АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАМОДА И УБАВИНАДИЗАЈНЉУБОВ И СЕКСЗДРАВЈЕПАТУВАЊЕКУЛИНАРСТВО

ЉУБОВ И СЕКС
Непријатни ситуации во сексот за кои сите молчат
Иако сексуалниот однос е страствен момент во кој најдобро е да се исклучи мозокот и да се ужива во него, тоа не е секогаш така „благодарение“ на ситници поради кои понекогаш малку поцрвенуваме. Ви ги пренесуваме петте најголеми непријатни ситуации во сексот кои им се се случуваат речиси на сите.
 

ЉУБОВ И ВРСКИ
Конечно знаеме зошто згодните девојки се забавуваат со не толку згодни мажи
Убавината боли. Во прилог на ова тврдење оди и најновото истражување на психологот Џошуа Олтманс од Кентаки универзитетот кое дошло до прилично изненадувачки заклучок во врска со тоа како се однесуваме кон партнерите.
13.09.2016, 17:51

ЉУБОВ И СЕКС
Секс кој може да биде многу опасен за мажите
Сексот е здрав, прави да се чувствуваме подобро, дури и да изгледаме подобро. Меѓутоа, новото истражување покажува дека не е сосема така...
12.09.2016, 17:17

ЉУБОВ И СЕКС
Немојте да бидете наивни: Ова се знаци дека партнерот ве изневерува
Не е воопшто лесно кога некој ќе ви „набие рогови“, но не е лесно ни тоа да се прифати. Сепак, подобро е со помош на овие сигнали да го откриете тоа на време отколку да живеете во лага.
10.09.2016, 16:00

ЉУБОВ И СЕКС
Ќе се изненадите: Овој тип на жени најчесто имаат секс за една вечер – и имаат добра причина за тоа!
На виделина излезе истражување кое докажа по малку неочекувани и многу интересни резултати.
09.09.2016, 17:50

ЉУБОВ И СЕКС
Ако не сте ја испробале досега, можете да го направите тоа уште вечерва: Поза во сексот која ќе ја разгори страста
Ако сте ги надминале старите, многу пати испробани пози, и сте во потрага по освежување во спалната соба, а без „екстремни“ мерки, ви предлагаме супер секси идеја. Станува збор за поза која ќе го препороди вашиот сексуален живот и која буквално ќе ја обожувате и вие и вашиот партнер.
07.09.2016, 21:00

КАКО КЛЕТВА
Џиновскиот пенис му го загорчил животот!
Многу мажи сè би дале за да имаат поголем пенис, но за овој Кениец тоа е речиси како клетва.
06.09.2016, 21:06

ЉУБОВ И СЕКС
Маж кој продава сексуални услуги открива: „Жените бараат ескорт, но не сакаат само секс”
Многу мажи немаат поим што сакаат жените во кревет, но ова момче одлично го знае тоа и одлучил да го сподели своето знаење со светот.
06.09.2016, 17:17

ЉУБОВ И СЕКС
5 митови за кондомите во кои можеби сè уште верувате
Презервативот или кондомот е контрацепциско средство со најширока употреба. Освен заштита од несакана бременост, има голема улога и во спречување на ширење на сексуално преносливи болести. Но, иако денес се достапни речиси насекаде, многу луѓе и понатаму веруваат во некои митови за овие „гумени заштитници“.
05.09.2016, 17:11

ИСПОВЕД
„Имав секс секој ден, цела година и тоа ми го промени животот”
Британи Гибонс, британска блогерка и мајка на три деца, пред три години се одлучила за необичен експеримент – да има секс секој ден барем по еднаш и да провери како тоа ќе влијае врз нејзиниот брак и живот. Своето искуство го сподели со колумна на Goodhouskeeping.com.
03.09.2016, 12:37

ЉУБОВ И ВРСКИ
На ова никогаш не би се сетиле, а тоа е клуч за долга и среќна врска
Колку пати поради нервоза и ненаспаност сте го прескокнале сексот, а сте се впуштиле во жестока расправија?
02.09.2016, 17:06

ЌЕ СЕ ИЗНЕНАДИТЕ
Интересни факти за клиторисот – Единствениот орган создаден исклучиво за задоволство
Дури ни самите жени не ги знаат сите тајни на својот клиторис, а за мажите и да не зборуваме. Со оглед на тоа што клиторисот е најважен за женското задоволство, запознајте се со сите детали поврзани со него.
01.09.2016, 20:30

ЉУБОВ И СЕКС
Внимавајте на заштитата за време на сексот: И вака можете да забремените!
Повеќето жени забременуваат за време на незаштитениот сексуален однос, но постојат и некои други невообичаени начини на кои жената може да забремени.
31.08.2016, 18:30

ЉУБОВ И СЕКС
Колку секс е доволно и „нормално“ да имаат паровите?
Сигурно некогаш сте се запрашале колку секс е доволно, „нормално“? Еве колку често просечните луѓе уживаат во сексот, а проверете и како вие „стоите“ во однос на просекот.
30.08.2016, 19:04

СЕКС
Експертите предупредуваат: Луѓето во иднина нема да имаат секс?!
Иако живееме во ера која никогаш не била повеќе сексуализирана отколку денес, всушност водиме љубов многу помалку отколку било кога.
29.08.2016, 12:14

СЕКС
Колку долго трае добриот секс!?
За некои е прекратко, а за некои предолго... Научниците дадоа одговор на вечното прашање: Колку долго би требало да трае добриот секс?
27.08.2016, 15:10

ИСПОВЕД
„Поранешното момче ме уценува со секс-снимки: Девојки, мојата грешка нека ви биде поука!“
„Не бев мала. Имав 25 години и зрелост да расудувам. Затоа, за она што ми се случи се обвинувам себеси.“
26.08.2016, 20:30

ЉУБОВ И СЕКС
Жените открија што мислат за малите пениси – Ќе се изненадите
Мажите секогаш мислат дека поголемото е подобро (барем кога станува збор за пенисот), но жените имаат поинакво мислење.
25.08.2016, 20:36

ЉУБОВ И СЕКС
Четири чекори до фантастичен секс – Со овие потези ќе го „излудите“ во кревет
Со овие неколку потези ќе го „полудите“ во кревет, тврди секс експертот Дејвид Вигант.
23.08.2016, 20:10

ЉУБОВ И СЕКС
Мажите дадоа одговор на прашањето: Зошто сакаат жени кои се постари од нив?
Дека момците „паѓаат“ на постари жени, одамна не е вест, но зошто е тоа така, се обидела да утврди група научници од Универзитетот во Сиднеј.
22.08.2016, 18:00

ЉУБОВ И СЕКС
Највозбудливи места за секс: Дали сте пробале нешто од ова?
Новата локација за сензуални уживања ќе ја зголеми количината на адреналин во организмот поради што ќе бидете повозбудени од било кога претходно. Еве кои места би требало да ги испробате со вашиот партнер ако сакате да внесете возбуда во својата секојдневна рутина.
19.08.2016, 21:00

ЉУБОВ И СЕКС
Светот на ескорт дамите: Излегуваат со постари богати мажи и заработуваат вистинско богатство
Сајтот "Sugar Daddy For Me" за повеќето луѓе е место на кое богатите мажи наоѓаат женско друштво. За жените, чии фотографии и основни податоци се наоѓаат на него, тој е извор на пари со кои ги издржуваат семејствата или ги плаќаат трошоците за студирање. Тие тврдат дека нивната работа нема никаква допирна точка со проституцијата.
18.08.2016, 21:15

ЉУБОВ И СЕКС
Послушајте ги овие совети на експертите и имајте го најдобриот секс во животот
Без оглед на тоа дали вчера сте се впуштиле во нова сексуална врска или имате партнер со години, па и децении, за сексот секогаш можете да научите нешто ново. Можете да го сфатите како доживотна лекција за усовршување.
17.08.2016, 21:07

ЉУБОВ И СЕКС
Не е големината: Карактеристика на машката „гордост“, која им е најважна на жените
Дали големината на пенисот им е важна на жените е прашање за кое постојано се дебатира. Веруваме дека тоа зависи и од индивидуалните преференции на секоја жена, но општо гледано, припадничките на понежниот пол во новото истражување го дадоа својот конечен одговор за важноста на големината на пенисот.
16.08.2016, 20:30

ЉУБОВ И СЕКС
Дадете ѝ оргазам за паметење: Заборавете на Г-точката, овде се крие вистинското задоволство
Не ви треба мапа за да ја најдете нејзината Г-точка, ова ќе ви помогне да ја задоволите вашата партнерка!
15.08.2016, 21:30

ЉУБОВ И СЕКС
Проститутки откриваат зошто се занимаваат со „најстариот занает“ на светот
Многу луѓе се љубопитни кога станува збор за животот на проститутките, како и за причините кои ги навеле да се занимаваат со таа работа.
12.08.2016, 20:24

ЉУБОВ И СЕКС
Русокоси, црвенокоси, бринети... Бојата на коса открива какви сте во сексот
Мислевте дека бојата на косата нема врска со вашиот сексуален живот?
11.08.2016, 20:30

ЉУБОВ И СЕКС
За незаборавен секс: Во овие пози вашиот пенис ќе делува огромно, а оргазмот е загарантиран
Дознајте кои секс пози се најдобри за мажите кои не се многу надарени.
10.08.2016, 21:04

ЉУБОВ И СЕКС
Еве колкава е просечната големина на вагината - Можеби ќе се изненадите
Дали можете да погодите колкава е просечната вагина? Можеби ќе се изненадите од одговорот.
09.08.2016, 20:53

ЉУБОВ И СЕКС
Вистинската љубов не знае за години? Тоа не е баш точно, еве колкава е идеалната разлика
Иако се вели дека „вистинската љубов не знае за години“, научници од Универзитетот Емори во Атланта докажале дека сепак постои идеална разлика во годините која до некаде гарантира квалитетен и добар однос.
08.08.2016, 21:30

ЉУБОВ И СЕКС
Показатели дека жената е вистинска „бомба” во кревет: Ако се пронаоѓате во овие 6 точки, сексот со вас е одличен
Кога имате добар секс, едноставно го знаете тоа. Доколку се пронајдете во следните шест точки, значи дека сексот со вас е феноменален.
05.08.2016, 21:30

ЉУБОВ И СЕКС
Изненадување? Еве колку навистина трае сексот кај повеќето луѓе
Додека сексот во траење од 7 до 13 минути за повеќето луѓе е задоволителен, речиси половина од мажите сексот го завршуваат веќе за две минути.
04.08.2016, 18:36

ЉУБОВ И СЕКС
Вака изгледа сексот во тројка „од прва рака”
Прочитајте ги искуствата на луѓето кои уживале во сексот во тројка.
03.08.2016, 21:00

АФРОДИЗИЈАЦИ
Наполнете ги фрижидерите! Овие видови на храна ќе ви помогнат да имате одличен секс
Црвената отсекогаш била боја на страста, а едно истражување од 2008 година покажало дека мажите ги доживуваат жените како посекси доколку тие носат нешто црвено. Тоа не е за чудење затоа што и некои намирници со црвена боја се наоѓаат меѓу намирниците кои го зголемуваат либидото.
01.08.2016, 19:30

ЉУБОВ И СЕКС
Иако им е срам да признаат, многумина го прават ова во сексот
Постои една работа која речиси секоја двојка некогаш ја направила, иако знаат дека тоа и не е баш најбезбедно.
29.07.2016, 20:04

ЉУБОВ И СЕКС
Зарем тие? За овие холивудски ѕвезди поранешните девојки тврдат дека имаат мала „машкост”
Неверојатни информации кружат низ Холивуд... Зарем овие славни ѕвезди имаат мала „машкост“?
28.07.2016, 19:26

НЕГАТИВНАТА СТРАНА
“Бевме на секс оргии и тоа ни беше најлошиот секс во животот”
„Кај повеќе луѓе во оргија неизбежно е да се допрат делови од туѓи тела кои инаку не би сакале да ги допрете, телесни течности има насекаде, како и многу искористени кондоми“, се некои од искуствата од оргии.
27.07.2016, 20:00

ЉУБОВ И СЕКС
Неколку причини зошто сексот на плажа е всушност многу лоша идеја!
Иако звучни многу привлечно и романтично, природата не работи за вас кога станува збор за интимна акција во двојка. Освен што многу работи ќе ви пречат, ризикувате и опасност од инфекции.
26.07.2016, 17:52

ЉУБОВ И СЕКС
Колку долго треба да трае „нормалниот” секс? Резултатот ќе ве изненади
Мислевме дека знаеме колку трае просечниот секс, меѓутоа, ново истражување покажа дека всушност не знаеме.
16.07.2016, 15:26

ЉУБОВ И СЕКС
Славни мажи за кои поранешни девојки велат дека се многу „надарени”
Покрај тоа што се успешни, славни и згодни, за овие познати мажи велат и дека се прилично „надарени“.
15.07.2016, 20:48

НЕВЕРОЈАТНА РЕКОРДЕРКА
Вистинска приказна: Секс кој траел 18 часа...
Верувале или не, постои некој кој може да издржи толку и кој не се срами за тоа да зборува...
14.07.2016, 20:19

ЉУБОВ И СЕКС
Со какви жени мажите ги изневеруваат сопругите? 4 работи кои ги влечат кон љубовница
Резултатите од ова истражување можеме да кажеме дека во најмала рака се – изненадувачки.
13.07.2016, 21:10

ИСКРЕНА ИСПОВЕД
Исповед на еден маж: „Мојата сопруга се здебели, не можам да си замислам секс со неа”
„Гледам во неа, а не можам да не го видам нејзиниот подбрадок“, искрен е овој маж.
12.07.2016, 17:15

ЉУБОВ И СЕКС
Знаеме дека сексот е добар за нашиот организам, а еве што се случува со женското тело кога го нема редовно
Сексот е добар за нашето тело – го подобрува сонот, го зајакнува имунолошкиот систем, ги троши калориите, ја зајакнува нашата самодоверба... Но, и недостатокот на секс може да доведе до некои интересни промени во женското тело.
11.07.2016, 21:20

НАЈГОЛЕМИ МИТОВИ
Сакате бебе? Заборавете на оваа најчеста заблуда околу забременувањето
Веројатно веќе сте слушнале дека полесно ќе добиете бебе ако жената ги крене нозете во воздух после сексот или дека одредена поза носи поголеми шанси за зачнување. Ова всушност не е вистина.
07.07.2016, 21:30

ЉУБОВ И СЕКС
Митови за сексот во кои не треба да верувате!
За некои од овие митови веројатно знаете дека се само тоа – митови, но некои можеби ќе ве изненадат.
29.06.2016, 20:13

АСТРО ЗАБАВА
Само сакаат да ве искористат: Дами, чувајте се од мажите во овие три хороскопски знаци
Овие три хороскопски знаци не се мажи за целиот живот. Добро, секако, постојат и исклучоци.
24.06.2016, 21:30

ГРЕШКИ ВО СЕКСОТ
Големи грешки: Мажи, ако ги правите овие работи, таа на сите ќе им каже дека сте очајни во кревет
Мислите дека нема подобар од вас кога станува збор за сексот? Па, можеби ќе мораме да ве разочараме. Иако жените и мажите подеднакво уживаат во сексот, не им се секогаш исти работи привлечни, ниту секогаш ќе се сложуваат околу одговорот на прашањето што е добар секс. Затоа момци, прочитајте го ова, па потоа сами заклучете дали сте навистина толку добри.
23.06.2016, 21:35

ЉУБОВ И СЕКС
10 години безусловно го сакала: Не ни претпоставувала што прави нејзиниот сопруг во слободно време
За некои, тој е добротвор, а за неговата сопруга овој човек е лажго и измамник.
22.06.2016, 17:50

ОД ДРУГАТА СТРАНА
Ѕирнете во фабриката за сексуални помагала и погледнете како тие настануваат
Дали некогаш сте се запрашале како се прават играчките за возрасни? Една фабрика за овие направи одлучила да ја отвори својата врата и да му покаже на светот како изгледа тоа.
21.06.2016, 19:40

ЉУБОВ И СЕКС
Јасни знаци: Како да откриете дали партнерот ве изневерува
Постојат неколку знаци кои недвосмислено укажуваат на тоа дека вашиот партнер можеби ве изневерува.
20.06.2016, 21:32

ЉУБОВ И СЕКС
Ова се најголемите грешки кои ги прават сингл девојките
Девојки, внимавајте – време е да престанете да ги правите овие грешки.
18.06.2016, 13:40

ИНТЕРЕСНИ ФАКТИ
Сите тајни на ерекцијата: Што го скратува пенисот, а од што е „најголем”…
Постојат три видови на ерекција, а некои од нив можат да бидат непријатни. Повеќето пениси се повеќе искривени отколку прави, а пенисот е најдолг после стимулација со орален секс.
16.06.2016, 20:40

ЉУБОВ И СЕКС
Тој има врски само со спонзоруши – Еве зошто
Ларс Мунди за врска бара исклучиво само спонзоруши, а ова е неговата приказна за тоа зошто се одлучил за таков живот.
15.06.2016, 17:50

ЉУБОВ И СЕКС
Момци, внимавајте: Жените сè повеќе изневеруваат додека вие гледате натпревари
Додека мажите се забавуваат овој месец гледајќи по 3 натпревари дневно, својата „забава“ ја наоѓаат и една четвртина од жените, застранувајќи во неверство. Но, и момците го користат Европското првенство како изговор за неверство.
14.06.2016, 19:04

ЉУБОВ И СЕКС
Ова не се случува во порно филмовите!
Можеме до задутре да се однесуваме како порно ѕвезда, на својот партнер да му шепотиме „валкани“ работи, но да бидеме искрени... Сексот во нашите спални соби е далеку од она што се случува во филмовите за возрасни.
10.06.2016, 20:12

ИНТЕРЕСНИ ФАКТИ
Интересни факти за вагината: Тајни за женската интима кои можеби не сте ги знаеле
За некои факти за женскиот полов орган многумина никогаш воопшто не слушнале, особено мажите на кои вагината секогаш ќе им биде по малку мистична и недоволно истражена.
09.06.2016, 20:03

ЉУБОВ И СЕКС
Исповед на нимфоманка: „Во иста вечер имав секс со двајца мажи, а потоа со моето момче”
Во анонимната исповед, оваа жена го откри вистинското лице на зависноста од секс. „Гладта“ била толку силна, што имала секс со двајца мажи пред состанокот со момчето.
08.06.2016, 19:40

НЕЗАБОРАВНО ИСКУСТВО
Ќе заплови првиот крузер за оргии: Луксузниот брод ќе биде полн со голи патници и еротски активности
Мексиканската групација Original Group го ангажирала луксузниот крузер „Azamara Club“ кој на 26 септември 2017 година ќе тргне од Венеција и на осумдневното патување од Италија до Словенија и Хрватска на клиентите ќе им пружи незаборавно сексуално искуство на патувањето наречено „Желба“.
07.06.2016, 21:30

ЉУБОВ И СЕКС
Приказната на жена која се занимава со интригантна работа и заработува милиони: „Ова не е проституција“
„Ако сакате квалитет, морате да платите“, вели оваа жена.
07.06.2016, 17:50

12345678910 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Без Фотошоп и филтери: Облекла танга костим за капење и гордо ја покажала својата „плус сајз“ позадина
Откако направи вистинска револуција во модната индустрија во улога на „плус сајз“ манекенка, Ешли Гр...
РАЗЛИЧЕН ИЗГЛЕД
Пријателство кое „боде очи“: „Што им е грижа на другите луѓе што ние две се дружиме?“
ЗДРАВЈЕ
Мозочниот удар сè почесто ги погодува младите: Ова се симптомите на кои мора да обрнете внимание!
ЗДРАВЈЕ
Го забрзува метаболизмот: Ова е пијалокот поради кој Опра Винфри се преполови
ЉУБОВ И СЕКС
Ова се најчестите манипулации со чија помош мажите ги одведуваат жените во кревет

ВИДЕО ВЕСТИ

На девојката со најголемата циста на светот ѝ беше отстранет тумор тежок неверојатни 31 килограми!
Предупредување: графички слики. Скенирањата откриле дека туморот и пораснал неверојатни 31 килограми за помалку од една година, оставајќи ја 24-годишната неименувана девојка од Мексико со ризик по нејзиниот живот
СКОПЈЕ
Познатиот француски готвач Оливер Бепмал во Македонија
ПАТУВАЊЕ
Хотелот на иднината е тука: Во пловечката капсула со само една соба удобно се сместуваат 4 лица!
МОДА И УБАВИНА
Првата Мис-Европа била Југословенка: Мажите воздивнувале по неа, а таа им носела само несреќа

ФОТО  
Зошто жените живеат подолго од мажите?

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
МОДА И УБАВИНА
Сакала да се пофали со позадината во најкусите шорцеви, но сите гледале во нешто друго
ЗДРАВЈЕ
Ја викале "убиец од пола тон", а сега како да е сосема друга жена
МОДА И УБАВИНА
"Ова е одвратно, како не ви е срам?!" Дали и вие забележувате што не е во ред со жените на рекламата на Гарниер?
МНОГУ ПРОВОКАТИВНО
Славната русокоса ги покажала брадавиците во провиден фустан и стана сензација на интернет
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум