АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАМОДА И УБАВИНАДИЗАЈНЉУБОВ И СЕКСЗДРАВЈЕПАТУВАЊЕКУЛИНАРСТВО

СЕКС
Г - точката, зарем навистина е важна?
Пред повеќе од половина век гинекологот Ернст Грефенберг го објавил сензационалното откритие - ја пронашол точката во вагината која кога се стимулира доведува до оргазам. По него е наречена Грефенбергова точка или Г - точка.
 

СЕКС
Кој вкус на секс го преферирате?
Различните вкусови на храна можат да разбудат желба за нешто друго, па така е и во сексот. Поради тоа можеби ќе забележите дека одеднаш ви се допаѓаат и некои други работи или пак ќе бидете љубопитни и ќе сакате да знаете каков е сексот во тројка.
12.01.2012, 14:52

СЕКС
Што и да тврдат, сепак се' се врти околу сексот!
Она што велите дека го барате од партнерот, не се поклопува секогаш со она што навистина го барате. Посебно кога се работи за тоа колку секси е вашиот потенцијален партнер, покажале новите истражувања.
11.01.2012, 09:54

ФЛЕРТ ИЛИ ВРСКА?
Кога да се впуштите во секс со новиот партнер?
Во новите врски секогаш дискутабилен е првиот момент за секс. Дамите најчесто се прашуваат дали е прерано и дали тој ќе помисли дека она е лесна девојка? Друга дилема е да се препознае дали станува збор за флерт или е возможно се да се претвори во нешто посериозно.
10.01.2012, 15:10

СЕКС
8 најлуди машки фантазии
Еве за што најмногу фантазираат мажите...
09.01.2012, 11:10

СЕКС
Три жешки трикови за незаборавен секс
Мажите сакаат самоуверени, оригинални и храбри жени, а најмногу сакаат кога тие сите добри страни ќе ги применат во кревет. Еве научете ги овие 3 трика кои ќе ве задржат под постелнината и ќе ви пружат сексуално искуство кое не се заборава.
09.01.2012, 09:38

СЕКС
Упатства кои ќе ги наведат на акција мрзеливите
Кога вашиот партнер, поради којзнае која причина не е расположен за сексуални односи, послужете се со трикови за да го возбудите и да го расположите за акција.
04.01.2012, 11:47

СЕКС
Местата на женското тело кои го сакаат вашиот допир
Повеќето мажи често се прашуваат каде треба да ја допрат партнерката за да се возбуди. Доколку не знаете еве ги десетте главни ерогени зони. И не, клиторисот не е на првото место!
03.01.2012, 11:45

Прва ... 23242526
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Без Фотошоп и филтери: Облекла танга костим за капење и гордо ја покажала својата „плус сајз“ позадина
Откако направи вистинска револуција во модната индустрија во улога на „плус сајз“ манекенка, Ешли Гр...
РАЗЛИЧЕН ИЗГЛЕД
Пријателство кое „боде очи“: „Што им е грижа на другите луѓе што ние две се дружиме?“
ЗДРАВЈЕ
Мозочниот удар сè почесто ги погодува младите: Ова се симптомите на кои мора да обрнете внимание!
ЗДРАВЈЕ
Го забрзува метаболизмот: Ова е пијалокот поради кој Опра Винфри се преполови
ЉУБОВ И СЕКС
Ова се најчестите манипулации со чија помош мажите ги одведуваат жените во кревет

ВИДЕО ВЕСТИ

На девојката со најголемата циста на светот ѝ беше отстранет тумор тежок неверојатни 31 килограми!
Предупредување: графички слики. Скенирањата откриле дека туморот и пораснал неверојатни 31 килограми за помалку од една година, оставајќи ја 24-годишната неименувана девојка од Мексико со ризик по нејзиниот живот
СКОПЈЕ
Познатиот француски готвач Оливер Бепмал во Македонија
ПАТУВАЊЕ
Хотелот на иднината е тука: Во пловечката капсула со само една соба удобно се сместуваат 4 лица!
МОДА И УБАВИНА
Првата Мис-Европа била Југословенка: Мажите воздивнувале по неа, а таа им носела само несреќа

ФОТО  
Зошто жените живеат подолго од мажите?

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
МОДА И УБАВИНА
Сакала да се пофали со позадината во најкусите шорцеви, но сите гледале во нешто друго
ЗДРАВЈЕ
Ја викале "убиец од пола тон", а сега како да е сосема друга жена
МОДА И УБАВИНА
"Ова е одвратно, како не ви е срам?!" Дали и вие забележувате што не е во ред со жените на рекламата на Гарниер?
МНОГУ ПРОВОКАТИВНО
Славната русокоса ги покажала брадавиците во провиден фустан и стана сензација на интернет
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум