АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАМОДА И УБАВИНАДИЗАЈНЉУБОВ И СЕКСЗДРАВЈЕПАТУВАЊЕКУЛИНАРСТВО

ЉУБОВ И ВРСКИ
Дали знаете кога е вистинското време за мажење?
Кога е вистинското време да започнете да живеете со вашиот партнер? Истражувањето кое е спроведено на примерок од 168 партнери покажало дека најсреќни се паровите кои се венчале после 25 месеци врска. Но, на среќниот брак влијаат уште некои работи...
 

ЉУБОВ И СЕКС
Водел љубов со невестата пред свадбата, а бил кум: Ужасни неверства на денот на венчавката
На апликацијата „Whisper” на која корисниците анонимно ги споделуваат своите приказни, некои луѓе откриле дека го изневериле својот партнер во истиот момент кога се заколнале на верност.
23.12.2016, 18:32

ЉУБОВ И СЕКС
Откриено е зошто жените глумат оргазам и да, има врска со партнерот!
Оргазмот за мажите, барем кога станува збор за женскиот, претежно е нешто непознато, па не нè чуди тоа што одглумениот оргазам не е ништо ново. Повеќе истражувања покажале дека дури две третини од жените барем еднаш во животот имаат одглумено оргазам.
22.12.2016, 21:30

СОВЕТИ
Сингл девојки, подгответе се за празниците: Еве како да уживате во нив и без партнер
Дојде тоа време кога празниците од вас го извлекуваат најлошото и најдоброто. Почна да се шири празничната еуфорија, а на девојките кои се сами тоа можеби не им се допаѓа. Доколку сте сингл, не дозволувајте тоа да ви предизвикува стрес и поради тоа да се чувствувате осамено.
21.12.2016, 21:30

ЉУБОВ И СЕКС
Колку често среќните парови водат љубов?
Ако мислите дека паровите кои не ги симнуваат рацете (и нозете) едни од други се посреќни од вас и вашиот партнер, големи се шансите дека сте во заблуда. Едно истражување покажало колку често е потребно да се води љубов за да имате најздрава врска или брак.
20.12.2016, 21:08

ЉУБОВ И ВРСКИ
Работи за врската кои е подобро да ги премолчите отколку да ги кажете
Секогаш се чувствуваме подобро кога со некого ќе поразговараме за проблемите кои не` мачат, кога ќе им се довериме на оние кои најдобро не` разбираат и поддржуваат. Меѓутоа, постојат некои работи кои не би требало да ги кажуваме никому.
19.12.2016, 19:37

ЉУБОВ И ВРСКИ
Жените едногласно одлучиле: „Со вакви мажи сакаме да се омажиме”
Една студија објавена во магазинот "Journal of Evolutionary Biology“ покажала дека жените навистина ги привлекува брада.
17.12.2016, 11:32

ЉУБОВ И ВРСКИ
Непријател број 1: Главната причина за распад на врските и браковите
Проблемите и кавгите во љубовната врска не се ништо необично, а ако мислевте дека тие се главниот непријател на љубовта – сте се излажале.
15.12.2016, 21:06

ЉУБОВ И ВРСКИ
Младите не сакаат развод, но не е во прашање љубов: Вистинската причина ќе ве изненади
Истражувањата покажале дека младите луѓе попрво би останале во лоша врска без љубов поради една причина.
14.12.2016, 21:30

ЉУБОВ И СЕКС
Жени, еве за што фантазираат мажите во кревет
Мажите би сакале сексот да им трае подолго и тие ја сакаат предиграта како и жените, и повеќето од нив преферираат бавно доживување на оргазам.
13.12.2016, 17:52

ЉУБОВ И СЕКС
Омилената секс поза на повеќето луѓе ги изненадила докторите
Истражувањето било спроведено на 2000 испитаници, од двата пола и со различни сексуални ориентации.
10.12.2016, 14:37

ЉУБОВ И СЕКС
Сепак, е важно: Големината навистина е важна
Се испоставило дека сепак, е вистина сето она што сите го мислиме, а никој не сака да го признае. Барем не јавно.
09.12.2016, 20:00

ЉУБОВ И СЕКС
Мажите открија како знаат дали жената ќе биде добра во кревет
Не е лесно да се препознае која девојка ќе биде добра во кревет. Понекогаш тоа е токму онаа која загадочно се смешка, а понекогаш е онаа која изгледа сосема невино и нежно.
07.12.2016, 21:02

ЌЕ СЕ ИЗНЕНАДИТЕ
Дали мажите навистина сакаат големи задници? Конечно дознајте го одговорот
Во истражувањето учествувале 100 мажи на возраст помеѓу 17 и 34 години, и од кои истражувачите во студијата барале да ги проценат женските силуети гледани од страна.
06.12.2016, 20:04

ЉУБОВ И СЕКС
Три машки особини на кои жените „паѓаат” – Дали ги поседувате?
Нема сомнеж, постојат три типа на мажи кои никогаш нема да имаат проблем да најдат партнерка. Станува збор за привлечност која постои отсекогаш и не е врзана со врска и потенцијален брак туку единствено за чиста сексуална привлечност.
05.12.2016, 17:28

ЉУБОВ И СЕКС
Дали сте меѓу нив? Ваквите жени имаат помала желба за секс
Со сексуални проблеми се соочуваат сè повеќе луѓе. Меѓутоа, дали одредена група на жени се соочуваат со одредени сексуални проблеми почесто отколку некоја друга група? Прочитајте во продолжение.
03.12.2016, 12:41

ЉУБОВ И СЕКС
Лезбејките ги доживуваат во иста мера како и мажите: Занимливости за оргазмот
Сексуалниот врв за некои луѓе е можен и без никаков физички допир, само со фантазирање, додека жената рекордер доживеала 134 оргазми за еден час. Во продолжение прочитајте уште неколку занимливости за оргазмот.
02.12.2016, 20:30

ЉУБОВ И СЕКС
Се плашат да признаат: Ви ги откриваме трите најголеми машки тајни
Дали сте вие една од оние жени кои едвај чекаат да седнат со својата најдобра пријателка за да си ги раскажат тајните?
01.12.2016, 18:30

ЉУБОВ И ВРСКИ
Дали сè уште ја сака поранешната девојка? Овие 3 знаци ќе ви го кажат тоа
Не сте сигурни дали вашето момче ја преболело поранешната девојка? Овие знаци ќе ви откријат на што сте...
30.11.2016, 19:40

ЉУБОВ И СЕКС
Таа има 300 оргазми дневно и конечно нашла маж по своја мера!
Жената со медицинско нарушување поради кое има 300 оргазми дневно, конечно го нашла мажот од своите соништа, откако изморила многу мажи.
29.11.2016, 21:06

ЉУБОВ И СЕКС
Ова е првата работа која мора да ја направите после сексот, а телото ќе ви биде благодарно
Многумина веднаш после сексот палат цигара, а всушност би требало да направат нешто сосема друго.
29.11.2016, 17:50

ЉУБОВ И СЕКС
Имал секс со вас и исчезнал? Ова се клучните причини за тоа
По кој знае кој пат сте слушнале дека вашата пријателка спиела со некој маж кој веднаш после тоа мистериозно исчезнал и повеќе не се јавил.
28.11.2016, 17:50

ЉУБОВ И СЕКС
Ова е дефинитивно најголемата грешка која можете да ја направите за време на сексот
Познато е дека мажите многу почесто доживуваат оргазам во креветот од жените. Сепак, се случува жените во своите дваесетти години дури и да не доживеат оргазам. Дали е тоа причина за жената да глуми задоволство пред својот партнер?
25.11.2016, 19:08

АСТРО ЗАБАВА
Мажите родени во овој знак се најдобри љубовници
Ако сакате страствен, силен и спонтан љубовник – изберете маж роден во овој знак!
23.11.2016, 17:10

ЌЕ СЕ ИЗНЕНАДИТЕ
Откриена е тајната на најпривлечните луѓе: Сите ги сакаат поради ова!
Како што поминуваат годините, тие стануваат сè поатрактивни.
22.11.2016, 21:34

ЉУБОВ И СЕКС
Зошто жените испуштаат гласни звуци за време на сексот? Тоа нема врска со оргазмот!
Истражувачите откриле дека повеќето од нив произведуваат звуци во кревет, но не мора да значи дека тоа се случува само додека доживуваат оргазам.
18.11.2016, 19:07

ЌЕ СЕ ИЗНЕНАДИТЕ
Мажите се едногласни: Ваквиот тип на женско тело најмногу ги привлекува
Британски „Daily Mail” направил мало истражување за тоа какво женско тело мажите најмногу сакаат.
17.11.2016, 20:52

ЉУБОВ И СЕКС
Најголеми тајни во сексот кои секој пар треба да ги знае
За вашата врска да биде успешна, треба веднаш да почнете да ги правите следните работи.
16.11.2016, 20:31

ЉУБОВ И СЕКС
Ги открила тајните на занаетот: Славната порно актерка откри детали за својот живот
Една од најпознатите ѕвезди од филмовите за возрасни, Тори Блек, одговарала на многуте прашања на посетителите на социјалните мрежи, а во своите одговори открила детали за својот живот, интереси и за порно индустријата.
15.11.2016, 20:38

„НЕЗАБОРАВНО ИСКУСТВО“
Исповед на хетеросексуална жена: „Прв пат имав секс со жена и беше фантастично”
„Ова искуство ќе го паметам цел живот, беше нереално убаво и интензивно“, раскажала 39-годишната жена од Ријека која искусила секс со друга жена за прв пат во животот, пренесува порталот 24sata.hr.
14.11.2016, 21:33

ЉУБОВ И СЕКС
Во овој „опасен период” жените најмногу изневеруваат
Постои еден „опасен“ период во месецот во кој жените се склони кон неверство...
12.11.2016, 15:41

ИСКРЕНИ ИСПОВЕДИ
Еве како изгледа врската со проститутка – Овие мажи одлучиле јавно да проговорат за тоа
Да се биде во врска со „ваква“ девојка може да предизвика голема доза на љубомора кај некои мажи, но оние „поискусните“ тврдат дека нема потреба за паника. Нивните девојки само се занимаваат со најстариот занает на светот и ништо повеќе.
11.11.2016, 21:05

ТРОГАТЕЛНА ИСПОВЕД
„Мојата сестра ми призна дека има афера со мојот сопруг 2 години, а јас ништо немав забележано”
„Би била најсреќна кога ниеден од нив не би го видела никогаш повеќе во животот, но немам избор. Не можам на син ми да му забранам да го гледа својот татко“, заклучила несреќната жена.
10.11.2016, 20:04

ЉУБОВ И СЕКС
Искрени исповеди на луѓе кои спиеле со родителите на своите пријатели (+18)
Веројатно некогаш ви се случило најдобриот пријател/ка да ви приреди нешто поради кое сте зажалиле што воопшто го/ја познавате. Меѓутоа, ретко кој се сретнал со овој вид на неверство.
09.11.2016, 20:30

ЉУБОВ И СЕКС
Ќе се изненадите: Жените најмногу ја сакаат оваа секс поза
Ако сте се прашувале која поза им е омилена на жените, во продолжение прочитајте го одговорот на тоа прашање.
07.11.2016, 20:04

ЉУБОВ И СЕКС
Искористен како (голема) крпа! Исповед на маж со огромен пенис
Сè започнало кога на сега веќе поранешната девојка ѝ испратил слика од својата огромна гордост.
04.11.2016, 21:13

ЉУБОВ И СЕКС
Секс поза за која веројатно никогаш не сте слушнале, а гарантира оргазам
Повеќето жени ретко доживуваат оргазам без клиторална стимулација, но постои поза која тоа целосно ќе го реши и се нарекува „мачка“ поза.
02.11.2016, 19:43

АСТРО ЗАБАВА
Овој хороскопски знак е најдобар во кревет – Еднаш кога ќе бидете со него, никогаш нема да го заборавите
Шкорпиите имаат магнетна привлечност и тешко ќе им одолеете. Но, пред да им потклекнете, мора да ги знаете овие пет работи!
01.11.2016, 21:24

ЉУБОВ И СЕКС
Женска лага во сексот која ги шокираше мажите
Жената на многу начини може да го изненади својот партнер во кревет. Со нова заводлива долна облека, движења, изведба, но и лаги.
28.10.2016, 21:00

АСТРО ЗАБАВА
Убедливо најлоша љубовна комбинација: Овие два знаци никогаш нема да успеат
Кога тие двајца ќе се најдат во врска, во кревет... настанува целосна катастрофа.
27.10.2016, 17:52

ЉУБОВ И БРАК
Професионални фотографи откриваат: Еве како однапред знаеме дека бракот е осуден на пропаст
Фотографите на свадбите забележуваат многу работи кај младоженецот и невестата бидејќи со нив го поминуваат целиот ден за време на свадбената веселба.
26.10.2016, 19:40

ЉУБОВ И СЕКС
Овие три работи се услов за да имате одличен секс: Дали ги исполнувате?
Сексот е баланс на животот, а овие три правила ќе ви овозможат максимално да уживате во него.
25.10.2016, 20:22

ЉУБОВ И СЕКС
3 пози кои водат до оргазам – со нив задоволството е гарантирано
За гарантиран оргазам најдобро е да се избегнат комплицирања и да им се посветите на поедноставните пози. Експериментирањата се добредојдени во сексот, но тие истовремено ве одвлекуваат од оргазмот.
21.10.2016, 20:22

ЉУБОВ И СЕКС
Верувале или не, ова се најголемите заблуди за сексот
Постојат толку теории за сексот, што понекогаш е тешко да се направи разлика каде престануваат фактите, а каде започнува митот. Од големината на пенисот до Г точката, во продолжение прочитајте кои се најголемите заблуди за сексот.
20.10.2016, 20:31

ЉУБОВ И СЕКС
Ова се одлични совети за да стекнете сексуална самодоверба
За уживањето во сексот да биде целосно, мораат и „двете страни“ да бидат опуштени. Основниот услов за опуштеност е самодовербата. Во продолжение на овој текст прочитајте како да ја стекнете.
19.10.2016, 20:45

ИСКРЕНО ИНТЕРВЈУ
Еве како навистина изгледа сексот со проститутка во Амстердам
Блогот Amsterdam Diaries е груб водич низ односот помеѓу проститутките и клиентите – од причината за посетата до техничките детали и опис на „уживањето“.
18.10.2016, 22:00

ЉУБОВ И СЕКС
Каде почнува промискуитетот? Точна бројка за мажите и жените
Мажите почесто лажат од жените кога станува збор за нивното сексуално минато, попрецизно, за тоа колку партнерки имале, потврдило истражувањето на сајтот Superdrug Online Doctor.
15.10.2016, 17:00

ИСКРЕНА ИСПОВЕД
„Имам 27 години и имам секс само со старци...”
„Навистина му се чудам на тоа што спиењето со мажи кои се од 20 до 30 години постари од мене, денес е табу тема, во периодот на сексуална слободна, менување на полот, геј бракови, промискуитетно однесување, оргии...“, ја започнува својата исповед оваа 27-годишна девојка, пишува порталот Express.hr.
14.10.2016, 20:40

БИЗАРНО ИСКУСТВО
Искрена исповед:„Вибраторот ми исчезна во телото и продолжи да вибрира – каков ужас...”
Наместо огномет на задоволство, таа доживеала страв, паника и чувство на засраменост како никогаш во животот. Секс играчката излегла од контрола и завршила длабоко во нејзиното тело.
13.10.2016, 20:10

ЉУБОВ И СЕКС
Ни во лудило не смеете да ѝ ги кажете овие зборови за време на сексот
Мажите често не размислуваат за тоа колку е лесно со зборови да се повреди жената, но веројатно најлошо е кога тоа ќе го направат за време на сексот.
12.10.2016, 20:10

ЉУБОВ И СЕКС
Не мастурбирал 700 дена и еве како влијаело тоа врз него
Еден маж се откажал од мастурбација на 700 дена и сега раскажува како тоа влијаело врз него.
10.10.2016, 20:04

ИСПОВЕДИ НА ПРОСТИТУТКИ
„Сексот за пари често е подобар од сексот со партнерот…”
Некои тврдат дека во платениот секс уживаат повеќе отколку кога се во кревет со своето момче бидејќи доживуваат повеќе оргазми. Други велат дека има и многу груб, непријатен секс.
29.09.2016, 18:33

ЉУБОВ И СЕКС
Еве што открива за него неговата омилена поза во сексот
Секој од нас има омилена поза, но веројатно речиси никој не знае дека дури и омилената поза во сексот може многу да каже за вашата личност. Ова особено им е важно на жените кои, врз основа на омилената поза на својот љубовник, можат да дознаат некои информации за неговата личност.
28.09.2016, 21:30

ЉУБОВ И СЕКС
Дознајте дали сте добри во сексот
Еве неколку знаци кои откриваат дали сте добри во кревет.
26.09.2016, 22:15

ЉУБОВ И СЕКС
Зошто младите мажи толку се плашат од давање орален секс?
Пред 10 години, многу истражувачи ја испитувале употребата на кондоми во Велика Британија и наишле на нешто уште поинтересно. Нивното истражување открило дека британските тинејџери се сложуваат околу тоа жените што поретко да очекуваат орален секс, отколку мажите – 20 отсто од жените, наспроти 43 отсто од мажите.
26.09.2016, 19:00

ЉУБОВ И СЕКС
Исповеди за лош секс: „Сексот беше толку лош, што лажев дека немам повеќе кондоми”
Овие луѓе доживеале и се` уште доживуваат многу лош секс. За тоа отворено проговориле, а некои откриле и дека ги изневеруваат своите сопружници за да се задоволат.
23.09.2016, 17:50

ЉУБОВ И СЕКС
Точна минутажа: Еве колку трае очајниот, а колку одличниот секс!
Колку трае одличниот секс? Ова е вечно прашање на кое веќе со години се бара вистинскиот одговор...
21.09.2016, 21:01

ЉУБОВ И СЕКС
За подолг секс, помала или поголема „машка гордост" - постои одлична поза за сите ситуации!
Секс поза за секоја ситуација: мисонерската поза ќе му овозможи на партнерот подолго да издржи, додека жените ќе се чувствуваат посамоуверено кога се тие горе и владеат со ситуацијата.
19.09.2016, 17:15

ЉУБОВ И СЕКС
Ова е најголемата грешка која ја правите во кревет
Кога ќе заврши „акцијата“ мислите дека се` е готово. Но, не е.
16.09.2016, 20:49

ЉУБОВ И СЕКС
Не изневеруваат ниту со поубави, ниту со попаметни: Еве зошто мажите навистина се впуштаат во афера
Брачниот советник Гери Њумен објаснува зошто мажите изневеруваат – не затоа што другата жена е попаметна или поатрактивна, не е поради сексот.
15.09.2016, 17:15

12345678910 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Без Фотошоп и филтери: Облекла танга костим за капење и гордо ја покажала својата „плус сајз“ позадина
Откако направи вистинска револуција во модната индустрија во улога на „плус сајз“ манекенка, Ешли Гр...
РАЗЛИЧЕН ИЗГЛЕД
Пријателство кое „боде очи“: „Што им е грижа на другите луѓе што ние две се дружиме?“
ЗДРАВЈЕ
Мозочниот удар сè почесто ги погодува младите: Ова се симптомите на кои мора да обрнете внимание!
ЗДРАВЈЕ
Го забрзува метаболизмот: Ова е пијалокот поради кој Опра Винфри се преполови
ЉУБОВ И СЕКС
Ова се најчестите манипулации со чија помош мажите ги одведуваат жените во кревет

ВИДЕО ВЕСТИ

На девојката со најголемата циста на светот ѝ беше отстранет тумор тежок неверојатни 31 килограми!
Предупредување: графички слики. Скенирањата откриле дека туморот и пораснал неверојатни 31 килограми за помалку од една година, оставајќи ја 24-годишната неименувана девојка од Мексико со ризик по нејзиниот живот
СКОПЈЕ
Познатиот француски готвач Оливер Бепмал во Македонија
ПАТУВАЊЕ
Хотелот на иднината е тука: Во пловечката капсула со само една соба удобно се сместуваат 4 лица!
МОДА И УБАВИНА
Првата Мис-Европа била Југословенка: Мажите воздивнувале по неа, а таа им носела само несреќа

ФОТО  
Зошто жените живеат подолго од мажите?

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
МОДА И УБАВИНА
Сакала да се пофали со позадината во најкусите шорцеви, но сите гледале во нешто друго
ЗДРАВЈЕ
Ја викале "убиец од пола тон", а сега како да е сосема друга жена
МОДА И УБАВИНА
"Ова е одвратно, како не ви е срам?!" Дали и вие забележувате што не е во ред со жените на рекламата на Гарниер?
МНОГУ ПРОВОКАТИВНО
Славната русокоса ги покажала брадавиците во провиден фустан и стана сензација на интернет
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум