АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАМОДА И УБАВИНАДИЗАЈНЉУБОВ И СЕКСЗДРАВЈЕПАТУВАЊЕКУЛИНАРСТВО

ИСТРАЖУВАЊА
Интернет порнографијата е штетна за здравјето
Водечка британска психотерапевтка предупредува на голем пораст на бројот на млади мажи со сексуални проблеми заради интернет порнографија, пишува во понеделник BBC.
 

ЗДРАВЈЕ
Од 24.08 до 31.08 бесплатно испитување на витамин Д за деца до 10 години
Последните истражувања кои ги направи БИОТЕК Лабораторија покажаа дека луѓето речиси и да немаат претстава за тоа колку е важен Витаминот Д за човековото здравје.
15.08.2016, 15:20

ЗДРАВЈЕ
Престанавте да јадете леб? Еве какви последици ќе има тоа врз вашето здравје
Вашето тело ќе помине низ четири процеси кои за вас се и повеќе од исцрпувачки само затоа што сте одлучиле да не јадете леб.
12.08.2016, 19:30

ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА
Потребни ви се само 10 минути: Нанесете го ова на лицето и гледајте како митесерите исчезнуваат!
Можеби митесерите на некои жени им изгледаат како нешто безопасно, но дамите кои мачат мака со нив знаат дека тие можат да бидат вистинска „напаст“. Сепак, постои начин да им застанете на патот, и притоа не мислиме на некои скапи препарати, тоници и креми. Не, решението е во вашата кујна!
11.08.2016, 17:50

ЗДРАВЈЕ
Што е подобро – ласерска корекција или леќи?
Носите леќи, размислувате дали да направите ласерска корекција на диоптрија, но не сте сигурни дали тоа е правилна одлука? Дали да продолжите да користите леќи или да се ослободите од диоптријата? Еве кои се предностите на ласерската корекција на диоптрија.
11.08.2016, 15:48

ЗДРАВЈЕ
Еве неколку начини на кои може да откриете дали вашиот мед е лажен
На полиците во супермаркетите сè почесто наидуваме на мед по исклучително евтини цени. Иако производителите тврдат дека станува збор за сосема природен производ, тоа е далеку од вистината!
10.08.2016, 21:30

ЗДРАВЈЕ И ДИЕТИ
Едноставен трик кој ви гарантира помал апетит!
Многу е тешко да го запреме прејадувањето. Потребна ни е голема самоконтрола за да изедеме помали порции и да им одолееме на десертите кои ни се на дофат. Кога ништо друго не помага, обидете се со овој едноставен трик.
08.08.2016, 20:04

ЗДРАВЈЕ
Исфрлила само една намирница и успеала да ослабе речиси 50 килограми
Лорејн Олохлин (28) од Северна Ирска со години се борела со вишокот килограми поради кои паднала во сериозна депресија и ретко излегувала од дома. Потоа променила една ситница и доживеала животен пресврт.
05.08.2016, 19:00

ЗДРАВЈЕ
Зошто треба да конзумираме леќа најмалку еднаш во неделата?!
Дали би готвеле и конзумирале почесто леќа кога би ги знаеле сите нутритивни бенефити од оваа зрнеста храна?!
05.08.2016, 13:46

ЗДРАВЈЕ
Кашлала со години, мислеле дека е алергија: А потоа, ја дознала болната вистина
„Ако мислите дека нешто не е во ред со вашето тело, веројатно и не е. Кога би можела се` да направам од почеток, порано би отишла кај доктор. Секогаш бидете свој личен адвокат“, порачува Џесика Декристофаро.
04.08.2016, 17:10

ЗДРАВЈЕ
Битолскиот Јогурт е вистинско освежување во летните жешки денови
Во екот на летните горештини, внесувањето на течности е клучно за полесно да функционираме во извршувањето на секојдневните обврски.
03.08.2016, 14:46

ЗДРАВЈЕ
Родителите ги посетиле сите доктори, шамани и факири, но никој нема одговор: Што му се случило на ова момче?
Бајезид Хосаин од Магуре во Бангладеш, изгледа многу постаро, иако има само четири години. Очите му се пропаднати, кожата на лицето му се набира, пати од болки во зглобовите, има проблеми со мокрењето и забите му паѓаат.
01.08.2016, 16:10

ЗДРАВЈЕ И ФИТНЕС
Под нејзината тежина пукале столчињата, а потоа вежбањето ѝ го променило животот
Таа имала дури 146 килограми, а потоа откако почнала да оди во теретана ѝ се трансформирал целиот живот.
30.07.2016, 14:50

ЗДРАВЈЕ
Докторка открива: Дали смеете да се капете во море за време на „оние денови”?
На многу жени, жените од постарите генерации им всадиле страв во коски дека капењето за време на менструација е опасно по здравјето.
29.07.2016, 21:02

ЗАНИМЛИВОСТИ
Неопходна за добро здравје, полна со витамини: Секогаш избирајте сардина од Јадранското море, а еве и зошто!
Дали знаете зошто Јадранската сардина е најквалитетна?
29.07.2016, 13:25

ЗДРАВЈЕ
Европската комисија за хемикалии: Боите од тетоважите се можна причина за рак!
Научниците тврдат дека тетоважите можат да предизвикаат рак и мутации, а некои бои се поотровни од други.
28.07.2016, 20:30

ЗДРАВЈЕ
Од утре конзумирајте по една лажица маслиново масло: Четирите ефекти ќе ве воодушеват уште првиот ден
Единствениот услов е маслиновото масло да биде екстра девствено.
27.07.2016, 20:30

ЗДРАВЈЕ И ФИТНЕС
3 совети од Адријана Лима за беспрекорна фигура – навистина делуваат!
Како што открива бразилската убавица, уште на почетокот од нејзината завидна кариера, усвоила три правила за витко тело и убава затегната кожа, до кои оттогаш се придржува и не планира да престане.
26.07.2016, 20:30

ШПАНИЈА
Прв случај на бебе родено со микроцефалија во Европа
Една жена во Шпанија, која била инфицирана со вирусот Зика, родила бебе со микроцефалија, јавуваат шпанските медиуми.
26.07.2016, 10:16

ЗДРАВЈЕ
Доктор Хулда Кларк тврдеше: Еве ја причината за појавата на ракот, заболениот црн дроб и другите најтешки болести
Таа осмислила и рецепт од билки којшто треба да се применува барем два пати годишно.
23.07.2016, 12:25

ЗДРАВЈЕ
Создадена првата вакцина против ХИВ: Почнуваат тестирањата
Годинава би требало да почне тестирањето на новата вакцина против ХИВ во Јужна Африка, пишува Спутник Њуз.
22.07.2016, 09:17

ЗДРАВЈЕ
Откриена вакцина за дијабетес
Bacillus Calmette – Guerin е вакцината која е користена за туберкулоза пред 100 години и изгледа дека токму таа е решение за дијабетесот.
21.07.2016, 12:42

ЗДРАВЈЕ
Познати личности кои се ослободиле од диоптријата
Носењето очила и леќи веќе станува здодевно. Пречат при сончање, нуркање, спортување, патување, во професионалниот живот, а грижата за нив не ни дозволува да уживаме во работите што ги сакаме.
18.07.2016, 11:46

ФИТНЕС И ЗДРАВЈЕ
Објавила фотогографија „пред и потоа” и на сите кои сакаат да ослабат им испратила силна порака
И покрај фразата дека „килограмите се само број“, многумина и понатаму се оптоварени со резултатите кои им ги покажува вагата. Затоа, овој личен тренер одлучил со светот да сподели фотографија која го покажува токму тоа.
15.07.2016, 17:50

ЗДРАВЈЕ И ДИЕТИ
Само пет дена во месецот: Оваа едноставна диета го забавува стареењето и ги топи килограмите
Повеќето од нас започнуваат со некоја диета за да ослабат. Меѓутоа, постојат диети и начини на исхрана смислени за на нашето здравје да влијаат потрајно и на поинаков начин.
14.07.2016, 19:30

ЗДРАВЈЕ И ДИЕТИ
Ослабела 60 кг правејќи ја оваа едноставна работа секој ден и сега изгледа одлично
Џастин Мекејб едвај можела да го напушти својот дом и утеха барала во брзата храна после смртта на нејзиниот сопруг, но после мал трик од пријателите и семејството успеала да ослабе и да ја доведе својата линија до совршенство.
13.07.2016, 17:10

ЗДРАВЈЕ
Дали преку сончање можеме да го снабдиме нашето тело со потребната количина на витамин Д?
Витаминот Д е клучен за одржување на здрав развој на коските и правилна функција на имуниот, нервниот и мускулниот систем. Сè повеќе луѓе се соочуваат со недостаток на овој витамин во организмот, што води кон сериозни здравствени нарушувања како што се остеопороза, висок крвен притисок и срцеви заболувања.
13.07.2016, 09:03

ЗДРАВЈЕ И ДИЕТИ
Можете да гладувате и да вежбате до бесвест, но поради овие работи никогаш нема да имате рамен стомак
Кога станува збор за фигурата, сонот на секоја жена е рамен и затегнат стомак. Но, поради различни причини, многумина никогаш не успеваат во тоа.
12.07.2016, 20:50

ЗДРАВЈЕ
Неверојатна промена: Совети од девојка која ослабела 50 кг без гладување
Се наслушавме секакви тајни за успешно слабеење, но оваа која ја промовира Џени Јан – Худек сигурно е една од најдобрите.
11.07.2016, 17:15

МЕДИЦИНА
Сензационално откритие на руските лекари: Пронашле лек против рак кој се сметал за неизлечив
Руските научници оствариле голем успех во пронаоѓањето на лек против еден од најмалигните тумори - неизлечивиот Кребс-2 тумор.
08.07.2016, 11:56

ЗДРАВЈЕ
Ова нутриционистите го јадат секој ден и затоа се толку витки
Овој зеленчук ќе го намали и ризикот од појава на камен во бубрегот и ќе го намали покачениот крвен притисок.
01.07.2016, 20:45

ЗДРАВЈЕ
Чудо во чаша: Неверојатен пијалок со тајна состојка кој ја лекува болката во мускулите
Без разлика на тоа дали сте претерале во теретана или закрепнувате од сезонска настинка, потребен ви е ефективен „подигнувач“ на енергијата. За уморните мускули и воспалението во телото ќе се погрижи природниот антибиотик – ѓумбирот, кој најдобро е да го измешате во вкусен пијалок.
25.06.2016, 13:42

ЗДРАВЈЕ И ДИЕТИ
Таа јаде по 50 банани дневно и изгледа одлично, а еве што велат лекарите за тоа
Лиен Ретклиф стана позната на социјалните мрежи по својот необичен режим на исхрана.
24.06.2016, 19:36

ЗДРАВЈЕ
За овие намирници (можеби) мислите дека се здрави, но тие се полоши и од белиот леб
Одлучивте да го исфрлите белиот леб од исхраната, но дали сте сигурни дека со тоа сте го лишиле вашиот организам од сите јаглехидрати на кои во преработката им се одземени сите хранливи средства?
23.06.2016, 19:41

ЗДРАВЈЕ И ДИЕТИ
Има фантастично тело, а секој ден јаде крофни – Еве како е тоа можно
Лаура Бејкер (28) има 60 килограми, мускули за кои повеќето жени можат само да сонуваат и опсесија со крофни и „нездрава храна“. Таа на својот блог секојдневно објавува рецепти за крофни и бисквити, што не е нешто што би очекувале од жена која изгледа толку добро – но, нејзината тајна не е само во посветеното вежбање, туку и во „паметните“ состојки кои ги става во своите слатки.
22.06.2016, 19:02

ЗДРАВЈЕ
Оставањето на цигарите предизвикува - Паркинсонова болест?
Иако оставањето на цигарите е една од најдобрите работи која едно лице може да ја направи за да го подобри своето здравје, откажувањето од овој порок е причина за порастот на случаи на Паркинсонова болест, велат резултатите од најновото истражување.
21.06.2016, 13:53

ОДЛИЧНО РЕШЕНИЕ
Домашен спреј против комарци: Овие мали штетници повеќе нема да ви се приближуваат!
Доколку непрестано пристојувате во природа каде што има многу комарци, повторјувате ја постапката на секои два часа и бидете мирни.
20.06.2016, 18:42

ЗДРАВЈЕ И ДИЕТИ
Диета од 8 часа: „Магија“ која за брзо време ги симнува килограмите
Оваа диета ја нарекуваат и најкратката диета на светот.
18.06.2016, 20:12

ЗДРАВЈЕ И ДИЕТИ
Луѓето најмногу умираат од овие 4 болести, а оваа билка може да ги искорени
Оваа билка ја убива желбата за никотин и истовремено ја намалува телесната тежина.
17.06.2016, 13:15

СЕ ИЗГЛАДНУВА
Не е ни чудо што е толку слаба: Вака изгледа менито на Анџелина Џоли
Ако може да им се верува на американските таблоиди, Анџелина Џоли дневно во својот организам внесува само 600 калории.
16.06.2016, 19:41

ЗДРАВЈЕ
Сите имаме „полумесечина“ на ноктите: Еве што сè открива таа за нашето здравје
Во алтернативната медицина се верува дека лунулата може да открие некои многу важни информации за вашето целокупно здравје.
15.06.2016, 20:00

ЗДРАВЈЕ
Вода која ги топи масните наслаги: Овој пијалок е хит во Холивуд, а се прави многу едноставно
Водата со вкус која наводно го одржува фит изгледот на телото, претежно е преполна со вештачки засладувачи кои на организмот му прават многу повеќе штета отколку корист. Затоа, направете го овој природен пијалок кој го зајакнува имунитетот и ги топи масните наслаги.
13.06.2016, 19:30

ЗДРАВЈЕ
Д-р Арбен Таравари: Деменцијата - предизвик за науката и за светот
Здравиот начин на живот преку здравата исхрана и редовната психофизичка активност претставуваат важен фактор во справувањето со многу болести, па и со деменцијата. Засега нема превенција за развој на деменција, особено ако имаме генетска предиспозиција, таа секако ќе се развие, но битно е колку што е можно подоцна да се манифестира.
13.06.2016, 10:17

ЗДРАВЈЕ И ДИЕТИ
Со помош на ова кафе ослабел дури 40 килограми! Еве како можете да го подготвите
Ако сакате да ослабете, многу нутриционисти ќе ве советуваат да избегнувате кафе или барем она со млеко. На многумина оваа одлука тешко им паѓаше, сè додека не се појави бизнисменот Дејв Аспреј со својот пијалок и го „запали“ целиот свет.
10.06.2016, 17:50

БЕЛГРАД
Систина Офталмологија со предавање на Конгресот на офталмолози на Србија
Тимот на Систина Офталмологија и оваа година активно учествуваше на XVII–иот Конгрес на офталмолози на Србија кој се одржа од 4 јуни до 7 јуни во Белград.
10.06.2016, 16:01

ЗДРАВЈЕ И ДИЕТИ
Диета со утринска банана: Уништува 5 килограми масти за една недела!
Бананите се богати со скроб кој има низок гликемиски индекс, што значи дека подолго се вари и остава чувство на ситост подолго време, истовремено делумно блокирајќи ја апсорпцијата на јаглехидрати.
09.06.2016, 21:13

ЗДРАВЈЕ
Ефектот е фантастичен: Трајно решение за главоболката - таа веднаш престанува
Овие две состојки кои ви се потребни за подготовката на овој пијалок веќе ги имате дома.
08.06.2016, 21:00

ЗДРАВЈЕ
Сите „полудеа“ по овој пијалок кој е замена за кафето, а кога ќе видите зошто и вие ќе го пиете
Златниот пијалок кој го окупираше Инстаграм оваа година не е скромна шолја топло кафе, туку пијалок од куркума во кој се колнат многу холивудски убавици како Гвинет Палтроу.
07.06.2016, 21:00

ЗДРАВЈЕ
Ваква менструација треба да ве загрижи: Еве кога треба да појдете кај гинеколог
Ако тампонот или влошката треба да ги менувате на секој час или вашата менструација трае подолго од седум дена, веднаш посетете гинеколог!
06.06.2016, 20:40

ЗДРАВЈЕ
Фентанил, аналгетикот одговорен за смртта на Принс, сé поголема закана за САД
Фентанилот, извонредно силен аналгетик којшто, како што објавија власите придонел за смртта на музичката легенда Принс пред шест седмици, е одговорен за сé поголемиот број смртни случаи од предозирање во САД.
04.06.2016, 11:44

ЗДРАВЈЕ
Алергија на сонце: Како да ја спречите и лекувате
Сè почеста е алергијата која се јавува веќе при првото изложување на сончеви зраци.
04.06.2016, 10:58

ЗДРАВЈЕ И ДИЕТИ
Тинејџерка со помош на едноставен трик ослабела 45 кг за една година и блеснала на матурата
Тори Вајт (160029, тинејџерка која знаела да изеде и по две вечери за една ноќ, доживеала фантастична трансформација за само 12 месеци.
03.06.2016, 17:50

ЗДРАВЈЕ И ДИЕТИ
Имала 30 години и 116 килограми: Ја исфрлила од исхраната оваа намирница и сега изледа вака
Не само што успеала да симне речиси 50 килограми, туку сега изгледа и помладо, а се чувствува неспоредливо подобро!
02.06.2016, 20:51

ЗДРАВЈЕ
Ракот може да се спречи: Овие 4 правила го намалуваат ризикот од заболувањето за 80 отсто
Двајца научници од факултетот за јавно здравство на Универзитетот Харвард откриле дека само четири фактори играат најголема улога во зголемувањето на ризикот од заболување од рак.
01.06.2016, 18:37

ЗДРАВЈЕ
Изедете онолку лажици колку што имате години: Метод на детоксикација кој прави чуда за вашето тело
Јасно е дека сите токсини во организмот создаваат отпад и дека е важно од време на време да се отстрануваат овие отрови и нивниот отпад.
31.05.2016, 21:22

ЗДРАВЈЕ
Годишно убива два милиони луѓе: Водечката причина за рак, инфаркт и астма се наоѓа во вашиот дом
Ако веднаш во својот дом почнете да ги применувате овие осум чекори, значително ќе го намалите ризикот од опасните болести.
30.05.2016, 21:03

ЗДРАВЈЕ
Ќе ви се слоши: Еве зошто никогаш не би требало да пиете вода од кафуле или хотел
Чашите во хотели или кафулиња се до таа мера валкани, што можат да доведат до пренесување на разни болести, покажа едно ново истражување.
28.05.2016, 12:32

ЗДРАВЈЕ
Регистрирана е првата зараза со супер-бактерија која е отпорна на сите антибиотици
49-годишна пациентка од Пенсилванија, САД, ниту после пет месеци не успеала да се излечи од инфекција на мочните канали, извести Фриден, директор на Центарот за контрола и превенција на болести во САД.
27.05.2016, 18:10

ЗДРАВЈЕ
Овие гадни суштества живеат на нашето тело, но дали се опасни?
Можеби не знаете, но постојат милион организми кои ползат насекаде по нашето лице и тело токму во овој момент! И знаете што? Тоа можеби е и добра работа.
26.05.2016, 20:48

УЖАСНО ИСКУСТВО
Будење на операција: „Слушнав како ме сечат и чувствував болка, го броев секој конец”
Будењето за време на општа анестезија се случува во една на секои 10.000 операции, а според искуството на реални луѓе, најлошиот дел е чувството на парализа, гушење и страв.
26.05.2016, 17:15

12345678910 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Без Фотошоп и филтери: Облекла танга костим за капење и гордо ја покажала својата „плус сајз“ позадина
Откако направи вистинска револуција во модната индустрија во улога на „плус сајз“ манекенка, Ешли Гр...
РАЗЛИЧЕН ИЗГЛЕД
Пријателство кое „боде очи“: „Што им е грижа на другите луѓе што ние две се дружиме?“
ЗДРАВЈЕ
Мозочниот удар сè почесто ги погодува младите: Ова се симптомите на кои мора да обрнете внимание!
ЗДРАВЈЕ
Го забрзува метаболизмот: Ова е пијалокот поради кој Опра Винфри се преполови
ЉУБОВ И СЕКС
Ова се најчестите манипулации со чија помош мажите ги одведуваат жените во кревет

ВИДЕО ВЕСТИ

На девојката со најголемата циста на светот ѝ беше отстранет тумор тежок неверојатни 31 килограми!
Предупредување: графички слики. Скенирањата откриле дека туморот и пораснал неверојатни 31 килограми за помалку од една година, оставајќи ја 24-годишната неименувана девојка од Мексико со ризик по нејзиниот живот
СКОПЈЕ
Познатиот француски готвач Оливер Бепмал во Македонија
ПАТУВАЊЕ
Хотелот на иднината е тука: Во пловечката капсула со само една соба удобно се сместуваат 4 лица!
МОДА И УБАВИНА
Првата Мис-Европа била Југословенка: Мажите воздивнувале по неа, а таа им носела само несреќа

ФОТО  
Зошто жените живеат подолго од мажите?

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
МОДА И УБАВИНА
Сакала да се пофали со позадината во најкусите шорцеви, но сите гледале во нешто друго
ЗДРАВЈЕ
Ја викале "убиец од пола тон", а сега како да е сосема друга жена
МОДА И УБАВИНА
"Ова е одвратно, како не ви е срам?!" Дали и вие забележувате што не е во ред со жените на рекламата на Гарниер?
МНОГУ ПРОВОКАТИВНО
Славната русокоса ги покажала брадавиците во провиден фустан и стана сензација на интернет
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум