АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЕУРО 2016ФУДБАЛКОШАРКАРАКОМЕТМОТОСПОРТДРУГИ СПОРТОВИБИЗНИС ЛИГА

РАКОМЕТ
Миркуловски: Против Србија ќе биде најтешкиот натпревар
Филип Миркуловски имаше воздржан оптимизам пред првите два меча на Европското првенство во ракомет што се одржува во Полска, но предупредува дека токму третиот меч во групата ќе биде најтешкиот.
 

РАКОМЕТ
Станиќ: Очекувам тежок и неизвесен меч
Поранешниот голман на Металург, Дарко Станиќ очекува утрешниот натпревар меѓу Македонија и Србија во Краков да биде неизвесен до самиот крај.
18.01.2016, 20:30

РАКОМЕТ
Полјаците се добри прогнозери: Бидете спокојни и така ќе победиме со еден гол разлика
Репрезентацијата на Полска во драматичен натпревар успеа да не совлада на Краков на Европското првенство.
18.01.2016, 14:56

РАКОМЕТ
Емотивна порака на Лазаров: Горд до небо на овие мои 16 браќа, тоа што не нè убива ќе нè направи посилни!
Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров се огласи на социјалните мрежи и испрати јасна порака пред наредниот решавачки меч со Србија на Европското првенство кој се игра во вторник од 18:15 часот.
18.01.2016, 12:26

РАКОМЕТ
Миркуловски: Можеби не ги победивме но ладна пот ја облеа моќната полска нација
Македонија одигра уште еден добар и квалитетен натпревар на Европското првенство, но за жал и по втор пат загубивме овој пат од домаќинот Полска со 24:23.
18.01.2016, 12:24

РАКОМЕТ
Георгиевски: Разочарувањето е големо, но дуелот против Србија ќе решава
Македонската репрезентација претрпе минимален пораз од Полска (24:23), па сосема очекувано разочарувањето во нашите редови беше големо.
18.01.2016, 10:10

РАКОМЕТ
Обрван: Шансата ја испуштивме во промашените зицери
Поразот од Полска само ги потврди очекувањата дека македонската ракометна репрезентација ќе го решава својот пласман во втората фаза во директен дуел со Србија која исто така има два порази по првите две кола.
18.01.2016, 09:30

РАКОМЕТ
Прибак: Последниот напад беше проверена акција од тренинг
Натурализираниот Македонец, Немања Прибак кој вчера постигна три гола во драматичниот натпревар против Полска истакна дека последната акција која можеше да ни донесе реми била вежбана на тренинзите.
18.01.2016, 09:10

РАКОМЕТ
Драма во Краков: Македонија пропушти бод во завршницата од мечот против Полска
Македонската ракометна репрезентација во драматичен натпревар загуби од домаќинот Полска на Европското ракометно првенство.
17.01.2016, 22:36

РАКОМЕТ
Манасков: Имаме шанси да ја победиме Полска
Дејан Манасков е уште еден од македонските ракометари кој оптимистички гледа на шансите на репрезентацијата вечерва да стигне до првата победа на Европското првенство.
17.01.2016, 14:36

РАКОМЕТ
Обрван ветува: Со Полска ќе се бориме исто како и со Французите
Селекторот на македонскиот национален ракометен тим, Ивица Обрван, најави ново борбено издание во утрешниот дуел со домаќинот на Европското првенство – Полска.
17.01.2016, 14:35

РАКОМЕТ
Лазаров за дуелот против Полска: Имаме реални шанси
Откако прикажа одлична партија во првиот натпревар со Франција, на кој што постигна девет гола, капитенот на македонските ракометари Кире Лазаров со воздржан оптимизам ја најавува нашата следна средба на Европското првенство, во која се среќаваме со домаќинот Полска.
16.01.2016, 22:05

РАКОМЕТ
Вардар има најмногу ракометари на Европското првенство во Полска
Македонскиот шампион Вардар е клуб со најмногу свои ракометари на Европското првенство во Полска.
16.01.2016, 17:06

РАКОМЕТ
Прва асоцијација за Македонија? Александар Велики!
Македонската ракометна репрезентација цели 50 минути се држеше рамо до рамо со актуелниот светски и европски првак Франција, но сепак деконцентрацијата во одлучувачките моменти се покажа како пресудна за крајниот неуспех на првиот натпревар на Европското првенство.
16.01.2016, 17:04

РАКОМЕТ
„Министерот за одбрана": Наградата ја посветувам на моето семејство и баба
Голманот на македонската ракометна репрезентација, Борко Ристовски, ја доби наградата за најкорисен игран на натпреварот што го отвори европското првенство, а во кој покажавме игра со која му париравме на светскиот првак Франција во 52 минути.
16.01.2016, 13:33

РАКОМЕТ
Магија на Манасков и Лазаров: Потегот кој ја воодушеви ракометна Европа
Во дуелот од првото коло на Европското првенство во Полска, македонските ракометари загубија од Франција, но докажаа дека можат да се надигруваат со веројатно најдобрата генерација на сите времиња.
16.01.2016, 09:10

РАКОМЕТ
Стоилов: Покажавме дека може да се надигруваме со Франција
Лавовската борба на македонските ракометари остана без награда против големиот фаворит Шпанија, а пикерот на националниот тим Стојанче Стоилов има впечаток дека последните минути од средбата како да поминале во страв од можната победа.
15.01.2016, 21:12

РАКОМЕТ
Миркуловски: Испуштивме победа за две минути
Македонската ракометна репрезентација и создаде многу проблеми на фаворизираната Франција на својот прв настап на Европското ракометно првенство во Полска, но противникот успеа да стигне до убедлива победа од 30:23 пред се користејќи ги нашите грешки во последните осум минути.
15.01.2016, 20:21

РАКОМЕТ
Македонија испушти сензација во финишот од мечот
Пет шестини од воведниот натпревар на Македонија на Европското првенство во Полска изгледаше дека избраниците на Ивица Обрван ќе направат сензација против светскиот првак Франција, но на крајот загубија со 30:23 (12:12).
15.01.2016, 20:19

РАКОМЕТ
Лазаров: Искуство, квалитет, разноликост и поширок ростер - аргументи и факти за поголемите амбиции
Македонија го отвора Европското ракометно првенство во Полска со дуел со силната Франција. Избраниците на селекторот Ивица Обрван се подготвени да им парираат на "триколорите" во Краков, а капитенот Кире Лазаров најавува дека репрезентацијата мора да остане фокусирана и сталожена до крајот на првата фаза.
15.01.2016, 12:55

РАКОМЕТ
Гоце Георгиевски: Французите посакуваат да не се опуштат со нас
Гоце Георгиевски веќе две сезони го носи дресот на Тулуз и настапува во фрнцуското ракометно првенство, па има веќе искуство со играње против некои играчи на „триколорите“ на клупско ниво.
15.01.2016, 12:53

РАКОМЕТ
Обрван: Ќе дадеме сè од себе на натпреварот против најсилната екипа на светот
Селекторот Ивица Обрван смета дека нашите вечершни противници во отворањето на европското ракометно првенство не се толку оптоварени со нашата репрезентација, туку се свртени кон себе.
15.01.2016, 12:50

РАКОМЕТ
Борко посочи која е негова јасна цел пред стартот на ЕП
Македонските ракометари полека се стационираат и се навикнуваат на условите во салата во Краков, каде во наредните неколку дена ќе се обидат да го дадат својот максимум и да изборат пласман во втората рунда од натпреварувањата на Европското првенство.
14.01.2016, 14:41

РАКОМЕТ
Јоноски постави граница на голови за која мора да се избориме во Краков
Македонските ракометари ова попладне пристигнаа во Полска каде од петок ќе го започнат своето патешествие на Европското првенство, за кое како првична цел е поставено минување на групата во која уште се и репрезентациите на Франција, Полска и Србија.
13.01.2016, 21:46

РАКОМЕТ
Дрим тим: Четворица Македонци во најдобриот "југословенски состав" на ЕП во Полска
Европското ракометно првенство во Полска ќе го има својот официјален старт овој петок, па нормално е што светските и сите регионални медиуми и тоа како го најавуваат големиот континентален собир од кој уште еднаш дел ќе биде најсилната репрезентација на Македонија.
13.01.2016, 14:53

РАКОМЕТ
Миркуловски: Сакам оваа репрезентација да се пласира на ОИ!
Секогаш борбениот и пожртвуваниот, Филип Миркуловски има една голема желба, а тоа е нашата репрезентација да се пласира на Олимписките игри во Рио Де Жаниеро кои се на програмата оваа година.
13.01.2016, 11:51

РАКОМЕТ
Карабатиќ погодува од секоја позиција, па дури и легнат на паркетот
Селекцијата на Франција која е еден од противниците на Македонија на Европското првенство во Полска убедливо ја совлада Данска (36:28) на пријателскиот меч кој го судеа нашите Ѓорги Начевски и Славе Николов.
11.01.2016, 14:18

РАКОМЕТ
Вардарки се намачија, но остварија важна победа против Букурешт
Екипата на ЖРК Вардар победнички ја отвори втората фаза во ракометната Лига на шампиони, но мора да се напомене дека нашиот шампион се соочи со доста проблеми во дуелот со ЦСМ Букурешт, кој на крајот го доби со минимални 22:21.
09.01.2016, 19:54

РАКОМЕТ
Македонија испушти победа на втората контролка во Словенија
Македонската ракометна репрезентација се чинеше дека ќе оставри победа на вториот контролен натпревар со селекцијата на Словенија, но на крајот избраниците на Ивица Обрван мораа да се задоволат само со уште еден реми исход поради деконцентрацијата во последните осум минути од средбата во Целје.
05.01.2016, 23:57

РАКОМЕТ
Македонија ги стартуваше подготовките со реми против Словенија
Македонската ракометна репрезентација ремизираше 28:28 со Словенија, на својот прв контролен натпревар во рамките на подготовките за настап на Европското првенство во Полска.
04.01.2016, 19:59

РАКОМЕТ
Новогодишна желба на капитенот Кире Лазаров
Во првата изјава во новата 2016 година, дадена за „Дерби“, капитенот на ракометната репрезентација на Македонија, Кире Лазаров, посака остварување на заедничкиот сон и пласман на Олимписките игри во Бразил.
02.01.2016, 19:45

РАКОМЕТ
Како се снимаше жешкиот календар: Сексапилот на провокативните вардарки скроен во пет минути
Секси спортистки – ракометарките на Вардар се соблекоа за календарот на Пелистерка…
02.01.2016, 13:24

РАКОМЕТ
Првиот човек на Кјелце: Нашето крило ја разгледува понудата на Вардар!
Полскиот првак Кјелце ова попладне преку својата официјална веб страна ексклузивно соопшти дека фантастичниот плејмејкер Деан Бомбач ќе му се приклучи на тимот од стартот на наредната натпреварувачка сезона, но меѓудругото, претседателот Бертус Сервас на прес-конференцијата проговорил и за интересот кој го пројавил Вардар за еден од ракометарите кои се дел од тимот на Талант Душебаев.
28.12.2015, 16:36

РАКОМЕТ
Обрван донесе одлука за "отпишаните" Дупјачанец и Велковски
Како што беше најавено, селекторот Ивица Обрван го имаше последниот збор за судбините на Даниел Дупјачанец и Мартин Велковски, а хрватскиот стручњак донесе конечна одлука двајцата ракометари да останат отстранети од репрезентативнот камп поради недисциплината која ја покажаа минатата недела.
28.12.2015, 14:22

РАКОМЕТ
Червар: Лазаров е најголемиот играч кој го имам тренирано
Во пресрет на Европското првенство во Полска кое е на програмата во месец јануари, Европската ракометна федерација (ЕХФ) прави профил на клучните играчи на секоја селекција, а нормално кога ние сме во прашање тоа е Кире Лазаров.
22.12.2015, 14:52

РАКОМЕТ
Пик Сегед најави топ трансфер од редовите на Вардар
Унгарскиот вицешампион Пик Сегед од година во година прикажува се подобри партии во ракометна Европа, а дека клубот предводен од искусниот стручњак Хуан Карлос Пастор ќе биде и тоа како компетитивен наредната натпреварувачка сезона може да се заклучи и од последната аквизиција која беше потврдена и на официјалната веб страна.
21.12.2015, 14:51

РАКОМЕТ
Норвежанките се искачија на светскиот ракометен трон
Ракометарките на Норвешка ја освоија светската шампионска титула со убедливата победа над Холандија во финалето.
21.12.2015, 09:10

РАКОМЕТ
Ракометна глупост на годината во режија на ракометар на Кил
Екипата на Флензбург успеа да го елиминира Кил во четвртфиналето на германскиот куп и покрај тоа што го играше натпреварот на гостински терен, но покрај убедливите 34:27, овој дуел на двата големи ривали донесе еден несекојдневен потег кој навистина се гледа ретко во ракометот.
17.12.2015, 14:47

РАКОМЕТ
Црна Гора последна ќе ја тестира Македонија пред ЕП
Репрезентацијата на Црна Гора ќе биде последна проверка за Македонија пред заминувањето во Кравов и настапот на европското првенство во Полска.
16.12.2015, 21:20

РАКОМЕТ
Ракометни атракции: ЕХФ ги избра Топ 30 головите за 2015 година
Полека се ближи крајот на календарската 2015 година, па во ситуација кога ретроспективите се вообичаени, Европската ракометна федерација направи избор на најатрактивните голови постигнати во Лигата на шампионите во годината која полека завршува.
14.12.2015, 22:00

РАКОМЕТ
Дупјачанец: Огромна е честа да се носи дресот со грбот на својата земја
Голманот на Металург, Даниел Дупјачанец имаше одлични настапи за Металург во оваа сезона, а како награда за истите селекторот на македонската репрезентација Ивица Обрван го повика на подготовките за настап на Европското првенство во Полска.
11.12.2015, 21:10

РАКОМЕТ
Рускиот бомбардер Горбок си заминува од Вардар!
Вардар влезе со исклучително големи амбиции во тековната натпреварувачка сезона во која секако ќе се бори за пласман на завршниот турнир во Лигата на шампионите, но ако се земат в предвид последните случувања во редовите на македонскиот првак, тогаш се добива впечаток дека "црвено-црните" ќе имаат далеку пократок ростер наредната сезона.
11.12.2015, 13:22

РАКОМЕТ
ЕП Полска: Поширокиот список на Обрван со едно изненадување
Македонската ракометна реперзентација ќе биде дел од уште едно големо натпреварување кое ќе се одржи во месец јануари, а токму по повод Европското првенство во Полска, селекторот Ивица Обрван денеска го соопшти поширокиот список на ракометари кои ќе започнат со подготовките во наредниот период.
11.12.2015, 13:21

РАКОМЕТ
Лазаров и Барселона го добија „дербито“ со Ла Риоха
Ракометарите на Барселона го положија и најтешкиот испит во АСОБАЛ лигата, гостувањето кај Ла Риоха екипа која е втора според квалитетот во шпанскиот шампионат.
09.12.2015, 20:34

РАКОМЕТ
Гонзалес предупреди од каде доаѓа најголемата опасност на Загреб
Ракометарите на Вардар се надеваат на уште една фајнал-фор завршница во регионалната ракометна СЕХА лига, а како што потенцираше тренерот Раул Гонзалес, тоа и сигурно ќе се оствари само во случај да го победат ППД Загреб на натпреварот кој се игра за два дена.
08.12.2015, 17:46

РАКОМЕТ
Фантастичниот Лазаров во тимот на колото во ЛШ
Барселона си го доведе во прашање првото место во групата откако претрпе пораз на домашен терен од разиграниот тим на Кјелце, а овој натпревар беше само добра потврда дека нема непобедлив тим во Лигата на шампионите.
07.12.2015, 12:25

РАКОМЕТ
Вардар го прегази Колдинг и се одмазди за поразот во Данска
Вардар максимално ангажирано и посветено се насочи кон денешниот натпревар со Колдинг, а конечниот резултат 34:24 комплетно го отсликува сето она што се случуваше во „Јане Сандански“ оваа вечер.
05.12.2015, 20:30

РАКОМЕТ
Металург без Червар против Елверум
Ракометарите на Металург в недела од 15:15 часот ќе го одиграа својот последен меч во Лигата на шампионите во оваа сезона, а за противник ќе го имаат составот на Елверум.
04.12.2015, 15:17

РАКОМЕТ
Лазаров дел од тимот на годината според изборот на "Хендбол-планет"!
Кирил Лазаров минатата сезона конечно стигна до толку поскауваната титула во Лигата на шампионите, со која само ја надополни својата богата витрина од освоени трофеи во феноменалната кариера.
04.12.2015, 13:27

РАКОМЕТ
Посериозна повреда на Илиќ, дефинитивно го пропушта ЕП во Полска
Српскиот "бомбардер" Момир Илиќ и дефинитивно нема да игра за Србија на Европското првенство кое на почетокот на наредната година ќе се одржи во Полска.
04.12.2015, 13:26

РАКОМЕТ
Гонзалес: Имаме проблеми со играчите, но мора да победиме
Вардар врза три порази во низа во Лигата на шампионите, па доаѓањето на Колдинг во Скопје се чини како идеален момент истата да се прекине.
03.12.2015, 14:13

РАКОМЕТ
Во Левен и бековите знаат да бранат: Луда интервенција на Шмид
Рајн-Некар Левен ита кон титулата во Германија, а најдобар доказ за тоа е вчерашната победа на тешкото гостувањето кај Флензбург (32:25), еден од главните претенденти за највисок пласман.
03.12.2015, 14:12

РАКОМЕТ
Мојсовски ќе дебитира против Темишвар
Македонскиот бек, Наумче Мојсовски во текот на утрешниот ден ќе го одигра својот прв меч во дресот на ЦСМ Букурешт.
02.12.2015, 21:15

РАКОМЕТ
Дибиров во тимот на месецот во СЕХА
Рускиот репрезентативец и член на Вардар, Тимур Дибиров се најде во најдобриот тим на СЕХА лигата за месец ноември.
02.12.2015, 14:39

РАКОМЕТ
Македонија домаќин на ракометните квалификации за Рио?
Првите луѓе на Ракометната федерација на Македонија, претседателот Живко Мукаетов и генералниот секретар Филип Милошевски, денес испратија допис до европската и светската ракометна федерација во која бараат организацијата на ракометниот турнир за квалификација на Олимпискиот турнир во Рио да се одржи во нашата земја.
30.11.2015, 21:35

РАКОМЕТ
Лазаров со „седумка“ во мрежата на Колдинг
Барселона на Кире Лазаров останува на првата позиција во групата од Лигата на шампионите по убедливиот триумф од 36:28 на гостувањето кај Колдинг.
30.11.2015, 20:03

РАКОМЕТ
Талески стрелец на еден од најатрактивните голови во ЛШ
Младиот македонски репрезентативец, Филип Талески постигна три погодоци на дуелот против Скјерн кој се одигра во Скопје, а еден од нив доби посебно признание од Европската ракометна федерација (ЕХФ) и беше избран во Топ 5 на 9. коло во елитното натпреварување.
30.11.2015, 12:57

РАКОМЕТ
Вардар немаше решение за мотивираниот Кјелце
Ракометарите на Вардар се враќаат со пораз (23:20) од гостувањето кај полскиот првак Виве Кјелце кој имаше водство во текот на целиот натпревар и заслужено ги освои бодовите на денешната средба од Лигата на шампионите.
28.11.2015, 19:30

РАКОМЕТ
Составите за пресметката меѓу Вардар и Кјелце
Ракометарите на Вардар денеска ќе го одиграат деветиот натпревар во Лигата на шампионите и тоа во Полска кај стариот добар ривал Кјелце.
28.11.2015, 14:18

РАКОМЕТ
Катар директно во Рио, Македонија на чекор до олимписки квалификации
Македонската машка ракометна репрезентација е многу поблиску до пласман на квалификациски турнир за Олимписките игри во Рио де Жанеиро, откако репрезентацијата на Катар денеска стана азиски шампион и го завршиот првиот дел од она што ни е потребно за борба за место на ракометниот олимписки турнир следната година.
27.11.2015, 20:00

Прва ... 45678910 ... Последна
НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Туран посочи во кој клуб се гледа во наредната сезона
Турскиот интернационалец од редовите на Барселона, Арда Туран го искажа својот став во однос на тоа ...
ФУДБАЛ
Симеоне: Не ни е потребен Коста, го имаме…
ФУДБАЛ
Билетите за Реал-Барселона во Мајами продадени за 30 минути
ФУДБАЛ
Интересна комбинација на новата холандска надеж: Синот на Клајверт откри кој му е фудбалски идол и клубот од соништата
ФУДБАЛ
Симеоне признава - се отвара можност за Јунајтед: Гризман може летово да го напушти Атлетико

ВИДЕО ВЕСТИ

Одговор за потценувањето кое го доби од Гвардиола: Харт му одржа импресивна дриблинг лекција на германскиот напаѓач
Пеп Гвардиола се ослободи од услугите на Џо Харт со образложение дека не се совпаѓа во неговиот систем на игра поради тоа што не знае добро да игра со нога, а ако англискиот голман го демантираше шпанскиот стручњак со неколку интересни потези во дресот на Торино, изминатава ноќ докторираше на тема „снаодливост во сопствениот шеснаесетник“.
ТЕНИС
Рафаел Надал го шири бизнисот со ресторани
ФУДБАЛ
Шпанската лига жестоко ја казни Севиља
КОШАРКА
Денвер го сруши шампионот Кливленд

ФОТО  
Скејт сцената во 70-тите, Јужна Калифорнија преку очите и објективот на Hugh Holland

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ТЕНИС
Српските медиуми објавија шокантни фотографии: Застрашувачката состојба на Ѓоковиќ не ветува ништо добро!
ФУДБАЛ
Ето доби необично роденденско изненадување од соиграчите, па нервозно го напушти тренингот
ФУДБАЛ
Хумелс спаси чист гол со брилијантна реакција и го воодушеви Нојер
ФУДБАЛ
Реакцијата на Алексис по големата грешка на Оспина
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум