АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
18
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЗАНИМЛИВОСТИИНТЕРЕСНОИГРИ

ФИЛИПИНИ
Мистериозно суштество како од друг свет: Морско чудовиште пронајдено на филипинска плажа
Шокираните жители на Агусан дел Нортеа на Филипините, на плажа пронашле тела од две бизарни морски суштества кои ги исфрлила плимата.
 

ЗА РОДИТЕЛИТЕ
Доколку сакате вашето дете добро да учи, морате да се однесувате вака: Познатиот руски психолог им даде 12 совети на родителите
Пубертетот е најтешкиот период во животот на вашето дете, тоа е време на сложени психолошки и физички промени.
24.02.2017, 11:27

РУСИЈА
Руската технологија направила чудо: Новиот револуционерен воз ќе ве остави без здив
Оваа пролет московското метро ќе добие потполно нов дизајн на возовите, 765-та серија "Москва", кои ги развива и произведува фабриката за машини "Метровагонмаш".
24.02.2017, 10:23

ЗАНИМЛИВОСТИ
Дали е тоа митската змија? Водата на плажата исфрлила мистериозно суштество долго три метри
Човекот кој го пронашол ова мистериозно суштество не успеал да го идентификува.
23.02.2017, 18:16

ЗАНИМЛИВОСТИ
Не бирала зборови: Поранешната порно ѕвезда Џена Џејмисон против муслиманите и мигрантите!
Кариерата на Џени Џејмисон се темели на една работа - досега има снимено повеќе од 200 филмови за возрасната публика.
23.02.2017, 15:51

ПРОШЕТКА
Кој вели дека ви е потребно заштитно одело за прошетка низ Чернобил
Желба на многумина е да прошетаат на местото каде се случила најголемата нуклеарна катастрофа во далечната 1986-та година, но тука е и стравот од зрачење, а ниту Украина, поради војната на истокот на земјата, не е најбезбедното место за авантуристички туризам.
23.02.2017, 11:00

ЗАНИМЛИВОСТИ
Генијалецот кој го победи Ватикан: Младиот Моцарт разоткрил тајна која што била строго чувана речиси два века
Неверојатниот слух на Волфганг Амадеус Моцарт не само што ја разоткрил строго чуваната тајна на Ватикан, туку поради тоа дури и бил награден од папата.
23.02.2017, 10:30

АСПЕН
Луксуз, пребогати пријатели и прскање со шампањ: Како живее ќерката на Барак Обама
По излегувањето од Белата Куќа, семејството Обама очигледно се забавува како никогаш во животот. Барак и Мишел уживале на приватниот остров на ексцентричниот милијардер Ричард Брансон, додека нивната ќерка Малија сепак се одлучила за постудените краишта, иако ништо помалку гламурозни.
23.02.2017, 09:56

ДНЕВНА ДОЗА ИСТОРИЈА
Тие биле симбол на отпорот на Хитлер: Приказната за братот и сестрата на кои Хитлер им ги отсекол главите
За Втората светска војна и движењата на отпорот кои се појавувале низ Европа во изминатите седум децении многу малку е напишано. Сепак, германското движење "Бела роза" остана непознато за пошироката јавност, можеби и поради тоа што не успеало да земе залет пред да биде брутално загушено.
22.02.2017, 20:25

ЗАНИМЛИВОСТИ
Се отворила светата дупка: 10 години паѓале обилни дождови, а потоа на езерото се активирал гигантски одвод
Последен пат одводот бил активиран во 2008 година, а ова е прв пат феноменот да биде снимен со дрон.
22.02.2017, 19:06

ЗАНИМЛИВОСТИ
Го фатил онлајн казиното како мами и му покажал на светот како од играчите крадат пари
Именуваната компанија се уште не се огласила, но големото прашање е дали воопшто има начин да се поправи штетата?
22.02.2017, 15:33

БРИТАНИЈА
Познатата стилистка се избламирала: Сакала да го покаже своето извежбано тело, а видовме...
53-годишната Трини Вудал, позната британска стилистка која на социјалните мрежи ја следат голем број на фанови, на едно од своите видеа добро се избламирала.
22.02.2017, 13:51

БРАЗИЛ
Не знаел што го снашло: Мирно одел по улица додека ова чудо не му долетало директно во глава
Обична прошетка за малку ќе го чинела главата овој Бразилец кој, ни крив ни должен, настрадал на улица во Ипатинга.
22.02.2017, 13:02

ДНЕВНА ДОЗА МУДРОСТИ
Често забораваме во што се крие клучот за успехот: Поучна приказна која вреди да ја прочитате
Еден бизнисмен се нашол во долгови до врат, а во својот очај, никако не успевал да најде решение за својата ситуација.
22.02.2017, 12:28

ДУБАИ
Во Дубаи не може така: "Лудата Русинка" повикана на разговор во полиција
Руската манекенка која го шокирала светот висејќи од зграда без заштитна ограда, само за да направи добра фотографија, била приведена во Дубаи.
22.02.2017, 12:02

ЗАНИМЛИВОСТИ
На плажа се појавила преполовена ајкула - Ја изело мистериозно чудовиште многу пати поголемо од неа
Сите се запрашале какво мистериозно животно живее во длабочините на морето кое успеало да преполови ајкула.
21.02.2017, 21:40

ИСПОВЕД
Спиела со повеќе од илјада мажи: Австралиска проститутка го споделила своето искуство со јавноста
Проститутка од Сиднеј, која не го открила своето име, одлучила да го сподели своето работно искуство во оваа „професија“ со јавноста преку секцијата на Reddit наречена AMA (Ask me anything), пренесува „Daily Mail”.
21.02.2017, 18:33

ДОМАШНИ МИЛЕНИЦИ
Рушиме митови: Она што го знаете за кучињата можеби не е точно!
Многу работи кои ги знаеме околу кучињата, секојдневно се покажуваат како неточни. Токму затоа, одлучивме да направиме листа на неколку најчести митови во врска со овие домашни миленици.
21.02.2017, 16:34

ЗАНИМЛИВОСТИ
Некој направил трол кукла од Трамп, па сега се дискутира за кампања за масовно производство на истата
Јавното исмевање на Трамп не е некоја новост на интернет, но оваа гола кукла идентична на него го крена исмејувањето на сосема ново ниво.
21.02.2017, 15:44

АРГЕНТИНА
Прекрасна глетка: На брегот на Аргентина пристигнаа милион пингвини
Околу еден милион пингвини пристигнаа на полуостровот Пунта Томбо во Аргентина и се смета дека ова е рекорден број, што поттикна прекрасни видеа и фотографии.
21.02.2017, 10:38

ЗАНИМЛИВОСТИ
Ема вели дека добила отказ бидејќи е премногу убава и атрактивна
24 – годишна Ема Хулс тврди дека дошла на работа во локалната телевизија, за да ја одработи својата осумчасовна смена, но ѝ рекле да си оди дома и ѝ порачале: „Би требало да бидеш на модните писти“.
20.02.2017, 18:31

ВЕЛИКА БРИТАНИЈА
Сите знаеме дека не ја сакаше: Принцот Чарлс се оженил со Дијана под притисок и закани само поради ова
За се е виновен принцот Филип?
20.02.2017, 16:37

ПОКРЕВАЊЕ СВЕСТ
Желка во агонија поради загадувањето на океаните со пластика
Во ова видео, можете да видите како голема морска желка страда од пластична сламка која и се заглавила во нејзината малечка ноздрва.
20.02.2017, 16:13

САД
Меланија не заслужува ваков третман: Уште еден потег на Трамп кој го разбесни светот!
Не е новост дека американскиот претседател Доналд Трамп и не е некој голем џентлмен, но она што тој ѝ го направи на Меланија го разбесни светот.
20.02.2017, 16:11

ФРАНЦИЈА
Француските претседатели и нивните љубовници: Секс, измами и скандали во Елисејската палата
Секс-скандалите во владејачките кругови од секогаш биле нормална појава во Франција, а и во дневшно време речиси ништо не може да се сокрие - всушност се смета дека папараците во центарот на француската политика ги воведе Никола Саркози во времето кога тој беше шеф на државата.
20.02.2017, 15:42

СВАДБИ
Ајде сега жени го синот: Во оваа земја немаат да јадат леб, а на венчавки се трошат илјадници долари!
Индискиот законодавец Ранјит Ранјан, вели дека Индија планира да воведе закон за оданочување на луксузни венчавки, по кои оваа земја е позната.
20.02.2017, 11:42

САД
Хоуп Шарлот Хикс е жената без која Трамп не може: Измислил ново работно место за неа?
Младата дама се најде на листата на 30 највлијателни личности под 30 години, иако на најголем дел од новинарите не им се допаѓа и ја карактеризираат како непрофесионална.
20.02.2017, 11:09

МИСТЕРИЈА
Го обиколи целиот свет, но тука не сакал ни да стапне: Зошто Тито го избегнувал овој српски град?
И тоа не само Тито, туку и останатите државници ретко го посетувале овој град..
20.02.2017, 10:45

ТЕТОВО
Крволочни миленичиња: Семејство од Тетово живее со волци! "Тие ни се како деца, луѓето се поопасни"
Семејството Исмаили од Тетово, во својата куќа во подножјето на Шар Планина во селцето Лешок одгледуваат необични миленичиња - волци. Иако тие се сметаат за крволочни и опасни животни, разиграните и питоми Алек, Лупо и Луна, за кои веќе две години се грижи ова семејство, не претставуваат никаква опасност и многу послушно ги почитуваат наредбите на својот газда Фадил.
20.02.2017, 10:15

ЖИВОТНА ПРИКАЗНА
Немирната ќерка на Кенеди која ја обожуваше британското благородништво
Кетлин Кик Кенеди беше тврдоглава девојка и омилената сетра на американскиот претседател Џон Ф. Кенеди. Поради својата интелигенција и дружељубивоста високите британски кругови и' се восхитуваа, меѓу кои таа си најде дури две сродни души.
18.02.2017, 13:27

ДЕЦА УБИЈЦИ
Ова се најопасните деца во светот: Некои имале само 10 години, а веќе биле убијци
Иако од децата не се очекува да направат било што лошо, а не пак да убијат, овие случаи покажале дека, за жал, и тоа е можно.
18.02.2017, 13:23

ЗАНИМЛИВОСТИ
Сакале да уништат стар телевизор, а потоа во него пронашле богатство!
Жици, цевки и многу стакло и пластика. Тоа се наоѓа во внатрешноста на телевизорот. Меѓутоа, еден човек од Канада токму тука сокрил голема сума на пари, која планирал потоа како наследство да им ја даде на своите потомци.
17.02.2017, 21:34

ЗАНИМЛИВОСТИ
12 најголеми заблуди за телото: Не користиме само 10% од мозокот...
Веќе со децении се вели дека човекот не го користи доволно својот мозок, а тоа е само еден од митовите за кои научниците сметаат дека би требало да паднат во заборав. Во продолжение прочитајте ги и останатите...
17.02.2017, 18:33

ЖИВОТНА ПРИКАЗНА
Судбината на иранската кралица Сораја: Сопругот прво ја опсипувал со дијаманти, а потоа станал суров
Кога слушнала дека тој е сериозно болен сакала да го посети без разлика на се', но сепак оваа средба никогаш не се одржала.
17.02.2017, 15:31

САМО ВО АВСТРАЛИЈА
Погледнете како смртоносен пајак убива змија во редок напад од овој тип
Пајак убива змија: Во една продавница за мотори во Викторија, Австралија, женски пајак "redback" напаѓа малечка источна кафеава змија која се заплеткала во неговата мрежа.
17.02.2017, 11:00

МЕКСИКО
Големата суша откри прекрасно здание после половина век: Од езерото „никна“ древна црква
Големата суша која што погоди делови на Мексико откри 400 години стара доминиканска црква која што речиси целосно е сочувана, иако со векови била под вода.
17.02.2017, 10:30

ЗАНИМЛИВОСТИ
Дете заробено во тело на старец: Децата го малтретираат, а тој има само една желба
Седумгодишниот Мохамед е роден во Сирија со тешка генетска болест, поради која изгледа како стар човек. Поради тоа има проблеми. Децата го прозиваат и избегнуваат, а каде и да се појави привлекува погледи.
17.02.2017, 09:15

ОПАСНО СЕКСИ
Дами, овие мажи се разголеле само за вас!
Француските пожарникари одлучиле да им ја разубават оваа година на сите дами шитум светот, и тоа на секси начин – позирајќи голи до појасот.
16.02.2017, 20:00

ЗАНИМЛИВОСТИ
Седумгодишно девојче побарало работа во Google, па добило одговор од извршниот директор
Клои Бриџвотер има само седум години, а веќе размислува за кариера. Ова седумгодишно девојче испратило молба за работа во Google, а добило одговор, ни помалку ни повеќе, туку од извршниот директор на компанијата – Сундар Пишаи.
16.02.2017, 18:34

ЗАНИМЛИВОСТИ
Кое му беше омилено хоби на Ал Капоне додека престојуваше во Алкатраз?
Ова и уште четири интересни факти кои апсолутно не ги знаевте до сега. Дознајте по нешто ново секој ден ..
16.02.2017, 15:16

СОСТАНОК
Убавата тенисерка го исполнила ветувањето: Ова е среќникот со кој излегла на состанок
Џени Бушар излегла на состанокот со навивачот на кој тоа му го ветила преку Твитер.
16.02.2017, 13:31

ЛУДОСТ
Нема да ви се верува што направила оваа секси Русинка за да сними необична фотка
Викторија Одинтцова, една од најсексапилните руски манекенки и новата девојка на Фернандо Алонсо, ги шокирала своите следбеници на Инстаграм со фотки и снимки на кои без никаква заштитна опрема виси од еден облакодер во Дубаи.
15.02.2017, 18:34

ПРЕГРАТКА
Момент кој ќе ви го скрши срцето: Бебе родено порано, за таткото кој умира да може да го земе во прегратка
Пред четири години, 52-годишниот Марк Ауглер, на смртна постела го држел своето новородено девојче во прегратка. Само неколку дена подоцна, Марк починал од белодробна фиброза.
15.02.2017, 14:20

ЗАНИМЛИВОСТИ
За да ги заштити носорозите, овој национален парк едноставно пука во луѓето: 50 ловокрадци убиени досега
Националниот парк Казиранга е успешна приказна кога станува збор за зачувување и заштита на носорозите - но тоа што го прават за да го постигнат овој успех е дозволата на работниците на овој парк да пукаат и да го убијат секој потенцијален ловокрадец. До сега, овој парк има убиено 50 луѓе.
15.02.2017, 13:52

МАСОНИ
Доста беше молк: Откриени се најголемите тајни на масоните во драматична исповед на поранешен масон
"Господине, овој меч кој го чувствувате на градите е секогаш подготвен да се подигне за да казни предавство, тој е симбол на грижата на совест која ќе ви го продре срцето доколку го издадете редот во кој сакате да се вклучите", на овој начин започнува практиката на примање нови членови во Масонскиот ред - напишал во својата книга поранешен масон од високите редови.
15.02.2017, 11:28

ЗАНИМЛИВОСТИ
Тие го знаат она што ние сме го заборавиле: Поради овие работи во Скандинавија добро се живее
Кај нив постои само среќа и тоа поради принципот на кој ние, се чини, одамна сме заборавиле.
14.02.2017, 18:32

ЗАНИМЛИВОСТИ
Кога Трифун ќе се заљуби, а Валентин ќе се напие: Еве зошто овие двајца светци се слават на ист ден
Секој 14-ти февруари истата приказна - некои го слават само Трифун, други Валентин, а трети и двајцата.. но како и да е најмногу профитираат трговците и угостителите на кои не им треба многу труд за да ја спојат романтиката со добро вино и да најдат начин добро да заработат по повод празниците.
14.02.2017, 16:23

МУМБАЈ
Рекорд тежок половина тон: Жената од 500 килограми за прв пат го напуштила својот дом
Египќанката веќе четвртина век се бори со огромната тежина која достигнала рекордни размери од речиси половина тон, а ризичната операција е неизбежна доколку сака да продолжи да живее.
14.02.2017, 14:39

ВЕСТИ ОД ЕРОТИКА
Плејбој се "соблекува гол" повторно и тоа е фантастична вест
Токму на денот за заљубените, Валентајн, Плејбој објави дека 63-годишниот магазин ќе се врати на својата стара практика на објавување голи жени.
14.02.2017, 14:30

ЉУБОВ
Најубава љубовна приказна: Ја спасил од сигурна смрт во Аушвиц, го прославуваат 71-от Ден на заљубените
Едит Штајнер имала 20 години кога неа и останатите еврејски затвореници од Аушвиц ги ослободила единицата на командантот Џон Мекеј.
14.02.2017, 13:52

ЗАНИМЛИВОСТИ
Неуништиво! Мистериозно суштество од длабочините на водата кое може да преживее во вселената
Овие микроскопски суштества можат да преживеат неверојатни поларни студови, екстремни горештини, но и престој во вселената.
13.02.2017, 19:33

ЗАНИМЛИВОСТИ
Кучињата се огледало на карактеристиките на своите сопственици
Идејата дека кучето ги прима карактеристиките на својот сопственик доби и научна поддршка.
13.02.2017, 16:43

Ограбуваше банки и возови, сите се плашеа од него но на крај сепак стана легенда!
Гонет од страна на специјални агенти за на крај да доживее кукавичко убиство. Според некои извори, неговите дела биле делумно извршени поради нагон на одмазда за малтретирањето на север-ориентираните војници кон неговото и многу други про-јужначки семејства.
13.02.2017, 13:09

ЕДИНБУРГ
Добила милиони на лото, па сега ја тужи лотаријата: Парите ме направија несреќна
Вели дека не може да си најде момче кое ќе ја сака, бидејќи сите се со неа поради парите.
13.02.2017, 11:08

ЗАНИМЛИВОСТИ
Шума на смртта: Секоја година тука наоѓаат по 100 тела
Оваа шума е популарна меѓу планинарите и љубопитните луѓе, иако постои легенда дека кој ќе дојде тука, ретко излегува од неа.
10.02.2017, 21:30

РЕАКЦИЈА
Во текот на церемонијата во Кремљ се чула силна бука – Путиновото лице јасно покажува колку е спремен на сè
Рускиот лидер, во средата ги врачи наградите на младите научници, кои постигнале значајни резултати во полето на науката и иновацијата.
10.02.2017, 13:15

ЗАНИМЛИВОСТИ
Куќата на ужасот од Шиндлеровата листа станува луксузна вила: Тука биле мачени и убивани луѓе, а сега се вселува бизнисмен
„Свесен сум за сè што се случувало во оваа куќа и не знам дали ќе можам мирно да спијам.“
09.02.2017, 21:44

ЗАНИМЛИВОСТИ
Заработува 223.000 евра годишно како домар: Сите се чуделе како е тоа можно, додека не ја дознале неговатa тајна
Лианг Зао Занг за четири пати ја зголемил својата плата во 2015 година бидејќи работел без ниту еден слободен ден.
09.02.2017, 18:33

БРАЗИЛ
Никогаш не се чувствував осамено: Исчезнал пред 5 години, го пронашле како лута на друг континент
Антон Пилипа исчезнал без трага во 2012-тата година од предградието на Торонто, за пред неколку дена да го пронајдат на друг континент.
09.02.2017, 11:42

ЗАНИМЛИВОСТИ
Сè за лајк! Ова се најопасните селфија
Погледнете ги некои од најопасните селфија направени досега.
08.02.2017, 19:30

12345678910 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Дали е тоа митската змија? Водата на плажата исфрлила мистериозно суштество долго три метри
Човекот кој го пронашол ова мистериозно суштество не успеал да го идентификува.
ЗАНИМЛИВОСТИ
Генијалецот кој го победи Ватикан: Младиот Моцарт разоткрил тајна која што била строго чувана речиси два века
ЗАНИМЛИВОСТИ
Не бирала зборови: Поранешната порно ѕвезда Џена Џејмисон против муслиманите и мигрантите!
АСПЕН
Луксуз, пребогати пријатели и прскање со шампањ: Како живее ќерката на Барак Обама
ПРОШЕТКА
Кој вели дека ви е потребно заштитно одело за прошетка низ Чернобил

ВИДЕО ВЕСТИ

Мистериозно суштество како од друг свет: Морско чудовиште пронајдено на филипинска плажа
Шокираните жители на Агусан дел Нортеа на Филипините, на плажа пронашле тела од две бизарни морски суштества кои ги исфрлила плимата.
РУСИЈА
Руската технологија направила чудо: Новиот револуционерен воз ќе ве остави без здив
ЗАНИМЛИВОСТИ
Генијалецот кој го победи Ватикан: Младиот Моцарт разоткрил тајна која што била строго чувана речиси два века
АСПЕН
Луксуз, пребогати пријатели и прскање со шампањ: Како живее ќерката на Барак Обама

ФОТО  
36 подароци од бабите ширум светот, кои се толку ужасни што дури не можете ниту да им се налутите

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ШПАНИЈА
Камерман станал хит: Наместо лицето, ги снимал градите на натпреварувачката
МИСТЕРИЈА
Го обиколи целиот свет, но тука не сакал ни да стапне: Зошто Тито го избегнувал овој српски град?
ИСПОВЕД
Дрогирање и оргии под палубите – Еве како изгледа животот на работниците на крузери
РЕАКЦИЈА
Во текот на церемонијата во Кремљ се чула силна бука – Путиновото лице јасно покажува колку е спремен на сè
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум