АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАМОДА И УБАВИНАДИЗАЈНЉУБОВ И СЕКСЗДРАВЈЕПАТУВАЊЕКУЛИНАРСТВО

ЗДРАВЈЕ
А, ова е единствениот вид на алкохол кој го спречува ракот на дојка
Истражувањата покажале дека редовното конзумирање на алкохол го зголемува ризикот од карцином на дојка. Но, постои еден исклучок, УМЕРЕНАТА конзумација на црвено вино има спротивно дејство.
 

ЗДРАВЈЕ
Навиката која го троши лошиот холестерол
Периодичниот краткотраен пост е добар за здравјето. Иако постот предизвикува глад или стрес, нашето тело како одговор отпушта повеќе холестерол, што овозможува користење на маснотиите како извор на енергија наместо глукозата.
17.01.2012, 09:45

ЗДРАВЈЕ
Конзумирањето на колбаси може да предизвика рак на панкреас?
Научно е докажано дека преработеното месо го зголемува ризикот од рак на панкреас.
14.01.2012, 12:29

ЗДРАВЈЕ
Докажано е! Марихуаната е помалку штетна од цигарите!
Големото истражување во САД докажало дека марихуаната е помалку штета за белите дробови, отколку цигарите, иако имаат многу заеднички супстанци.
11.01.2012, 13:54

НОВА НАДЕЖ
Електромагнетни зраци со ниски фреквенции го лекуваат ракот!
Електромагнени зрачења со многу ниски фреквенции го прекинале или намалиле растењето на туморот кај многу пациенти, откриваат научниците.
10.01.2012, 13:48

ЗДРАВЈЕ
Со чаша БиМилк до совршена фигура
Факт е дека за време на празниците никој не може да одолее на богатата трпеза и секој си дозволува да проба малку повеќе од вкусните, традиционални македонски јадења кои се наменети токму за овие посебни денови.
10.01.2012, 11:23

ЗДРАВЈЕ
Зошто кафето е стресно за организмот?
Кога сме уморни, нивото на шеќерот во крвта расте, па потоа се намалува, па затоа ни е потребно нешто да не расположи. Тогаш обично посегнуваме по топлото кафе...
03.01.2012, 09:29

Прва ... 31323334
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Без Фотошоп и филтери: Облекла танга костим за капење и гордо ја покажала својата „плус сајз“ позадина
Откако направи вистинска револуција во модната индустрија во улога на „плус сајз“ манекенка, Ешли Гр...
РАЗЛИЧЕН ИЗГЛЕД
Пријателство кое „боде очи“: „Што им е грижа на другите луѓе што ние две се дружиме?“
ЗДРАВЈЕ
Мозочниот удар сè почесто ги погодува младите: Ова се симптомите на кои мора да обрнете внимание!
ЗДРАВЈЕ
Го забрзува метаболизмот: Ова е пијалокот поради кој Опра Винфри се преполови
ЉУБОВ И СЕКС
Ова се најчестите манипулации со чија помош мажите ги одведуваат жените во кревет

ВИДЕО ВЕСТИ

На девојката со најголемата циста на светот ѝ беше отстранет тумор тежок неверојатни 31 килограми!
Предупредување: графички слики. Скенирањата откриле дека туморот и пораснал неверојатни 31 килограми за помалку од една година, оставајќи ја 24-годишната неименувана девојка од Мексико со ризик по нејзиниот живот
СКОПЈЕ
Познатиот француски готвач Оливер Бепмал во Македонија
ПАТУВАЊЕ
Хотелот на иднината е тука: Во пловечката капсула со само една соба удобно се сместуваат 4 лица!
МОДА И УБАВИНА
Првата Мис-Европа била Југословенка: Мажите воздивнувале по неа, а таа им носела само несреќа

ФОТО  
Зошто жените живеат подолго од мажите?

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
МОДА И УБАВИНА
Сакала да се пофали со позадината во најкусите шорцеви, но сите гледале во нешто друго
ЗДРАВЈЕ
Ја викале "убиец од пола тон", а сега како да е сосема друга жена
МОДА И УБАВИНА
"Ова е одвратно, како не ви е срам?!" Дали и вие забележувате што не е во ред со жените на рекламата на Гарниер?
МНОГУ ПРОВОКАТИВНО
Славната русокоса ги покажала брадавиците во провиден фустан и стана сензација на интернет
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум