АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАМОДА И УБАВИНАДИЗАЈНЉУБОВ И СЕКСЗДРАВЈЕПАТУВАЊЕКУЛИНАРСТВО

ЉУБОВ И СЕКС
Необичен предизвик кој во вашиот секс ќе ја врати дивата страст
Идејата дека не можете да имате секс кога ќе ви падне на памет, прави да го посакувате партнерот уште повеќе и тоа ја зајакнува меѓусебната поврзаност, а најдобро е тројно да го зголемите времето на апстиненција.
 

ЉУБОВ И СЕКС
Еве од кои причини луѓето се впуштаат во анален секс
Мажите и жените имаат различни мислења за аналниот секс и неретко го пробуваат поради погрешни причини. Еве за што станува збор...
28.10.2015, 17:12

ЉУБОВ И ЗАДОВОЛСТВО
Сакате пиво и обожувате секс? Овој текст е за вас!
Љубители на пиво, радувајте се! Сексолозите откриле дека доколку се напиете пиво пред „акцијата“ во спалната соба, вашиот перформанс ќе биде подобар.
27.10.2015, 17:10

ИНТЕРЕСНИ ФАКТИ
Интересни факти за пенисот: Колкав е најголемиот на светот и како црвеното месо влијае врз него?
Постојат факти за пенисот кои малкумина ги знаат, а сите ги интересираат...
26.10.2015, 21:30

СЕКСУАЛНИ ИСКУСТВА
Познатите во „акција”: Тие имале секс во авион
Крис Џенер се приклучила во "mile high" клубот, односно на листата на славни личности кои имале секс во авион. Еве кој друг уживал на височина од неколку илјади метри.
26.10.2015, 17:15

ПСИХОЛОГИЈА И ЉУБОВ
Вистинската причина поради која луѓето изневеруваат
Доколку паровите сакаат да ја одржат врската и да се чувствуваат среќни еден со друг, мора да ја одбегнуваат оваа работа.
26.10.2015, 11:34

ЖИВОТ БЕЗ СЕКС
Исповед на жена која немала секс 17 години: „Копнеам по машки допир”
Мислите дека шест месеци без секс е предолго време? Тогаш, треба да ја прочитате исповедта на оваа жена која немала секс цели 17 години...
22.10.2015, 17:10

ЉУБОВ И СЕКС
Секс после првиот состанок – ДА или НЕ? Жените признаваат што навистина мислат за тоа
Сексот на првиот состанок или после едно испиено кафеи понатаму е табу тема. Патријархалното општество е склоно кон осудување на жените кои го практикуваат тоа тие често ја добиваат етикетата „лесна жена“, додека мажите воопшто не се критикуваат за тоа. Жените собрани на забавната страница Redditо го открија своето мислење за сексот на првиот состанок.
21.10.2015, 19:00

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ
Мажи, ова ќе ве интересира: Девојки одговориле на најчестите прашања за мастурбацијата
Машката популација е толку фасцинирана од женската мастурбација, што често и преку социјалните мрежи води полемика околу тоа.
20.10.2015, 17:10

ШОКАНТНО ОТКРИТИЕ
„Мили, имав пенис” – Тоа го дознал после 19 години брак
Белгиецот признава дека ништо не забележал за време на сексот, иако секогаш користела лубрикант. Пиела и контрацептивни таблети бидејќи не сакала деца...
19.10.2015, 21:14

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ
Девојки кои пробале анален секс отворено раскажуваат каков им бил „првиот пат”
Аналниот секс за многумина и понатаму е табу тема. Не се осмелуваат сите девојки да го испробаат претежно поради предрасудите кои ги имаат за него. Ви ги пренесуваме одговорите од две девојки кои за Cosmopolitan.hr одговориле на сите прашања кои не` интересираат, а ни било срам или сме немале кого да прашаме.
19.10.2015, 17:15

УНИКАТНА ВРСКА
Од прва рака: Како е да се биде свршеница на човек без пенис?
Сексуалниот живот на Федра Фабијан од неодамна се најде во центарот на интересот на јавноста, а поводот за тоа е документарецот кој е снимен за нејзиното момче. Всушност, за фактот дека е роден без пенис.
16.10.2015, 16:42

ЉУБОВ И СЕКС
Совети: Како да бидеш фантазија на секој маж
Всушност, многу е лесно – само следи ги следните совети...
15.10.2015, 17:10

ЉУБОВ И СЕКС
„Еве зошто кога имав 20 години бев исклучиво со мажи во триесеттите”
Лорен Ферије за порталот „Elite Daily” открила зошто не се плаши од постарите мажи, бидејќи уште како тинејџерка дознала зошто врските со постари мажи за неа се премија.
14.10.2015, 17:50

ЉУБОВЕН ХОРОСКОП
Тие се најпосакуваните жени на Зодијакот: Хороскопот ни открива 3 фатални заводнички
Како девојка и сопруга таа ќе биде скапоценост која со задоволство ќе ја покажувате, но и љубоморно ќе ја чувате од погледите на другите бидејќи нејзината величественост нема граници. Дознајте кои жени се фатални за машкиот род.
13.10.2015, 17:50

ЉУБОВ И СЕКС
Кралска поза: 10 причини зошто е одлично кога жената е горе
Ако не сте љубител на оваа поза, испробајте ја, гарантирано ќе ви се допадне.
09.10.2015, 17:10

ЉУБОВ И СЕКС
Која жена е „лесна” и колку сексуално искуство е премногу за неа?
Дали за една жена може да се каже дека е „лесна“ ако спиела со пет, десет, петнаесет или повеќе љубовници? Ако се прашува посилниот пол, нив навистина не им е сеедно колку биле.
08.10.2015, 20:40

ЉУБОВ И СЕКС
Пет доктори одговараат: Дали е добро да се има анален секс?
Поради големиот број на збунувачки информации кои можеме да ги добиеме на тема анален секс, Cosmopolitan.com одлучил да поразговара со пет доктори за да дојде до одговор дали е добро или не да се практикува овој вид на сексуална игра. Еве што кажале докторите...
08.10.2015, 16:55

ЉУБОВ И СЕКС
Со овие 3 хороскопски знаци сексот ќе ви биде незаборавен
Хороскопот ни открива кои предности над „обичните смртници“ имаат овите три астро знаци. Тие се кралеви и кралици на ноќта.
07.10.2015, 21:00

ПРОДАВАЧ НА ЉУБОВ
Жиголо признал колку заработува, со кого и како работи: „Заработив 1.000 евра за три часа”
Иан Филипс од Истбоурн преку ден работи како инженер, а навечер е жиголо, кој на дами, но и на парови, им ги дава своите услуги.
07.10.2015, 17:10

Ѝ СЕ УРНАЛ СВЕТОТ
После 8 години брак дознала шокантна вистина за нејзиниот сопруг
„Сексуалниот живот ни беше нормален, имавме две деца. Вистина, никогаш не го доживував како некој страствен љубовник и обично јас иницирав секс, но сепак...Дали погрешив во тоа?“
06.10.2015, 16:56

ЉУБОВ И СЕКС
Дами, ова се знаци дека вашиот партнер е лош во кревет
Ако го препознаете вашиот партнер во некои од овие примери, размислете повторно дали е вреден за вашето време...
05.10.2015, 17:50

ИСПОВЕД
„Одлучив да го изневерам сопругот и воопшто не се каам за тоа”
Анонимна омажена жена, која е во доцните четириесетти години, одлучила да ја сподели својата приказна за допишувањето и гледањето со мажи со кои договарала состаноци преку сајтот „Незаконски средби“. А сега, отворено зборува за изневерувањето на својот сопруг со кој е 10 години и за тоа дали смета дека е погрешно тоа што го правела, пишува британски „Телеграф“.
03.10.2015, 11:51

ЉУБОВ И СЕКС
Секс кој никогаш нема да го заборавите: Совети за најдобрата акција во вашиот живот
Без оглед на тоа дали се подготвувате за интимна врска со новото момче или сте западнале во некоја рутина, некои трикови во кревет сигурно добро ќе ви дојдат.
02.10.2015, 18:30

Sex Diaries
Парови имаат секс во емисија 8 пати на ден и тоа „дебело” го наплатуваат
Идејата е шоуто да го задоволи вкусот на љубителите на порнографија на кои им е доста од совршена холивудска продукција и сакаат да гледаат автентичен секс... муштерии никогаш не недостасуваат.
01.10.2015, 21:00

ИСПОВЕД
“Сите мажи ги замислувам голи и непрестано мислам на секс”
Роуз Бетечер има 29 години, а со опсесивно-компулсивното пореметување кое ѝ создава непријатни мисли се бори веќе 10 години, а за тоа раскажува во својата книга.
30.09.2015, 20:45

ИСПОВЕД
„Имам 26 години, девица сум и се чувам за брак” – Вака реагираат мажите кога ќе дознаат
„Не постои добро време на типот да му кажеш дека си девица. Првиот состанок? Премногу е рано. Вториот состанок? Можеби, но во овој момент размислувате дали да поделите торта, па така ова би било малку екстремно. Всушност, не постои добар момент, особено ако покрај тоа што сте девица, не планирате да имате секс пред бракот“, пишува Елен Бурхарт за магазинот „Салон“.
29.09.2015, 17:50

СОВЕТИ
Еве како да доживеете симултан оргазам
Доживувањето оргазам во исто време со вашиот партнер може да ви изгледа еднакво комплицирано како заминување на Марс, но тоа не прави помалку да сакаме да го исполниме овој „потфат“. Сепак, некои соништа можат да се исполнат...
28.09.2015, 17:10

ЉУБОВ И СЕКС
Не е шега: Еве кои работи можат да ви се случат ако премногу мастурбирате
Веќе заклучивме дека мастурбацијата е всушност здрава, бидејќи на тој начин најдобро го запознавате своето тело и сфаќате што ви се допаѓа, а што не. Меѓутоа, дали во ова може да се претера? Експертите велат дека многу е тешко да се дефинира „идеалната доза“ на мастурбација и за жените и за мажите, но ако забележите некои од овие симптоми – можеби е време малку да забавите.
25.09.2015, 17:10

ЉУБОВ И ВРСКИ
Три главни причини поради кои мажите ги оставаат добрите жени
Тој бил многу „загреан“ по тебе, но одеднаш престанал. Еве кои се причините за тоа, кои никогаш нема да ти ги каже.
24.09.2015, 17:10

ЉУБОВ И СЕКС
Девојките со мали гради се подобри во сексот
Мали или големи гради – на некои девојки им е сеедно, оние помудрите ќе кажат дека е најважно да се здрави, но повеќето мислат дека е подобро да се големи отколку мали.
23.09.2015, 19:30

ЉУБОВ И СЕКС
Што им е на жените најважно во сексот? Не е предиграта...
Покрај тоа што стресот негативно влијае врз нивниот сексуален живот, жените открија и што е тоа што го подобрува.
22.09.2015, 21:05

СЕКСОТ КАКО ТРЕНИНГ
Згодната Ронда ги „уништува" своите љубовни партнери: Пред мечот, мојот дечко знае која е неговата работа
Реалтивно е познат фактот дека борците во пресрет на мечевите избегнуваат секс за да не ја трошат енергијата пред влегувањето во рингот. Тоа значи дека својата фрустрација поради апстиненцијата можат да ја „потрошат“ на противникот.
22.09.2015, 17:22

ЉУБОВ И СЕКС
Научно докажано: Мажите за брак попрво ќе одберат грда жена отколку убава – Еве зошто
Кога се обидуваат да привлечат некој маж, жените најчесто се трудат да изгледаат што поженствено и што поубаво. Меѓутоа, најновото истражување покажало дека мажите, навистина, ги привлекуваат женствените девојки – но, само за кратко. Многу полесно се одлучуваат за брак со жени кои и не се толку убави.
21.09.2015, 19:00

ИСПОВЕД
Исповед на еден маж: Зошто сакам спонзоруши
Џон од Мајами има 40 години, за себе вели дека е прилично згоден и дека е добар „улов“. Сепак, тој годишно троши 100.000 долари на жени, а ова е неговото објаснување за тоа.
18.09.2015, 17:10

ЉУБОВ И ВРСКИ
Со него немате иднина: 4 добри причини за прекинување на врската
Ако немате одговор на прашањето каде води вашата врска, тогаш чукнал часот.
16.09.2015, 17:10

ВИСТИНСКА ЉУБОВ
Вистинската љубов постои: Ги раздвоиле после венчавката, се пронашле 60 години подоцна
Доколку се сомневавте дека вистинската љубов е само бајка, овие вистински приказни ќе ве разубедат. Тие верувале и ја пронашле својата друга половина.
15.09.2015, 17:10

ЉУБОВ И СЕКС
Осудени на пропаст: Секс идеи кои дефинитивно треба да ги прескокнете
На прв поглед можеби делуваат интересно – но, прескокнете ги и преминете на нешто друго.
14.09.2015, 21:35

АФЕРА
Исповед: „Спиев со професорот, беше моќен маж кој го посакував“
„Спиев со возрасен, моќен маж кој го посакував“, го раскажува своето искуство една читателка на британски „Guardian”.
14.09.2015, 17:10

ЉУБОВ И СЕКС
Половина час орален секс „троши“ калории како и 15 минути вежбање
Половина час орален секс е еднакво на 35 минути одење или 15 минути вежбање во теретана, додека класичниот секс може да биде како вистинско тренирање, важна е само позата.
11.09.2015, 17:10

ЉУБОВ И ВРСКИ
Зошто се вљубуваме во луѓе кои не ни ја возвраќаат љубовта?
Колку и да е болна за срцето и душата, невозвратената љубов од луѓето прави зависници кои, колку што личноста која им се допаѓа повеќе ги одбива, тие сè посилно и повеќе ја посакуваат.
10.09.2015, 18:30

ЉУБОВ И СЕКС
Еве кои се последиците доколку престанете да практикувате секс
Сексот е многу полековит отколку што мислевме, а доколку престанете да го практикувате ова се можните последици.
07.09.2015, 17:10

ЉУБОВНИ СОВЕТИ
Златни правила на славните парови: Како да ја одржуваме љубовта во животот
Кога ќе помислите на функционална, смирена и долгорочна љубов, со неа веројатно не го поврзувате Холивуд и светот на познатите. Меѓутоа, и меѓу нив уште има искрени и лудо вљубени парови. Токму тие откриваат во што е тајната на нивните успешни врски.
04.09.2015, 21:51

ЉУБОВ И СЕКС
Колку е важна големината на машкиот полов орган за сексот?
Според неодамна објавена студија, просечната должина на пенисот во ерекција изнесува 13.12 сантиметри. Започната е голема дискусија, а во неа најмногу се вклучени мажи, кои според други студии, повеќе се оптоваруваат со големината на својот орган отколку жените. Но, колку големината е навистина важна?
04.09.2015, 17:10

ЉУБОВ И ВРСКИ
Писмо од еден татко кое треба сите да го прочитаат: „Сине, ова е единствената причина поради која би требало да се ожениш”
Ова е писмо од еден татко кој на својот син на генијален начин му ја објаснил единствената вистинска причина поради која би требало да се ожени кога ќе порасне, пишува Huffington Post.
03.09.2015, 19:10

ЕМОТИВНА ПРИКАЗНА
Се сретнале две години после раскинувањето и си поставиле брутално искрени прашања
Али и Ендрју биле заедно седум години, а потоа раскинале. Две години подоцна, се нашле лице в лице пред камери и си поставиле брутални прашања околу врската. Одговорите, емоциите и солзите ќе ве потсетат како изгледа вистинската љубов и вистинското раскинување, а не она што го гледаме во холивудските филмови.
02.09.2015, 20:00

МАЖИТЕ ОТКРИВААТ
Зошто мажите секогаш гледаат во други жени?
Многу жени збеснуваат кога нивниот партнер ќе погледне во некоја убавица на улица, но мажите откриваат дека таа љубомора е неоснована.
01.09.2015, 22:10

48 САНТИМЕТРИ
Жените се плашат да спијат со него: Исповед на мажот со најголем пенис на светот
Осамениот Роберто Ескивел Кабрера тврди дека поради својот пенис не може да си најде сопруга, а за работата да биде уште полоша, го оневозможува и да работи.
31.08.2015, 22:00

ЉУБОВ И СЕКС
Еве зошто мажите сакаат секс со постари жени
Се подразбира дека постарата жена има поголемо животно искуство, па со самото тоа и сексуално.
27.08.2015, 17:50

АФРОДИЗИЈАК НА ЧИНИЈА
Шест афродизијаци за подобар секс
Сите знаеме дека љубовта оди преку стомакот, но храната може да го подобри и вашиот сексуален живот.
25.08.2015, 22:02

ЉУБОВ И СЕКС
Момци, не е виновен кондомот: Ова е вистинската причина зошто сексот ви е лош
Мажите отсега нема да можат да се извлечат кај жените дека користењето на кондом во текот на односот им влијае врз ерекцијата, затоа што нова студија го докажа спротивното.
24.08.2015, 20:00

ЉУБОВ И СЕКС
Овие непријатни ситуации во кревет му се случиле речиси на секој маж
Речиси секој маж некогаш доживеал некоја од овие непријатни ситуации во кревет...
22.08.2015, 12:15

СОВЕТИ
Момци, ако ги знаете овие 6 работи ќе ја полудите секоја жена во кревет
Ако сакате вашата партнерка да ја полудите во кревет, мора да знаете како да ја возбудите на вистински начин.
21.08.2015, 17:10

ЉУБОВ И СЕКС
Ќе се изненадите: 7 работи кои веројатно не сте ги знаеле за доги позата
Иако многумина мислат дека знаат сè околу доги (кучешка) позата, овие работи за една од омилените пози на мажите, веројатно не сте ги знаеле.
20.08.2015, 19:00

БРАК И ВРСКИ
Девојки, овие 10 работи треба да ви бидат јасни пред да се омажите
Некои жени мечтаат за венчавка уште од првото фустанче, а други не ни помислуваат на брак сè додека некој не ги запроси. Без разлика дали припаѓате во оние кои сакаат магична венчавка, или во оние кои воопшто не се занимаваат со такви размислувања, пред стапувањето во брак мора да ги знаете следните работи.
19.08.2015, 18:30

ЉУБОВ И СЕКС
Зошто жените изневеруваат? Ова се трите најчести причини
Кога жената изневерува, тогаш тоа е многу посериозно од мажите на кои сето тоа им е само физичка потреба.
18.08.2015, 17:50

ЉУБОВ И СЕКС
Контроверзна исповед: „Редовно имам секс со друг маж, но со тоа не го изневерувам сопругот”
Американска блогерка која го користи псевдонимот Саманта Вајтман, четири години е во брак, а веќе две години повремено има секс со човек кој не е нејзиниот сопруг, пишува сајтот Yourtango.com. Иако ова звучи како дефиниција за брачно неверство, таа во својата отворена исповед тврди дека всушност не го изневерува сопругот – и дава аргументи за тоа.
17.08.2015, 18:30

ПОРНОГРАФИЈА
„Одмазничка порнографија": Новинарка објавила свои фотографии, па останала изненадена од реакциите
Една британска новинарка ги објавила своите фотографии на интернет страницата која што е наменета за „споделување“ на поранешните девојки, а сето тоа било во рамките на истражување во врска со честиот феномен на „одмазничка порнографија“.
17.08.2015, 11:10

БИЗАРНА ПРИЧИНА
После 25 години брак побарал развод – Причината за тоа е неверојатна
57-годишниот, се чини разгален маж, Олуфаде Адекоја, на суд наводно рекол дека неговата сопруга била неуспешна во извршувањето на брачните обврски.
15.08.2015, 14:00

ЉУБОВ И СЕКС
Не е секој секс добар – Овие 4 типа дефинитивно треба да ги избегнувате!
Сексот е добар за нашето срце, расположение и прави чуда кога е кожата во прашање. Меѓутоа, овие предности не ги нуди секој секс. Понекогаш сексот може дополнително да ја влоши лошата ситуација и да доведе до тоа да зажалите поради него.
14.08.2015, 17:10

Прва ... 45678910 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Без Фотошоп и филтери: Облекла танга костим за капење и гордо ја покажала својата „плус сајз“ позадина
Откако направи вистинска револуција во модната индустрија во улога на „плус сајз“ манекенка, Ешли Гр...
РАЗЛИЧЕН ИЗГЛЕД
Пријателство кое „боде очи“: „Што им е грижа на другите луѓе што ние две се дружиме?“
ЗДРАВЈЕ
Мозочниот удар сè почесто ги погодува младите: Ова се симптомите на кои мора да обрнете внимание!
ЗДРАВЈЕ
Го забрзува метаболизмот: Ова е пијалокот поради кој Опра Винфри се преполови
ЉУБОВ И СЕКС
Ова се најчестите манипулации со чија помош мажите ги одведуваат жените во кревет

ВИДЕО ВЕСТИ

На девојката со најголемата циста на светот ѝ беше отстранет тумор тежок неверојатни 31 килограми!
Предупредување: графички слики. Скенирањата откриле дека туморот и пораснал неверојатни 31 килограми за помалку од една година, оставајќи ја 24-годишната неименувана девојка од Мексико со ризик по нејзиниот живот
СКОПЈЕ
Познатиот француски готвач Оливер Бепмал во Македонија
ПАТУВАЊЕ
Хотелот на иднината е тука: Во пловечката капсула со само една соба удобно се сместуваат 4 лица!
МОДА И УБАВИНА
Првата Мис-Европа била Југословенка: Мажите воздивнувале по неа, а таа им носела само несреќа

ФОТО  
Зошто жените живеат подолго од мажите?

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
МОДА И УБАВИНА
Сакала да се пофали со позадината во најкусите шорцеви, но сите гледале во нешто друго
ЗДРАВЈЕ
Ја викале "убиец од пола тон", а сега како да е сосема друга жена
МОДА И УБАВИНА
"Ова е одвратно, како не ви е срам?!" Дали и вие забележувате што не е во ред со жените на рекламата на Гарниер?
МНОГУ ПРОВОКАТИВНО
Славната русокоса ги покажала брадавиците во провиден фустан и стана сензација на интернет
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум