АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАМОДА И УБАВИНАДИЗАЈНЉУБОВ И СЕКСЗДРАВЈЕПАТУВАЊЕКУЛИНАРСТВО

ЉУБОВ И СЕКС
Момци, со овие совети ќе можете да ја освоите секоја жена
Немате премногу среќа со дамите? Тоа сега ќе се промени, затоа што ви носиме неколку совети кои со тек на време од вас ќе направат вистински заводник.
 

ЉУБОВ И СЕКС
5 прашања за сексот кои ги мачат мажите
Мажите признаваат дека немаат поим за што размислуваат жените за време на сексот, но сакаат да замислуваат дека способноста да ја задоволат жената им е природно вродена.
29.04.2015, 17:47

СЕКСОТ И ТЕХНОЛОГИЈАТА
Како ќе изгледа сексот во иднина?
Дали сте се запрашале како ќе изгледа сексот во 2050-тата година, на пример? Судејќи според текстот на докторката Лорa Берман објавен во Wall Street журналот, тој ќе биде многу подобар!
29.04.2015, 13:28

РАЗВОД
Како го преживеав разводот: Мојот живот една година подоцна
Ќе споделам со вас една година адаптација, борба, триумф, тага и радост. Да, радост за да добиете надеж додека стоите на работ од амбис поради вашиот развод, напишала Џули Коноли на својот блог.
28.04.2015, 19:00

ЉУБОВ И СЕКС
Овие идеи за „доги“ позата ќе ви помогнат да дојдете до експлозивен оргазам
„Доги стајл“ е една од највозбудливите пози, а еве како да ја направите уште подобра!
27.04.2015, 17:15

ЉУБОВИ СЕКС
Ако некој знае, тогаш тоа е таа: Советите на Памела Андерсон за среќна вагина
Се разбира дека на вагината и' е потребно посебно внимание. И да, тие секако уживаат во тоа внимание. Како што стареете така и вашата вагина се менува.
25.04.2015, 15:03

ЉУБОВ И СЕКС
Еве зошто жените со облини се одлични во кревет
Ако сакате дами со облини, тогаш ова ќе ве интересира – прочитајте ги следните десет причини зошто тие се одлични во кревет.
24.04.2015, 18:24

ЉУБОВ И СЕКС
Шест совети кои ќе ви помогнат да му го дадете најдобриот орален секс на вашиот партнер
Наредниот пат кога ќе се симнете надолу кај вашиот партнер, верувајте ни, тој ќе биде повеќе од пријатно изненаден.
24.04.2015, 12:34

ЉУБОВ И СЕКС
Ќе се изненадите: Еве во кои години жените се најдобри во сексот
Многу жени мислат дека кога ќе ја поминат триесеттата, ја губат сексуалната моќ. Меѓутоа, дури тогаш стануваат зрели за вистински сексуални авантури.
23.04.2015, 17:48

ЉУБОВ И СЕКС
Неколку мажи ги споделија своите нецензурирани мисли околу aналниот секс
Еве како тие навистина се чувствуваат за влегувањето преку задната врата...
23.04.2015, 12:28

ЉУБОВ И СЕКС
Исповед на жена која била омажена за геј: Вака ни изгледаше сексот
Семејниот терапевт Џошуа Вид бил оженет, но признал дека е геј и не е единствениот. За работата да биде полуда, тврди дека имал одличен секс со сопругата.
22.04.2015, 17:46

ЉУБОВ И СЕКС
Три работи во сексот кои мажите најмногу ги сакаат
На голема среќа на жените, мажите навистина не се комплицирани битија...
21.04.2015, 19:33

ЉУБОВ И СЕКС
Неколку девојки ги споделија најлудите работи кои момчињата ги побарале од нив во кревет
Различни пози за различни луѓе нели? Но од друга страна, може да добиете и некои барања кои се малку на дивата страна... Но не осудувајте, сексот е пред се за истражување!
21.04.2015, 12:16

ЉУБОВ И СЕКС
Топ 5 совети за жените од порно ѕвезди
Нивната работа е сексот, но сепак уживаат. Порно дивите открија неколку добронамерни совети за да бидете вистинска кралица во спалната соба. Или, каде и да посакате.
20.04.2015, 17:58

ЉУБОВ И СЕКС
Најдобрите секс пози до оргазам: Второ издание
Барате начин да ја зачините монотоната атмосфера во вашата спална соба? Овие брен-нови пози се одговор на вашите молитви за оргазам.
20.04.2015, 11:19

ЉУБОВ И СЕКС
Изненадувачки тајни за подобар секс и постигнување на оргазам
Не, тоа не е виткање на телото во чудни пози или посегнување по лисици (иако и тоа пали). Најдоброто оружје во вашиот сексуален арсенал се наоѓа во вашата глава.
16.04.2015, 18:15

ИСТРАЖУВАЊЕ
Паметни или помалку интелегентни жени: Еве какви сакаат мажите
Тешко ни е да поверуваме во ова, но едно ново истражување покажало дека паметните, успешни жени често остануваат сами затоа што на мажите им се попривлечни помалку интелегентните жени.
15.04.2015, 18:05

СЕКС СОВЕТИ
Ајде да научиме нешто од секс симболите
Некогашните секс симболи, за кои се воздивнуваше ширум светот, сега сакаат нешто да ни порачаат во врска со сексипилот, заведувањето, либидото... Читајте внимателно.
14.04.2015, 18:03

ЉУБОВ И СЕКС
Нема да ви се верува: Ова се најбизарните сексуални фетиши
Многу луѓе попрво ги прифаќаат своите фетиши како дел од својот идентитет, отколку што се обидуваат да се ослободат од нив.
09.04.2015, 21:30

ЉУБОВ И СЕКС
Еве како вашата врска да „пука” од страст: Испробајте 4 пози за секс под туш
Освежете ја и зачинете ја вашата љубовна врска со совршен секс под туш...
08.04.2015, 18:48

ЉУБОВ И СЕКС
Обликот кажува каква е во кревет: Ниска и буцкаста ќе ве воодушеви, а висока девојка може да ве разочара
Дали врз основа на нејзината градба може да заклучите каква е во сексот? Научниците тврдат дека е возможно.
06.04.2015, 17:54

ЉУБОВ И СЕКС
Дами ова мора да го направите за себе: 4 совети како да уживате во сексот со вашиот партнер
За повеќе да уживате во водењето љубов, а со тоа и да го усреќите партнерот би требало да се опуштите и изборите со комплексите и безпотребните опсесии.
06.04.2015, 15:26

ЉУБОВ И СЕКС
Воодушевете го: Овие работи во кревет ги сака секој маж
Факт е дека мажите во кревет сакаат – сешто. Меѓутоа, вие можете да имате совршено тело или прекрасна долна облека, но постојат и други работи кои тие ги сакаат и за кои потајно фантазираат.
03.04.2015, 18:03

ЉУБОВ И СЕКС
Црна прогноза: Експертите предупредуваат дека луѓето во иднина нема да имаат секс
Иако живееме во ера која никогаш не била повеќе сексуализирана отколку денес, всушност водиме љубов многу помалку отколку било кога, вели доктор Дејвид Спигелхалтер.
01.04.2015, 17:44

ЉУБОВ И СЕКС
Бојата на долната облека открива какви сте во кревет
Дали вашата долна облека може да открие нешто за вас? О да, долната облека може да открие какви сте во кревет и тоа врз основа на нејзината боја. Значи, еве што вашата долна облека открива за вас.
31.03.2015, 20:22

ЉУБОВ И СЕКС
Секс од соништата: 5 тајни на жените кои секогаш доживуваат оргазам
Слатките уживања кои доведуваат до оргазам се сон на многу жени, а тајните на женскиот оргазам сака да ги знае и секој маж. Ви откриваме 5 навики на жената која секогаш доживува оргазам и кои секако можат да се научат.
30.03.2015, 18:45

ОТВОРЕН БРАК
„Еве зошто дозволив мојата сопруга да има секс со други мажи пет дена во неделата”
50-годишната Робин Риналди во книгата „Good Girl“ открила детали од отворениот брак со Скот Манисфелд кој траел 17 години...
27.03.2015, 18:09

ЉУБОВ И СЕКС
Девет причини поради кои сексот со покрупна девојка е одличен
Насловните страници на модните магазини и понатаму често ги красат совршени слаби девојки, најчесто многу исфотошопирани, но во последно време, дамите со раскошни облини се` повеќе се појавуваат во светот на модата. И тие тврдат дека се подобри во кревет од слабите девојки – еве зошто.
26.03.2015, 17:53

ЉУБОВ И СЕКС
Можеби проблемот е во вас? 5 работи кои ве спречуваат да пронајдете љубов
Без разлика дали премногу избрзувате и го темелите односот врз вашите очекувања, ги наметнувате своите правила на игра или ги споменувате поранешните – со тоа ги одбивате потенцијалните партнери од себе.
25.03.2015, 18:00

ВЕЧНА ДИЛЕМА
Дали вагината може да се „прошири” од секс?
Ова е веројатно едно од оние прашања кои повремено ве „копкаат“. Ви поминува низ глава, на момент се запрашувате па одмавнувате со главата ’секако дека не може‘, но потоа...сепак... помислувате повторно на тоа за еден месец, два?
24.03.2015, 21:24

ЉУБОВ И СЕКС
Пет женски трикови кои ги излудуваат мажите во кревет
За совршен интимен однос потребни се многу работи, но покрај обостраната привлечност, комуникација и опуштеност и некои ситни трикови може да ја „загреат“ акцијата во кревет.
20.03.2015, 18:30

ЉУБОВ И СЕКС
Брутална вистина: Еве зошто жените изневеруваат
Судејќи поп статистиките за неверства во брак од 2013 година, 33% од мажите ја изневериле својата поубава половина, додека 19% од жените ги изневериле своите посилни половини. Познато е дека секогаш е „виновен“ оној партнер кој изневерува. Можеби овие причини кои жените ги навеле за неверство ќе ве натераат поинаку да размислувате.
19.03.2015, 17:31

НАСИЛНА ВРСКА
Исповед на злоставувана девојка: Беше постар, сакаше да го викам „тато“ и ме силуваше
Една девојка собрала храброст да проговори јавно за злоставувањето кое го трпела, а ова е дел од потресната исповед која ја дала за Elite Daily.
18.03.2015, 20:50

ЉУБОВ И СЕКС
Ваков тип на жена може да го освои секој маж
Некои луѓе се природно убави, а некои стекнале одредени квалитети со кои го привлекуваат спротивниот пол. Меѓутоа, не е тешко да го привлечете со изгледот, туку треба да знаете како некого да привлечете благодарение на вашиот карактер.
18.03.2015, 19:10

ЉУБОВ И СЕКС
10 работи во сексот кои сите ги мразиме
Не е тешко никој да не` ве прераскажува како ноќна мора. Еве кои работи треба да ги избегнувате по секоја цена.
17.03.2015, 22:00

ЉУБОВ И СЕКС
Време е да престанете да верувате во овие митови за сексот
Дознајте ја вистината за афродизијаците, желбите на мажите и жените, и што е најважно – зад сè стои науката! Ова се најголемите митови за сексот.
17.03.2015, 17:19

ЉУБОВ И СЕКС
Девојки, овие работи треба да ги знаете пред да имате врска со постар маж
Иако со годините како виното тие се подобри, и постарите мажи некогаш знаат да изненадат со некои незрели постапки. Еве што тие самите откриваат за себе.
16.03.2015, 18:00

ТАБУ ТЕМА
Основал партија на мали пениси: Кој ќе се осмели да се зачлени?
Основачот Ант Смит (47), инженер од Лондон открил зошто одлучил со јавноста да сподели толку интимна информација, но и какво е чувството секогаш „да се биде краток“.
13.03.2015, 21:30

ЉУБОВ И СЕКС
Дали знаете кое е најдоброто време за секс?
Кога се работи за сексуалното уживање, спонтаноста е посакувана карактеристика. Но, немојте ниту да се опирате на сексот кој е однапред испланиран и организиран до последниот детал. Верувале или не, експертите го пресметале најдоброто време за сексуални игри, кои се мерат во одредени термини во месецот, неделата, денот, па дури и часот.
13.03.2015, 18:45

ЉУБОВ И СЕКС
Две секс пози кои гарантираат подолго задоволство
Ако имате „работа со брзиот Гонзалес“ ќе ви биде потребен малку труд, но пости начин уживањето да се продолжи...
10.03.2015, 22:30

РОМАНТИЧНО
Ја просел својата девојка една година, секој ден: Еве што се случило
Едно многу посветено момче успеало да испланира една од најромантичните запросувања на сите времиња. Имено, тој својата девојка тајно ја просел 365 дена.
09.03.2015, 18:10

СЕ ЗАГЛАВИЛЕ
Открил дека сопругата го изневерува, а на тоа сведочеле и две илјади луѓе
Пред станот во кој љубовниците „офкале“ се собрале дури две илјади луѓе и полицијата морала да ги избрка љубопитните очи со солзавец.
06.03.2015, 20:00

ЉУБОВ И СЕКС
Совет од експерти: Еве зошто сите жени би требало да глумат оргазам
Последните истражувања сведочат дека повеќе од осумдесет проценти од жените глумат оргазам, но тоа не мора да биде така лошо...
05.03.2015, 17:53

БОЛНО ИСКУСТВО
Се развела од сопругот после една недела затоа што имал преголем пенис
„Прв пат имавме секс кога дојде во куќата на своите родители и тоа искуство ми беше ноќна мора. Наместо да уживам, јас патев затоа што неговиот пенис беше преголем“, раскажала Аиша Данупава од Нигерија, која после сексот со сопругот морала да пие таблети против болки.
04.03.2015, 23:02

ЉУБОВ И СЕКС
Има девојка, но сепак мастурбира: Еве зошто мажите го прават тоа
Мажите дури и кога покрај себе имаат партнерка која целосно им одговара, никогаш нема да се одречат од играње сами со себе.
04.03.2015, 19:40

МАЖИТЕ ЌЕ СЕ ИЗРАДУВААТ
Конечно го знаеме одговорот: Еве колкава е просечната должина на пенисот
Една интернационална студија која проучувала 15.000 пениси, дошла до одговор на прашањето: „Колку долг и дебел е просечниот пенис?“. Резултатите ќе израдуваат многу мажи кои ќе можат да кажат дека нивниот пенис е поголем од просечниот.
03.03.2015, 20:30

НЕВЕРСТВО
Исповед на неверна жена: „Мојот сопруг научи на потешкиот начин зошто жените изневеруваат”
Марина Пирсон е блогерка која повремено пишува текстови на сајтот „YourTango“. Овој пат напишала текст за причините зошто го изневерила својот сопруг. Во него целосно отворено напишала како се чувствувала тогаш, а како се чувствува сега.
03.03.2015, 16:37

НИМФОМАНИЈА
Исповед на зависничка од секс: Од секс со тројца во иста вечер до сексуални помагала на работа
Анонимната жена, како и многу славни личности, одлучила да проговори за својата зависност. Дел од експертите пак, тврдат дека зависноста од секс е иизмислена работа, односно оправдување за недостатокот на самоконтрола.
02.03.2015, 17:27

ЉУБОВ И СЕКС
Еве колку минути предигра се потребни за незаборавен оргазам
За незаборавен оргазам мора и малку да се потрудите, не е доволно само да чекате да дојде сам од себе. Еве како да постигнете оргазам за паметење...
27.02.2015, 13:10

ЉУБОВ И СЕКС
Изненадувачки факти за неверството кои не сте ги знаеле
Голем број истражувања во светот се посветени на аферите, а токму тие ни помагаат подобро да го разбереме и сфатиме неверството.
26.02.2015, 13:57

ПЕКОЛЕН БРАК
Одмазда од изневерена жена: Му ги исеков седиштата во поршето, му ставав лаксативи во пијалокот и...
Бракот на Мишел Моне, сопственичката на долната облека „Ultimo” и нејзиниот сопруг Мајкл западнал во криза уште во 1999 година, кога се појавил овој бренд. Почетокот на крајот на нивниот брак дошол откако ја вработила Саманта Бан како главна дизајнерка. Недолго после нивното прекинување, Мајкл бил фотографиран како се бакнува со Саманта.
24.02.2015, 13:19

ЉУБОВ И СЕКС
Гради или задник? Еве што открива неговиот избор за неговата личност
Мажите дефинитивно се делат на две категории: оние кои ги сакаат женските гради и оние кои го сакаат женскиот задник.
23.02.2015, 12:57

ЉУБОВ И СЕКС
14 факти за неверството: Најчесто изневеруваат русокосите, а 60% од аферите започнуваат на работа
Неверството може да ја уништи врската за момент и да остави длабоки лузни кај двајцата партнери. Емоционалните последици се мошне слични на оние кои луѓето ги чувствуваат, на пример, кога ќе добијат отказ или ќе дознаат дека имаат тешка болест.
20.02.2015, 12:30

ЉУБОВ
Што прават жените, а што мажите по раскинувањето?
По раскинувањето, жените имаат потреба своите најдлабоки чувства да ги споделат со пријателите и на тој начин да ја "симнат од душа" болката која ги мачи, додека мажите одбиваат да се соочат со чувствата.
19.02.2015, 19:10

СОВЕТИ
Тајните на жената која секогаш доживува оргазам
Звучи неверојатно и невозможно, но постојат жени кои баш секој пат доживуваат оргазам за време на сексот. Така барем тврдат сексуалните експерти, а своите тврдења ги поткрепиле со неколку докази т.е. објаснувања.
17.02.2015, 14:38

ЉУБОВ И СЕКС
Исповед на 63-годишна свингерка: „Имам спиено со 3.000 мажи”
До својата 28 година, Мери Калвер имала сексуални односи само со својот сопруг Бери, се додека еден ден дома не здогледала свингерски магазин, а потоа веќе ништо не било исто...
16.02.2015, 12:13

ЕСКОРТ ДАМА
„Не гледам ништо лошо во тоа што живеам од постар спонзор”
22-годишната Емили од Хемшир преку сајт за запознавање запознала постар маж кој воедно ѝ е спонзор. Таа вели дека во тоа не гледа ништо лошо.
13.02.2015, 20:15

ЉУБОВЕН ХОРОСКОП
Што да очекувате за Денот на вљубените: Стрелецот сака да проба нешто ново, а Бикот сака романтика
Секој хороскопски знак поинаку гледа на романтиката и има поразличен став кога се работи за Денот на вљубените. Лавовите очекуваат подароци, Стрелецот сака да проба нешто ново, а на Ракот единствено му е важно да биде покрај саканата личност.
13.02.2015, 18:30

ЉУБОВНА ПРИКАЗНА
Медениот месец им трае веќе шест години: Еден фустан, 24 земји и многу авантури
Одлучувајќи никогаш да не му стават крај на својот магичен меден месец, овој неверојатен пар го воодушеви светот.
12.02.2015, 15:31

ЉУБОВ И СЕКС
9 причини за да имате секс токму во овој момент
После читањето на овој текст веќе нема да се двоумите дали вечерва да имате секс или не. Ако постои и најмало возбудување, искористете ја приликата, има многу добри причини за тоа, а овие се деветте најважни.
11.02.2015, 19:00

Прва ... 6789101112 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Без Фотошоп и филтери: Облекла танга костим за капење и гордо ја покажала својата „плус сајз“ позадина
Откако направи вистинска револуција во модната индустрија во улога на „плус сајз“ манекенка, Ешли Гр...
РАЗЛИЧЕН ИЗГЛЕД
Пријателство кое „боде очи“: „Што им е грижа на другите луѓе што ние две се дружиме?“
ЗДРАВЈЕ
Мозочниот удар сè почесто ги погодува младите: Ова се симптомите на кои мора да обрнете внимание!
ЗДРАВЈЕ
Го забрзува метаболизмот: Ова е пијалокот поради кој Опра Винфри се преполови
ЉУБОВ И СЕКС
Ова се најчестите манипулации со чија помош мажите ги одведуваат жените во кревет

ВИДЕО ВЕСТИ

На девојката со најголемата циста на светот ѝ беше отстранет тумор тежок неверојатни 31 килограми!
Предупредување: графички слики. Скенирањата откриле дека туморот и пораснал неверојатни 31 килограми за помалку од една година, оставајќи ја 24-годишната неименувана девојка од Мексико со ризик по нејзиниот живот
СКОПЈЕ
Познатиот француски готвач Оливер Бепмал во Македонија
ПАТУВАЊЕ
Хотелот на иднината е тука: Во пловечката капсула со само една соба удобно се сместуваат 4 лица!
МОДА И УБАВИНА
Првата Мис-Европа била Југословенка: Мажите воздивнувале по неа, а таа им носела само несреќа

ФОТО  
Зошто жените живеат подолго од мажите?

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
МОДА И УБАВИНА
Сакала да се пофали со позадината во најкусите шорцеви, но сите гледале во нешто друго
ЗДРАВЈЕ
Ја викале "убиец од пола тон", а сега како да е сосема друга жена
МОДА И УБАВИНА
"Ова е одвратно, како не ви е срам?!" Дали и вие забележувате што не е во ред со жените на рекламата на Гарниер?
МНОГУ ПРОВОКАТИВНО
Славната русокоса ги покажала брадавиците во провиден фустан и стана сензација на интернет
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум