АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
18
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЗАНИМЛИВОСТИИНТЕРЕСНОИГРИ

ИНТЕРЕСНО
Парите да се вратат: Фатиме, Јанева и Ленче ја разбрануваа Златна Бубамара
Ние сме добра фора и за нас сите зборат.. Ние сме супер секси ние сме и на вести..
 

МАКЕДОНИЈА
Ладна и оваа година ќе ги испрати дечињата со најдобри цртежи во Дизниленд-Париз
Веќе трета година по ред „Ладна“ го започнува својот детски ликовен конкурс за избор на најдобрите цртежи кои ќе бидат наградени со незаборавно патување во парискиот Дизниленд. Оваа година темата на која децата ќе треба да цртаат е „Животните и водата“.
21.02.2017, 15:01

РУСИЈА
Погледнете како руските војници си играат со тенкови!
Руските воени игри 2017-та, како и секогаш, се спектакуларен настан.
20.02.2017, 09:41

ИНТЕРЕСНО
Мече или куче? Преслаткото животинче го разбранува интернетот
За точниот одговор не сме 100% сигурни ни ние самите, но ако нешто знаеме тоа е дека средбата со него не би поминала со непријатно гребење.
18.02.2017, 14:27

ИНТЕРЕСНО
Ова е неизбежно: Еве што се случува кога ќе ги оставите таткото и бебето сами дома
На интернет кружи снимката на еден татко, на кој очигледно му било премногу досадно, па почнал да си игра со бебето.
17.02.2017, 16:20

ИНТЕРЕСНО
Градите на послужавник: За време на интервју во живо покажа малку повеќе
Фејсбук се разгоре по гафот на актерката на која овој расеан потег не и попречи да продолжи со раговорот.
17.02.2017, 14:14

СКРИЕНА КАМЕРА
На водоводџијата му понудила орален секс, тој не знаел дека го снимаат...
Оваа приказна веројатно ви е позната. Млада девојка повикува водоводџија, а за услугите планира да му плати во натура. Звучи како почеток на порно филм, но станува збор за своевиден експеримент, за кој е заслужен ЈуТјуб каналот "To Catch a Cheater".
16.02.2017, 15:28

КАЗАХСТАН
Пилотот залутал: Воен хеликоптер направил хаос на автопат во Казахстан
Воениот хеликоптер "MI-8" слетал на автопат во Казахстан и блокирал конвој камиони.
16.02.2017, 10:55

ИНТЕРЕСНО
Кучето чии сопственици го напуштија оставајќи го на бензинска станица се вработи
Запознајте го кучето Негао, најслаткиот работник на бензинска пумпа на целата планета! Кученцето било напуштено на бензинска пумпа од неговите претходни сопственици. Сабрина Планерер и нејзиниот партнер купиле "Shell" бензинска пумпа во изградба во мало гратче во Бразил и кога го забележале кучето скитник направиле нешто неверојатно.
15.02.2017, 14:10

САД
Хит фотографии: "Канадскиот премиер се сетил каде сè биле рацете на Трамп"
Американскиот претседател Доналд Трамп го примил на гости канадскиот премиер Џастин Трудо.
15.02.2017, 09:15

ИНТЕРЕСНО
Овој пресладок ретривер е опседнат со гушкање на секој што ќе го сретне
Доколку имате потреба од топла, искрена прегратка на денот на вљубените подобро упатете се кон Челзи во Њујорк каде што ќе ја сретнете Лобутина, селебрити ретриверот кој дава бесплатни прегратки на секој што ќе го запознае и има над 58 илјади следбеници на инстаграм.
14.02.2017, 15:11

ИНТЕРЕСНО
Трамп ја потапкал раката на јапонскиот премиер, а неговата реакција стана хит на интернет
Американскиот претседател срдечно го пречекал и поздравил јапонскиот премиер Шинзо Абе во Белата куќа, истакнувајќи дека американско – јапонскиот сојуз е клучен за мир и стабилност. Сепак, еден необичен детал ја одбележал средбата на двајцата политичари.
11.02.2017, 14:38

ИНТЕРЕСНО
На оваа змија ѝ е потребна помош откако проголта тениско топче мислејќи дека е плен
Не постојат многу прилики кога можете да добиете чувство за жал кон змија, но и тоа мора да биде исклучок. Ова видео покажува ужасно смешен момент во кој ветеринари отстрануваат тениско топче од питон кој го поистоветувал со храна во градина во Таунсвил, Австралија.
10.02.2017, 15:07

ШПАНИЈА
Камерман станал хит: Наместо лицето, ги снимал градите на натпреварувачката
Грешката не би била толку очигледна, доколку емисијата не одела во живо.
08.02.2017, 13:21

ИНТЕРЕСНО
Генијалната порака на сметката од еден ресторан е хит на социјалните мрежи
Овој готвач напишал интересна порака на сметките кои ги издава во својот ресторан која стана хит на интернет.
07.02.2017, 19:00

ФЛОРИДА
Исфрлена од авион поради предлабоко деколте: Се чувствувам ужасно...
Бренда, 21-годишна Американка од југот на Флорида, која тврди дека ја истерале од авион бидејќи носела предлабоко деколте, одлучила во јавноста да открие детали од овој чуден инцидент.
07.02.2017, 15:36

КИНА
Ова се вика метеж: Еве како изгледа "шпиц" на автопат со 50 ленти
На никој не му е пријатно да се најде во метежот за време на "шпицот, но ова што го гледаме тука е премногу.
04.02.2017, 12:11

МИС УНИВЕРЗУМ
Мислела дека никој не гледа! Мисица станала хит поради урнебесните движења
Заборавила на камерите и на публиката и се опуштила. Ова видео мора да го погледнете.
02.02.2017, 12:01

ИНТЕРЕСНО
Што гледате прво? Тоа покажува во која мера сте навистина „злобни“
Имајте на ум дека ова е тест за забава! Што забележавте прво?
01.02.2017, 17:10

НЕСЕКОЈДНЕВНА ГЛЕТКА
Четири кучиња против кралска кобра: Што мислите, кој победува?
Откако сосема неочекувано, кобра се нашла во нејзиниот двор, преплашената Тајланѓанка им наредила на своите кучиња да ја нападнат и отстранат, како змијата не би се вовлекла во домот, што храбрите кучиња и направиле!
01.02.2017, 11:59

ВИРАЛНО ВИДЕО
Откриено е зошто Трамп на инаугурацијата ја довел Меланија до раб на солзи
По минатиот петок, кога Доналд Трамп стана 45-от американски претседател, сите зборуваа за неговата сопруга Меланија, односно за нејзиното „скаменето“ лице кое го фатиле камерите.
27.01.2017, 19:33

ЗАНИМЛИВОСТИ
Трамп и Ким Џонг Ун направиле хаос во Хонг Конг
Двајцата лидери се прошетале заедно по улиците, се возеле со метро како секој „обичен“ свет, дури отишле заедно и на бербер!
25.01.2017, 20:03

ОЗБОРУВАЊАТА ПРОДОЛЖУВААТ
Трамп ја принуди Меланија да одржи говор, а таа “збесна”, па на крајот ја напушти и салата!
Иако поминаа веќе неколку денови од тогаш, инаугурацијата на Доналд Трамп е и понатаму топ тема помеѓу медиумите.
25.01.2017, 11:42

ТОП ТЕМА
Новата снимка од Меланија и Доналд предизвика бура! Дали Трамп навистина вака делува на расположението на првата дама?
Инаугурацијата на Доналд Трамп и понатаму претставува главна вест во сите медиуми, а сега се појави и уште една снимка којашто поттикна озборувања за односот помеѓу Меланија и новиот претседател на САД.
24.01.2017, 14:58

НЕСЕКОЈДНЕВНО
Невообичаен миленик: Овие руси чуваат рис во својот стан!
Московјанинот Александар Лјубарскиј веќе шест години чува рис во својот стан. А некои сосема оправдано би кажале дека се работи за злоставување на дивото животно, бидејќи овие диви мачки на слобода вообичаено заземаат територија од околу 100 квадратни километри.
17.01.2017, 14:23

НЕВЕРОЈАТНО ЕФИКАСНО
Вака се чисти снегот: Руските камиони за отстранување на снег се хит на интернет
Руската зима често е синоним за најстуденото време кое можете да го замислите, но се чини дека во оваа земја се подготвени и за најтешките услови за живот.
16.01.2017, 21:30

РУСИЈА
Кога Русин дознава дека девојката го изневерува: "Му набила рогови", а тој се одмаздил вака
Ја фрлил во контејнер и го затворил, а потоа се вратил во зградата без да погледне назад.
16.01.2017, 13:02

МЕКСИКО
"Televisa presenta": Еве зошто целиот свет го интересира какво е времето во Мексико
Секоја телевизиска куќа во светот во својата програма има задолжителна временска прогноза, бидејќи луѓето премногу ги интересира дали утре ќе биде премногу топло, дали ќе дува ветер, кога ќе паѓа снег, кога ќе престане да врне дожд...
13.01.2017, 14:50

ИНТЕРЕСНО
Босански експеримент: Еве што се случува кога на -30 степени Целзиусови ќе истурите врела вода!
Еден маж од Босна и Херцеговина одлучил да ги искористи ниските температури за да направи еден тотално откачен експеримент на температура од -30 степени Целзиусови.
10.01.2017, 13:41

КИЧЕВО
На -20 во Кичево: Шише вода замрзна за неколку секунди во супермаркет
Кичевците не биле спречени од ниските температури, па решиле малку да се забавувааат
10.01.2017, 11:29

ЗАБАВА
Прочитајте га дневник на кумановца у Канаду!
Прочитајте го дневникот на еден кумановски гастрабајтер во Канада. На почеток се било како што треба се` додека не паднал првиот снег...
08.01.2017, 20:20

САМО ВО ЈАПОНИЈА
Сите јапонски лудости, или подобро кажано глупости, на едно место: Од музеј на паразити, до песна за пенкало, јаболко и ананас!
Јапонија има репутација на исклучително конзервативна земја, но се чини дека токму таму многу често се случуваат сосема невообичаени нешта.
04.01.2017, 12:41

ЊУЈОРК
Ова се најхрабрите крадци во историјата: Ограбиле златара додека надвор дежурале 7.000 полицајци
Крадците во Њујорк "работеле" и за дочекот на Нова Година, па така се случила кражба на накит вреден 6 милиони долари на Тајмс Сквер, и тоа буквално пред носот на илјадници полицајци во непосредна близина.
04.01.2017, 10:00

НАПРАВИЛ ХАОС
Ова е најлошиот водоинсталатер: Им го поплавил станот! Погледнете ја неговата борба со водата
Кога забележале дека во бањата им протекува една од цевките, сопствениците на стан во Лејк Форест во Калифорнија, логично, повикале водоинсталатер. Но, наместо да им го реши проблемот, тој успеал да им уништи половина стан...
03.01.2017, 17:51

ИНТЕРЕСНО
Бебе херој!: Бебиња си играле, а потоа комодата поклопила едно од нив
Со леснотија успеал да ја крене огромната и претешка комода.
03.01.2017, 16:00

МЕКСИКО
Милион гости на забава: Сите луѓе од Фејсбук доаѓаат на роденденот на оваа тинејџерка!
На роденденската прослава на 15-тиот роденден кај тинејџерката од Мексико би можеле да дојдат дури милиони гости, откако нејзините родители снимиле и објавиле видео-покана, која станала хит на интернет.
27.12.2016, 16:03

СКОПЈЕ
„Подари среќа“ уште првиот ден донесе радост и воодушевување за илјадници граѓани
Сабота, 24.12.2016, се отвори портата на Новогодишниот базар „Подари среќа“ на улица Македонија.
26.12.2016, 10:48

СКОПЈЕ
Ситно до стартот на Новогодишен базар „Подари среќа“ - Улица Македонија трансформирана во магично катче
Улица Македонија од 24ти декември, по повод 8 дневниот Новогодишен базар „Подари среќа“ се трансформира во простор исполнет со магија и воодушевување.
23.12.2016, 10:56

СРЕДЕТЕ ГО ДОМОТ
Еве што треба да ставите во вашиот дом за време на празниците, за во наредната година да бидете среќни и здрави
Каква ви е куќата, такви ви се и мислите. Средете го домот за да си го средите животот.
21.12.2016, 18:30

СКОПЈЕ
Предновогодишно чоколадно уживање на „Чоколенд“ во Веро центар
Чоколади, чоколадирани производи и други слатки задоволства по промотивни цени, ќе им бидат достапни на потрошувачите на Веро кои во следните денови ќе ја посетат манифестацијата „Чоколенд“.
21.12.2016, 13:45

ИНТЕРНЕТ ХИТ
Мамин син: Кога ќе ја видите мајката на Доналд Трамп, ќе сфатите од кого ја наследил фризурата
Пред неколку дена на социјалните мрежи се појавила фотографија од мајката на Доналд Трамп и интернетот едноставно полудел. Сличноста меѓу госпоѓа Трамп и нејзиниот наследник е голема, но еден детаљ бил забележан од сите. Косата! Сега знаеме на кого идниот американски претседател има, благо кажано, необична фризура.
20.12.2016, 12:33

МАКЕДОНИЈА
Магијата на подарувањето започна
Бесценето е да се види радоста на лицата на децата кога ги отвораат новогодишните подароци. За децата, тие имаат големо значење, па често и неколку месеци пред Нова Година пишуваат писмо за Дедо Мраз и прават список на слатки и подароци кои сакаат да ги добијат, верувајќи дека новогодишните пакетчиња, Дедо Мраз на 1-ви јануари ќе им ги остави под елката.
15.12.2016, 09:09

СЛОВЕНИЈА
"Boruting": Словенците го исмејуваат својот претседател поради неговата фотографија
Илјадници "лајкови" за само неколку дена собрала Фејсбук групата "Boruting", чии членови, инспирирани од минатонеделната фотографија, која на Инстаграм ја објавил словенечкиот претседател Борут Пахор, објавуваат фотографии со жален израз на лицето на некои скали или огради.
12.12.2016, 15:20

СКОПЈЕ
Наградени најдобрите со „Твитер награди“
Во саботата во кино Култура се одржа завршната церемонија на петтите по ред „Твитер награди“ каде беа наградени најдобрите во деветнаесет категории.
11.12.2016, 16:50

АВСТРАЛИЈА
Приказната за човекот којшто удри кенгур и ја “запали” интернет мрежата стана смртно сериозна!
Грег Тонкинс (33) којшто дојде во центарот на вниманието на јавноста после снимката на којашто удира кенгур како би го одбранил своето куче, повеќе не излегува од својот дом, плашејќи се за својот живот, после бројните смртни закани коишто му ги упатиле активистите коишто се борат за правата на животните.
07.12.2016, 12:08

УПС!
Ја заборавила рачната сопирачка: Жена удрила Бентли вредно 300.000 евра
Жената која возела многу луксузен автомобил, зажалила кога излегла од возилото на паркинг.
06.12.2016, 18:31

ИНТЕРЕСНО
Coca-Cola ја шири новогодишната магија во Македонија
Новогодишната реклама на Coca-Cola секоја година ги топли срцата на сите граѓани и ја носи новогодишната магија поблиску до нас. Нема поубав период во годината од новогодишните празници, бидејќи токму тогаш имаме можност да уживаме во волшебни моменти и да споделиме прекрасни чувства со најблиските.
05.12.2016, 14:23

АВСТРАЛИЈА
Видел како кенгур му го дави кучето, па направил нешто за што зборува целиот свет
Кога кенгурот почнал да го дави Макс, кучето на Грег, тој излегол од автомобилот и притрчал кон животните. Неговата близина го исплашила кенгурот, кого во еден момент и го удрил, за да го сопре и збуни.
05.12.2016, 12:34

НА ТВ ВО ЖИВО
За ова зборува целиот интернет: На водителката и испаднале градите - а таа не забележала
Убавата русокоса водителка покажала повеќе од што сакала, па станала хит на социјалните мрежи.
02.12.2016, 14:25

ИНТЕРЕСНО
Јапонците прават ролеркостер во кој ќе можете да се капете
Јапонскиот град одлучил да направи место кое ќе ги релаксира вашите сетила, додека во исто време срцето ќе ви бие како лудо.
30.11.2016, 20:05

КУБА
Незаситен диктатор: "Бил татко на "цело племе деца", а наводно имал дури 35.000 жени"
Харизматичниот заводник со груб изглед, Фидел Кастро, не бил познат само како политички џин на 20. век, туку и како голем освојувач на жени.
30.11.2016, 19:11

КАТАЛОГ
Убавината на декоративните зимзелени садници!
Многу малку луѓето ги разликуваат зимзелените декоративни садници. За нив повеќето се или Туи, Елки или Чемпреси. Но тие се многу, имаат различни имиња, различни карактеристики.
30.11.2016, 17:26

ГИ ИЗМАЧИЛ
Кинез одлучил да купи автомобил и се` да плати со ситни пари: Еве колку време им било потребно на работниците за да ги избројат
Еден Кинез од Женгжоу одлучил да купи нов автомобил и да го плати на неверојатен начин!
26.11.2016, 11:53

ИНТЕРЕСНО
„Совршената фотографија” го залуде светот: Дали гледате во што е трикот?
На прв поглед изгледало како ѕвездено небо над планината, но ако ја свртите фотографијата наопаку, станува збор за сончев ден покрај бистро езеро. Оваа неверојатна фотографија која си поигрува со нашите очи ја направил Кевин Вулф во националниот парк Јасемит во Калифорнија.
24.11.2016, 21:30

ИНТЕРЕСНО
Погледнете го фудбалскиот натпревар помеѓу пијани играчи!
Натпреварот бил одигран под посебни правила, доколку немаш промил во себе - не се признава погодокот!
22.11.2016, 16:10

ЖИВОТИНСКИ СВЕТ
Спасиле мече од шумски пожар: Она што следело потоа никој не го очекувал!
Малку што може да се стори кога пожарот ќе ги зафати шумските предели, кога нажалост голем дел од животните не успеваат да се спасат на време или да реагираат на таквите услови.
22.11.2016, 14:37

СВАДБЕН ОБИЧАЈ
Кога ќе дознаете зошто всушност младоженецот ја пренесува невестата преку прагот, овој обичај повеќе нема да ви биде симпатичен
Станува збор за еден од најраспространетите свадбени обичаи на светот. Младоженецот, пред невестата на денот на свадбата за прв пат да влезе во нивниот нов дом, својта избраничка ја пренесува преку прагот. Иако на повеќето луѓе овој обичај едноставно им е симпатичен, неговото потекло не е.
19.11.2016, 14:01

СКОПЈЕ
Саем за деца и родители во Skopje City Mall
Овој викенд Skopje City Mall организира Саем за деца и родители, настан кој благодарение на различните активности кои се атрактивни за сите возрасти - ги спојува семејствата и прерасна во традиција за трговскиот центар.
17.11.2016, 11:54

САНКТ ПЕТЕРБУРГ
На Русите за сурфање не им треба море и Сонце: Доволно им е снег во Санкт Петербург
Иако можеби сурфањето прво ве асоцира на море и сонце, изгледа дека Русите немаат време да чекаат лето.
15.11.2016, 12:39

СКОПЈЕ
ФОЈА мојот омилен градинарски центар!
Есента е идеално време за садење и пресадување декоративни зимзелени садници и цвеќиња, бидејќи земјата има доволно влага, а тлото е сè уште топло, па растенијата имаат доволно време да се аклиматизираат и да формираат корења.
11.11.2016, 11:53

12345678910 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Дали е тоа митската змија? Водата на плажата исфрлила мистериозно суштество долго три метри
Човекот кој го пронашол ова мистериозно суштество не успеал да го идентификува.
ЗАНИМЛИВОСТИ
Генијалецот кој го победи Ватикан: Младиот Моцарт разоткрил тајна која што била строго чувана речиси два века
ЗАНИМЛИВОСТИ
Не бирала зборови: Поранешната порно ѕвезда Џена Џејмисон против муслиманите и мигрантите!
АСПЕН
Луксуз, пребогати пријатели и прскање со шампањ: Како живее ќерката на Барак Обама
ПРОШЕТКА
Кој вели дека ви е потребно заштитно одело за прошетка низ Чернобил

ВИДЕО ВЕСТИ

Мистериозно суштество како од друг свет: Морско чудовиште пронајдено на филипинска плажа
Шокираните жители на Агусан дел Нортеа на Филипините, на плажа пронашле тела од две бизарни морски суштества кои ги исфрлила плимата.
РУСИЈА
Руската технологија направила чудо: Новиот револуционерен воз ќе ве остави без здив
ЗАНИМЛИВОСТИ
Генијалецот кој го победи Ватикан: Младиот Моцарт разоткрил тајна која што била строго чувана речиси два века
АСПЕН
Луксуз, пребогати пријатели и прскање со шампањ: Како живее ќерката на Барак Обама

ФОТО  
36 подароци од бабите ширум светот, кои се толку ужасни што дури не можете ниту да им се налутите

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ШПАНИЈА
Камерман станал хит: Наместо лицето, ги снимал градите на натпреварувачката
МИСТЕРИЈА
Го обиколи целиот свет, но тука не сакал ни да стапне: Зошто Тито го избегнувал овој српски град?
ИСПОВЕД
Дрогирање и оргии под палубите – Еве како изгледа животот на работниците на крузери
РЕАКЦИЈА
Во текот на церемонијата во Кремљ се чула силна бука – Путиновото лице јасно покажува колку е спремен на сè
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум