АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАМОДА И УБАВИНАДИЗАЈНЉУБОВ И СЕКСЗДРАВЈЕПАТУВАЊЕКУЛИНАРСТВО

ИЗМАМА
Барала партнер, наишла на измама: Стапица на сајт за запознавање преку интернет!
Откако шест месеци била без партнер, 43-годишната жена одлучила љубовта да ја побара преку сајт за запознавање, но не ни претпоставувала што всушност се случува таму.
 

ЉУБОВ И СЕКС
Дознајте дали партнерот ќе ве изневери: Еден податок открива сè
За предвидување на можно неверство во иднината не ви треба кристална топка туку е доволно да знаете еден единствен податок.
11.08.2015, 17:10

ОРГАЗАМ
„Изморена сум, имам и над 100 оргазми дневно"
Жените кои што страдаат од ова многу ретко пореметување ги возбудуваат секојдневните работи, било кога и било каде...
10.08.2015, 18:10

ЉУБОВНИ ВРСКИ
Отсекогаш ве интересирало: Што зборуваат момците за вас кога се со нивните пријатели?
Сите знаеме дека девојките своите тајни тешко ги задржуваат за себе. Сè што им се случува го споделуваат со пријателките и тие им се најголемата поддршка. Но, се прашувате за што зборуваат момците кога се сами? Отсекогаш ве интересирало дали вашето момче ја спомнува вашата врска и што воопшто зборува за вас? Читајте понатаму, затоа што би можеле да се изненадите.
07.08.2015, 19:00

ЉУБОВ И СЕКС
Сакате да го полудите од задоволство во кревет? Еве неколку совети
Сите сакаат да бидат добри во сексот, затоа што сексот е многу важен аспект од секоја врска. Анабел Најт, презентер и експерт за секс и врски ви дава совети како да успеете во тоа. Ако сакате да бидете најдобрата сексуална партнерка која ја имал, треба да ги знаете следните работи.
06.08.2015, 19:05

ЉУБОВ И СЕКС
Ова се најголемите машки стравови во сексот
Колку и да изгледаат сигурни во себе и расположени за нови сексуални игри, мажите истовремено се борат со неколку стравови.
05.08.2015, 17:45

ВРСКИ
Дамите откриваат: 7 причини поради кои се заљубуваат во постари мажи
Голем број жени во врската бараат стабилност која се поврзува со постари и поискусни мажи.
01.08.2015, 11:00

БИЗАРНИ СЛУЧАИ
Колку што е здрав, толку е и опасен: Тие сексот го платиле со живот
Колку што сексот е здрав, толку може да биде и опасен, но главно поради грешките на луѓето, што потврдуваат и многу случаи на повреди, но и смрт. Во налет на страст не бирале ни време ни место, не размислувале, туку само се препуштиле, а потоа – го платиле со живот.
14.07.2015, 22:04

ЉУБОВНИ ВРСКИ
Зошто не можете да го најдете оној „вистинскиот”: 6 грешки кои ги прават сингл жените
Иако можеби не мислиме така, често проблемот е токму во нас, затоа што поради лажни уверувања не успеваме да ја пронајдеме таа посебна личност.
13.07.2015, 18:30

ЉУБОВ И СЕКС
Ако вашиот партнер се однесува вака, сигурно има друга
Доколку сте се препознаете во некој од следните сигнали, време е добро да размислите за својата врска и да запомните – не мора да се согласите на ваков однос доколку не сакате.
10.07.2015, 21:30

ЉУБОВ И СЕКС
И мажите имаат свои несигурности – Еве зошто го избегнува сексот со вас
Мажите во сексот се многу понесигурни отколку што мислите. И нив ги мачат многу дилеми, па не треба да ве изненади ако смислуваат изговори за да немаат секс.
27.06.2015, 15:30

ИНТЕРЕСНИ ФАКТИ
10 работи кои не сте ги знаеле за пенисот: Што може да го смали и колкав е најголемиот во историјата?
Мислевте дека знаете сè што може да се знае за пенисот? Е па, овие 10 работи веројатно не сте ги слушнале досега.
26.06.2015, 20:03

ЉУБОВ И СЕКС
Мажите горат од желба ова да ја прашаат секоја девојка, а еве како жените би одговориле
Да можат, мажите би ги прашале жените се` и сешто, покажало новото истражување на апликацијата за запознавање Lulu. Од преку 60.000 секакви прашања, колку што испратиле момците, издвоени се 13 најчести – а еве како жените би одговориле на тие прашања.
26.06.2015, 11:20

ЉУБОВ И СЕКС
Има 41 година и уште е невин: „Мислев дека тоа ќе дојде природно”
Такаша Сакаи од Јапонија има четириесет и една година и се` уште е невин.
25.06.2015, 19:13

ЉУБОВ И СЕКС
5 знаци кои ви покажуваат дека е време да ја прекинете врската
Квалитетната врска нè исполнува со среќа, задоволство и уживање. Но, кога напнатоста измеѓу партнерите можете да ја „исечете со нож“, време е добро да размислите во каква врска се наоѓате. Овие пет знаци ви кажуваат дека сте во лоша врска и дека е време за раскинување.
25.06.2015, 11:11

ЉУБОВ И СЕКС
Мажите признаа: Кога и зошто плаќаме за секс
Кон уживање во магиите на професионалите најсклони се мажи на возраст измеѓу 25 и 34 години, кои конзумираат алкохол и наркотици.
23.06.2015, 17:49

ЉУБОВ И СЕКС
5 важни работи кои веројатно не сте ги знаеле за сексуалната привлечност
Научниците веќе со децении се обидуваат да објаснат зошто „хемијата“ е присутна измеѓу некои парови, а кај некои други „потфрла“. Во своите настојувања дошле и до некои „заеднички именители“ кои ја зголемуваат сексуалната привлечност измеѓу личностите од женски и машки пол.
23.06.2015, 13:35

ЉУБОВ И СЕКС
Овие пет навики на жените ја убиваат машкоста кај мажите
Владее мислење дека повеќето жени сонуваат за тоа да формираат силна и здрава врска со убав и мажествен маж. Сепак, голем број не сфаќа дека да се биде во врска со самостоен и „вистински“ маж не е лесно.
22.06.2015, 17:50

КОНЕЧНО ОДГОВОР
Ова го чекавте со години: Еве која е навистина просечната должина на пенисот
Ако се грижевте дали вашиот пенис има нормална должина и дебелина, конечно пристигнува одговор кој ќе израдува многу мажи, но некои и ќе ги уплаши. Но, ако сте храбри, земете линијар во рацете и прочитајте што велат статистиките.
20.06.2015, 14:45

ЉУБОВ И СЕКС
Еве кога мажите немаат желба за секс
Нема романтика, погледот му е празен и да облечеш секси долна облека тој ќе ти рече „баш убаво“... и ќе продолжи да гледа во празно. Еве што се` може да биде причина што тој не е расположен за ’акција’.
19.06.2015, 17:50

ТАЈНИ ВО ВРСКАТА
Сурова вистина: Ги истражиле партнерите на интернет и за нив откриле ужасни работи
Овие жени одлучиле да истражат сè за своите партнери, па му се обратиле за помош на интернетот и откриле работи кои никако не ги очекувале.
18.06.2015, 22:15

ЉУБОВ И СЕКС
Ако вака се однесува, тоа значи дека ве изневерува
Експерти за полиграф и говор на телото споделија шест знаци кои можат да ви помогнат да откриете дали вашиот партнер ве изневерува.
18.06.2015, 19:00

ОД МАШКИ АГОЛ
Пет работи кои мажите ги мразат кај жените
Во настојувањата да изгледаат што поубаво и да остават подобар впечаток, жените често прават кардинални грешки со кои го губат вниманието кај посилниот пол.
16.06.2015, 17:50

ЉУБОВ И СЕКС
Искуства на постари жени кои биле во врска со помлади мажи
Постари жени ги откриле своите искуства од тоа како е да се биде во врска со помлад маж...
15.06.2015, 17:16

ЉУБОВ И СЕКС
Ова се четирите најпромискуитетни хороскопски знаци
Прочитајте кои хороскопски знаци никако не можат да ги контролираат своите страсти.
13.06.2015, 13:15

ЉУБОВ И СЕКС
На жените им е потребен ваков маж
На вистинските жени не им е лесно да најдат вистински тип за себе, но за среќа, и тој редок вид на мажи постои. Дознајте кои се тие.
12.06.2015, 19:30

БРАК
Три хороскопски знаци кои се најлоши сопрузи
Дознајте зошто овие три знаци, според хороскопот, се лоши за брак и размислете добро ако со некој од нив ја планирате својата иднина.
11.06.2015, 18:30

ОД МАШКИ АГОЛ
8 „комплекси” за кои мажите најчесто лажат
Речиси не постои жена која не се бори барем со еден комплекс кој ѝ е главна преокупација, но ниту мажите не се ослободени од овој товар. Дознајте од што се срамат мажите и за што најчесто лажат.
10.06.2015, 17:50

ЉУБОВ И СЕКС
Овие 3 хороскопски знаци се најлоши во сексот – дали сте меѓу нив?
Кога се работи за сексот, постојат премногу различни вкусови и сензибилитети. Луѓето имаат секс за обострано да уживаат, да споделат интима, љубов или само за да го задоволат сексуалниот апетит.
09.06.2015, 16:47

ЉУБОВ И СЕКС
Унапредена доги поза за обострано задоволство
Еве како да ја подобрите омилената секс поза, за ваше и негово зголемено задоволство...
08.06.2015, 17:15

ЉУБОВ И СЕКС
Повеќе секс – подобра врска? Не, еве што е поважно од сексот
Колку повеќе партнерите се допираат на несексуален начин, толку и нивната желба за допири е поголема, комуникацијата е поотворена, а односот поисполнет со задоволство и стабилност...
06.06.2015, 15:52

ЉУБОВ И СЕКС
6 чекори до најдобриот секс во животот
Еве неколку идеи за тоа како да ја подобрите ’акцијата’ во вашиот кревет.
05.06.2015, 19:30

ЉУБОВ И СЕКС
Зошто омажените жени изневеруваат: Ова се трите главни причини
Тие не бараат љубов до крајот на животот, одамна престанале да веруваат во бајките за принцот на бел коњ. Добро знаат што сакаат, дури и ако тоа не сакаат да си го признаат себе си.
04.06.2015, 19:30

ЉУБОВ И СЕКС
Еве неколку причини поради кои почесто треба да практикувате утрински секс
Можеби сте дел од оние луѓе кои сакаат да практикуваат утрински секс, а можеби и не сте негов голем фан, но ние ви претставуваме неколку причини поради кои треба почесто да го практикувате ова утринско задоволство.
03.06.2015, 19:30

ЉУБОВ И СЕКС
10 причини зошто оваа е најдобрата поза во сексот за секоја жена
За вкусовите не треба да се расправа, но едно меѓународно истражување спроведено на примерок од 10 илјади жени, потврдило дека повеќето жени најмногу уживаат во една единствена поза во сексот.
02.06.2015, 20:30

ЉУБОВ И СЕКС
5 митови за кондомите во кои сè уште веруваме
Презервативот или кондомот е контрацепциско средство со најраспространета употреба. Покрај заштитата од несакана бременост, голема улога има и во спречување на ширење сексуално преносливи болести. Но, иако денес се достапни речиси секаде, многу луѓе сè уште веруваат во некои митови за овие „гумени заштитници“. Најчесто веруваме во следните пет митови.
01.06.2015, 17:10

ЉУБОВ И СЕКС
За и против секс на првиот состанок: Ова сигурно ви се врти во глава
Прв состанок, трет состанок или после еден месец? Кое е вистинско време за првиот секс со некоја личност? Истражувањата велат сешто и секогаш се менуваат, а тоа клучно прашање секогаш останува да лебди во воздухот.
30.05.2015, 14:30

ЉУБОВ И СЕКС
Поради овие три работи секој маж ќе полуди по вас – Дали ги правите?
Некои мажи тврдат дека не се во состојба да се обврзат, меѓутоа, кога ќе ја најдат онаа вистинската, дури и најтврдокорните припадници на посилниот полсе подготвени на сè. Ова се три работи поради кои ќе полуди за вас без оглед на сè.
28.05.2015, 20:30

НАУЧНИЦИТЕ СЕ ИЗНЕНАДЕНИ
Истражување покажало дека љубителите на садо-мазо секс се ментално поздрави од оние кои не го практикуваат
Луѓето кои практикуваат настран секс, имаат поздрава психа од оние кои не го прават тоа, сугерира една нова студија.
27.05.2015, 18:30

ЉУБОВ И СЕКС
Шест работи кои мора да ги знаете ако сакате врска со најдобриот пријател
Не е ретка појава, пријателство да прерасне во љубовен однос, меѓутоа, во таквата врска работите се малку специфични.
26.05.2015, 18:30

ЉУБОВ И СЕКС
„Богови на сексот”: Овие три хороскопски знаци не можат без акција
Ништо не им е непознато и не знаат да кажат „не“. Ви ги претставуваме трите хороскопски знаци кои не можат да живеат без секс.
23.05.2015, 14:40

ЉУБОВ И СЕКС
23 години не доживеала оргазам, сè додека не го пробала ова...
Како што раскажала, 45-годишната жена не можела да се помири со тоа сите останати да зборуваат како сексот е нешто прекрасно, а за неа бил само „уште една работа која рутински ја прави“.
22.05.2015, 21:00

ЉУБОВ И СЕКС
Оргазам без секс: Неверојатни начини на кои може да доживееме оргазам
Иако оргазмот исклучиво се поврзува со секс, многу истражувања докажале дека можеме да го доживееме да разни, изненадувачки начини.
22.05.2015, 12:35

БИЗАРНИ ЗАКОНИ
Нема да ви се верува: Ова се најлудите секс закони ширум светот
Бизарни секс закони има секаде, а некои се толку неверојатни што човек на момент се замислува и се прашува дали станува збор за некоја шега.
21.05.2015, 20:30

ЉУБОВ И СЕКС
Како жените ги гледаат најголемите машки стравови: Што навистина мислат за големината на вашиот пенис
Иако сексуалните стравови најчесто се врзуваат за жените, многубројни истражувања покажуваат дека и мажите не се толку храбри кога станува збор за сексот. Меѓутоа, интересно е тоа што момците и девојките за овие стравови имаат сосема различни гледишта.
21.05.2015, 14:30

НАЈГОЛЕМИТЕ МИТОВИ
Митови за вагината кои се далеку од вистината
Постојат многу приказни за интимната хигиена кои ветуваат разни видови промени на интимните делови на телото, но многу од нив немаат врска со вистината.
20.05.2015, 12:45

ЉУБОВ И СЕКС
Ова се најголемите заблуди за аналниот секс
Кога станува збор за аналниот секс, едно нешто е сигурно – тој апсолутно ја потврдува изреката дека за вкусови не се расправа. Некои го обожуваат, други го мразат, трети не би го пробале по никоја цена, четврти би го пробале, но не знаат како да прашаат... Сигурно е само дека за него имате некакво мислење, но дали вашето мислење е последица на лично искуство или на многуте заблуди кои постојат за него?
19.05.2015, 23:50

ЉУБОВ И СЕКС
Ова се фрази кои ги уништуваат љубовта и врската - Избегнувајте ги
Златно правило за секој квалитетен однос е да не му го правиме на другиот она што не сакаме нас да ни го прават, затоа внимавајте да не го повредите партнерот со некоја од овие фрази.
19.05.2015, 19:16

ЉУБОВНИ ВРСКИ
Кавги во кои ниеден маж не може да победи
Паровите често се расправаат и тоа е неизбежно. Меѓутоа, дамите мора да знаат од кои кавги мажот никогаш нема да излезе како победник.
18.05.2015, 19:20

ЉУБОВ И СЕКС
5 работи кои мажот секогаш ги забележува кај девојката за време на сексот
И додека девојките се трудат косата и шминката да им изгледаат беспрекорно, нивниот мозок функционира на малку поинаков начин. Доколку сакате да доживеете незаборавно сексуално искуство, позанимавајте се со овие 5 детали кои секој маж ги забележува кај жената за време на сексот.
15.05.2015, 19:00

ЉУБОВ И СЕКС
Ако некогаш сте биле заљубени мора да го прочитате овој текст
Секој некогаш бил заљубен, тоа е природна работа. Но, како би реагирале кога некој би ви рекол дека сето тоа не било реално? Дали сте подготвени да се разбудите од матрикс?
14.05.2015, 17:50

ЉУБОВ И СЕКС
Внимавајте: Овие 5 навики ви ги уништуваат врската и сексот
Прочитајте кои пет навики би можеле сериозно да ѝ наштетат на вашата врска...
13.05.2015, 18:25

ОД МАШКИ АГОЛ
Еве како изгледа девојка од соништата, а како девојка за авантура
Убавината се наоѓа во окото на набљудувачот, или во окото на типот кој само се обидува да ве одвлече во кревет. Постојат два вида на убавина на овој свет – онаа која ја гледаат жените, и онаа која ја гледаат мажите.
12.05.2015, 18:30

ЉУБОВНИ ВРСКИ
Тајни на мажите кои секоја жена би требало да ги знае
После овој текст, можеби конечно ќе успеете подобро да ги разберете мажите.
11.05.2015, 18:25

ЉУБОВ И СЕКС
Три чекори до женски оргазам кои секогаш функционираат
Вистинскиот маж не го прескокнува задоволството на жената во спалната собаи знае дека тоа е клучно за добар сексуален живот на двајцата партнери. Треба да се има на ум дека најновите студии покажуваат дека на жената ѝ се потребни минимално од 10 до 20 минути за да доживее оргазам, па трпението и вниманието се задолжителни при сензуалните истражувања.
09.05.2015, 11:37

ЉУБОВ И СЕКС
Три начини да ја претворите мисионерската поза во најдобриот секс што сте го имале
Мисионерската поза: Тоа е како сладолед од ванила - вкусна и одлична, класика - но луѓето сакаат да ја омаловажуваат.
06.05.2015, 12:12

ПРИЈАТЕЛИ СО ПРИВИЛЕГИИ
Еве поради кои причини воопшто не е лошо да се биде во љубовна комбинација со пријател
Кога вашиот пријател (пријателка) е навистина секси, тешко е да не помислите како него (неа) да го одведете во кревет, нели? Па, за сите вас кои тоа потајно го посакувате, еве неколку совети, но и искуства кои му одат во прилог на „пријателството со привилегии“.
05.05.2015, 18:54

ЉУБОВ И СЕКС
Овие лаги во сексот речиси секоја жена некогаш ги изговорила
Во идеалниот живот, сексот е време кога исчезнуваат бариерите, без разлика дали се од физичка или емотивна природа. Во реалноста, тоа некогаш и не функционира баш така. Кој не бил по малку театрален во сексот и изрекол многу ситни лаги во желба да ја зголеми температурата во кревет?
04.05.2015, 22:20

ЉУБОВ И СЕКС
Исповед на зависничка од секс: „Правев ужасни работи кои ми го уништија животот”
„Кога станува збор за сексот, отсекогаш знаев дека моите интересирања се значително поразлични од интересирањата на ’нормалните’ луѓе. Ме возбудуваа многу работи кои останатите многу лесно би ги класифицирале како чудни. Имам многу чудни фетиши и многу мастурбирам. Најлошо од сè, или најдобро, во зависност од вашата перспектива, ништо не ме возбудува повеќе од групен секс”.
04.05.2015, 17:03

НЕОБИЧНИ ИСПОВЕДИ
А мислевте дека сте слушнале сè: „Спиев со братот на сопругот на првата брачна ноќ и мислам дека се заљубив”
Овие шокантни исповеди од венчавки ќе ве насмеат до солзи! Без разлика дали станува збор за губење на невиноста или неверство, овие исповеди звучат неверојатно.
02.05.2015, 17:51

Прва ... 567891011 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Без Фотошоп и филтери: Облекла танга костим за капење и гордо ја покажала својата „плус сајз“ позадина
Откако направи вистинска револуција во модната индустрија во улога на „плус сајз“ манекенка, Ешли Гр...
РАЗЛИЧЕН ИЗГЛЕД
Пријателство кое „боде очи“: „Што им е грижа на другите луѓе што ние две се дружиме?“
ЗДРАВЈЕ
Мозочниот удар сè почесто ги погодува младите: Ова се симптомите на кои мора да обрнете внимание!
ЗДРАВЈЕ
Го забрзува метаболизмот: Ова е пијалокот поради кој Опра Винфри се преполови
ЉУБОВ И СЕКС
Ова се најчестите манипулации со чија помош мажите ги одведуваат жените во кревет

ВИДЕО ВЕСТИ

На девојката со најголемата циста на светот ѝ беше отстранет тумор тежок неверојатни 31 килограми!
Предупредување: графички слики. Скенирањата откриле дека туморот и пораснал неверојатни 31 килограми за помалку од една година, оставајќи ја 24-годишната неименувана девојка од Мексико со ризик по нејзиниот живот
СКОПЈЕ
Познатиот француски готвач Оливер Бепмал во Македонија
ПАТУВАЊЕ
Хотелот на иднината е тука: Во пловечката капсула со само една соба удобно се сместуваат 4 лица!
МОДА И УБАВИНА
Првата Мис-Европа била Југословенка: Мажите воздивнувале по неа, а таа им носела само несреќа

ФОТО  
Зошто жените живеат подолго од мажите?

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
МОДА И УБАВИНА
Сакала да се пофали со позадината во најкусите шорцеви, но сите гледале во нешто друго
ЗДРАВЈЕ
Ја викале "убиец од пола тон", а сега како да е сосема друга жена
МОДА И УБАВИНА
"Ова е одвратно, како не ви е срам?!" Дали и вие забележувате што не е во ред со жените на рекламата на Гарниер?
МНОГУ ПРОВОКАТИВНО
Славната русокоса ги покажала брадавиците во провиден фустан и стана сензација на интернет
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум