АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАМОДА И УБАВИНАДИЗАЈНЉУБОВ И СЕКСЗДРАВЈЕПАТУВАЊЕКУЛИНАРСТВО

ЉУБОВ И СЕКС
Мажите открија кои работи во сексот им се најважни
Сепак, мажите не сакаат да ја вршат баш целата работа во сексот...
 

ЉУБОВ И СЕКС
За комплетно задоволство: Новогодишни одлуки за подобар секс
Почетокот на новата година е идеално време за да донесете некои одлуки кои се однесуваат на сексот и со тоа да го подобрите својот сексуален живот. Во случај да не сте размислувале за тоа, ви предложуваме неколку одлуки.
04.01.2016, 19:00

ЉУБОВ И СЕКС
Најдобрата секс поза: Пробајте ја еднаш и ќе ви стане омилена
Покрај тоа што е егзотична, оваа поза можете да ја изведете каде било, а ќе ви стане омилена ако сте егзибиционист.
02.01.2016, 12:27

ЉУБОВ И СЕКС
Што нè научи 2015 година за сексот? Колкав е идеалниот пенис, кое е најдобро време за секс...
Истражувањата за сексот ја обележија и оваа година. Издвоивме десет од нив кои кажуваат колкав треба да биде идеалниот пенис, дали русокосите имаат најмногу секс...
31.12.2015, 14:36

ЉУБОВ И СЕКС
Овие жени секогаш доживуваат оргазам – Ова е нивната тајна
Ако сте се прашувале како на некои жени за време на сексот секогаш им успева да доживеат оргазам, ние ви го нудиме одговорот кој можете да го примените и вие во пракса.
30.12.2015, 18:30

ЉУБОВ И СЕКС
Осум причини за редовно да имате секс
Ако за да уживаме во сексот воопшто ни се потребни причини, еве осум ...
29.12.2015, 16:12

ОД ДРУГА ПЕРСПЕКТИВА
Неверојатен експеримент: Вака изгледа сексуалниот чин внатре во вагината
Внимание: иако станува за научен експеримент, ова видео е особено графичко, и не е за на работа, или било каде во јавност, бидејќи е комплетно обсцено.
29.12.2015, 10:00

ЉУБОВ И СЕКС
Од агол на докторите: Ако сакате анален секс, мора да ги знаете овие работи
Ако сакате да имате анален секс, најбезбедниот начин ќе биде доколку ги знаете овие пет работи...
28.12.2015, 17:11

ЌЕ СЕ ИЗНЕНАДИТЕ
Заборавете на неверството, ова е главниот „убиец” на љубовта
Заборавете на жестоките кавги и неверството, вистинската причина зошто паровите раскинуваат и се разведуваат се сведува на иритантните навики кои секојдневно ги искажуваме.
25.12.2015, 11:53

ЉУБОВ И СЕКС
Не ги слушајте: Убедливо најлоши љубовни и сексуални совети
Ако некој во некој момент ви ги дал овие совети, најдоброто нешто што можете да го направите е целосно да ги заборавите.
24.12.2015, 20:52

СОВЕТИ
Кул татко дава совети за секс – Навистина треба да ги прочитате
Една од најтешките работи со кои се сретнуваме во животот, секако, е одлуката да имаме секс и дали сме воопшто подготвени за тој чекор. Токму поради ова, овој очигледно најкул татко на светот, одлучил да ги сподели своите совети со сите, пишува сајтот Seventeen.com.
24.12.2015, 17:12

ЉУБОВ И СЕКС
Ќе се изненадите: Интересни факти за женскиот оргазам
Иако оргазмот најмногу зависи од вас и од вашиот партнер, ви претставуваме неколку интересни факти за женскиот оргазам кои можеби не сте ги знаеле.
23.12.2015, 19:00

ЉУБОВ И СЕКС
Секси тренд без кој не може да помине ниеден порно филм – Знаете ли за што станува збор?
Повеќе од милијарда корисници на интернетот, оваа година го гуглале овој поим, а веќе ниеден порно филм не може да помине без тоа. Притоа, целата акција не ги вклучува половите органи, ниту другите вообичаени ерогени зони.
22.12.2015, 17:00

ЌЕ СЕ ИЗНЕНАДИТЕ
Откриле техника која во сексот жените проверено ги доведува до оргазам
Орално, анално, вагинално, со рака – во сексот има многу можности за задоволување. Иако малкумина се обожаватели на рутина, нешто од тоа доведува до оргазам секој пат.
21.12.2015, 17:40

БРАК ОД ИНТЕРЕС
Одвратен секс, каење, солзи... Овие жени признаа како е кога ќе се омажиш поради пари
Голем број на денешни неомажени жени, дебелиот паричник го сметаат за еден од условите за влегување во врска со некој маж.
18.12.2015, 20:46

ЉУБОВ И СЕКС
Еве што точно чувствуваат жените за време на оралниот, вагиналниот и аналниот секс
За повеќето мажи женскиот оргазам е една од најголемите сексуални мистерии, па затоа ние ќе ви откриеме се` до најситниот детал.
18.12.2015, 17:00

ЉУБОВ И СЕКС
Овие работи за сексот можеби никој досега не ви ги кажал
Сексот и ден денес за некои е табу тема, но има и такви кои со задоволство зборуваат за своите сексуални искуства.
17.12.2015, 17:00

ЉУБОВ И СЕКС
Ова се вистинските причини зошто мажите сакаат анален секс
Ако и понатаму сте неодлучни во тоа да се предадете во неговата фантазија за анален секс, можеби овие причини зошто тој го сака тоа, ќе ви помогнат да донесете одлука.
16.12.2015, 17:10

ЉУБОВ И СЕКС
8 секс пози кои ќе ви ја вратат страста – Дали ги практикувате?
Дури и мали промени можат да внесат исчекување и оган во спалната соба, а за добар секс во долгите врски важно е да се трудите, да бидете спонтани, но и подготвени за игра...
15.12.2015, 16:50

ЉУБОВ И СЕКС
Еве што мислат мажите за девојките кои веднаш се согласуваат на секс
Сте налетале на маж кој веднаш ве освоил, размислувате само за него и веднаш му влетавте во кревет? Еве што мислат момците за тоа.
14.12.2015, 17:00

ЉУБОВ И СЕКС
Колку сте искусни и вешти: Дали сте ги пробале овие видови на секс?
Дали сте пробале некој од овие видови на страствен секс? Ако одговорот е негативен, време е да ги пробате!
11.12.2015, 16:55

ИСПОВЕД
Има 19 години и зависна е од порно филмови – Поради тоа животот ѝ се претворил во пекол
Таа е свесна дека поради порнографијата има искривен поглед на љубовните врски и сексот, а самата не можела да си помогне и преминувала на сè побрутални жанрови од порно филмовите.
10.12.2015, 19:00

СЕКСУАЛНИ АВАНТУРИСТИ
Зад затворените врати: Ако некогаш ве интересирало, ова се случува на развратните свингерски забави
На гламурозни локации како пентхаус апартмани, скапоцени јахти и хотели со пет ѕвезди, тајната заедница на сексуални авантуристи се состанува и ужива во свингерски сексуални акции на менување или делење на партнер...
09.12.2015, 17:10

ЉУБОВ И СЕКС
Видови оргазми за кои веројатно никогаш не сте слушнале
За оргазмите е тешко да се каже дека можат да бидат лоши, но постојат и такви случаи.
08.12.2015, 13:03

ПРОМЕНА НА ПОЛ
Од пенис до вагина: Еве како изгледа операцијата за промена на полот
Погледнете како изгледа процесот на промена од машки полов орган во женски.
07.12.2015, 17:50

ЉУБОВ И СЕКС
Ова се најдобрите методи за зголемување на пенисот
Хируршките методи за зголемување на пенисот не се најдоброто решение, а експертите тврдат дека овие неинвазивни методи се далеку подобри од тоа.
04.12.2015, 17:50

СЕКС РЕКОРДИ
10 секс рекорди: Пенис од 34 цм, вагина од 48 цм, татко на 90 години...
Сексот е тема која секогаш ги интересира луѓето, а ова е листа на рекордерите на тоа поле – без разлика дали се работи за бројот на деца, големина на гениталиите или, пак, неверојатни способности на луѓето.
03.12.2015, 18:30

ЉУБОВ И СЕКС
Интимни фотографии покажуваат што навистина прават паровите зад затворени врати
Една фотографка снимила парови склопчени во кревет или испреплетени во страствени прегратки во серија интимни фотографии.
02.12.2015, 13:30

ИСПОВЕД
Можеби и вие ќе се пронајдете: „Целиот живот сум мастурбирал погрешно”
Луѓето не зборуваат отворено за мастурбацијата, но ова момче призна дури и дека целиот живот тоа го правел „погрешно“. Можеби и вие грешите како него?
01.12.2015, 17:00

ЉУБОВ И СЕКС
Одмазничко порно: Ѝ го уништила животот со објавување експлицитни фотографии на интернет
Додека врската трае, никој не може да си замисли дека саканиот партнер може да направи такво нешто. Но, луѓето се менуваат после раскинувањето на врската, особено ако нивното его е повредено и ако се лабилни.
30.11.2015, 17:10

ЉУБОВ И СЕКС
Жените кажаа кои мажи им овозможуваат најдобар оргазам
Овие особини на мажот одредуваат колку вашиот оргазам ќе биде интензивен.
28.11.2015, 14:40

ЉУБОВ И СЕКС
Четири чекори до експлозивен женски оргазам
Драги мажи, доколку сакате на вашата партнерка да ѝ пружите незаборавен оргазам, ќе мора добро да се потрудите. Следете ги овие чекори и вашата љубена ќе ви биде благодарна!
27.11.2015, 17:15

ЉУБОВ И СЕКС
Мажите брутално искрено открија зошто некои девојки се за врска, а некои само за секс
Можеби е неверојатно сексапилна, можеби е фрапантно паметна, но го нема она нешто, па мажот не ја доживува како материјал за врска, туку за попатна авантура.
26.11.2015, 17:10

СУДБИНА
Ужасно предавство: Исповед на жена на која сопругот ѝ го приредил најголемото животно понижување
Ивон била убедена дека нејзиниот брак е доволно силен за да може да ги издржи сите бури и несреќи. Меѓутоа, таа ја открила страшната вистина.
25.11.2015, 17:10

ЉУБОВ И СЕКС
Лезбејка отворено и искрено одговори на 10 прашања за лезбејскиот секс
Лезбејка искрено зборува за тоа како изгледа сексот во нејзината врска, на кои сè начини постигнува оргазми, дали користат прсти или дилдо, зошто пенисот не им недостасува...
24.11.2015, 22:20

ЕКСПЕРИМЕНТ
На додворувачите им испраќала фотографии од својата вагина и вакви реакции не очекувала...
Повеќето жени кои се обиделе да најдат партнер преку интернет, во некој момент ќе наидат на нецензурирани фотографии од гениталиите на „додворувачите“.
24.11.2015, 17:10

ЉУБОВ И СЕКС
Погледнете какво лудило се случува во вашето тело за време на сексот
Дали знаевте дека секој пат кога водите љубов, вашето тело поминува низ четири фази?
23.11.2015, 19:00

ЉУБОВ И СЕКС
Девојките откриваат кои пози во сексот најмногу ги возбудуваат
Припадничките на понежниот пол признаваат дека овие пет пози најбрзо ги доведуваат до оргазам.
21.11.2015, 19:22

ИСПОВЕД
„Ја изгубив невиноста со странец и тоа ми го уништи животот”
Џејн Лајтфут имала секс со целосен странец. Тоа би било многу поразлично ако тогаш не била невина. Таа открива зошто таа одлука била огромна грешка.
20.11.2015, 17:10

ПОГОЛЕМ ОД 20 ЦМ
И нив не им е лесно: Ова се проблемите на мажите со голем пенис
Повеќето мажи би сакале барем малку поголем пенис, но тие не ни размислуваат за проблемите кои преголемиот пенис може да ги донесе...
19.11.2015, 17:10

СОВЕТИ
За жените кои тешко доживуваат оргазам: 4 пози во сексот за максимално задоволство!
Покрај тоа што ќе уживате, воедно и ќе ја распламтите старата страст и ќе воведете нови возбудувања во кревет.
18.11.2015, 17:50

НЕОБИЧНИ ФАКТИ
Пет интересни факти за машкиот оргазам
Во последните години науката многу повеќе внимание посветува на женскиот оргазам. Меѓутоа, често се заборава колку е сложен и машкиот репродуктивен систем.
17.11.2015, 21:30

ЉУБОВ И СЕКС
Револуција во аналниот секс: Позата која носи многу уживање, без болка
Станува збор за позата по име "Matterhorn", која подразбира повисока положба на колковите, како и подобро чувство во пределот на задникот.
17.11.2015, 17:10

ЉУБОВ И СЕКС
Сепак, се согласуваме: Оваа поза во сексот им е омилена и на мажите и на жените
Во суштина, има многу работи кои мажите и жените ги доживуваат со различен ентузијазам. Исто е и кога станува збор за сексот. И кога исто мислат за нешто, причините за тоа обично се целосно различни.
16.11.2015, 20:45

ЉУБОВ И СЕКС
Мажите се понижени – Жените ги возбудува само една работа
Истражувањето открило дека жените полудуваат за ова во сексот, додека за тоа не се ни свесни.
13.11.2015, 17:00

ЉУБОВ И СЕКС
И после мажите биле лоши – Ова е најновиот женски секс тренд
Сексот за една ноќ станува минато. Сè повеќе жени уживаат во незадолжителниот секс, но сè помал број од нив сакаат да го признаат тоа.
12.11.2015, 21:00

ШОКАНТНА ИСПОВЕД
Исповед на неверна жена: „Го изневерувам сопругот со деверот, бремена сум и не знам чие е детето”
„Сега сум во шестиот месец од бременоста и го чекам раѓањето на моето девојче. Не знам кој е таткото, бидејќи од декември имам редовен секс со сопругот и деверот.“
11.11.2015, 21:40

ОД ЖЕНСКИ АГОЛ
Лош љубовник: Ваквиот маж не знае да ја задоволи жената
Повеќето мажи обично знаат каде се наоѓа клиторисот и како изгледа. За жал, многумина сè уште не се сигурни за што служи...
11.11.2015, 20:30

ЉУБОВ И СЕКС
Еректилна дисфункција – Можни причини и решенија
Сè повеќе мажи се соочуваат со еректилна дисфункција. Еве кои се можните причини за тоа и како да го решите проблемот.
10.11.2015, 20:30

ЉУБОВ И СЕКС
Еве како да доживеете два оргазми во исто време!
Дами, прочитајте кои се начините за да доживеете клиторисен и вагинален оргазам во исто време.
09.11.2015, 19:30

ЉУБОВ И СЕКС
Жените се сложија: Овие три работи убедливо најмногу ни пречат во сексот
Сексот е страствен момент во кој треба да уживаат двајцата партнери. Но, понекогаш, во желбата да и` удоволат на партнерката, мажите претеруваат или потфрлуваат. Во анкетата спроведена на примерок од 100 жени, припадничките на понежниот пол откриле 3 најчести машки грешки за време на сексот.
07.11.2015, 14:30

ЉУБОВ И СЕКС
Максимално задоволство: Овие 4 работи во оралниот секс мора да ги пробате што побрзо
После овој незаборавен секс, таа ќе ви се заблагодари на вистинскиот начин.
06.11.2015, 17:10

ЌЕ СЕ ИЗНЕНАДИТЕ
„Валканите” мисли на модерните жени: За што најчесто фантазираат модерните жени
Немаат само мажите „валкани“ мисли, туку нив им се придружуваат и голем број на жени...
05.11.2015, 17:10

ЉУБОВ И СЕКС
Од аголот на порно актер(к)ите: Седум совети за подобар секс
Советите за сексот никогаш не се премногу. Порно актер(к)ите одлучија малку да ни помогнат со неколку совети за подобар секс.
04.11.2015, 20:00

ЌЕ СЕ ИЗНЕНАДИТЕ
Дали знаевте дека постои и овој вид на оргазам?
Постојат разни ситуации, кои немаат врска со сексот, а кои можат да доведат до оргазам – на кожата.
03.11.2015, 17:15

ЉУБОВ И СЕКС
Сексот е подобар во хотел отколку дома – Еве зошто
Ако сте прилично сигурни дека вашиот сексуален живот е многу подобар надвор од домот, во право сте.
02.11.2015, 21:40

ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ
5 најчести прашања за сексот на кои бараме одговор на интернет
Многу е лесно непријатните прашања да му ги поставиме на интернет пребарувачот.
02.11.2015, 17:50

ЉУБОВ И СЕКС
Тој сака само секс: Препознајте го мажот кој сака само да ве искористи
За да избегнете кршење на вашето срце, научете да ги препознаете знаците кои кажуваат дека мажот со кој сте почнале да излегувате не е материјал за момче со кое ќе бидете во долга и среќна врска.
31.10.2015, 13:15

ИНТЕРЕСНИ ФАКТИ
Интересни факти за спермата кои веројатно не сте ги знаеле
Колку всушност знаете за спермата, од која што зависи опстанокот на нашиот вид? Време е да научите нешто повеќе за неа.
30.10.2015, 20:30

ЉУБОВ И СЕКС
За мажите е поздраво да бидат во брак со што повеќе жени, а еве и зошто
Да има повеќе жени е сон на секој маж, додека за жените таа идеја е вистински кошмар. Но, докажано е дека за целото семејство би било подобро кога еден маж би имал повеќе жени.
30.10.2015, 12:23

Прва ... 3456789 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Без Фотошоп и филтери: Облекла танга костим за капење и гордо ја покажала својата „плус сајз“ позадина
Откако направи вистинска револуција во модната индустрија во улога на „плус сајз“ манекенка, Ешли Гр...
РАЗЛИЧЕН ИЗГЛЕД
Пријателство кое „боде очи“: „Што им е грижа на другите луѓе што ние две се дружиме?“
ЗДРАВЈЕ
Мозочниот удар сè почесто ги погодува младите: Ова се симптомите на кои мора да обрнете внимание!
ЗДРАВЈЕ
Го забрзува метаболизмот: Ова е пијалокот поради кој Опра Винфри се преполови
ЉУБОВ И СЕКС
Ова се најчестите манипулации со чија помош мажите ги одведуваат жените во кревет

ВИДЕО ВЕСТИ

На девојката со најголемата циста на светот ѝ беше отстранет тумор тежок неверојатни 31 килограми!
Предупредување: графички слики. Скенирањата откриле дека туморот и пораснал неверојатни 31 килограми за помалку од една година, оставајќи ја 24-годишната неименувана девојка од Мексико со ризик по нејзиниот живот
СКОПЈЕ
Познатиот француски готвач Оливер Бепмал во Македонија
ПАТУВАЊЕ
Хотелот на иднината е тука: Во пловечката капсула со само една соба удобно се сместуваат 4 лица!
МОДА И УБАВИНА
Првата Мис-Европа била Југословенка: Мажите воздивнувале по неа, а таа им носела само несреќа

ФОТО  
Зошто жените живеат подолго од мажите?

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
МОДА И УБАВИНА
Сакала да се пофали со позадината во најкусите шорцеви, но сите гледале во нешто друго
ЗДРАВЈЕ
Ја викале "убиец од пола тон", а сега како да е сосема друга жена
МОДА И УБАВИНА
"Ова е одвратно, како не ви е срам?!" Дали и вие забележувате што не е во ред со жените на рекламата на Гарниер?
МНОГУ ПРОВОКАТИВНО
Славната русокоса ги покажала брадавиците во провиден фустан и стана сензација на интернет
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум