АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАМОДА И УБАВИНАДИЗАЈНЉУБОВ И СЕКСЗДРАВЈЕПАТУВАЊЕКУЛИНАРСТВО

ЉУБОВ И СЕКС
Исповед на омажена жена која има уште тројца љубовници: „Оттогаш ми е подобро во бракот”
Лиса (34) вели дека одржувањето на повеќе врски истовремено има позитивно влијание врз нејзиниот брак, а нејзиниот сопруг ја има истата слобода како неа. Тие склоности ги откриле после еден секс во тројка.
 

СОВЕТИ
Порно ѕвезди откриваат што сè треба да знаеме за сексот
Кога станува збор за секс, тешко е да се оспори тврдењето дека порно ѕвездите се ултимативен авторитет. Како личности кои имаат секс и професионално и естетски (што е многу тешко за изведување), тие го имаат сексот и приватно. Овие личности имаат големо искуство и сакаат да го споделат со сите.
15.03.2016, 20:20

ЉУБОВ И СЕКС
Исповед на спонзоруша која била со 10 спонзори и се вљубила во последниот: “Не се каам”
„Животот е ужасно скап, па почнав да се занимавам со ова и воопшто не се каам“, вели оваа студентка.
14.03.2016, 21:30

ПЛАТЕНО ХОБИ
Таа има сосема необично хоби – Професионална критичарка на „машката гордост”
На оваа жена мажите ѝ плаќаат за да ги слушнат нејзините коментари во врска со фотографиите од нивните пениси.
12.03.2016, 12:15

ЉУБОВ И СЕКС
Три причини зошто жените сакаат лоши момци
Без оглед на тоа што тие често не одговараат на нивните желби, очекувања, па дури и системи на вредност, на повеќето жени се случува да им се допадне по некое жестоко и „лошо“ момче.
11.03.2016, 19:00

ЉУБОВ И СЕКС
Ова е убедливо најголемата непријатност во сексот и за мажите и за жените
Жените се срамат да признаат дека нивната желба за секс за време на „тие денови“ во месецот е исклучително голема, а од друга страна, на мажите им е непријатно да ѝ признаат на партнерката дека тоа ги одбива од сексот.
10.03.2016, 17:53

ЉУБОВ И СЕКС
Зошто мажите се опседнати со секси раскошни задници?
Зошто мажите се возбудуваат кога ќе видат секси, раскошен задник? Верувале или не, постои наука и зад тоа...
09.03.2016, 19:30

ЉУБОВ И СЕКС
Позата во сексот открива многу повеќе за вашата врска отколку што мислите...
Дали сте му само лесна забава или навистина ве сака? Начинот на кој мажот води љубов може да ви открие многу тајни од карактерот на посилниот пол.
08.03.2016, 17:50

ЉУБОВ И ВРСКИ
Кога изневеруваат мажите? Кога во врската ги немаат овие работи
Ако вашиот партнер ви е неверен, не сте вие виновни. Меѓутоа, овие совети можат да ви помогнат да ја зацврснете врската и меѓусебната љубов.
07.03.2016, 17:52

ЉУБОВ И СЕКС
А, мислевте дека не е така: Овие 5 работи мажите навистина ги забележуваат за време на сексот
Кога станува збор за сексот, многу жени и ден денес имаат непотребна грижа за тоа „што мисли и за што размислува нивниот партнер“. Дали го забележува нејзиното “салце“ на стомакот, стриите или „кората од портокал“?
04.03.2016, 18:33

ЉУБОВ И СЕКС
Мажите умираат од желба да ве прашаат овие работи, но се срамат
Иако се трудат секогаш да изгледаат мажествено и самоуверено, и мажите можат да бидат многу несигурни. Постојат многу прашања на кои би сакале да добијат одговор, но им е срам да прашаат. Затоа, го искористиле интернетот тоа да го направи поради нив.
03.03.2016, 20:30

ЉУБОВ И СЕКС
Со кондом, анален или жесток секс? 7 решенија за најчестите дилеми во кревет
Ако вашиот партнер сака анален секс, дадете му го тоа задоволство единствено ако и вие самите го посакувате тоа. Партнерот кој ве сака и кој се грижи за вас нема да ве присилува на ништо, па затоа слободно заборавете на неговите ултиматуми, инсистирања и барања.
02.03.2016, 18:53

ПРИЗНАНИЈА НА СЛАВНИТЕ
И ѕвездите обожуваат секс играчки: Познатите убавици открија што им стои до креветот
Иако многу девојки се срамат да признаат, повеќето од нив користат сексуални играчки бидејќи со нив го збогатуваат својот сексуален живот, а тоа многу добро го знаат многу ѕвезди кои одлучиле со целиот свет да споделат како се забавуваат во спалната соба.
01.03.2016, 18:33

ЉУБОВ И СЕКС
Ова ќе го промени вашиот сексуален живот!
Ви недостасува само една работа во кревет која целосно ќе го промени вашиот сексуален живот...
29.02.2016, 20:30

ЉУБОВ И СЕКС
Еве зошто жените денес ги изневеруваат мажите
Познатиот сексолог Трејси Кокс одлучила со јавноста да сподели интересни факти кои се однесуваат на неверството во машкиот и женскиот свет.
26.02.2016, 17:50

ЉУБОВ И СЕКС
Мажите се изјаснија: Ова се идеалните пози за најдолг секс
Во анкетата спроведена на примерок од 1.500 мажи и жени било поставено прашањето – која поза во сексот трае најдолго или најкратко, а притоа им овозможуваат најголемо задоволство и на двајцата партнери.
25.02.2016, 19:16

ЉУБОВ И СЕКС
Бисексуалците објаснија: Сексот со маж наспроти сексот со жена
„И мажите и жени се добри како сексуални партнери, но на различни начини – на пример, жените се подобри во бакнување, а мажите се подобри во искажување на своите желби...“
24.02.2016, 21:30

НЕПРИЈАТНО ИСКУСТВО
Одлучил да оди на еротска масажа со „среќен крај“, но бил сè само не среќен...
„Во целиот мој живот не сум имал ниедна пристојна масажа, а после пијана вечер со еден другар, одлучивме себеси да си ја приредиме фамозната масажа со ’среќен крај’“, ја пренесува приказната на овој маж „Elite Daily”.
24.02.2016, 17:50

БРАЧНИ ПРОБЛЕМИ
Очајна сопруга: „Не сакам секс, ќе му платам проститутка”
Оваа мајка на три деца не сака веќе да има секс со својот сопруг и подготвена е на сè само за да не дојде до тоа.
23.02.2016, 20:00

ЉУБОВНИ ПРОБЛЕМИ
Љубовната драма на еден 18-годишник: „Спиев со девојката на мојот брат, ако дознае ќе ме убие”
„Со брат ми сме искарани, би ме убил ако дознае, но спиев со неговата девојка и беше супер“, ја започнува својата исповед 18-годишното момче, кој со својот проблем ѝ се обратил на познатата колумнистка во британски „The Sun” Дидри Сандерс, која со години во тој магазин одговара на интимните прашања во колумната „Драга Дидри“.
22.02.2016, 20:01

ЉУБОВ И СЕКС
Четири работи кои никој не ви ги кажува за сексот после 35-тата година од животот
Иако често се вели дека во 30-тите години сексот е најдобра комбинација на искуството и силата и енергијата, постојат работи кои значително поретко се споменуваат, па луѓето можеби се чувствуваат осамено во тешкотиите.
19.02.2016, 17:49

ЉУБОВНА ПРИКАЗНА
Таа се мажела 66 пати, а кога ќе дознаете зошто, ќе се воодушевите
За неа не била доволно една венчавка... Но, причината за тоа е воодушевувачка.
18.02.2016, 19:03

ЉУБОВ И СЕКС
Највозбудливите видови на секс – Дали сте испробале некој од нив?
Можеби водите љубов секој ден, но дали сте испробале некој (или можеби сите) од овие видови на возбудлив секс со огромна доза на адреналин?
17.02.2016, 20:00

ЉУБОВ И ВРСКИ
Седум начини на кои можете да ја освоите секоја девојка
Колку сте им привлечни на припадничките од спротивниот пол не зависи само од физичкиот изглед. Ако сакате да бидете неодоливи, важно е како и што зборувате, колку пријатели имате... Еве како да ја освоите секоја девојка која ќе ја посакате.
16.02.2016, 20:04

ЉУБОВ И ВРСКИ
Психолог открива како да познаете дали партнерот ве изневерува
Психолозите наведуваат дека мажот ги има овие „тикови“ ако одлучил да ве изневери.
15.02.2016, 20:32

ЉУБОВ И ВРСКИ
Која е "совршената" разлика во годините помеѓу брачните партнери?
Студија којашто неодамна беше спроведена во САД откри и нешто повеќе во врска со "совршената" разлика во годините помеѓу паровите. А краткиот заклучок би можел да биде – колку што е разликата поголема, толку ќе биде покус и бракот...
13.02.2016, 12:42

ПРАЗНИЧНО УЖИВАЊЕ
За оние кои ги слават љубовта и виното: Овој викенд во Барбакан, празнична промоција со Винарија Камник
Виното не е без причина наречено уште и нектар на боговите, но запомнете, за да ги почувствувате неговите благодети, тоа мора да биде квалитетно.
13.02.2016, 12:05

ЉУБОВ И СЕКС
10 причини зошто жената не може да доживее оргазам
Ова се десетте најчести причини поради кои „големото О“ кое се очекува од оргазмот се претвора во голема нула.
12.02.2016, 17:50

ПРЕДЛОГ ПОДАРОЦИ
Во пресрет на Денот на вљубените: Предлог подароци за него
Не сте сигурни што да му подарите на вашиот сакан за Денот на вљубените? Не мислете повеќе. Пронаоѓањето на совршен подарок за него повеќе не е тешкотија. Ви составивме листа од осум специјални и уникатни подароци со кои ќе покажете колку навистина сте се потрудиле и колку ви значи вашата посилна половина.
12.02.2016, 11:15

ЉУБОВ И СЕКС
7 работи кои мажите би сакале да ги сокријат од вас за време на сексот
Можеби вие не го забележувате тој мирис, можеби и го забележувате, но тој секако е свесен кога ќе се појави.
11.02.2016, 20:00

ИСПОВЕД
„Имам 31 година и сè уште сум невин бидејќи имам премногу голем пенис”
Во британски „Mirror” се јавил маж кој имал навистина голем проблем. Навистина голем. Толку голем, што поради него е невин. И неговата мака е споделена повеќе од две илјади пати.
10.02.2016, 19:00

ЉУБОВ И СЕКС
Еве што мажите секогаш забележуваат кај жените за време на сексот
Ако е тој оној кој ја завршува целата работа, додека вие само чекате што ќе се случи следно, тој ќе мисли дека не сте доволно заинтересирана – токму затоа, покажете малку иницијатива и возбуда.
09.02.2016, 21:02

ЉУБОВ И СЕКС
Ова се убедливо најголемите три женски стравови во сексот
Знаеме дека имате стравови поврзани со сексуалниот живот, но време е да се ослободите од нив.
08.02.2016, 20:37

ЉУБОВ И СЕКС
Еве што се случува во машкото тело после земање Виагра
Откако им стана достапна на сите во 1998 година, Виаграта им помага на милиони мажи да го спасат својот сексуален живот и да ги отстранат проблемите со ерекција.
06.02.2016, 11:06

МЛАД КАЗАНОВА
Има 22 години и спиел со 400 жени, а сега сака само држење за раце – „Сексот ми го уништи животот”
Британецот Бени Џејмс има 22 години, а на социјалните мрежи е познат како Казанова. Тој тврди дека спиел со 400 жени, но дека сега е осамен, а сексот му станал здодевен.
05.02.2016, 19:15

ЉУБОВ И СЕКС
За огномет во кревет: Направиле гел за пенис од експлозив
Мажите ќе стават сè на гениталиите само за нивната ерекција да биде за пофалба. Ова решение за потенција не е само револуционерно, туку и по малку лудо. За постигнување на ерекција се користи гел со нитроглицерин – кој се користи и за експлозии.
04.02.2016, 17:50

ИСПОВЕД
Оваа студентка се плаши дека никогаш нема да доживее оргазам: „Се обидов со сè”
20-годишната студентка Меган Вард од Бирмингем, страда од нарушување кое се нарекува аноргазмија, а кое се карактеризира со неспособност на жената да доживее оргазам.
03.02.2016, 20:03

ЉУБОВ И СЕКС
Нова секс поза за која сите зборуваат: Мажите се опседнати со неа
Освежете го својот сексуален живот со нова поза која ви гарантира спектакуларно уживање за двајцата.
02.02.2016, 20:31

ЉУБОВ И СЕКС
Звучи неверојатно: Овие жени се посклони кон секс за една вечер
Најновото истражување покажало дека жените со повисоко образование и повисок коефициент на интелегенција потешко започнуваат љубовна врска, но затоа имаат повеќе сексуални излети.
01.02.2016, 18:31

ЉУБОВ И СЕКС
Едноставни чекори кои ќе ве одведат до секс за паметење
Многу е едноставно да го доживеете најдобриот секс во вашиот живот, само потребно е да имате партнер и да ги следите овие едноставни упатства.
29.01.2016, 18:20

ЉУБОВ И СЕКС
Прецизни совети со кои оваа поза ќе ви донесе експлозивно задоволство
Прочитајте ги овие едноставни и многу прецизни совети за тоа како позата во која жената е горе да ви донесе фантастично задоволство.
28.01.2016, 17:10

ЉУБОВ И СЕКС
Иако се срамат да признаат, речиси сите го прават ова во сексот
Постои една работа која речиси секој пар некогаш ја направил, иако знаат дека тоа и не е баш најбезбедно.
27.01.2016, 17:51

ЉУБОВ И СЕКС
Што сè лекува сексот: Еве кои се бенефициите од водењето љубов
Водењето љубов е третман за спектакуларна убавина. Научниците откриле дека кога жената има сексуален однос, таа произведува поголема количина на естроген кој ѝ дава сјај и мекост на косата и очите.
26.01.2016, 20:30

ЉУБОВ И СЕКС
Исповед на нимфоманка: „Секојдневно бирав по пет мажи”
Една жена одлучила искрено да му каже на светот дека единствената работа која било кога ја интересирало е – сексот.
25.01.2016, 21:30

НАЈЧЕСТИ ГРЕШКИ
Користите кондоми? Ако ги правите овие грешки, за ништо не ви вредат...
Не е доволно само да купите презервативи – клучно е да ги ставите во вистинско време и да ги користите одговорно, бидејќи честите грешки резултираат со бременост и пренесување на сексуални болести.
25.01.2016, 17:52

НЕОЧЕКУВАНИ РЕЗУЛТАТИ
Експеримент докажал какви мажи сакаат големи, а какви мали гради
На секој од испитаниците му биле покажани анимирани женски фигури со различни големини на градите. Потоа, тие ги оценувале од еден до пет врз основа на степенот на привлечност на одреден тип.
23.01.2016, 12:20

ЉУБОВ И СЕКС
Топ три совети: Како да го излудите мажот во кревет
Менувајте ги позите и вклучете ги сите расположливи алатки во тоа – рацете, јазикот, градите... Можеби и мраз, чоколада, шлаг или некоја секси играчка.
22.01.2016, 17:51

ЉУБОВ И СЕКС
Од аголот на љубовниците: „Ми се допаѓа што со задоволство со мене ја изневерува својата сопруга”
Јас сум „другата жена“. Чувствувам огромна грижа на совест, но зависна сум од вниманието кое ми го дава.
21.01.2016, 20:48

ОД НИВЕН АГОЛ
Ги разбиваат сите предрасуди: Девојките со бујни облини откриваат како тие им го подобриле сексот
Кога гледаме филмови и серии, ни се чини дека секс имаат само слаби и згодни луѓе – но, тоа е далеку од вистината во реалниот свет.
20.01.2016, 17:49

ЉУБОВ И СЕКС
Дознајте ги тајните на женскиот оргазам: Колку време и што е потребно за да се доживее...
Вистина е дека на повеќето жени им се потребни од 10 до 20 минути секс за да доживеат оргазам, а на повеќето од нив не им е доволен пенисот – туку и стимулација на клиторисот.
19.01.2016, 17:33

ЉУБОВ И СЕКС
За најдобриот секс досега: Пет чекори до оргазам за паметење
Мажите често се во недоумица дали навистина ја задоволуваат жената на вистинскиот начин или таа е само добра актерка. Затоа, не е на одмет дамите да ја превземат улогата, да им ги скратат маките на мажите и да се погрижат да го добијат токму она што го сакаат.
18.01.2016, 17:00

СЕКС ФАКТИ
Дали знаевте дека еден маж може да ги оплоди сите жени на светот? 15 бизарни секс – факти
Секоја сперма содржи 37.5 мегабајти ДНК информации, а здравиот маж во две недели произведува толку сперма што е доволна за сите жени на светот.
16.01.2016, 16:00

ЉУБОВ И СЕКС
Никогаш нема да ви признаат, но има една работа која мажите ја сакаат повеќе од секс
Се чини дека под силната фасада и тие се ранливи суштества кои само сакаат да бидат сакани и прифатени.
15.01.2016, 17:52

ЉУБОВ И СЕКС
Дали „просечниот" пенис може да ја задоволи? Сега да зборуваме малку за големината на вагината...
Често се зборува за големината на пенисот, но речиси никогаш не се зборува за просечната големина на вагината. Време е тоа да се промени!
14.01.2016, 17:50

ЉУБОВ И СЕКС
Само овие две работи се неопходни за фантастичен орален секс
Оралниот секс е уметност, но и извор на најголемото задоволство и за двата пола. Меѓутоа, ако не сте запознаени со овие две работи, мала е веројатноста дека ќе уживате во него, а не пак, вашиот партнер. Затоа, продолжете да читате понатаму.
13.01.2016, 19:32

ЉУБОВ И СЕКС
Вибратори кои „излегле од контрола”: Пет засрамувачки приказни од нивните сопственички
Се случува понекогаш оваа секс – играчка да „излезе од контрола“, како да води сопствен живот. Некогаш за тоа биле виновни самите жени, но некогаш имало ситуации кои невистина е тешко да се предвидат.
12.01.2016, 17:00

ЗЛАТНИ ОРГАЗМИ
За "само" 18.000 долари: Што сè прави најскапиот вибратор на светот?
Вибраторот Nell Pleasure Seed чини толку многу затоа што ви овозможува – златни оргазми.
11.01.2016, 20:00

ЉУБОВ И СЕКС
Клучен потег за да доживеете оргазам: Овие две работи ви гарантираат врвно задоволство
Истражувањата велат дека само 25 отсто од жените се среќнички кои успеваат да доживеат оргазам во било која поза.
09.01.2016, 12:15

ЉУБОВ И СЕКС
Сексот за кој не се зборува: Еве зошто мажите полудеа по него
Во мислите на повеќето мажи, аналниот секс е најслаткиот можен зачин на сексуалниот живот.
08.01.2016, 21:11

ЉУБОВ И СЕКС
Нема да ви се верува: Ова е најголемата женска фантазија
Зарем до таму дојде работата, па почнавме да фантазираме за тоа?
06.01.2016, 12:32

12345678910 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Без Фотошоп и филтери: Облекла танга костим за капење и гордо ја покажала својата „плус сајз“ позадина
Откако направи вистинска револуција во модната индустрија во улога на „плус сајз“ манекенка, Ешли Гр...
РАЗЛИЧЕН ИЗГЛЕД
Пријателство кое „боде очи“: „Што им е грижа на другите луѓе што ние две се дружиме?“
ЗДРАВЈЕ
Мозочниот удар сè почесто ги погодува младите: Ова се симптомите на кои мора да обрнете внимание!
ЗДРАВЈЕ
Го забрзува метаболизмот: Ова е пијалокот поради кој Опра Винфри се преполови
ЉУБОВ И СЕКС
Ова се најчестите манипулации со чија помош мажите ги одведуваат жените во кревет

ВИДЕО ВЕСТИ

На девојката со најголемата циста на светот ѝ беше отстранет тумор тежок неверојатни 31 килограми!
Предупредување: графички слики. Скенирањата откриле дека туморот и пораснал неверојатни 31 килограми за помалку од една година, оставајќи ја 24-годишната неименувана девојка од Мексико со ризик по нејзиниот живот
СКОПЈЕ
Познатиот француски готвач Оливер Бепмал во Македонија
ПАТУВАЊЕ
Хотелот на иднината е тука: Во пловечката капсула со само една соба удобно се сместуваат 4 лица!
МОДА И УБАВИНА
Првата Мис-Европа била Југословенка: Мажите воздивнувале по неа, а таа им носела само несреќа

ФОТО  
Зошто жените живеат подолго од мажите?

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
МОДА И УБАВИНА
Сакала да се пофали со позадината во најкусите шорцеви, но сите гледале во нешто друго
ЗДРАВЈЕ
Ја викале "убиец од пола тон", а сега како да е сосема друга жена
МОДА И УБАВИНА
"Ова е одвратно, како не ви е срам?!" Дали и вие забележувате што не е во ред со жените на рекламата на Гарниер?
МНОГУ ПРОВОКАТИВНО
Славната русокоса ги покажала брадавиците во провиден фустан и стана сензација на интернет
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум