала 95 килограми на само 13 години, а потоа го променила животот и сега е фитнес тренер
Меди Смит имала само 13 години кога вагата покажала дека тежи повеќе од 95 килограми. Загрижените лекари ја предупредувале дека си го загрозува животот, а шест години подоцна, таа не само што е здрава, туку и професионално се занимава со фитнес. Еден момент направил пресврт во нејзиниот живот.
20.02.2016, 12:20

ЗДРАВЈЕ И ДИЕТИ
Изгубила 89 килограми за 18 месеци, а од својата исхрана исфрлила само еден вид на храна
Кога 30 лекари ѝ кажале дека нејзиниот живот е сериозно загрозен, таа сфатила дека единственото решение е здравиот начин на живот. Исфрлила еден вид на храна од исхраната и резултатите биле неверојатни.
19.02.2016, 19:02

ЗДРАВЈЕ
Заборавете на медот и лимонот – ова е многу послатко решение за кашлицата
Водечките експерти во медицината дошле до заклучок дека постои многу повкусен начин да се ослободите од кашлицата, а станува збор за состојка која сите сакаме да ја јадеме, нејзиното височество – чоколадата.
18.02.2016, 20:04

МНОГУ КОРИСТИ
Оваа билка има многу позитивни ефекти врз здравјето - Ја имаме во градините, а ретко кој ја користи
Таа содржи флавоноиди кои ја поттикнуваат циркулацијата, ги зајакнуваат крвните садови и го подобруваат протокот на крвта во вените.
17.02.2016, 21:33

ЗДРАВЈЕ
Открила дека има рак на 24 години: „Овие симптоми не смеете да ги занемарувате”
Минатата година Хедер Китинг ги добила најлошите вести во животот – иако имала само 24 години, ѝ бил дијагностициран карцином на грлото на матката. Се борела и победила во борбата, но денес сака да ги предупреди сите девојки ширум светот дека годините не значат ништо и дека некои симптоми не смеете да ги занемарувате, без разлика колку сте млади.
17.02.2016, 17:52

ЗДРАВЈЕ
Еве што ќе се случи во вашето тело ако го исфрлите шеќерот на само 9 дена
Калориите од шеќерот се најлоши, затоа што се претвораат во маст во црниот дроб, ја подигнуваат отпорноста на инсулин и го зголемуваат ризикот за дијабетес и болести на срцето и црниот дроб, вели водичот на студијата.
16.02.2016, 17:52

ЗДРАВЈЕ
Нов метод: Научниците на добар пат да пронајдат лек за леукемија
Научниците од "Fred Hutchinson" центарот за истражување на карцином од Сиетл, пронашле нов, револуционерен метод за лечење на акутна лимфобластична леукемија.
16.02.2016, 12:44

ФИТНЕС И ДИЕТИ
Ѕвездата на шоуто „The Voice” имал 165 кг, а сега открива како изгубил 83 кг и целосно се трансформирал
Во британската верзија на музичкото шоу „The Voice” запеал долгокосиот Рик Сноуден и ги добил симпатиите на менторите, но и на девојките пред малите екрани.
15.02.2016, 19:03

ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА
Појадокот на Јелена Ѓоковиќ: Оваа фит мајка вака го започнува својот ден
Сопругата на најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ, Јелена, веќе неколку пати со своите следбеници на Инстаграм ги споделила своите рецепти за здрава исхрана.
13.02.2016, 12:25

ЗДРАВЈЕ И ДИЕТИ
Паметна диета: За 10 дена може да изгубите и до 5 килограми
Ако ви е неопходно во експресен рок да изгубите неколку килограми вишок, а сакате здраво да се храните, ова е вистинската диета за вас. Килограмите нема да ги вратите, ветуваат нејзините творци, и нема да има лоши ефекти врз психофизичкото здравје.
12.02.2016, 19:13

МНОГУ КОРИСТИ
Дали знаете што се случува во телото ако секој ден испиете чаша солена вода?
Бенефициите на вода со лимон или со јаболков оцет се на широко познати. Наместо овие два пијалоци, се` поголем број на луѓе во последно време почнуваат да пијат – солена вода.
11.02.2016, 21:31

ЗДРАВЈЕ
Жените ги игнорираат, лекарите често грешат: Ова се првите два симптоми за рак на јајниците
Овие две состојби спаѓаат меѓу најраните симптоми на оваа болест, а лесно е да им се препишат на други заболувања или различни причини.
11.02.2016, 17:53

МАКЕДОНИЈА
Како домот во кој живеете го чува здравјето на Вашите најмили?
Купувањето стан е една од најважните одлуки на секое семејство. Кога го правите изборот претпоставуваме дека сакате тој дом да биде сигурен, цврст, безбеден и секако – да трае.
11.02.2016, 16:45

ЗДРАВЈЕ
Пет проблеми кои укажуваат на слабо срце, а сите ги игнорираат
Сексуални проблеми, `рчење и крварење на непцата се проблеми кои повеќето луѓе ги доживуваат барем еднаш во животот и обично не им обрнуваат внимание. Луѓето обично ги игнорираат овие проблеми и не претпоставуваат дека тоа се симптоми на најопасниот убиец на светот.
10.02.2016, 17:00

18 МЕСЕЦИ ПОДОЦНА
Ѝ кажале дека ќе живее уште две недели – Таа тврди дека со овие сокови го победила ракот
Учителката Наташа Гриндли (37) на која ѝ прогнозирале само две недели живот, тврди дека замената на масна храна со свежи сокови и` помогнала да се избори со ракот. Оваа мајка на две деца од Ливерпул дознала дека боледува од рак во јули 2014 година. Истиот момент започнала со хемотерапија во приватна клиника во Клатербриџ.
09.02.2016, 17:01

ПОДМОЛНА БОЛЕСТ
Наутро се разбудила со грип, а вечерта на родителите им кажале дека нема да преживее
Елизабет Спенсер (5) починала неколку дена откако добила симптоми кои потсетуваат на грип. Едно утро се разбудила со главоболка и температура, а веќе вечерта докторите ѝ соопштиле на нејзината мајка дека девојчето има многу ретка автоимуна болест и дека веројатно нема да ја преживее борбата. Сега мајката Натали се обидува да ја подигне свеста за оваа подмолна болест.
08.02.2016, 20:03

Прва ... 45678910 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Без Фотошоп и филтери: Облекла танга костим за капење и гордо ја покажала својата „плус сајз“ позадина
Откако направи вистинска револуција во модната индустрија во улога на „плус сајз“ манекенка, Ешли Гр...
РАЗЛИЧЕН ИЗГЛЕД
Пријателство кое „боде очи“: „Што им е грижа на другите луѓе што ние две се дружиме?“
ЗДРАВЈЕ
Мозочниот удар сè почесто ги погодува младите: Ова се симптомите на кои мора да обрнете внимание!
ЗДРАВЈЕ
Го забрзува метаболизмот: Ова е пијалокот поради кој Опра Винфри се преполови
ЉУБОВ И СЕКС
Ова се најчестите манипулации со чија помош мажите ги одведуваат жените во кревет

ВИДЕО ВЕСТИ

На девојката со најголемата циста на светот ѝ беше отстранет тумор тежок неверојатни 31 килограми!
Предупредување: графички слики. Скенирањата откриле дека туморот и пораснал неверојатни 31 килограми за помалку од една година, оставајќи ја 24-годишната неименувана девојка од Мексико со ризик по нејзиниот живот
СКОПЈЕ
Познатиот француски готвач Оливер Бепмал во Македонија
ПАТУВАЊЕ
Хотелот на иднината е тука: Во пловечката капсула со само една соба удобно се сместуваат 4 лица!
МОДА И УБАВИНА
Првата Мис-Европа била Југословенка: Мажите воздивнувале по неа, а таа им носела само несреќа

ФОТО  
Зошто жените живеат подолго од мажите?

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
МОДА И УБАВИНА
Сакала да се пофали со позадината во најкусите шорцеви, но сите гледале во нешто друго
ЗДРАВЈЕ
Ја викале "убиец од пола тон", а сега како да е сосема друга жена
МОДА И УБАВИНА
"Ова е одвратно, како не ви е срам?!" Дали и вие забележувате што не е во ред со жените на рекламата на Гарниер?
МНОГУ ПРОВОКАТИВНО
Славната русокоса ги покажала брадавиците во провиден фустан и стана сензација на интернет
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум