АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАМОДА И УБАВИНАДИЗАЈНЉУБОВ И СЕКСЗДРАВЈЕПАТУВАЊЕКУЛИНАРСТВО

ЉУБОВ
Најубавото љубовно писмо на сите времиња
Во пресрет на Денот на вљубените, кога сите размислуваат што да и посакаат на својата најсакана личност, откриено е и најубавото љубовно писмо на сите времиња.
 

ЉУБОВ И СЕКС
Секс во врска или секс во брак: Кој повеќе ужива?
Судејќи според едно истражување, 90% од луѓето сметаат дека е подобар сексот во бракот...
10.02.2015, 21:38

ИСПОВЕД
12 години живеела во брак без секс: „Се чувствував грдо и непосакувано”
Сè поголем е бројот на бракови во кои партнерите стануваат странци во кревет, а Лиза Томпсон одлучила да прозбори за своето горко искуство...
10.02.2015, 17:26

ЉУБОВ И СЕКС
Дознајте што навистина сакаат жените во кревет
Што добивате кога ќе прашате илјада жени што најмногу сакаат во сексот? Токму оваа листа која ви ја пренесуваме во продолжение.
09.02.2015, 17:39

ЕКСПЕРИМЕНТ
Долгогодишни пријатели одлучиле 40 дена да бидат пар... Дознајте што е крајниот резултат!
Двоумејќи се околу тврдењето дали е можно пријателство помеѓу маж и жена, а со оглед на тоа што и двајцата во моментот биле слободни, пријатели се одлучиле на необичен експеримент.
09.02.2015, 09:24

БРАК
„Книгата „50 нијанси на сиво” ми го спаси бракот"
Ким Бајн, 40-годишна мајка од Мелбурн откри како оваа хит книга ѝ го променила животот и ѝ помогнала да го сочува својот брак.
07.02.2015, 12:27

БРАК
Овие пет работи можат да ви го уништат бракот
Секој брак има свои пресвртни моменти во кои се крои идната судбина. Дознајте кои се најтешките испити на кои повеќето парови паднале.
06.02.2015, 17:26

НЕСРЕЌЕН ТАТКО
Сопругата го условила да одбере помеѓу неа и нивниот син со Даунов синдром
Приказната на овој татко во изминатиот период го доби светското внимание, откако тој споделил дека бил приморан да донесе тешка животна одлука.
06.02.2015, 16:06

ЉУБОВ И СЕКС
Ако вашиот партнер ги прави овие работи, тоа значи дека ве изневерува
Секоја врска или брак влегуваат во криза и неретко се случува мажите да се обидат да побегнат од проблемите во љубовна афера. Еве како да откриете дали вашиот партнер ве изневерува.
05.02.2015, 20:22

ТРОГАТЕЛНА ЉУБОВНА ПРИКАЗНА
Се заљубил во жена која умира: „Повторно би го направил истото”
Мајк Хугес се заљубил во Карли само четири месеци пред таа да почине...
04.02.2015, 17:57

ЉУБОВ И СЕКС
Еден пар испробал секс сцена од „50 нијанси на сиво”: Ова е нивното искуство
Тиен-Ким Лам со своето момче се обидела да „одигра“ една од секс сцените од книгата „50 нијанси на сиво“, пренесува Huffington Post, а ова се нејзините впечатоци...
03.02.2015, 17:34

ВЕЧНАТА ДИЛЕМА
Конечно е откриено: Можат ли мажите и жените навистина да бидат само пријатели?
Станува збор за едно од најстарите прашања кое подеднакво ги мачи и мажите и жените – дали може да постои платонска врска измеѓу две личности од спротивен пол, без нималку привлечност?
02.02.2015, 21:00

ЉУБОВ И СЕКС
Не е поради парите: Еве зошто девојките лудуваат по постари мажи
Да, средношколките лудуваат по мажи на факултет, а студентките по позрели, вработени мажи – не е никаква новост, но во прашање е феномен кој на врсниците од овие девојки им е целосно необјаснив, затоа што неретко причината не е во парите.
02.02.2015, 17:19

ЉУБОВ И СЕКС
Вака се однесуваат жените на кои им недостасува секс
Ова прашање, веројатно многу ги интересира сите мажи, затоа што, кога би знаеле како да препознаат жена на која ѝ треба секс, сигурно би имале барем дупло повеќе успех.
31.01.2015, 12:54

ЉУБОВ И СЕКС
Секоја жена може да го заведе мажот од соништата: Еве на кој начин
Авторот Блејк Лавак тврди дека благодарение на своите техники може да и` помогне на секоја жена да го заведе мажот од соништата за само 60 дена.
29.01.2015, 19:45

ЉУБОВ И СЕКС
Доживејте оргазам за паметење: Ова се најдобрите три секс пози!
Сакате да доживеете неззаборавен оргазам? Еве кои пози ги одбраа секс експертите како топ три...
28.01.2015, 17:59

ИСТРАЖУВАЊЕ
Овие прашања за сексот најмногу ги „гугламе"
Сексот е дефинитивно најбараниот збор на Google. Меѓутоа, кога ќе дознаете што го прашуваат луѓето најпопуларниот интернет пребарувач, ќе се изненадите.
27.01.2015, 22:28

ИНТЕРЕСНИ ФАКТИ
10 факти за ерекцијата кои навистина ќе ве изненадат
Иако многу мажи не размислуваат премногу за ерекцијата, таа крие некои фасцинантни факти, кои сигурно ќе ве воодушеват.
27.01.2015, 19:28

ЉУБОВ
Заљубени сте кога...
... кога едноставно не можете да сфатите како сте живееле без него сето ова време!
27.01.2015, 16:06

ПОЗИТИВНИ ЕФЕКТИ
Еве неколку причини поради кои жените би требало редовно да мастурбираат
Мастурбацијата има многу здравствени предности и прави да се чувствувате подобро.
26.01.2015, 22:52

ЉУБОВ И СЕКС
Четири работи за „женкарите” кои треба да ги знаете
Постојат мажи кои се како создадени за врска, но постојат и женкари. Понекогаш е тешко да ги разликувате, па затоа ви откриваме некои тајни кои ќе ви помогнат да го препознаете женкарот и подобро да го запознаете.
26.01.2015, 19:00

СЕКСУАЛНИ ФАНТАЗИИ
Еве какви се сексуалните фантазии на познатите дами
Кога станува збор за чувствителната тема – сексуални фантазии, секој од нас, машко или женско, има свои лични фаворити. Разни научни студии откриле дека одредени фантазии имаат тенденција да бидат многу почести отколку што може да се замисли. Половина луѓе кои учествувале во студиите, признале дека имаат исти сексуални фантазии како својот партнер.
22.01.2015, 15:45

ЉУБОВ И СЕКС
Дознајте за што се грижат мажите при првиот секс со нова девојка
Колку и да делува самоуверено, голема е веројатноста дека не е толку смирен колку што изгледа...
22.01.2015, 11:34

ЦЕЛОСНО ФИЈАСКО
Исповед на еден Британец: Платив 250.000 за секс, еве како си поминав
„Имавме секс, а потоа почувствував страшна болка во левата рака и само паднав“, вели момчето кое никогаш нема да ја заборави таа ноќ.
21.01.2015, 18:50

БРАК
Писмо од проститутка до сопругата на нејзиниот клиент: „Ќе ти го сочувам бракот”
Проститутка од Њујорк која е претставена под псевдонимот Ејприл Адамс, напишала писмо во кое се обраќа кон сопругата на својот клиент.
21.01.2015, 14:33

ЉУБОВ И СЕКС
Девојки, сакате повеќе секс? Тогаш, држете се подалеку од овие работи
Истражувањата покажуваат дека многу парови не се задоволни од својот сексуален живот, но повеќето од нив не знат која е причината за тоа. Ако можеме да им веруваме на интернет истражувањата, рецептот за лош секс има неколку состојки. Тука ви ги пренесуваме во надеж дека некогаш нема да ги употребите.
21.01.2015, 10:22

ЉУБОВ И СЕКС
После читањето на овој текст, веднаш ќе посакате да имате секс
Вистина е дека сите го сакаме сексот, но често и го запоставуваме како нешто што сепак не е најважно во нашите животи, но кога ќе видите што сè ни дава „добра партија“ на секс, никогаш повеќе нема да ја прескокнете својата дневна доза.
20.01.2015, 14:10

ЉУБОВ И СЕКС
Страствени и перверзни: Овие три хороскопски знаци обожуваат да изневеруваат
Велат дека љубовта не бира и дека не можеме да избереме во кого ќе се заљубиме. Оние кои веруваат во астрологија, сепак би требало да поводат сметка за хороскопскиот знак на својот партнер, затоа што според статистиките, овие знаци се најголемите прељубници.
17.01.2015, 16:23

ФИЛМСКИ СЦЕНАРИЈА
Им верувате ли на "глупостите" од романтичните комедии?
Сите ние ги сакаме романтичните комедии, а сигурно посакуваме токму и нам во реалниот живот да ни се случи некаков "happy end" кој е својствен за ваквите филмови. Меѓутоа, прашањето кое се поставува е всушност на колку од луѓето токму таквата слика за љубовта реално им штети на љубовните односи.
16.01.2015, 20:54

ЉУБОВ И СЕКС
Ова е најопасната поза во сексот: Сигурно сте ја пробале, а може да предизвика огромна болка!
Во низата на необични истражувања, се најде и едно кое сакало да открие која секс поза е најопасна, а одговорот би можел мошне да ве изненади.
16.01.2015, 18:00

ПОТРЕСНА ИСПОВЕД
Исповед на генитално осакатена девојка: „Тоа ми го уништи животот, имав секс само еднаш“
Марија Каримџи одлучила јавно да проговори за најлошото сакатење на интимата низ кое може да пројде една жена. Таа открила како кога била мала, во Пакистан претрпела обрежување на клиторисот и на кој начин тој чин го уништил нејзиниот живот. Ова е дел од нејзината исповед.
16.01.2015, 10:29

ЉУБОВНИ ВРСКИ
Еве како да препознаете емоционален манипулатор
Емоционалните манипулатори се многу вешти во играњето на своите игри, создаваат некој вид на илузија во вашиот ум, која е мошне тешко да се прозре. Обрнете внимание на овие знаци за следен пат да не наседнувате на неговата приказна...
15.01.2015, 21:30

ЉУБОВНА ДРАМА
Неверојатна приказна на изневерена девојка: „Ја фатив мајка ми како спие со мојот вереник, а тоа траело со години!”
Неколку недели после породувањето, Кајли станала сомничава откако ги затекнала својот вереник и нејзината мајка како заедно гледаат порно филм на ДВД.
15.01.2015, 10:00

ВИРТУЕЛЕН СЕКС
Створена за уживање: Со оваа друштвена мрежа може да имате секс со било кој на светот. Еве и како!
Целта на оваа друштвена мрежа е да им овозможи на луѓето на интернет мрежата да го почувствуваат и физичкиот контакт.
14.01.2015, 23:21

МАЖИТЕ ЗА БРАКОТ
Еве што на секој младоженец му минува низ глава кога ќе ја здогледа својата сакана во венчаница
Идни невести, ако мислите дека токму вашиот сакан би можел да исчезне од вашата венчавка и да ве остави во очајна состојба, сами пред олтрот – не грижете се, кога токму тој ќе ве здогледа во бело, било каква слична идеја ќе му избега од главата.
14.01.2015, 22:47

ИСТРАЖУВАЊЕ
Шокантна статистика: Секој трети маж би силувал жена, кога не би имало последици за тоа!
Испитувачите заклучиле дека мажите кои рекле дека би присилиле жена на секс, но не и дека би ја силувале, не ги сметаат своите постапки казниви.
14.01.2015, 13:27

ЉУБОВ И СЕКС
Секс сцени кои секогаш се случуваат на филм, но никогаш во реалноста
Филмската индустрија е поотворена кон сексот на филм, но сепак, тој многу се разликува од оној во реалноста.
14.01.2015, 11:25

ИСТРАЖУВАЊА
Парите не се главна причина поради која паровите се разведуваат. Тогаш која е вистинската причина?
Најголемиот број од луѓето веруваат дека првата причина поради која паровите се разведуваат се токму парите, односно недостатокот на истите, но новите истражувања покажуваат дека тоа уврежано мислење сепак не е точно.
13.01.2015, 22:42

ЉУБОВ И СЕКС
Како животот на овие деца станал вистинско филмско сценарио
Бриџ Фуси и Британи Хасбин пред две децении присуствувале на една венчавка во Минесота, таа била девојчето кое носело цвеќе, а тој внимателно ги носел бурмите до олтарот. Тие посетувале исто средно училиште и ист факултет, а после 19 години повторно биле заедно на една венчавка, но со други улоги.
13.01.2015, 22:00

ПРОСИДБА ОД СОНИШТАТА
Најдобрата просидба на светот: Ќе го помни овој ден до крајот на животот
Како да не било доволно што нејзиното момче ја запросило, подоцна и обајцата останале шокирани кога целосно непланирано се појавил Боно од групата U2 и им го разубавил денот.
13.01.2015, 20:15

ЉУБОВ И СЕКС
Откриено е колку често мажите навистина мислат на секс
Општо застапено мислење е дека мажите можат да размислуваат само со една работа во одреден момент – со својата глава или својот „колега“. Колку оваа втора работа го води главниот збор?
13.01.2015, 10:26

ЉУБОВ И СЕКС
Жените откриваат: Еве колку им е навистина важна големината на пенисот!
Некои работи на жените им се многу поважни од вашата надареност. Па така, доколку спаѓате во оние кои се загрижени поради димензиите на својот пенис, време е да чуете што дамите имаат да кажат за ова прашање.
12.01.2015, 20:45

ЉУБОВ И СЕКС
Неочекувани делови од женското тело кои мажите ги обожуваат
Повеќето мислат дека кога станува збор за мажите, тие паѓаат само на совршенин, затегнати, издолжени и женски тела без маани. Но, вистинската вистина е дека тие всушност сакаат неочекувани детали, а најмногу го ценат природниот изглед.
12.01.2015, 17:49

ЉУБОВ И СЕКС
Истражувања за сексот кои ќе ве изненадат
Знаеме дека сексот прави да се чувствуваме добро, но и дека е добар за нашиот организам. Истражувачите се обиделе да откријат уште некои работи поврзани со сексот и дошле до интересни сознанија. Дали знаете колку калории навистина согоруваме за време на сексот? Ова се резултатите од неколку најинтересни, па и шокантни студии за сексот.
09.01.2015, 20:35

ЉУБОВ И СЕКС
Еве кои мажи во светот се најдобри љубовници
Сексот им е приоритет. Се грижат за својот изглед. На базени организираат ноќи „за возрасни“. Знаете – романтика, свеќи, музика, згодни тела во костими за капење...
09.01.2015, 17:41

СЕКС
Ѕирнете зад завесите: Вака изгледаат богаташките оргии
Секој викенд ширум Велика Британија, во пространи и луксузни куќи, шампањ тече на сите страни, додека гостите уживаат во меѓусебното дружење и романтичната атмосфера.
09.01.2015, 13:50

ЉУБОВ И СЕКС
Момци, еве како може да дознаете дали некоја девојка е вистинската за вас
Таа не е најдобра, не е најзгодна, не е најубава, туку едноставно таа е единствена на светот за вас доколку ги исполнува следните критериуми.
08.01.2015, 19:43

НЕ Е НЕВЕРСТВО
Откриена е најголемата причина за кавги меѓу партнерите
Одлуката со која повеќето партнери започнуваат сериозна фаза во врската е делењето на заеднички простор. Па, додека љубовното гнездо на многумина им звучи романтично, возбудливо и предизвикувачки, реалноста е сепак поразлична.
08.01.2015, 17:14

ЉУБОВ И СЕКС
Ваквите мажи без никаква мака можат да ја освојат секоја жена
Што е тоа што духовитите мажи ги прави особено неодоливи? Мажите со смисла за хумор имаат одреден шарм кој ниедна девојка не може да го порекне.
06.01.2015, 13:53

ТРОГАТЕЛНО ПИСМО
Љубовно писмо кон поранешната сопруга кое разнежни милиони луѓе
Тага, болка, чувство на пораз се составен дел од прекин на било која сериозна врска или брак. Колумнистот Ентони Дамбросио, своите емоции после разводот со сопругата, ги сподели со читателите, а писмото „преку ноќ“ се прошири во интернетското пространство и предизвика поделени коментари.
02.01.2015, 22:15

ЉУБОВ И СЕКС
Ваков секс би требало да избегнувате
Понекогаш, наместо исполнетост и задоволство после сексот, можеме да почувствуваме разочараност и потиштеност. За да не се најдете во слична ситуација, прочитајте кои се трите основни правила кога би требало да избегнувате секс.
02.01.2015, 17:35

ЉУБОВ И СЕКС
Од машки агол: „Не се плашиме од врска и врзување, туку...”
Тоа дека мажите се плашат од врски, е фама која кружи за посилниот пол, но всушност нивниот главен страв е тоа дали ќе се променат и ќе станат „папучари“...
31.12.2014, 18:23

ЉУБОВ И СЕКС
Ќе се изненадите: Искрени причини зошто мажите плаќаат за секс
Ако би одлучиле да направите анкета и да ги прашате мажите во вашето окружување дали некогаш поминале ноќ со проститутка, можеби би се изненадиле од одговорот.
30.12.2014, 17:52

ЉУБОВ И СЕКС
Колку и да сте блиски, вашиот партнер никогаш нема да ви ги признае овие работи
Дали го признаваме ние тоа или не, статистиките го зборуваат своето. Но, факт е дека бракот излегува од мода, дека многумина размислуваат за развод дури и пред да се венчаат, како и дека повеќето партнери изневеруваат.
29.12.2014, 18:11

ЉУБОВ И СЕКС
Еве зошто мажите сакаат секс на првиот состанок
Многу пати до сега се разгледувало тоа дали е добро или не да се има секс на првиот состанок, а многу дами се прашувале колку е добро по нивната репутација доколку се согласат на интимен однос со партнерот веќе после само еден состанок.
27.12.2014, 18:09

ЉУБОВ И СЕКС
Поради овие причини не ја наоѓате вистинската љубов
Во секоја врска постојат проблеми и тоа е сосема нормално, но проблемите се решливи. Освен, ако не сакате да ги решите, а тоа се случува главно поради предрасуди.
26.12.2014, 20:36

ЉУБОВ И СЕКС
За успешна врска мора да поминете низ овие три фази
Без оглед на тоа дали сте во брак, во врска или сте се` уште слободни, би требало да знаете дека секоја врска мора да помине низ три клучни фази за да биде успешна и трајна.
25.12.2014, 21:32

ТАЖНА ПРИКАЗНА
Тажна љубовна приказна: Се омажила за љубовта на својот живот 12 часа пред да почине од рак
Ова е една од најтажните приказни за љубовта и смртта, која ретко се гледа и на филмското платно, а не пак, во реалниот живот. Животот пишува драми, а ракот на јазикот, ретка но смртоносна болест, однесува животи...
25.12.2014, 17:55

НЕВЕРОЈАТНО
Откриено: Со ова жените ги контролираат мажите!
Судејќи според најновите истражувања, она што жените ги прави атрактивни не е само нивниот физички изглед – туку и, верувале или не, нивниот глас.
24.12.2014, 21:46

ЉУБОВ И СЕКС
Ова се искрени причини поради кои жените глумат оргазам
Иако веќе со години темата ’глумење на оргазам’ е актуелна ширум светот, мал е бројот на истражувања кои се занимавале со причините кои се кријат позади овој феномен. Но, сега една студија се позанимавала токму со тие прашања и 500 жени дале искрен одговор на прашањето „Зошто глумите оргазам?“
24.12.2014, 18:15

Прва ... 78910111213 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Без Фотошоп и филтери: Облекла танга костим за капење и гордо ја покажала својата „плус сајз“ позадина
Откако направи вистинска револуција во модната индустрија во улога на „плус сајз“ манекенка, Ешли Гр...
РАЗЛИЧЕН ИЗГЛЕД
Пријателство кое „боде очи“: „Што им е грижа на другите луѓе што ние две се дружиме?“
ЗДРАВЈЕ
Мозочниот удар сè почесто ги погодува младите: Ова се симптомите на кои мора да обрнете внимание!
ЗДРАВЈЕ
Го забрзува метаболизмот: Ова е пијалокот поради кој Опра Винфри се преполови
ЉУБОВ И СЕКС
Ова се најчестите манипулации со чија помош мажите ги одведуваат жените во кревет

ВИДЕО ВЕСТИ

На девојката со најголемата циста на светот ѝ беше отстранет тумор тежок неверојатни 31 килограми!
Предупредување: графички слики. Скенирањата откриле дека туморот и пораснал неверојатни 31 килограми за помалку од една година, оставајќи ја 24-годишната неименувана девојка од Мексико со ризик по нејзиниот живот
СКОПЈЕ
Познатиот француски готвач Оливер Бепмал во Македонија
ПАТУВАЊЕ
Хотелот на иднината е тука: Во пловечката капсула со само една соба удобно се сместуваат 4 лица!
МОДА И УБАВИНА
Првата Мис-Европа била Југословенка: Мажите воздивнувале по неа, а таа им носела само несреќа

ФОТО  
Зошто жените живеат подолго од мажите?

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
МОДА И УБАВИНА
Сакала да се пофали со позадината во најкусите шорцеви, но сите гледале во нешто друго
ЗДРАВЈЕ
Ја викале "убиец од пола тон", а сега како да е сосема друга жена
МОДА И УБАВИНА
"Ова е одвратно, како не ви е срам?!" Дали и вие забележувате што не е во ред со жените на рекламата на Гарниер?
МНОГУ ПРОВОКАТИВНО
Славната русокоса ги покажала брадавиците во провиден фустан и стана сензација на интернет
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум